فلسفه صیغه یا ازدواج موقت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال
با عرض احترام و ادب به عنوان شخصی مسلمان دوست دارم بدانم که فلسفه وجودی صیغه در مذهب تشیع چیست؟
پاسخ
پیرامون ازدواج موقت بررسی های بسیاری انجام شده و نظرات گوناگونی مطرح شده است، در این میان به نظر می رسد آن چه بیشتر در ازدواج دائم مورد نظر اسلام می باشد
تشکیل خانواده و ایجاد نسل و تربیت فرزندان برومند و صالح می باشد و اما آنچه از مجموع اخبار اسلامی راجع به ازدواج موقت استفاده می شود این است که بیشتر منظور از این نوع ازدواج ارضای صحیح غریزۀ جنسی است.
و تولید نسل هدف اصلی آن نیست؛ و لذا این نوع زناشویی را به نام متعه خوانده اند. در قرآن مجید نیز از این نوع ازدواج به عنوان استمتاع نام برده شده است.
[1]
حال سؤال این است که چه لزومی داشت که اسلام برای ارضای غریزۀ جنسی ، چنین قانونی را وضع کند مگر قانون ازدواج دائم که اساس تشکیل خانواده ها به شمار می رود، برای تأمین این منظور کافی نبود؟جواب این سؤال با مطالعه در کیفیت غریزۀ جنسی در افراد مختلف، روشن می شود:غریزۀ جنسی مثل سایر استعدادها و احساس ها و روحیات در افراد، مختلف است.
در بعضی افراد این غریزه به حد اعتدال وجود دارد که تنها با تشکیل خانواده و تمکین زن در برابر مرد برطرف می شود. اما در برخی از افراد یا غریزۀ جنسی در حال طغیان است به طوری که با انتخاب همسر دائم و تمکین او اشباع نمی شود و یا این که در اثر اختلافات و عدم هماهنگی اخلاقی و روحی و غیر آن، زن از مرد تمکین نمی کند
و در نتیجه نیروی جنسی که لازم است در موقع خود به نحو صحیح اشباع گردد، ارضا نمی شود؛ خصوصا در صورتی که عوامل مهیج شهوت، در اجتماعی تا سر حد جنون پیش برود و به کارهایی وامیدارد که قلم از ذکر آن شرم دارد؛ ضرورت متعه بیشتر خواهد بود.آمار گوناگونی که از ازدیاد فرزندان نامشروع و تجاوزهای به عنف در کشورهای اروپایی و امریکائی انتشار یافته شاهد گویای این موضوع است.آیا باید جوانان را آزاد گذاشت که به دامن فحشاء و خیانت پناه ببرند
و زندگی خود را با این وضع رسوا و فلاکت بار بگذرانند و یا لازم است قانونی آسان و سهل که مسئولیت های سنگین تشکیل خانواده دائم را نیز نداشته باشد، در پیش پای جوانانی که با طغیان غریزۀ جنسی، دست و پنجه نرم می کنند گذاشت تا بدین وسیله جوانان را از سرگردانی و ضلالت و افتادن در منجلاب فساد نجات داد؟
اسلام با تشریع قانون ازدواج موقت، در موارد ضروری و لازم که قانونی بس سهل و دارای مسئولیت های کم می باشد مشکل جوانان را حلّ کرده است و آنها را از گرایش به سوی فحشاء و زنا و خیانت و بی بند و باری باز داشته است و لذا روایات معتبری از پیشوایان مذهبی اسلام وارد است که ثابت می کند که ازدواج موقت بیشتر برای ارضای غریزۀ جنسی در موارد لازم تشریع گردیده است.چنان که در روایت معتبر امام باقر از علی علیهما السلام چنین نقل می کند: «اگر نکاح موقت به وسیله بعضی از خلفا منع نمی شد هیچ فرد مسلمانی مگر افراد خیلی پست مرتکب زنا نمی گردید.»
[2]
واضح است که عمل منافی عفت غالباً در مورد طغیان غریزه جنسی و عدم اشباع آن انجام می گیرد و ازدواج موقت بهترین طریق سالمی است که می تواند طغیان غریزه جنسی را فرو نشاند و در ضمن مسئولیت های ازدواج دائم را نیز ندارد.از بعضی از روایات معتبر دیگر نیز استفاده می شود که مأمورانی از طرف پیامبر گرامی اسلام در آغاز اسلام که عصر شیوع مفاسد و طغیان غرائز جنسی بود در کوچه و بازار می گشتند و مردم را از ارتکاب گناه و اشباع غریزۀ جنسی از غیر طریق صحیح باز می داشتند و به آن ها گوشزد می کردند که پیامبر اسلام نکاح موقت را برای شما جایز کرده است از این راه سالم اقدام کنید و پیرامون روابط غیرمشروع و فساد نگردید.
[3]
علاوه بر این ها در روایات بی شمار دیگری آمده است که به طور صریح دلالت دارد بر این که ازدواج موقت در مواردی تشریع شده است که غریزه جنسی جوانان را تحت فشار قرار داده و آن ها را نزدیک به انحراف کرده است. در این گونه موارد است که شارع مقدس برای جلوگیری از بی بندوباری جنسی راه صحیح ازدواج موقت را پیش پای آنان قرار داده است.از جمله از امام موسی بن جعفر علیه السلام راجع به متعه سؤال کردند حضرت فرمود: «متعه برای کسی که ازدواج نکرده، حلال است؛ تا بدین وسیله از طغیان غریزه جنسی جلوگیری کند و یا ازدواج کرده اما با وجود این، غریزه جنسی، او را تحت فشار قرار داده است. برای چنین افرادی جایز است ازدواج متعه را انتخاب کنند».
[4]
ازدواج موقت در اسلام نه تنها کوچک ترین ربطی با فحشاء ندارد؛ بلکه فقط برای جلوگیری از فحشاء و بی بندوباری جنسی و قانون شکنی و تعدّی به ناموس عمومی تشریع شده است. لذا در روایات معتبر می خوانیم که اگر مرد مسلمانی در میان ملت های غیرمسلمان واقع شده و غریزه جنسی او را تحت فشار قرار داده است؛ مطابق قوانین اسلامی می تواند با غیر مسلمان(اهل کتاب آسمانی) ازدواج موقت بکند تا بدینوسیله از مفاسد و سایر انحرافات جنسی دور باشد.جهت اطلاع بیشتر به مطالب زیر نیز مراجعه نمایید:
فرق ازدواج موقت با روسپیگری
ازدواج موقت
مرزشناسی در ازدواج موقت
ازدواج موقت، حکمت ها و ضرورت ها

