فهرست سوالات مطرح شده در تاپیک سوالات قدرتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام
در این تاپیک سعی کردم فهرستی از سوالات مطرح شده در موضوع "تاپیک سوالات قدرتی" رو جمع آوری کنم تا دوستان به سوالاتی که قبلا مطرح شده دسترسی راحت تر داشته باشند و در نتیجه سوالات تکراری تاپیک رو شلوغ نکنن.
فقط سوالات قدرتی در اینجا فهرست شدن که به جواب رسیدن.
بخش اول و دوم شامل 50 سوال از صفحه 1 تا صفحه 55 است. با تشکر از تمامی دوستان که پاسخگوی سوالات بودن.

بخش اول

1- اگر کسی نرم افزار dialux رو بلده یا کتابی رو می شناسه بهم کمک کنه؟ (جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم) (جواب پنجم)
2- اجسام کروی شکل قرمز رنگ روی خطوط گارد به چه منظوری استفاده می شود؟(جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم)
3- سایتی نداره که در اون عکس تابلو برق داشته باشه؟
4- سلام میخوام در مورد قدرت بیشتر بدونم؟
5- نحوه محاسبه مقدار خازن مورد نیاز برای بانک خازنی کارخونه ها و ضریب قدرت مدار توی این حالت حداقل چقدر باید باشه؟ (اصلاحیه جواب اول)
6- می خوام بدونم که فرق zc توی بررسی قدرت با zc توی الکترومغناطیس چیه؟
7- چرا از یک ترانس یا مولد نمی توان بیشتر از مقدار نامی آن جریان کشید و توان آن ثابت است؟ (جواب دوم) (جواب سوم)
8- من الان سال دوم هستم و ميخوام يك نرم افزار مفيد رو ياد بگيرم اما نميدونم چي خوبه. (جواب دوم)
9- اطلاعاتی درباره مبدل حرارتی و شرکتهای سازنده آن، قیمت چیلر 15 تنی و مبدل حرارتی،اطلاعاتی درباره شرکتهای انجام دهنده این پروژه. (جواب دوم) (جواب سوم)
10-بهترين و معتبرترين نرم افزار طراحي و آناليز مدار چيه ؟ orcad , pspice؟
11- خواهشمندم مطالبی در مورد کلید های خلاء برایم بفرستید.
12- لطفا در مورد اصطلاح Potential-Free Contacts توضیح کاملی اگه دارین برام بدین.
13- چرا مقاومت عایق ها را با جریان مستقیم می سنجند ؟
14- طالبی در مورد صاعقه می خواستم واینکه اگه صاعقه به کشتی یا هواپیما برخورد بکنه چه اتفاقی
می افته و حفاظت اونها در مقابل صاعقه چگونه است؟

15- اگه كسي درباره ساختمان داخلي ترانسفورماتورهاي تك فاز و سه فاز مطلبي دارد من را راهنمايي كنه.
16- اطلاعات در مورد انواع مولدهای بادی.
17- مروري بر روشهاي محاسبه ، ارزيابي و تخمين تلفات در شبكه هاي توزيع نيروي برق.
18- دوستان کسی هست اثر فرانتی رو توضیح بده؟
19- فرمول در رابطه با نیروی الکتریکی در بالا برها.
20- در مورد کار با درایوهای صنعتی مخصوصا یوروترم سری 500E دنبال اطلاعات میگردم.نحوه ارتباط با درایو و تغییر دادن پارامترهاش.
21- از همه دوستان عزيز مي خواهم اگه منبعي در زمينه مدارات حفاظتی ورلهای پست هاي توزيع 20kv سراغ دارن به من معرفي كنيد.
22- کتاب طراحی مدار فرمان.
23- اطلاعاتی در مورد ترانسفورماتور زمین میخوام.
24- عکس العمل مغناطیسی آرمیچر چیست؟
25- فرق برق ما که ولتاژش 220 با فرکانس 50 با امریکا که 110 ولته چیه ؟ (جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم) (جواب پنجم)

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
بخش دوم

26- من اطلاعاتي در مورد خطوط انتقال توزيع و توليد ميخواهم.
27- PM چیه؟ (جواب دوم) (جواب سوم)
28- علت ارت کردن ثانویه CT های اندازه گیری تکفاز؟
29- اطلاعاد در مورد آزمون استخدامی شرکت نفت، گاز و مپنا.
30- قفس فاراده؟
31- لینک دانلود کتاب طراحی منابع تغذیه نوشته برون.
32- شکل موج های یکسو ساز سه فاز تریستوری تمام موج.
33- می تونید به من در مورد نیروگاههای زمین گرمایی کمک کنید. (جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم)
34- اطلاعات در رابطه با ادوات خطوط و برجهای انتقال و یراق آلات خط.
35- نقشه های الکتريکی مدار فرمان و قدرت.
36- مدلسازی و شبیه سازی دینامیکی ماشین های الکتریکی در متلب.
37- سلام میشه کسی بهم بگه load flow چیه؟
38- راههای تشخیص و رفع عیب در مهتابی.
39- آموزشDCS
40- اطلاعات مفید در مورد رله های حفاظتی.
41- یک مقاله در مورد اینتر لاک ها در صنعت برق فشار قوی.
42- نقشه مبدل dc به dc
43- من اطلاعتی راجع به high voltmeter , high amper meter و نحوه کار باهاشون میخوام.(جواب دوم)
44- پارالل (موازی) کردن دو ترانسفورماتور. (جواب دوم)
45- مصرف داخلی پست ها. (جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم)
46- تفاوت اتوترانسفورماتور با ترانس تب چنجر دار. (جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم) (جواب پنجم)
47- زمین شدن نوترال در ستاره چه تاثیری در عملکرد آن داره؟
48- اطلاعات در مورد تاریخجه وانواع کابلهای برق میخواستم.
49- انواع کابل از نظر جنس وعایق وتعداد لایه.
50- عدم تعادل بار در سیستم های توزیع

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
بخش سوم

51- صدای وز وز سیمها ناشی از چیست؟
52- میگر چیست؟ (جواب دوم)
53- اطلاعاتی در مورد پست های قدرت. (جواب دوم) (جواب سوم و 6 پست بعدی)
54- اطلاعاتی در مورد ژنراتور.
55- آیا ما تو جریان متناوب هم مثل باتری قطب مثبت و منفی داریم؟ (جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم*) (جواب پنجم)
56- یه سری اطلاعات در مورد عایق های خشک که توی ترانس ها به جای روغن استفاده میشه میخواستم.
57- هزينه ي ساخت هر دكل بادي بطور متوسط چقدره ؟
58- می خواستم ببینم کسی دلیل علمی ایمنی ترانس ایزوله و محافظت از برق گرفتگی رو می دونه یا نه؟ (جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم) (جواب پنجم)
59-
من می خواهم یک آسانسور کوچک بسازم اما در انتخاب موتور دچار مشکل شدم. (جواب دوم) (جواب سوم)
60- اگر ارت داشته باشیم میتونیم یک لامپ 6ولتی را از طریق دو سیم نول و ارت روشن کنیم؟
61- سوالاتی در مورد موتور القایی سه فاز، پدیده گالوپینگ و رله بوخهلتس.
62- کسی از دوستان می تونه واسم نحوه ی کشیدن دیاگرام برداری مثلث رو برای محاسبه جریان ها توضیح بده؟
63-چگونه مي توان يك موتور را با 3 كنتاكتور و يك كليد كه از آن هم به عنوان start و هم stop استفاده مي گردد راه اندازي كرد؟
64- کسی نحوه تبدیل الکتروموتور سه فاز به تک فاز رو میدونه؟
65- سوال در مورد سیم های تیرک برق. (جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم) (جواب پنجم) (جواب ششم) (جواب هفتم)
66- چطوری 400 ولت وقتی وارد خونه میشه تبدیل به 220 ولت میشه؟ (جواب دوم) (جواب سوم)
67- RST مخفف چه کلماتی می باشه؟ یا چرا فاز را L نامگذاریش کرده اند؟
68- اگر توان 17 مگاوات رو رو سطح 20 کیلو ولت بخواهیم 4 کیلومتر منتقل کنیم، میزان تلفات انتقال چه میزان خواهد بود. (جواب دوم)
69- بانک خازنی 24 ساعته تو مدار می مونه یا خاصیت بانکه که میاد و میره؟ (جواب دوم)
70- منظور از بار زیاد چیه؟
71- در مورد كنترل سرعت توربينهاي توليد برق(گاورنر) اطلاعات ميخواستم. (جواب دوم)
72- سلام تفاوت ال ایی دی فرستنده با گیرنده تو چیه ؟
73- هر مهتابی 40 وات یا 20 وات چند وار مصرف میکنه؟
(جواب دوم)
74- قسمت كموتاسيون رو كسي ميتونه توضيح بده؟
75- فایده توان راکتیو در مدار های قدرت چیه؟ (جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم) (جواب پنجم)

