فکر میکنید چرا خلق شده اید؟ (گفتگوی کاملا آزاد)

ali199_1991

کاربر بیش فعال
برداشت شخصی من از این گفته هاتون اینه که شما هیچ ارزشی برای خودتون قایل نیستین. اصلا به خودتون تا حالا فکر نکردین و همینجوری زندگی کردین. ببخشید ولی خیلی سطحی پاسخ دادین.خیلی سطحی

من دلیل علمی اش رو گفتم....به خودم که بیکار نیستم فکر کنم...کلا به انسان و زندگی و حیات فک کردم ؛ یعنی کلی...
بعدشم شاید صحبت های من درست نباشه ؛ کسی نمی تونه این حرف ها رو صد درصد رد یا اثبات کنه...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هدف خلقت رو خود خالق میدونه که دلیلش چی بوده.هدفهای فردی رو دنبالش باشیم موفق تر هستیم.
پرداختن به این مفاهیم یه نوع پز روشنفکری هم میتونه باشه ، که انسان دلیلش رو ندونه و بخواد بیاد تو صف که بگه منم هستم و اینا.
این زاویه هم قابل فک کردن هست.البته اگه به کسی برنخوره.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینهمه فیلسوف و حکیم تو دنیا ظهور کرده و خیلی هاشونم هستند که کتابهای زیاد و مقاله های بیشماری در این مورد نوشته اند ، کسی نمیخواد بره اینا رو مطالعه کنه و حداقل یه چیزی یاد بگیره و بیاد به ما هم یاد بده. هر کسی میاد از خودش یه حرفایی میگه و اون یکی ها هم نظر اونو به چالش میکشن و ....
یکی هم از دور ببینه ، خیال میکنه که همه دنیا تو حل این مسئله مدندن و منتظرن ما اینو برای همیشه حل کنیم.
علت عقب ماندگی ما ایرانی ها همینه که کوچکترین مشکلات خودمونو نمیتونیم حل کنیم ، اونوقت میایم به خیال خام خودمون میخوایم مسائل حکما رو براشون حل کنیم.
این قدر حماقت نوبره ایرانیه که جز تو مردم ما ، هیچ جا گیر نمیاد.

omran1858

عضو جدید
هدف از آف ینش انسان

هدف از آف ینش انسان

سلام بر دوستان عزیز:)
با توجه به طرح سوالی که شد باید گفت که اسرار هدف آفرینش انسانها روفقط خداوند میدونه،:D
البته نظر شخصی من اینکه که ظرفیت انسان بسیار بالاست ولی برای رسیدن به اون ظرفیت بالا نیاز به سپری کردن مراحلی داره و طی این مراحل یک سری شناخت از کائنات و جهان کسب میکنه که ظرفش آمادگی پذیرش انواع دریافت ها رو از طرف خدا پیدا کنه،کسایی که بتونن از طریق آموزش های بزرگان که به ما رسیده ظرفشونو آماده پذیرش کنن موفقند،:cool:
تا روزی که خداوند بخواد آینده انسان هارو آشکار کنه، همه شناخت انسان در دو کلمه خلاصه میشه :صبر... و امید...:gol:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به طرح سوالی که شد باید گفت که اسرار هدف آفرینش انسانها روفقط خداوند میدونه،:D
البته نظر شخصی من اینکه که ظرفیت انسان بسیار بالاست ولی برای رسیدن به اون ظرفیت بالا نیاز به سپری کردن مراحلی داره و طی این مراحل یک سری شناخت از کائنات و جهان کسب میکنه که ظرفش آمادگی پذیرش انواع دریافت ها رو از طرف خدا پیدا کنه،کسایی که بتونن از طریق آموزش های بزرگان که به ما رسیده ظرفشونو آماده پذیرش کنن موفقند،:cool:
تا روزی که خداوند بخواد آینده انسان هارو آشکار کنه، همه شناخت انسان در دو کلمه خلاصه میشه :صبر... و امید...:gol:

آفرین. من میدونم شما چی میگید امیدوارم این درکی که شما پیدا کردید در خیلی ها ایجاد بشه درک عمیقیست

ali199_1991

کاربر بیش فعال

صبر و امید به چی؟ تا کی؟
شما میگی فقط خود خدا میدونه منتها شاید اصلا وجود خود خدا رو هم بشه توی این تاپیک بجث کرد! بعد شما میگی فقط خود خدا میدونه؟ کدوم بزرگان و چه آموزش هایی؟ میشه بگین لطفا؟

reza_19933

عضو جدید
چرا خلق شدیم..
خلق شدیم که شده باشیم.
دیدگاه های متفاوتی وجود داره، عارفای اسلام دلیل آفرینش رو خالق بودن خدا میدونن، ینی چون خالق بودن از صفات خداست ، پس این صفت واجب میکنه مخلوق وجود داشته باشه. و این بحث خیلی ادامه داره من همینجا قطعش میکنم. اینارو استاد اندیشه که پایان نامش درمورد همین موضوع بود بمون گفت. م من مخالفم و دلایل خودمو دارم.

به نظر خودم شخصا، بازم میگم نظر شخصیمه، ما باید بیشتر سر اینکه هدف خودمان واسه خودمون چیه مانور بدیم تا چیزای دیگه.

omran1858

عضو جدید
ممنون از Tee moon عزیز بابت طرح سوال بسیار زیبایی که کردن، که شاید اصلی ترین مسئله انسانها روی این زمین فانی باشه ،و درک این موضوع هم نیاز به کمک گرفتن از منابع مختلفی داره که به ما رسیده:)

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از Tee moon عزیز بابت طرح سوال بسیار زیبایی که کردن، که شاید اصلی ترین مسئله انسانها روی این زمین فانی باشه ،و درک این موضوع هم نیاز به کمک گرفتن از منابع مختلفی داره که به ما رسیده:)
مثلا چه منابعی ؟

omran1858

عضو جدید
سلام علی آقا
صبر در برابر پیشامدهای زندگی که بستگی به نگرش و دریافت هر کس از رویدادهای تو زندگیش داره مثلا صبح داری میری سر کار بارون میگیره ، یکی میگه به به چه بارون زیبایی ، یکی میگی ای بابا بازم بارون !!چطوری برم سر کار!
در مورد نفر اول نیازی به صبر نیست چون اون بارونو دوست داره و در واقع صبر برای نفر دوم که با پیشامد بارون نتونسته کنار بیاد به کار میاد.

• Like
واکنش ها: ayja

omran1858

عضو جدید
تا کی که پرسیدین:تا پایان این دنیا
میتونین در مورد مسائل زندگی به چشم حوادث و ناگواری نگاه کنین ،هم میتونین به چشم حکمت خدا نگاه کنین ، در مورد اول به ذهن و اعصاب خودت فشار میاری و همیشه آشفته و پریشانی و در مورد دوم راضی به رضای خدا هستی و با مسائل به چشم یه رویداد عادی که ممکنه درطبیعت اتفاق بیوفته فکر کنی(البته این در صورتیه که از دست تو کاری بر نیاد،مثل سیل،زلزله و ...نه تصادف رانندگی با سرعت بالا)

omran1858

عضو جدید
در مورد اثبات وجود خدا هم خیلی سال قبل دانشمند های بزرگی مثل ابن سینا و... روش بحث کردن و ثابت شده و منابع آموزشها هم زیاده که مهمترینشون قرآن و کتابهای پیامبرانه ،مهم درک کردن و پی بردن به حقایق هستیه

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا کی که پرسیدین:تا پایان این دنیا
میتونین در مورد مسائل زندگی به چشم حوادث و ناگواری نگاه کنین ،هم میتونین به چشم حکمت خدا نگاه کنین ، در مورد اول به ذهن و اعصاب خودت فشار میاری و همیشه آشفته و پریشانی و در مورد دوم راضی به رضای خدا هستی و با مسائل به چشم یه رویداد عادی که ممکنه درطبیعت اتفاق بیوفته فکر کنی(البته این در صورتیه که از دست تو کاری بر نیاد،مثل سیل،زلزله و ...نه تصادف رانندگی با سرعت بالا)
اگربه همه اتفاقات با چشم حکمت خدا نگاه کنیم دیگر لزومی نمی بنیم که در پی کشف علت باشیم و پیشرفت نمیکنیم. پیشرفت جهان غرب به این دلیل هست که اونا هر اتفاقی را به چشم تقدیر نگاه نمیکنند و تسلیم نمیشن. علت را کشف و رفع میکنند و خوشبخت و راحت زندگی میکنند.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد اثبات وجود خدا هم خیلی سال قبل دانشمند های بزرگی مثل ابن سینا و... روش بحث کردن و ثابت شده و منابع آموزشها هم زیاده که مهمترینشون قرآن و کتابهای پیامبرانه ،مهم درک کردن و پی بردن به حقایق هستیه

خدا ثابت شدنی نیست , پرستیدنی است.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

اثبات کزدن خدا با قرآن مثل این هست که در اثبات یک فرمول ریاضی از خود اون فرمول استفاده کنی.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اثبات کزدن خدا با قرآن مثل این هست که در اثبات یک فرمول ریاضی از خود اون فرمول استفاده کنی.

من میگم شما وجود خارجی نداری. چطوری میتونی بهم اثبات کنی که شما وجود داری!؟ از پشت همین سیستم ، بهم ثابت کن که شما وجود داری

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میگم شما وجود خارجی نداری. چطوری میتونی بهم اثبات کنی که شما وجود داری!؟ از پشت همین سیستم ، بهم ثابت کن که شما وجود داری
شما همش مغلطه میکنی.ایشون بدرستی بحث میکنند و نظرشون کاملا درسته.

omran1858

عضو جدید
اگربه همه اتفاقات با چشم حکمت خدا نگاه کنیم دیگر لزومی نمی بنیم که در پی کشف علت باشیم و پیشرفت نمیکنیم. پیشرفت جهان غرب به این دلیل هست که اونا هر اتفاقی را به چشم تقدیر نگاه نمیکنند و تسلیم نمیشن. علت را کشف و رفع میکنند و خوشبخت و راحت زندگی میکنند.

اتفاقا از اونجایی که میدونستم ممکنه چنین حرفی بزنین مثال آوردم در جاهایی که از دسترس ما خارجه مانند سیل و...به چشم حکمت نگاه بشه نه همه کارها

omran1858

عضو جدید
خدا ثابت شدنی نیست , پرستیدنی است.
اول از همه باید بگم که اگه فقط بخوایم روی حرف خودمون پا فشاری کنیم که کسی حرف دیگری رو قبول نداره ( بقول گفتنی : مرغ یه پا داره ) فقط نفی کردن گفته های همه و اگه 100 سال هم با هم مجادله کنیم راه به جایی نمیبریم، مثلا ما خودمونو قشر تحصیلکرده میدونیم ، پس نباید مثل یه آدم هایی که بدون فکر صحبت میکنن رفتار کنیم بعد باید در پی ارائه دلایل وجود خدا باشیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول از همه باید بگم که اگه فقط بخوایم روی حرف خودمون پا فشاری کنیم که کسی حرف دیگری رو قبول نداره ( بقول گفتنی : مرغ یه پا داره ) فقط نفی کردن گفته های همه و اگه 100 سال هم با هم مجادله کنیم راه به جایی نمیبریم، مثلا ما خودمونو قشر تحصیلکرده میدونیم ، پس نباید مثل یه آدم هایی که بدون فکر صحبت میکنن رفتار کنیم بعد باید در پی ارائه دلایل وجود خدا باشیم.
دوست عزیز،من گفتم خدا ثابت کردنی نیست و پرستیدنی است. اونوقت شما جوابت اینا بود که نوشتی؟میخوام بگم این نسل جدید طوری بار اومدن که خیال میکنن اینجا هم خونه خاله است که هر چی گفتند ، خاله قبول کنه.اینجا محل بحث و گفتگوست و هر کس هر نظری داد میتونه پاش وایسته ولی اگه دیگران قانع نشدند ، ازش میخوان که گفته شو اثبات کنه.
در ضمن شما سعی نکن بقیه رو نصیحت کنی ،در رابطه با موضوع مورد بحث هر نظری داری ، بگو . ما هم با احترام میخونیم و نظر میدیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا از اونجایی که میدونستم ممکنه چنین حرفی بزنین مثال آوردم در جاهایی که از دسترس ما خارجه مانند سیل و...به چشم حکمت نگاه بشه نه همه کارها
اگر قواعد شهرسازی و آبادی سازی بصورت علمی پیاده سازی بشه ، سیل راه خودش رو میره و انسانها هم زندگی خودشونو میکنن.کسی که بدون مطالعه بره در مصب رودخونه ، خونه بسازه ، طبیعیه که یه روز سیل میبردش.
اینهمه زلزله تو ژاپن اتفاق می افته ، یه نفرم طوریش نمیشه .چون با عقل و شعورشون زندگیشونو میسازن.ولی اینجا میرن با کاه و گل خونه میسازن و بعد مردن هم میگن حکمت خدا بوده و عمرش همینقدر بوده.
در ایران تا صد ها نفر تو یه پیچ خطرناک کشته نشه ، اداره راه نمیره اونجا رو درست کنه.این کجاش حکمته؟ اینو میگن بیشعوری کردن و انداختن به گردن تقدیر و حکمت و قسمت و نصیب.