منبع:
http://www.hawzah.net/

delbaar

کاربر فعال
سوال
با عرض احترام و ادب به عنوان شخصی مسلمان دوست دارم بدانم که فلسفه وجودی صیغه در مذهب تشیع چیست؟
پاسخ
پیرامون ازدواج موقت بررسی های بسیاری انجام شده و نظرات گوناگونی مطرح شده است، در این میان به نظر می رسد آن چه بیشتر در ازدواج دائم مورد نظر اسلام می باشد
تشکیل خانواده و ایجاد نسل و تربیت فرزندان برومند و صالح می باشد و اما آنچه از مجموع اخبار اسلامی راجع به ازدواج موقت استفاده می شود این است که بیشتر منظور از این نوع ازدواج ارضای صحیح غریزۀ جنسی است.
و تولید نسل هدف اصلی آن نیست؛ و لذا این نوع زناشویی را به نام متعه خوانده اند. در قرآن مجید نیز از این نوع ازدواج به عنوان استمتاع نام برده شده است.
[1]
حال سؤال این است که چه لزومی داشت که اسلام برای ارضای غریزۀ جنسی ، چنین قانونی را وضع کند مگر قانون ازدواج دائم که اساس تشکیل خانواده ها به شمار می رود، برای تأمین این منظور کافی نبود؟جواب این سؤال با مطالعه در کیفیت غریزۀ جنسی در افراد مختلف، روشن می شود:غریزۀ جنسی مثل سایر استعدادها و احساس ها و روحیات در افراد، مختلف است.
در بعضی افراد این غریزه به حد اعتدال وجود دارد که تنها با تشکیل خانواده و تمکین زن در برابر مرد برطرف می شود. اما در برخی از افراد یا غریزۀ جنسی در حال طغیان است
به طوری که با انتخاب همسر دائم و تمکین او اشباع نمی شود و یا این که در اثر اختلافات و عدم هماهنگی اخلاقی و روحی و غیر آن، زن از مرد تمکین نمی کند
و در نتیجه نیروی جنسی که لازم است در موقع خود به نحو صحیح اشباع گردد، ارضا نمی شود؛ خصوصا در صورتی که عوامل مهیج شهوت، در اجتماعی تا سر حد جنون پیش برود و به کارهایی وامیدارد که قلم از ذکر آن شرم دارد؛ ضرورت متعه بیشتر خواهد بود.آمار گوناگونی که از ازدیاد فرزندان نامشروع و تجاوزهای به عنف در کشورهای اروپایی و امریکائی انتشار یافته شاهد گویای این موضوع است.آیا باید جوانان را آزاد گذاشت که به دامن فحشاء و خیانت پناه ببرند
و زندگی خود را با این وضع رسوا و فلاکت بار بگذرانند و یا لازم است قانونی آسان و سهل که مسئولیت های سنگین تشکیل خانواده دائم را نیز نداشته باشد، در پیش پای جوانانی که با طغیان غریزۀ جنسی، دست و پنجه نرم می کنند گذاشت تا بدین وسیله جوانان را از سرگردانی و ضلالت و افتادن در منجلاب فساد نجات داد؟
