فکر میکنید چرا خلق شده اید؟ (گفتگوی کاملا آزاد)

ali199_1991

کاربر بیش فعال
لطفا احترام همدیگه رو نگه دارین؛
به نظر من باید این تاپیک خاتمه پیدا کنه چون هیچ وقت راه به جایی نمی بره...با قرآن و پیغمبر هم نمیشه این چیزارو ثابت کرد؛
اصلا سوال این بود که "فک می کنید چرا خلق شده اید" ولی الان اصلا بحث رفته توی مسائل دیگه که البته طبیعی هم هست چون سوال خیلی کلی هست.

جوابی نمیشه برای تاپیک پیدا کرد و همه ی صحبت ها هم صرفا نظرات کاربران هست و بس.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا چرا ناراحت شدی؟ خواستم کمکتون بکنم که به جواب برسید،فک کردم جواب رو نمیدونی گفتم بهت بگم.

من دارم سوال رو طرح میکنم تا جواب خود به خود داده بشه بعد شما میگید جواب رو من نمیدونم!!!!!!؟

به هر حال خرابش کردید ، از طرف دیگه هرکس می بینه با یه جواب قاطع رو در رو میشه نمیدونم چرا فراری میشه...

اون سوال رو پرسیدم و طرف مقابل بدون شک میخواستن بگن که یعنی چی که اثبات کنم وجود دارم!!؟!؟ خب وقتی اینجا دارم برات می نویسم ، حتما یعنی یه وجودی هست که داره مینویسه!

این جواب در واقع همون جوابی بود که حرفای طرف مقابل نقض میشد. یعنی طرف داره ادعا میکنه یه شخصی پشت کامپیوتر نشسته و داره با من حرف میزنه اما نمیتونه خودشو بهم نشون بده ، ولی قطعا یه نفر هست که داره برای من مینویسه...

با این پاسخی که قرار بود که بدن ، که فعلا نیستن و شما جواب میدید همش ، ثابت میکردم که یه وجودی وجود داره که شما آثار اون وجودی ، منتهی نمیتونی ببینیش...

این حرف من بود. حالا دیگه من حرفی ندارم کچلم کردید!

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
دوستان عزیز لطفا رعایت کنید! اگر میخواهید جواب این سوال را بدانید برید کتاب بخونید و جواب خودتون رو برداشت کنید. هیچ دلیلی هم نداره که جوابی که شما بهش میرسید دیگران هم به همون جواب برسن.
لطفا فقط نظرات شخصی خودتون رو اگر دوست دارید بگید. اگر کتابی خوندید و خوب بود بگید و از این حرفا.
در جواب حرف بعضی از دوستان من هم نظر شخصی خودم رو میدم:
اول اینکه وجود خدا اثبات نشدنی هست! به نظر بنده اینکه یک انسان بیاد 100در100 وجود خدا رو اثبات کنه خودش نشونه اینه که چه خدای کوچیکی داره که یک انسان ضعیف تونسته ثابتش کنه! خدا فراتر از اثبات بشره! خدا باور کردنیه!
همه بحث هایی که تا به حال دانشمندان و فلاسفه کردن همش در راستای رد اثبات های همدیگر بوده! یعنی در واقع اثبات هایی که ما به عنوان اثبات وجود خدا میزنیم در واقع اثبات رد عدم وجود خدا هستن! ولی این به معنی اثبات خود خدا نیست! یکی از محکم ترین حرف هایی که من تا به حال شنیدم که برای من این باور رو ایجاد میکنه که خداوند وجود داره اینه که همه انسان ها در طول تاریخ بالاخره یه جوری یه خدایی رو برای خودشون همیشه تصور داشتن! ویا اینکه همیشه بشر در طول تاریخ بر سر وجود ویا عدم وجود خدایی بالاتر از همه بحث داشته! و از همین تکفرات و بحث ها میشه نتیجه گرفت که پس خدایی هست که همیشه بشر درگیر درکش بوده و هست و خواهد بود!

( در مورد بحث هایی که دوستان در مورد وجود خدا در این تاپیک میکنن این رو خطاب بهشون بگم که ما از مسائلی که بهشون اعتقاد داریم استفاده میکنیم برای اثبات موضوع! ولی این رو در نظر بگیرید که اگر طرف مقابل هم به همون چیزایی که شما اعتقاد داری اعتقاد داشت که اون هم الان تفکری مثل شما داشت و نیازی به اثبات نداشت! اول باید دید چه چیزی وجود داره که دو طرف اون رو قبول دارن. و بعد حرف هامون رو بر مبنای اون بزنیم! )

این حرف هم که میگن "من تا چیزی رو نبینم پس وجود نداره" بسیار حرف سطح پایینی ست. زمان های قبل بشر فکر میکرد اتم کوچیکترین ماده در جهان است چون کوچیکتر از اون رو نمیدید! اما الان تازه فهمیده درون اتم دنیایی ست! اگر اینطور باشه خب چراغ ها رو خاموش کنید چیزی رو نمیبینید پس هیچی نیست!

در نهایت من اگر بخوام جوابی به سوال تاپیک بدم این رو میگم. (چه من خدا و پیغمبر و شیطان رو قبول داشته باشم و چه نداشته باشم) برای این افریده شدم که نشون بدم انسان چیزی بسیار فراتر از دیگر موجود دیگر هست. اینکه نشون بدم طرز درست زندگی کردن یعنی چی! اینکه تلاش کنم در جهت رفاه بیشتر بقیه هم نوعانم! و همه همه هدف های قشنگ و خوبی که الان به ذهنم میرسه و نمیرسه!

یکی از دوستان هم چندتا پست عقبتر گفته بود که نمیشه گفت ما انسان ها تک تک برای هدف خاصی خلق شده ایم! بحث در این مورد هم اینقدر ساده نیست که من و شما محکم راجبش نظر بدیم! منم محکم نمیگم که ایشون درست میگن یا غلط! فقط میگم یکم اگر در وجود انسان تفکر کنیم میبینیم که ما تنها موجودی در جهان هستیم که لباس میپوشیم! تنها موجودی هستیم که ارایش میکنیم و به خودمون عطر میزنیم. تنها موجودی هستیم که به مسائلی فکر میکنیم که دیده نمیشن! (وجود خدا - متافیزیک) تنها موجودی هستیم که به زبان های مختلف میتونیم صحبت کنیم! تنها موجودی هستیم که هر کدوممون اثر انگشت کاملا منحصر به فردی داریم! مورچه ها با چند میکروگرم مغز چنان جامعه ای رو برای خودشون میسازن که سالهاست دانشمندان با بررسی زندگی اونها چنان شگفتی هایی رو کشف کردن که ادم حیرت میکنه! حالا انسانی که حدود 1ونیم کیلو مغز داره شما تصور کنید چه کارهایی که نمیتونه بکنه! اگر ما بتونیم از 100در100 مغزمون استفاده کنیم چه خواهد شد!!!
بعد حالا به نظر شما این همه پیچیدگی همین جوری خلق شده؟ همین جوری ما از یک رابطه جنسی ساده به وجود میایم؟ به نظرم شاید بی انصافی باشه ما ساده به این قضیه نگاه کنیم.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
یکی از دوستان هم چندتا پست عقبتر گفته بود که نمیشه گفت ما انسان ها تک تک برای هدف خاصی خلق شده ایم! بحث در این مورد هم اینقدر ساده نیست که من و شما محکم راجبش نظر بدیم! منم محکم نمیگم که ایشون درست میگن یا غلط! فقط میگم یکم اگر در وجود انسان تفکر کنیم میبینیم که ما تنها موجودی در جهان هستیم که لباس میپوشیم! تنها موجودی هستیم که ارایش میکنیم و به خودمون عطر میزنیم. تنها موجودی هستیم که به مسائلی فکر میکنیم که دیده نمیشن! (وجود خدا - متافیزیک) تنها موجودی هستیم که به زبان های مختلف میتونیم صحبت کنیم! تنها موجودی هستیم که هر کدوممون اثر انگشت کاملا منحصر به فردی داریم! مورچه ها با چند میکروگرم مغز چنان جامعه ای رو برای خودشون میسازن که سالهاست دانشمندان با بررسی زندگی اونها چنان شگفتی هایی رو کشف کردن که ادم حیرت میکنه! حالا انسانی که حدود 1ونیم کیلو مغز داره شما تصور کنید چه کارهایی که نمیتونه بکنه! اگر ما بتونیم از 100در100 مغزمون استفاده کنیم چه خواهد شد!!!
بعد حالا به نظر شما این همه پیچیدگی همین جوری خلق شده؟ همین جوری ما از یک رابطه جنسی ساده به وجود میایم؟ به نظرم شاید بی انصافی باشه ما ساده به این قضیه نگاه کنیم.

بله دقیقا ؛ تنها موجودی هستیم که بچه خودمون رو کتک می زنیم! تنها موجودی هستیم که رژ لب می زنیم و همراه با غذا قورتش می دیم پایین!..تنها موجودی هستیم که سر همدیگه کلاه می ذاریم و خیلی چیزای دیگه که اگر یکم فک کنیم می بینیم ظاهرا اسم ما رو باید بذارن حیوان! البته دور از جون اعضای جمع..

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم شما وجود خارجی نداری. چطوری میتونی بهم اثبات کنی که شما وجود داری!؟ از پشت همین سیستم ، بهم ثابت کن که شما وجود داری
این شد یک مغلطه‌ی تمام عیار.
الان شما میگید خدا هست، من میگم کو، شما میگی بفرما داخل کتابِ خودش نوشته. من قرار نیست وجود خودم رو ثابت کنم که شما این دو امر رو با هم مقایسه میکنید. اگر شخص ایکس به شما خواست وجود من رو اثبات کنه، بعد شما پرسیدی کجاست و اون گفت که ایناها این کتابی هست که خودش نوشته و اتفاقا داخلش هم گفته که وجود دارم و اینا، اینم مثلاً یکی از لباساش، اون موقع اون شخص داره مغلطه میکنه و میتونید ایراد بهش وارد کنید.

آیا در قرآن یک آیه یا دلیل برای اثبات اصل خدا وجود داره؟ آیات در مورد یگانگی خدا (با پیش فرض وجود خدا) و صفات خدا و ... وجود داره، اما در مورد اثبات وجود خدا خیر. کدوم فیلسوف حتی اسلامی از یک آیه‌ی قرآن برای اثبات خدا در بحث‌ها (حتی در بحث با یک مسلمانِ دیگر) استفاده کرده؟ حتی آیاتی که گفتند خدا واحد هست (صرف نظر از عدم اثبات وجود خدا) آیا اصلاً گفتند چرا خدا واحد هست و باید واحد باشه؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله دقیقا ؛ تنها موجودی هستیم که بچه خودمون رو کتک می زنیم! تنها موجودی هستیم که رژ لب می زنیم و همراه با غذا قورتش می دیم پایین!..تنها موجودی هستیم که سر همدیگه کلاه می ذاریم و خیلی چیزای دیگه که اگر یکم فک کنیم می بینیم ظاهرا اسم ما رو باید بذارن حیوان! البته دور از جون اعضای جمع..
تازه داره دستگیرم میشه که شما چرا تا این حد عصبانی میزنی.همش برمیگرده به سرگذشت تون که فک کنم تاثیر بدی برات داشته.شاید هم به این خاطر دنبال خدا هستی که میخوای دادگاهیش کنی.
از اتفاقاتی که برات افتاده ، برداشت منفی کردی و دیدت به دنیا و ما فیها خاکستری شده.
اگه حدس من درست باشه ، باید بگم لازمه اطلاعات ذهنی و خاطراتت رو بکل فرمت کنی .اونوقت دنیا رو با دید جدید خواهی دید.

reza_19933

عضو جدید
سلام علی آقا
صبر در برابر پیشامدهای زندگی که بستگی به نگرش و دریافت هر کس از رویدادهای تو زندگیش داره مثلا صبح داری میری سر کار بارون میگیره ، یکی میگه به به چه بارون زیبایی ، یکی میگی ای بابا بازم بارون !!چطوری برم سر کار!
در مورد نفر اول نیازی به صبر نیست چون اون بارونو دوست داره و در واقع صبر برای نفر دوم که با پیشامد بارون نتونسته کنار بیاد به کار میاد.