omran1858

عضو جدید
اگر قواعد شهرسازی و آبادی سازی بصورت علمی پیاده سازی بشه ، سیل راه خودش رو میره و انسانها هم زندگی خودشونو میکنن.کسی که بدون مطالعه بره در مصب رودخونه ، خونه بسازه ، طبیعیه که یه روز سیل میبردش.
اینهمه زلزله تو ژاپن اتفاق می افته ، یه نفرم طوریش نمیشه .چون با عقل و شعورشون زندگیشونو میسازن.ولی اینجا میرن با کاه و گل خونه میسازن و بعد مردن هم میگن حکمت خدا بوده و عمرش همینقدر بوده.
در ایران تا صد ها نفر تو یه پیچ خطرناک کشته نشه ، اداره راه نمیره اونجا رو درست کنه.این کجاش حکمته؟ اینو میگن بیشعوری کردن و انداختن به گردن تقدیر و حکمت و قسمت و نصیب.

پس سر این حکمت باید صحبت کنیم :cool:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برداشت شخصی من از این گفته هاتون اینه که شما هیچ ارزشی برای خودتون قایل نیستین. اصلا به خودتون تا حالا فکر نکردین و همینجوری زندگی کردین. ببخشید ولی خیلی سطحی پاسخ دادین.خیلی سطحی
خوب ، فرض کن ما بیسوادیم.حالا شما سطح بالا جواب بده تا ما یاد بگیریم،

omran1858

عضو جدید
دوست عزیز،من گفتم خدا ثابت کردنی نیست و پرستیدنی است. اونوقت شما جوابت اینا بود که نوشتی؟میخوام بگم این نسل جدید طوری بار اومدن که خیال میکنن اینجا هم خونه خاله است که هر چی گفتند ، خاله قبول کنه.اینجا محل بحث و گفتگوست و هر کس هر نظری داد میتونه پاش وایسته ولی اگه دیگران قانع نشدند ، ازش میخوان که گفته شو اثبات کنه.
در ضمن شما سعی نکن بقیه رو نصیحت کنی ،در رابطه با موضوع مورد بحث هر نظری داری ، بگو . ما هم با احترام میخونیم و نظر میدیم.

من شما رو نصیحت نمیکنم فقط سعی میکنم به یه نتیجه منطقی برسیم از خلقت انسانها، از صحبتهایی که گفتین متوجه شدم شما به وجود خالق (خداوند ) اعتقاد دارین ، فقط سر اینکه هر اتفاقی که تو دنیا میوفته ربطی به حکمت خالق نداره و مصبب همه چی خود انسانها هستند ، درسته؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من شما رو نصیحت نمیکنم فقط سعی میکنم به یه نتیجه منطقی برسیم از خلقت انسانها، از صحبتهایی که گفتین متوجه شدم شما به وجود خالق (خداوند ) اعتقاد دارین ، فقط سر اینکه هر اتفاقی که تو دنیا میوفته ربطی به حکمت خالق نداره و مصبب همه چی خود انسانها هستند ، درسته؟
نه . من اینجور فکر نمیکنم.
اولش اینکه خلقت انسان یکی از اسرار خلقت هست و به حکم ازلی بوده،من و شما هم (انسان) طوری خلق نشدیم که ورژن عقل و درکمون به علت یابی این مفاهیم قد بده.
هر اتفاقی دلائل خودش رو داره و ترازوی حکمت برای توزین همه وقایع مناسب نیست.
اتفاقات گاها منشاء انسانی و گاه منشاء ماوراء الطبیعی و گاها منشاء طبیعی و خیلی منشاء های دیگه داره که هر اتفاقی باید در نوع خودش کالبدشکافی بشه و با راهکار مناسب هم حل و فصل بشه.
یه عده از دین باوران ، خودشونو به ساده لوحی میزنن و همه چی رو به انشاالله و ماشاالله و قسمت و حکمت و تقدیر موکول میکنند و میخوان از زیر بار مسئولیت های فردی خودشون شانه خالی کنن.منظور من اینا بودن.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر وجود نداشت آنوقت شما ازش سئوال نمیکردی.حتما وجود داره که ازش میپرسی.انسان از کسی که وجود نداشته باشه که سئوال نمیکنه.

ای بابا! خانم ول میکنید ما رو یا نه؟ عجب گیری کردیم ها! آخه من از شما مگه میپرسم که جواب میدید؟ اصلا کسی با شما حرف زد مگه؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای بابا! خانم ول میکنید ما رو یا نه؟ عجب گیری کردیم ها! آخه من از شما مگه میپرسم که جواب میدید؟ اصلا کسی با شما حرف زد مگه؟
حالا چرا ناراحت شدی؟ خواستم کمکتون بکنم که به جواب برسید،فک کردم جواب رو نمیدونی گفتم بهت بگم.