[فنگ شویی] فنگ شویی اتاق کار برای موفقیت در کار

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
پيشرفت های جديد در زمينه ارتباطات بين المللی و فناوری رايانه ای باعث شده تا افراد بيشتری بتوانند در خانه كار كنند. تاثير اين انقلاب اطلاعاتی و رايانه ای مدتهاست بر زندگی ما ظاهر شده و همچنان موثر باقی خواهد ماند، با توجه به اينكه كار در خانه با حس آزادی واقعی توام است هر روز تعداد بيشتری از مردم علاقمند به كار در خانه می شوند و با این توضیحات وجود اتاق کار در خانه لازم به نظر می رسد.اما میزان آسایش اهالی خانه و رفت آمد مراجعین در فضاهای خصوصی آن امری است که باید مورد توجه قرار گیرد. چیدمان فضایی اتاق کار در میزان آرامش و موفقیت شما در کارتان تاثیر مستقیم دارد. فنگ شویی (كه به معنای باد و آب است) هنر باستانی شرق برای ترويج سلامتی، شادی، سعادت، انرژی و شور و اشتياق، از طريق چيدمان صحيح اشيا و دكور مناسب است. هدف فنگ شويی در مجموع خلق حس هماهنگی و موفقیت در خانه و محل کار فرد و در نتيجه زندگی اوست. همراه این با مطلب با اصول فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کار آشنا شوید.
فنگ شویی در اتاق كار خانگی


بهتر است اتاقی كه به عنوان دفتر كار خانگی يا مطالعه انتخاب می كنيد نزديك راهرو باشد، اين سبب ايجاد رابطه قوی با دنيای بيرون شده و بدين معنی است كه مراجعين شغلی قدم به اتاقهای خانوادگی شما نمی گذارند و در زندگی خصوصی تان وارد نمی شوند
.
اتاق مطالعه يا كار بايد تركيبی از يك محيط آرام برای تمركز و فضايی برای ارتقا ء هوشياری ذهن باشد، رنگ های سرد (يين) ،ذهن را متمركز میكنند و نورهای روشن به آرامش روح كمك می نمايند.
قرار دادن ميز درست روبه پنجره بد است، زيرا نور، چشم را فرسوده می كند. همچنين قرار دادن ميز در حالی كه پشتش به پنجره است، نيز فكر خوبی نیست، زيرا احساس ناخود آگاهی از نا آرامی می آفريند.ميز بايد درست در جهت درب باشد. اين مهم است كه پشت شما به در نباشد و گرنه شما هرگز مالك خانه يا حرفه تان نخواهيد شد.تا آنجا كه امكان دارد بايد از شلختگی و تلنبار كردن كاغذ پرهيز كنيد تا محيطي هماهنگ بيافرينيد و مزاحم شما در فكر كردن نباشد. اتاق را هر روز تمیز كنيد، روزانه زباله ها را خارج كنيد، اجازه ندهيد ركود ايجاد شود.
در صورت امكان در دفتر كار از مواد طبيعی و گیاهان خانگی استفاده كنيد. سعی كنيد در كنار هر وسيله برقی يك گياه و گلدان برای تصويه هوا قرار دهيد تا امواج آزاد شده الكترومغناطيس را در فضا خنثی كنند

منبع: مقاله ای از مهندس دریا نصرت پور | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه
 
بالا