[فیلم معماری] زندگی لویی کان + زیرنویس فارسی

Deephead

عضو جدید
به نقل از وبلاگ منتشر کننده ترجمه http://alie.blogsky.com/

مستند "معمار من " نگاهی خودمانی به یکی از مطرح ترین معماران تاریخ ، لوییس آی کان ( لویی کان ) است . معماری که هیچوقت کسی جرئت پس زدن نقابش در نقش معلم و معمار یکه تاز و چرب زبان را نداشت . هنرمندی که ابهت و احساس تعلق باستانی را با مضامین نو در آمیخت و تاریخ را دوباره نوشت . او مهندسی بود که زخم های صورتش ، همان هایی که در کودکی اسباب تمسخرش بود ، را در جداره های نمایان معماری آورد و درون زخمی اش اینگونه متبلور شد .اما اشتباه نکنید ! در مستند "معمار من" خبری از بحث های آکادمیک هنر و زیبا شناسی یا بررسی ساختمان هایی که او ساخت نیست . بلکه تصویریست از پیرمردی خوشگذران ، که اواخر عمر به شهرتی جهانی رسید . این مستند از دید پسرش که کارگردان فیلم نیز هست روایت می شود پسری که به جز چند پیکنیک با پدرش خاطره ی چندانی ندارد . او تصمیم می گیرد تا دور دنیا را در نوردد و در تمام ساخته های پدر وارد شود تا شاید بفهمد پدرش که بود و چه کرد و روح او را در بناهایش بجوید . در این مستند که نامزد جایزه ی اسکار نیز بوده است . لوییس کان معروف پیش از اینکه معماری جهانی توصیف شود یک پدر تصویر می شود. فیلم به شدت تاثیرگذار و دوست داشتنی است . بر آن شدم به خاطر نبود زیرنویس فارسی آن را ترجمه و در اختیار فارسی زبان بگذرانم . امیدوارم کم و کاستی های این زیرنویس را نادیده بگیرید و همچنین پیشنهادهای خود را از طریق ایمیل یا وبلاگ به اطلاع بنده برسانید .

توضیحات اضافه : ابتدا امید دارم از این کار استقبال شود و امیدوارم این حرکت شروع گامی درصدد ترجمه بیشتر آثاری که برمحوریت هنر ، تاریخ و فرهنگ الالخصوص معماری است باشیم . هیچ کاری خالی از ایراد نیست لیکن اگر نکته ای به نظرتان رسید از طریق ایمیل Aliemaminaeni[at]Gmail.com با ما در ارتباط باشید .
با تشکر

اگر در دانلود مشکل داشتید اینم لینک دانلود از خود باشگاه .

پیوست ها

• My Architect A Son's Journey.zip
    79 کیلوبایت · بازدیدها: 2
آخرین ویرایش توسط مدیر: