[فنگ شویی] آرامش در فضای کار با راه حل های فنگ شویی

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
شاید این ها سوال های شما هم باشد:"من نمی‌دانم كه چگونه باید فنگ‌شویی موجود در اتاقك دفتر كارم را تقویت كنم. من در این فضا احساس خوبی ندارم و نمی‌توانم هیچ تغییری در آن ایجاد كنم. میز و صندلی‌ها در یك جا ثابت هستند و نمی‌توان آن را به راحتی تغییر داد. چگونه می‌توان فنگ‌شویی یك دفتر كار كه اتاقك‌اتاقك است و هیچ نوع آزادی عملی در تغییر مبلمان آن نیست تقویت كرد؟ هم‌چنین، وقتی افراد دیگری در دفتر كار مشغول كار هستند، آیا فنگ‌شویی بد آن‌ها به سمت ما می‌آید؟"پاسخ: پاسخ سوال دوم شما بله است. هر چیزی كه پیرامون شما در دفتر كار وجود دارد می‌تواند بر انرژی شما تاثیر بگذارد.
بنابراین، اگر همكاری كه در كنار شما كار می‌كند در قسمت كاری خود دارای فنگ‌شویی بدی باشد، شما از این انرژی منفی تاثیر می‌پذیرید.
تنها كاری كه می‌توانید انجام دهید مراقبت از فنگ‌شویی محل كار خود و ایجاد مرزهای مشخص است.
وقتی مجبورید در دفتر كاری كه اتاقك‌اتاقك است و نمی‌توان چیدمان آن را تغییر داد كار كنید، باید توجه زیادی به خلق (و حفظ) انرژی مثبت خود در طول روز بكنید.
شاید شما نتوانید محل میز خود را براساس تعالیم فنگ‌شویی تغییر دهید، اما همچنان راه‌های زیادی برای افزایش انرژی محل كار شما وجود دارد.

در این مطلب به ۵ نكته اشاره می‌كنیم كه با استفاده از آن‌ها می‌توانید انرژی‌های مثبت را وارد محل كار خود كنید:

۱.وجود یك سیستم سازماندهی مشخص در هر دفتر كاری لازم است، به ویژه دفترهای كاری كه اتاقك‌اتاقك هستند. تا می‌توانید از ایجاد بی‌نظمی در محل كار خود جلوگیری كنید. وقتی بی‌نظمی‌ها روی هم انباشته شوند، انرژی شما به‌سرعت وارد محدوده فنگ‌شویی بد می‌شود.


۲.ببینید كه مجاز به وارد كردن چه عناصر انرژی‌بخشی به دفتر كار خود هستید. برخی از عناصر انرژی‌زای فنگ‌شویی برای دفتر كار گیاهان تصویه‌كننده هوا و وسایل با انرژی مانند عكس‌هایی كه دارای تصاویری از لحظات شاد هستند و یا دارای رنگ‌های مختلف هستند.


۳.اگر وقتی در میز خود نشسته‌اید پشت‌تان به در است، راهی پیدا كنید كه از طریق آن بتوانید ورودی را ببینید. شما این كار را به راحتی با عناصر براق كه از فلز ساخته شده‌اند می‌توانید انجام دهید. كافی است این وسیله را در جای درستی قرار دهید.


۴.وقتی در میان كامپیوترها و وسایل اداری زیادی قرار دارید باید از كاهش یافتن انرژی شخصی خود جلوگیری كنید. با استفاده از كارهایی كه دور از محل كار شما انجام می‌شوند، مانند خوردن چیزی در آشپزخانه یا قدم زدن در فضاهای دیگر دفتر كار، انرژی خود را تجدید كنید.


۵.وقتی از فنگ‌شویی به شیوه‌ای دقیق استفاده شود بسیار اثرگذار خواهد بود. وسایل تزئینی زیبا از كامپیوتر خود آویزان كنید و آینه در محل كار خود قرار دهید. سعی كنید با استفاده از وسایل مختلف فضای كار خود را گسترش دهید. البته باید به این وسایل علاقه داشته باشید و در ضمن باید با كلیت فضای دفتر كار شما در هماهنگی باشند.نكته پایانی این‌كه، اگر طراحی دفتر كار شما به‌گونه‌ای بود كه به هیچ‌وجه امكان ایجاد یك فضای پرانرژی براساس تعالیم فنگ‌شویی وجود نداشت، سعی كنید فضای خانه خود، به ویژه اتاق‌خواب، را مملو از انرژی‌های مثبت فنگ‌شویی كنید. این كار باعث می‌شود كه در فضای زندگی خود انرژی‌های مثبت زیادی دریافت كنید و در نتیجه ساعت‌های كار طولانی در دفتر شما را آزار نمی‌دهد.


منبع: fengshui.about | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه​
 
بالا