شما احیانا اگه یه زحمت کوچیک بکشی یه کوچولو از خیابونای اطراف خونت بری دورتر زندگی واقعی رو ببینی اینقدر فانتزی حرف نمیزنی.
شما میگی یکی از بارون لذت میبره یکی بدش میاد خب اونی که بدش میاد تقصیر خودشه. این استدلال توئه؟؟؟؟ بزار بریم یه لول بالاتر از شادی اصلا! برف! اقا برف. تو از برف خوشت میاد خب پس تمومه همه باید خوششون بیاد! حتی اونی که پول کافی نداره لباس گرم بخره. اون باید خوشش بیاد؟ اگه نیاد تقصیر خودشه؟باید صبر پیشه کنه؟ صبر پیشه کنه گرمش میشه؟ مریض نمیشه؟ صبر پول میشه براش؟ اینا دلایل منطقی نیستن.. یکم بیشتر قوه ی عقل رو جایگزین قوه ی احساس کنیم.. البته توهم..نه احساس.. برادر از کجات میاری این استدلال های فانتزی رو.. آقا اینقدر راحت دیگران رو مقصر ندودنین. به نظر من شخصا موجود "آدم" به تنهایی مظلوم ترین موجود روی تمام جهانه. والسلام. حالا شما دنبال این بگردین که یه عده خوبن یه عده مقصرن..
هیییییییچ وقت قضاوت نکنین کسی رو که جاش نبودین..

ali199_1991

کاربر بیش فعال
تازه داره دستگیرم میشه که شما چرا تا این حد عصبانی میزنی.همش برمیگرده به سرگذشت تون که فک کنم تاثیر بدی برات داشته.شاید هم به این خاطر دنبال خدا هستی که میخوای دادگاهیش کنی.
از اتفاقاتی که برات افتاده ، برداشت منفی کردی و دیدت به دنیا و ما فیها خاکستری شده.
اگه حدس من درست باشه ، باید بگم لازمه اطلاعات ذهنی و خاطراتت رو بکل فرمت کنی .اونوقت دنیا رو با دید جدید خواهی دید.

منظور شما چیه؟ کدوم سرگذشت؟ اتفاقی برام نیفتاده که بخوام برداشت منفی بکنم...

P O U R I A

مدیر تالار
حرف شما که ارتباطی با بجث تاپیک نداره. بالاخره این لیوان نیمه خالی هم داره. ولی فکر میکنم افراد خوب خیلی خیلی بیشتر از افرادی هستن که شما نام بردید.
این شد یک مغلطه‌ی تمام عیار.
الان شما میگید خدا هست، من میگم کو، شما میگی بفرما داخل کتابِ خودش نوشته. من قرار نیست وجود خودم رو ثابت کنم که شما این دو امر رو با هم مقایسه میکنید. اگر شخص ایکس به شما خواست وجود من رو اثبات کنه، بعد شما پرسیدی کجاست و اون گفت که ایناها این کتابی هست که خودش نوشته و اتفاقا داخلش هم گفته که وجود دارم و اینا، اینم مثلاً یکی از لباساش، اون موقع اون شخص داره مغلطه میکنه و میتونید ایراد بهش وارد کنید.

آیا در قرآن یک آیه یا دلیل برای اثبات اصل خدا وجود داره؟ آیات در مورد یگانگی خدا (با پیش فرض وجود خدا) و صفات خدا و ... وجود داره، اما در مورد اثبات وجود خدا خیر. کدوم فیلسوف حتی اسلامی از یک آیه‌ی قرآن برای اثبات خدا در بحث‌ها (حتی در بحث با یک مسلمانِ دیگر) استفاده کرده؟ حتی آیاتی که گفتند خدا واحد هست (صرف نظر از عدم اثبات وجود خدا) آیا اصلاً گفتند چرا خدا واحد هست و باید واحد باشه؟
من در حاشیه بگم که به نظرم خود کتاب "قران" رو میشه معجزه در نظر گرفت و نشانه ای از وجود خدا دونست. (اگر قبول کنیم که این کتابی که الان داریم دقیقا همون کتابی هست که از اول بر انسان نازل شده و خیلی چیزای دیگه) - نظر من اینه که این حرفا برای کسایی توجیه پذیره که به این کتاب ایمان دارن.
ولی خطاب به افرادی که میگن شما یک ایه از اثبات وجود خدا در قران به ما نشون بدید تا ایمان بیاریم میخوام بگم که اگه میشه خودشون لطف کنن بگن توی اون ایه چی باید نوشته شده باشه که وجود خدا رو ثابت کنه؟ قبلا هم گفتم اگر وجود خدا رو خیلی ساده میشه توی یک جمله ثابت کرد لطفا بگن ما هم بدونیم.
در مورد واحد بودن خدا هم اگر کسی به طور صحیح به خدا ایمان داشته باشه براش واحد هم هست! دلیل این حرفم اینه که اگر خدا قدرت مطلق هست! اگر همه کار میتونه بکنه و همه چی از اون هست خب همه این صفات ها از یگانگی هم میاد! نمیشه چندتا خدا داشته باشیم و همشون همه کار بتونن بکنن و ... . قبول داشتن وجودی به نام خدا بقیه صفاتش مثل واحد و یکتا بودنش رو هم به همراه داره.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
حرف شما که ارتباطی با بجث تاپیک نداره. بالاخره این لیوان نیمه خالی هم داره. ولی فکر میکنم افراد خوب خیلی خیلی بیشتر از افرادی هستن که شما نام بردید.
حداقا تو مملکت ما که بدها از خوب ها بیش تر هستن.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
خب توی قرآن خیلی چیزا اومده..مثلا اینکه مردها حق دارن همسر خودشون رو بزنن...
واقعا این کلام خدا هست؟

