فیلمهای کلاسهای کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه ( Illinois Institute of Technology(IIT

bestidea

عضو جدید
سلام. من از این ترم اومدم آمریکا واسه ادامه تحصیل. الان کارشناسی ارشد هستم وبه امید خدا بعدش هم میرم واسه دکترا. کلاسهای اینجا کاملا" فیلم برداری میشه توسط یک سیستم مجهز. اگردوستان علاقه مند باشند من میتونم این فیلمها رو اینجا واستون بذارم. در نظر داشته باشین که کلاسها به زبان انگلیسی هست و هر بخش بین 600 تا 700 مگابایت حجم داره. ضمنا" برای مقالات هم من قبلا" آمادگی خودم رو اعلام کردم که اگر دوستان نیاز به مقاله داشته باشن من کمکشون کنم.

bestidea

عضو جدید
برای این ترم فقط کلاس ترمودینامیک رو براتون میذارم. اینجا دوتا کلاس ترمودینامیک داره. یکی برای بچه های Master of Professional( مستر بدون تز) است و دیگری هم همون Advanced Thermodynamics هست که برایMaster of Science (مستر با تز) هست. من این ترم اولی رو دارم و ترم بعد هم دومی رو میگیرم. سیلابس درس به صورت زیر هست( به ترتیبی که تدریس شد):
1- قانون اول ترمودینامیک ( فصل اول و دوم کتاب smith & vanness)
2- فصل سوم کتاب فوق ( فقط مبحث گاز ایده آل وچند صفحه اول تا قبل از شروع معادلات ویریال)
3- مباحث زیر از کتاب Thermodynamics by Herbert Callen
- Fundamental Relations and Thermodynamic Postulates ( فصل دوم)
- Equation of states و بدست آوردن معادلات حالت از روی Fundamental Relation وهمچنین نوشتن Fundamental Relations از روی معادلات حالت که شامل روابط اولر و رابطه گیبس-دوهم میشه( فصل سوم و چهارم)
4- قانون دوم ترمودینامیک ( فصل پنجم کتاب smith & Vanness به طور کامل) به علاوه Refrigeration Cycle
5- ادامه کتاب ترمودینامیک Callen شامل مبا حث زیر:
- تبدیل لژاندر و به دست آوردن انرژی هلمهولتز و انرژی گیبس ( فصل 5)
- تبدیل ژاکوبین
-معادلات ماکسول ( فصل 7 به همراه قسمتی از فصل ششم از کتاب Smith and Vannes)
6- فصل 7 از کتاب Smith & Vanness شامل کلیه روابط پیوستگی، نازلها، توربین ،پمپ ، اختناق و ...
7- فصل 8 از کتاب Smith & Vanness شامل سیکل رنکاین و سیکل سرمایش
8- تعادل بخار- مایع و ترمودینامیک محلولها و فوگاسیته
فایل زیر به اصطلاح همون Hand Out هست که استاد مسائلش رو سر کلاس حل میکنه و خلاصه ای از ریاضیات هم توشه که اول ترم برای همه فرستادند.
Thermo.rar
از پست بعد هم فایل کلاسها رو میذارم.

آخرین ویرایش:

hassantaheri

عضو جدید
سلام.مهندس.درادامه کسب دانش موفق باشید.اگر مزاحم نباشیم.دراینده از علم ودانش شما بهره ببریم.بعنوان شاگرد.

09170580895

عضو جدید
سلام. من از این ترم اومدم آمریکا واسه ادامه تحصیل. الان کارشناسی ارشد هستم وبه امید خدا بعدش هم میرم واسه دکترا. کلاسهای اینجا کاملا" فیلم برداری میشه توسط یک سیستم مجهز. اگردوستان علاقه مند باشند من میتونم این فیلمها رو اینجا واستون بذارم. در نظر داشته باشین که کلاسها به زبان انگلیسی هست و هر بخش بین 600 تا 700 مگابایت حجم داره. ضمنا" برای مقالات هم من قبلا" آمادگی خودم رو اعلام کردم که اگر دوستان نیاز به مقاله داشته باشن من کمکشون کنم.

سلام عزیز.ایشالله که حالت خوبه خوبه.پسری 24 ساله ام که تازه همین ترم از دانشگاه آزاد جایی نزدیک داراب فارس فارغ التحصیل شدم.شرایط مالی خوبی ندارم.پدرم با اجازت 3 تا زن داره و من با خواهر و مادرم زندگی میکنم.همیشه دوس داشتم به بهترین مراتب علمی برسم و ازش پول در بیارم و به خونواده خودم و اطرافیانی که مثه الان خودم هستن کمک کنم ولی شرایط خونوادگیم اجازه نداده.اما الان تصمیم گرفتم که خوب درس بخونم و ارشد رو توی یکی از دانشگاههای خوب ایران بخونم تا اگه جایی برا کار رفتم روم بشه مدرکمو نشون بدم.بهم میگن هوشت خوبه ولی شرایط شکوفایی پیدا نکرده.ازت میخوام اگه برات ممکنه بهترین منابع ارشد مهندسی شیمی رو برام اگه توی دست و بالته بفرستی بالاخره هر چی باشه توی یکی از بهترین جاها داری درس میخونی.خوشبحالت کاشکی منم مثه تو میتونستم برم هم دنیاگردی کنم هم ادامه تحصیل بدم و در کل از زندگی لذت ببرم...دمت گرم عزیز

بالا