اسلام با تشریع قانون ازدواج موقت، در موارد ضروری و لازم که قانونی بس سهل و دارای مسئولیت های کم می باشد مشکل جوانان را حلّ کرده است و آنها را از گرایش به سوی فحشاء و زنا و خیانت و بی بند و باری باز داشته است و لذا روایات معتبری از پیشوایان مذهبی اسلام وارد است که ثابت می کند که ازدواج موقت بیشتر برای ارضای غریزۀ جنسی در موارد لازم تشریع گردیده است.چنان که در روایت معتبر امام باقر از علی علیهما السلام چنین نقل می کند: «اگر نکاح موقت به وسیله بعضی از خلفا منع نمی شد هیچ فرد مسلمانی مگر افراد خیلی پست مرتکب زنا نمی گردید.»
[2]
واضح است که عمل منافی عفت غالباً در مورد طغیان غریزه جنسی و عدم اشباع آن انجام می گیرد و ازدواج موقت بهترین طریق سالمی است که می تواند طغیان غریزه جنسی را فرو نشاند و در ضمن مسئولیت های ازدواج دائم را نیز ندارد.از بعضی از روایات معتبر دیگر نیز استفاده می شود که مأمورانی از طرف پیامبر گرامی اسلام در آغاز اسلام که عصر شیوع مفاسد و طغیان غرائز جنسی بود در کوچه و بازار می گشتند و مردم را از ارتکاب گناه و اشباع غریزۀ جنسی از غیر طریق صحیح باز می داشتند و به آن ها گوشزد می کردند که پیامبر اسلام نکاح موقت را برای شما جایز کرده است از این راه سالم اقدام کنید و پیرامون روابط غیرمشروع و فساد نگردید.
[3]
علاوه بر این ها در روایات بی شمار دیگری آمده است که به طور صریح دلالت دارد بر این که ازدواج موقت در مواردی تشریع شده است که غریزه جنسی جوانان را تحت فشار قرار داده و آن ها را نزدیک به انحراف کرده است. در این گونه موارد است که شارع مقدس برای جلوگیری از بی بندوباری جنسی راه صحیح ازدواج موقت را پیش پای آنان قرار داده است.از جمله از امام موسی بن جعفر علیه السلام راجع به متعه سؤال کردند حضرت فرمود: «متعه برای کسی که ازدواج نکرده، حلال است؛ تا بدین وسیله از طغیان غریزه جنسی جلوگیری کند و یا ازدواج کرده اما با وجود این، غریزه جنسی، او را تحت فشار قرار داده است. برای چنین افرادی جایز است ازدواج متعه را انتخاب کنند».
[4]
ازدواج موقت در اسلام نه تنها کوچک ترین ربطی با فحشاء ندارد؛ بلکه فقط برای جلوگیری از فحشاء و بی بندوباری جنسی و قانون شکنی و تعدّی به ناموس عمومی تشریع شده است. لذا در روایات معتبر می خوانیم که اگر مرد مسلمانی در میان ملت های غیرمسلمان واقع شده و غریزه جنسی او را تحت فشار قرار داده است؛ مطابق قوانین اسلامی می تواند با غیر مسلمان(اهل کتاب آسمانی) ازدواج موقت بکند تا بدینوسیله از مفاسد و سایر انحرافات جنسی دور باشد.جهت اطلاع بیشتر به مطالب زیر نیز مراجعه نمایید:
فرق ازدواج موقت با روسپیگری
ازدواج موقت
مرزشناسی در ازدواج موقت
ازدواج موقت، حکمت ها و ضرورت ها

منبع:
http://www.hawzah.net/

انسان ها فقط غریزه جنسی نیستند
همچین کسی که با ازدواج نیازش برطرف نمیشه یه مریضه به دکتر مراجعه کنه
ازدواج موقت هیچ فرقی با هرزگی نداره!

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز

انسان ها فقط غریزه جنسی نیستند
همچین کسی که با ازدواج نیازش برطرف نمیشه یه مریضه به دکتر مراجعه کنه
ازدواج موقت هیچ فرقی با هرزگی نداره!

یعنی شما چیز حلال با حروم یکی میدونین؟!!
الان یعنی شما گوشت خوک و گوشت گوشفند یکی میدونین؟!!
این دیگه چه نوع استدلالی دیگه ...

bahargoli

عضو جدید

یعنی شما چیز حلال با حروم یکی میدونین؟!!
الان یعنی شما گوشت خوک و گوشت گوشفند یکی میدونین؟!!
این دیگه چه نوع استدلالی دیگه ...
تا به حال شما چیزی به عنوان کلاه شرعی شنیدین! حالا ماجرای صیغه برای خیلی ها همین شده!

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا به حال شما چیزی به عنوان کلاه شرعی شنیدین! حالا ماجرای صیغه برای خیلی ها همین شده!

سلام
آدم سیر آدم گرسنه دیووونه فرض میکنه
یه سوالی
فرض میکنیم زبونم لال شما ازدواج کردین و خدایی نکرده طلاق گرفتین
بعدش برای کنترل شهوت چیکار میکنید؟!!
ممنون میشم کامل توضیح بدین با تشکر

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان
الان یه نفر میخواد یه سال 20 میلیون تومن خمس بده میگه نه نمیدم میره تو جیب آخوند ها و...
بعدش میگن بیا پولت بده به مردم صدی 30 تومن بگیر با کله میره؟!!
یه زن میاد با خودش حساب میکنه من صیغه بشم فلانی چی میگه چی به سرم میادش ولش کن میرم با دوست پسرم هستم هم بهتره و هم مردم پشت سرم حرف در نمیارن
به نظر شما این افراد چیزی از اعتقاد به خدا و دین میفهمن یانه؟!!
حکم شرع خداست دیگه حکم شرع خدا رد کردن یعنی نعوذ به الله خدا رو به خدایی رد کردن

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه سوالی
ببخشید که یهو اومدم تو بحثتون..
اما اگه ی خانم مطلقه هی بره صیغه اینو اون بشه که نیازشو برطرف کنه ،به اون خانم ب چه چشمی نگاه میکنن؟؟ میشه اینو بگین؟؟ صیغه رو تصدیق میکنین چون ب نفع آقایونه! اینم بگین که اگه ی دختر که سن ازدواجش گذشته و خب ی سری نیازایی داره، برای رفعش بره صیغه بشه خوبه ینی؟؟ بهش چی میگن؟؟
من ک با صیغه مشکل دارم! دوستمونم درست گفتن اونیکه با زن گرفتن اشباع نمیشه بیماره!

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام
یه سوالی

اگر شهوتش به حد خطرناکی رسیده می بایست دارو مصرف کنه و یا اگر فرصتی بود دوباره ازدواج کنه نه این که بره هرزگی!. خدا رو شکر الان چیزی که زیاد هم هست انواع دارو است.