P O U R I A

مدیر تالار
خب توی قرآن خیلی چیزا اومده..مثلا اینکه مردها حق دارن همسر خودشون رو بزنن...
واقعا این کلام خدا هست؟
این مسائل رو لطفا در تالار اسلام و قران مطرح فرمایید.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه جواب متفاوت: شاید برخی مثل خانم آیجا فکر میکنن خلق شدن که درمورد همه قضاوت و دخالت کنن. ولی وقتی کسی به خودشون خورده میگیره، درس اخلاق شروع میشه.

+

لطفاً آقایون هم قرآن رو تفسیر به رأی نکنن!!.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در حاشیه بگم که به نظرم خود کتاب "قران" رو میشه معجزه در نظر گرفت و نشانه ای از وجود خدا دونست. (اگر قبول کنیم که این کتابی که الان داریم دقیقا همون کتابی هست که از اول بر انسان نازل شده و خیلی چیزای دیگه) - نظر من اینه که این حرفا برای کسایی توجیه پذیره که به این کتاب ایمان دارن.
ولی خطاب به افرادی که میگن شما یک ایه از اثبات وجود خدا در قران به ما نشون بدید تا ایمان بیاریم میخوام بگم که اگه میشه خودشون لطف کنن بگن توی اون ایه چی باید نوشته شده باشه که وجود خدا رو ثابت کنه؟ قبلا هم گفتم اگر وجود خدا رو خیلی ساده میشه توی یک جمله ثابت کرد لطفا بگن ما هم بدونیم.
در مورد واحد بودن خدا هم اگر کسی به طور صحیح به خدا ایمان داشته باشه براش واحد هم هست! دلیل این حرفم اینه که اگر خدا قدرت مطلق هست! اگر همه کار میتونه بکنه و همه چی از اون هست خب همه این صفات ها از یگانگی هم میاد! نمیشه چندتا خدا داشته باشیم و همشون همه کار بتونن بکنن و ... . قبول داشتن وجودی به نام خدا بقیه صفاتش مثل واحد و یکتا بودنش رو هم به همراه داره.

من نگفتم "باید آیه‌ای وجود داشته باشه" که تنها با نگاه کردن به اون آیه شق‌القمر بشه و خدا و فرشتگانش از جلوی چشم ما رد بشه. نگفتم باید آیه یا آیاتی وجود داشته باشه که مثل قرص مسکن فوری همه رو خداپرست کنه. منظور واضحِ بنده این بود کوچکترین استدلال و برهان کلامی یا فلسفی یا علمی هر چی که اسمش رو میذارید درباره‌ی اثبات وجود خدا رو قرآن وجود نداره. نه به برهان علیت اشاره شده، نه برهان نظم، نه برهان امکان و امثالهم.
نکته‌ی جالب ماجرا اینجاست که کسانی مثل آیت الله طباطبایی و حتی کسی مثل آقای مصباح یزدی هم که نظراتش در مورد امور مختلف بر همگان مشخص هست صراحتاً بیان میکنه که در قرآن آیه‌ای برای اثبات خدا وجود نداره، که ظاهراً باید بگم دوباره بیایند از دوستانمون تفسیر قرآن یاد بگیرند.

