[فنگ شویی] نظم کهن، نهفته در تعالیم فنگ شویی

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
فنگ‌شویی هنر پیچیده‌ای است. اما چند اصل از سیستم كهن و باستانی نظم و هارمونی وجود دارد كه می‌توان آن را به راحتی به كار بست. البته این مسئله دقیقا با تعالیم فنگ‌شویی منطبق نیست، اما به طورو چشم‌گیری فضای زندگی و كار شما را ارتقا می‌دهد. انجام كارهایی كه در این مطلب به آن‌ها اشاره می‌كنیم باعث بروز تغییرات مثبتی در زندگی شما می‌شود.

مراحل زیر را دنبال کنید تا خانه تان را به سبک فنگ شویی مرتب کنید:

۱. گوشه‌های تیز مبلمان، پیش‌خان، و اتاق‌ها را با استفاده از گلدان و یا آویزان كردن گل و گیاه نرم كنید. انجام این كار از چیزی كه فنگ شویی به آن نام «پیكان‌های سمی» (گوشه‌های تیز گویی مانند یك پیكان به كسی اشاره می‌كنند) می‌دهد جلوگیری می‌كند.
۲. اجازه ندهید گرد و غبار، كثیفی، و اشیا در گوشه‌ای جمع شوند و هر چه می‌توانید به اتاق نظم دهید. در فنگ‌شویی این كار از هجوم انرژی‌های منفی جلوگیری می‌كند.
۳. آینه‌ها را روبه‌روی پنجره یا چیزی جذاب در فضای داخلی قرار دهید. این كار باعث می‌شود آینه اتاق شما بازتاب‌دهنده چیزی جذاب و زیبا باشد.
۴. سعی كنید تخت‌خواب خود را زیر پنجره یا روبه‌روی آینه قرار ندهید. هیچ‌كس دوست ندارد صبح كه از خواب بیدار می‌شود خود را در آینه ببنید.
۵. صندلی‌ها را به در تكیه ندهید. هیچ‌كس دوست ندارد شگفت‌زده شود.
۶. صندلی‌ها و كاناپه را به صورت گرد بچینید تا امكان گفتگو بیش‌تر شود. هیچ‌وقت تلویزیون را به عنوان مركز اتاق قرار ندهید.
۷. پنجره‌های اتاق را با استفاده از شیشه‌های رنگی یا گوی‌های شیشه‌ای افزایش دهید. اگر خانه شما دارای ایوان یا تراس است، پیرامون آن گل و گیاه قرار دهید. باید مانعی میان شما و فضای بیرون وجود داشته باشد، به ویژه وقتی روبه‌روی خانه شما یك پاركینگ عمومی یا خیابان شلوغ است.
۸. عناصر دكوری زیبا را در اتاق آویزان كنید تا انرژی مثبت در فضا جریان یابد.
۹. اشیای تزئینی هم‌جنس را در كنار هم قرار دهید (چوب، فلز، و شیشه). این كار باعث ایجاد حسی خوب در فضا می‌شود. هم‌چنین می‌توان از آتش (شمع، چراغ) و آب (فواره، تنگ ماهی، گل‌های تازه) استفاده كرد.
۱۰. فضایی را به عكس‌های كودكان، عكس‌های كسانی كه دوست‌شان داریم، و یا هر چیزی كه نشانه احترام است اختصاص دهید. سعی كنید تصاویری كه انتخاب می‌كنید در آن فردی به تنهایی در عكس حضور نداشته باشد. این كار باعث ایجاد حس تنهایی می‌شود.
۱۱. خانه خود را مملو از گیاه، گل‌های تازه، و شمع كنید.


منبع:wikihow | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه
 
بالا