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید که یهو اومدم تو بحثتون..
اما اگه ی خانم مطلقه هی بره صیغه اینو اون بشه که نیازشو برطرف کنه ،به اون خانم ب چه چشمی نگاه میکنن؟؟ میشه اینو بگین؟؟ صیغه رو تصدیق میکنین چون ب نفع آقایونه! اینم بگین که اگه ی دختر که سن ازدواجش گذشته و خب ی سری نیازایی داره، برای رفعش بره صیغه بشه خوبه ینی؟؟ بهش چی میگن؟؟
من ک با صیغه مشکل دارم! دوستمونم درست گفتن اونیکه با زن گرفتن اشباع نمیشه بیماره!

سلام
به بحث خوش آمدین
یه سوالی کی گفته به حرف مردم اهمیت بدیم؟! اینو به من بگین؟!!!
یه سوالی میگن فحشا با صیغه یکی...
چطور یه زن وقتی که عقد دائم میخونن اینو محرمیت میدونه ولی صیغه که با همون متن عربی (منظورم یکی بودن دو خطبه عقد نیست) رو فحشا میدونه؟!
من یکی به حرف مردم اهمیت نمیدم اگه اهمیت میدادم خیلی خیلی از کارای خوبم نمیکردم
حرف مردم باد هواست
اولویت اول حفظ دین
منی که به گناه میوفتم باید به فکر یه راهی باشم جلوش بگیرم
مثلا ازدواج هست اگه شرایطش نداشتم میرم طرف صیغه
اگه خیلی بی فرهنگ خیلی خیلی و... باشم میرم با ناموس مردم که ناموس منو شماست بازی میکنم
این راهی که دین گذاشته و منطقی هم هستش
دختر باکره صیغه نمیشه حتی اگر 60 سالشم بشه مگه با اجازه پدرش

آخرین ویرایش:

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر شهوتش به حد خطرناکی رسیده می بایست دارو مصرف کنه و یا اگر فرصتی بود دوباره ازدواج کنه نه این که بره هرزگی!. خدا رو شکر الان چیزی که زیاد هم هست انواع دارو است.

شما ها حاضرین دارو بخورین که خیلی هم عوارض داره و حکم شرع خدا رو انجام ندین؟!!!
بعدم تا چند سال باید دارو بخوره؟!
یه سال دوسال چند سال؟!!
اگه حدود ده سال ازدواج نکرد چی بازم دارو بخوره؟!!
صیغه شد هرزگی عجب!!!

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
به بحث خوش آمدین
یه سوالی کی گفته به حرف مردم اهمیت بدیم؟! اینو به من بگین؟!!!
یه سوالی میگن فحشا با صیغه یکی...
چطور یه زن وقتی که عقد دائم میخونن اینو محرمیت میدونه ولی صیغه که با همون متن عربی رو فحشا میدونه؟!
من یکی به حرف مردم اهمیت نمیدم اگه اهمیت میدادم خیلی خیلی از کارای خوبم نمیکردم
حرف مردم باد هواست
اولویت اول حفظ دین
منی که به گناه میوفتم باید به فکر یه راهی باشم جلوش بگیرم
مثلا ازدواج هست اگه شرایطش نداشتم میرم طرف صیغه
اگه خیلی بی فرهنگ خیلی خیلی و... باشم میرم با ناموس مردم که ناموس منو شماست بازی میکنم
این راهی که دین گذاشته و منطقی هم هستش
دختر باکره صیغه نمیشه حتی اگر 60 سالشم بشه مگه با اجازه پدرش

سلام
حرف مردم مهم نیست .. اما خب اون خانم توی اجتماع زندگی میکنه خانواده داره اینجور مسائل ب همین راحتیام نیستن ..
من نگفتم صیغه فحشاس! اما خب اون زنی که کارش اینکه که هی صیغه اینو اون بشه و مهریه بگیره به نظرتون خیلی آدم درستیه؟