omran1858

عضو جدید
شما احیانا اگه یه زحمت کوچیک بکشی یه کوچولو از خیابونای اطراف خونت بری دورتر زندگی واقعی رو ببینی اینقدر فانتزی حرف نمیزنی.
شما میگی یکی از بارون لذت میبره یکی بدش میاد خب اونی که بدش میاد تقصیر خودشه. این استدلال توئه؟؟؟؟ بزار بریم یه لول بالاتر از شادی اصلا! برف! اقا برف. تو از برف خوشت میاد خب پس تمومه همه باید خوششون بیاد! حتی اونی که پول کافی نداره لباس گرم بخره. اون باید خوشش بیاد؟ اگه نیاد تقصیر خودشه؟باید صبر پیشه کنه؟ صبر پیشه کنه گرمش میشه؟ مریض نمیشه؟ صبر پول میشه براش؟ اینا دلایل منطقی نیستن.. یکم بیشتر قوه ی عقل رو جایگزین قوه ی احساس کنیم.. البته توهم..نه احساس.. برادر از کجات میاری این استدلال های فانتزی رو.. آقا اینقدر راحت دیگران رو مقصر ندودنین. به نظر من شخصا موجود "آدم" به تنهایی مظلوم ترین موجود روی تمام جهانه. والسلام. حالا شما دنبال این بگردین که یه عده خوبن یه عده مقصرن..
هیییییییچ وقت قضاوت نکنین کسی رو که جاش نبودین..

شما حالت خوبه داداش مظلوم ، از کجات میاری دیگه چیه!
از برف خوشت نمیاد که نیاد ، الان من باید واست چکار کنم؟

reza_19933

عضو جدید
شما حالت خوبه داداش مظلوم ، از کجات میاری دیگه چیه!
از برف خوشت نمیاد که نیاد ، الان من باید واست چکار کنم؟

تا دیروز که عارف بودی از صبر و عرفان حرف میزدی حالا که یکی اومده بت بفهمونه تفکراتت اشتباس داری میزنی بیراهه کوچه بازاری حرف میزنی؟
حالا که یادت رفته برو پست کامنتت رو بخون، خودت حامی برف باروت بودی حالا میگی چه ربطی به من داره!

همینه حاجی، حرف زدم خوب بلدیم! وقتی شرایط عوض شه خود واقعیتو رو میکنی.

reza_19933

عضو جدید
تا وقتی علم کافی نداریم، بهتره نیایم افکار فانتزی و به اصطلاح خوشگلمون رو به جامعه عرضه کنیم..زندگی واقعی خشن تر از این تفکراتت فانتزی قشر خاصی از جامعه است..

و لطفا فقط جواب کامنت رو بدیم نه عصبانی بشیم و بخایم بخش غیر اخلاقی وجودیمونو ثابت کنیم.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
مردم دشمن چیزی هستن که آنرا نمی دانند.

من هر چقدر هم که بگم چون شما زاویه دید من رو ندارید نخواهید توانست از چشمان من به قضیه بنگرید و من هر چقدر منطقی تر حرف بزنم شما اسمش رو مغلطه و توجیه و ... خواهید گذاشت و اگر هم چیزی نگم باز خواهید گفت نتونستی اثبات کنی و کم آوردی و از این حرفا.

من ترجیح میدم چیزی نگم چون شما چیزی رو می شنوید که دوست دارید بشنوید. موفق باشید عزیزان

electro-esmoke

عضو جدید
نوشته های دوستمون reza_19933 رو میخوندم. احسنت. فکر نمی کردم همچین ادمایی تو مملکت داشته باشیم.

اگه فکر مردم فانتزی و کلیشه ای نبود و رنگ و بوی منطق و واقعیت داشت.. داشته های کشورمون و مردمش هم فانتزی و کلیشه ای نبود. و ایرانی جایگاه بهتری داشت.

omran1858

عضو جدید
تا وقتی علم کافی نداریم، بهتره نیایم افکار فانتزی و به اصطلاح خوشگلمون رو به جامعه عرضه کنیم..زندگی واقعی خشن تر از این تفکراتت فانتزی قشر خاصی از جامعه است..

و لطفا فقط جواب کامنت رو بدیم نه عصبانی بشیم و بخایم بخش غیر اخلاقی وجودیمونو ثابت کنیم.