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
بخش چهارم

76- کسی در مورد استاندارد رنگ تابلو برق یا ip تابلو برق اطلاعاتی داره؟
77- زمانی که موتور از حالت ستاره به مثلث رفت، میشه تایمر رو از مدار خارج کرد یا نه؟
(جواب دوم) (جواب سوم)
78- براي تهيه يك ديزل ژنراتور كه قرار است برق اضطراري يك ساختمان اداري تامين كند چه فاكتور هايي بايد در نظر گرفته شود؟
79-
توان مصرفي يك ساختمان اداري با 30 اتاق و هر اتاق به طور متوسط شامل دو سيستم كامپيوتر و همچنيني كل ساختمان يك سرور و يك سيستم تهويه چقدر است؟
80- اگر تعداد دور سيم پيچ روتور 2 برابر شود و سطح مقطع سيم ها نصف گردد، گشتاور ماكزيمم چه تغييري ميكند؟
81- پمن دنبال استاندارد IPS یا NPCS در مورد طراحی روشنایی سایت ها هستم.
82- در مورد سیستم حفاظت کاتودیک و نحوه نگهداری و تعمیرات آن مقداری اطلاعات می خواستم. (جواب دوم)
83- تو پستهای خصوصی که در محوطه یک سایت بزرگ نصب میشه آیا لازم هست سلول اندازه گیری نصب بشه؟
84- آیا مقاومت در حالت ستاره و مثلث برابرند؟
85- توضیح راجع به مزایای ترکیب نور زرد و سفید و معایب یکدست بودن نور.
86- خستگی کابل چیست؟
87- چرا فركانس برق در ايران 50 است؟
88- Cos Fi در موتورها. (جواب دوم)
89- می خواستم بدونم نقش اصلی خازن در موتورهای تکفاز چیه؟ (جواب دوم)
90- فرمول انتخاب(محاسبه) خازن چیست.
91- رابطه بین توان اکتیو ، توان راکتیو و cos fi و اثرات آنها بر یکدیگر را توضیح دهید. (جواب دوم) (جواب سوم) (جواب چهارم)
92- چرا برق رو بصورت سه فاز انتقال میدن؟ (جواب دوم) (جواب سوم)
93- منابع درسي آزمون هاي استخدامي نيروگاه ها چه درس هايي ان؟
94- جریان ac خطرناکتره یا DC؟ (جواب دوم) (جواب سوم)
95- دکل انتهایی چیست؟
96- اگر كسي درمورد مطالعه بازار ترانسفورماتور(آمار صادرات واردات... )دارد ممنون ميشم در اختيارم بذاره.
97- با یه شستی استارت و 3 کنتاکتور می خوایم مدار فرمانی طراحی کنیم که با زدن شستی استارت موتور روشن شده و با زدن دوباره ی همان شستی استارت موتور خاموش بشه. (جواب دوم)
98- ولتاژ گام چیست؟
99- سيم نول در سيستم هاي سه فاز. (جواب دوم)
100- نرم افزار Chalmlite(مربوط به طراحی روشنایی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.