آقا شما عالم ،
بعدشم زندگی تو این دنیا همش خشنه ، بستگی داره شما چقدر آمادگی برای رویارویی با مشکلاتو داشته باشی و نیمه پر لیوانو ببینی یا خالیه ،
در ثانی شما با طرز صحبت کردنتون شروع کردی ( از کجات میاری...)
وقتی اینطور صحبت میکنی باید طاقت حرف زدن رو هم داشته باشی...

reza_19933

عضو جدید
آقا شما عالم ،
بعدشم زندگی تو این دنیا همش خشنه ، بستگی داره شما چقدر آمادگی برای رویارویی با مشکلاتو داشته باشی و نیمه پر لیوانو ببینی یا خالیه ،
در ثانی شما با طرز صحبت کردنتون شروع کردی ( از کجات میاری...)
وقتی اینطور صحبت میکنی باید طاقت حرف زدن رو هم داشته باشی...
!
من عالم؟ خب اگه میدونی عالمم چرا پافشاری میکنی به منطق غلطت.
ببین شما یه حرفی زدی خیلی فانتزی بود فقط خواستم بیدار شین یا اگه نمیخاین بیدار شین لااقل یچیزایی از زندگی ای به غیر از شکل زندگی خودتون بدونین یکم..
عارف بودن درجه میخاد کار منو شما نیس، فقط اینکه یهو تو یه جمله نصف کسایی که از مثلا، بازم میگم مثلا از بارون خوششون نمیادو تو مثال فانتزی محکوم نکنیم بگیم چارشون فقطه "صبره" . وقتی چیزی نمیدونیم صحبت نکنیم بهتره. همین!

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هرکس ، با هر عقیده ای ، لطفا به این سوال پاسخ بدهد که : فکر میکنید چرا شما الان هستید و وجود دارید؟ اصلا با چه هدفی در این دنیا هستید؟ فکر میکنید چرا خلق شده اید؟ به این چراها پاسخ بدین ، نه پاسخی که در کتاب های دین و زندگی نوشته شده ، بلکه پاسخی که ندای درونی شماست و در قلب شماست. اصلا ممکنه این سوال ها سوال خود شما باشه و برای این چراها جوابی پیدا نکرده باشین ، بازم شرکت کنین فکر میکنم آخر به یه سری حرفای خوب خوب و جذاب برسیم... همراهی کنین

برای اینکه ازدواج کنیم و همسرمونو خوشبخت کنیم

omran1858

عضو جدید
!
من عالم؟ خب اگه میدونی عالمم چرا پافشاری میکنی به منطق غلطت.
ببین شما یه حرفی زدی خیلی فانتزی بود فقط خواستم بیدار شین یا اگه نمیخاین بیدار شین لااقل یچیزایی از زندگی ای به غیر از شکل زندگی خودتون بدونین یکم..
عارف بودن درجه میخاد کار منو شما نیس، فقط اینکه یهو تو یه جمله نصف کسایی که از مثلا، بازم میگم مثلا از بارون خوششون نمیادو تو مثال فانتزی محکوم نکنیم بگیم چارشون فقطه "صبره" . وقتی چیزی نمیدونیم صحبت نکنیم بهتره. همین!

رضاخان خودت میگی مثال ، اون مثال فقط برای روشن تر کردن معنی جمله بود ، بعدشم موضوع تاپیک در مورد چرا خلق شدین هستش نه اینکه طبقات ضعیف و قوی جامعه رو شرح بدیم و در مورد مدیریت جامعه امروز بحث کنیم ، معلومه که وقتی به هرکس بدون ضمانت میلیاردی وام بدن وضع مملکت همینطوری میشه نه مثل ژاپن!

reza_19933

عضو جدید
رضاخان خودت میگی مثال ، اون مثال فقط برای روشن تر کردن معنی جمله بود ، بعدشم موضوع تاپیک در مورد چرا خلق شدین هستش نه اینکه طبقات ضعیف و قوی جامعه رو شرح بدیم و در مورد مدیریت جامعه امروز بحث کنیم ، معلومه که وقتی به هرکس بدون ضمانت میلیاردی وام بدن وضع مملکت همینطوری میشه نه مثل ژاپن!

منم میدونم عنوان تاپیک چیه ولی شما چیزی گفتین که واقعا نباید بگیم.. اصلا معنی نداره. منم میدونم مثال بود ولی میخاستین اثبات کنین که لذت انسان ها از زندگی و دلشتن زندگی شاد دست خود انسانه. در حالی که واقعا نیست! اینا فقط جملات کلیشه ایه!! همونایی اینارو میگن که اصلا تو جامعه نبودن انگار! ندیدن.. شایدم دیدن و به ندیدن زدن..

مهم نیست..