باز خوبه برا دختر باکره اجازه پدر هست! و اگه پدرش اجازه نداد چی؟؟ اونوقت باید اون نیازو سرکوب کنه نه؟؟ اما ی پسر آزاده! چون اگه اینکارو نکنه برای نوامیس مردم جامعه آسیب میرسونه!
من چن جایی خوندم که خدا گفته اونایی که موقعیت ازدواج ندارن پرهیزکاری کنن ..

bahargoli

عضو جدید
سلام
یه سوالی
شما خواهر دارین؟!
من خودم رو مثال نمیزنم! شما خواهر خودتون رو در نظر بگیرین! هی دائما از صیغه این در بیاد به صیغه اون یکی دیگه که شهوت شما مردان رو سیراب کنه! درسته؟!
اصلا چون خیلی تو فکر ازدواج هستین این رو میگم!
حاضرین با دختری که چند بار صیغه این و اون شده اونم به قوله شما از راه حلالش برای ارضای غریضه خودش، ازدواج کنین؟!
اونایی که میگن ، نیاز جنسی مثل نیاز به غذاست ، چرا در بین میلیاردها انسان ، یک نمونه رو مثال نمیزنن که کسی به خاطر عدم ارضای جنسی بلایی سرش اومده ؟! شما تو اخبار یا سایت های مختلف چنین چیزی دیدید یا شنیدید ؟!اونایی که میگن نمیشه میل جنسی رو نادیده گرفت ، کسانی هستند که عوامل و اسباب تحریکات جنسی رو از خودشون دور نمی کنن . هی تحریک میشه و می بینه که نمیشه مقاومت کرد . بعد نظریه میده که نه نمیشه میل جنسی رو نادیده گرفت .
پیشنهاد میدم مسائل جنسی رو از اولویت های زندگی تون خارج کنین. :smile:

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
حرف مردم مهم نیست .. اما خب اون خانم توی اجتماع زندگی میکنه خانواده داره اینجور مسائل ب همین راحتیام نیستن ..
من نگفتم صیغه فحشاس! اما خب اون زنی که کارش اینکه که هی صیغه اینو اون بشه و مهریه بگیره به نظرتون خیلی آدم درستیه؟

باز خوبه برا دختر باکره اجازه پدر هست! و اگه پدرش اجازه نداد چی؟؟ اونوقت باید اون نیازو سرکوب کنه نه؟؟ اما ی پسر آزاده! چون اگه اینکارو نکنه برای نوامیس مردم جامعه آسیب میرسونه!
من چن جایی خوندم که خدا گفته اونایی که موقعیت ازدواج ندارن پرهیزکاری کنن ..

آخه پرهیز کاری تا چه حد؟!!! خیلی بی انصافی ازیه پسر یا یه دختر مذهبی توقع داشته باشی دیگه شهوت بکشند اگه این بودش دین اصلا چیزی به نام صیغه مطرح نمکیرد چون خیلی خیلی سخته ....
بعدم من با صیغه کوتاه مدت زیاد موافق نیستم چند سال خیلی خوبه
اگه پدر دختر بی دلیل با ازدواج دختر مخالف نکنه بدون اجازه اش میشه ازدواج کرد ولی صیغه نه ...

من خودم به شخص دنبال کسی میگردم برای صیغه برای همین میام این چنین جاهایی تا اطلاعاتم بیشتر بشه ولی هر چی باشه حکم شرع خداست ...
من امروز میرم مسافرت نیستم پاسخگو باشم البته باقی دوستان هستند اومدم جواب دوستان میدم
موفق باشید

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه پرهیز کاری تا چه حد؟!!! خیلی بی انصافی ازیه پسر یا یه دختر مذهبی توقع داشته باشی دیگه شهوت بکشند اگه این بودش دین اصلا چیزی به نام صیغه مطرح نمکیرد چون خیلی خیلی سخته ....
اگه پدر دختر بی دلیل با ازدواج دختر مخالف نکنه بدون اجازه اش میشه ازدواج کرد ولی صیغه نه ...

من خودم به شخص دنبال کسی میگردم برای صیغه برای همین میام این چنین جاهایی تا اطلاعاتم بیشتر بشه ولی هر چی باشه حکم شرع خداست ...
من امروز میرم مسافرت نیستم پاسخگو باشم البته باقی دوستان هستند اومدم جواب دوستان میدم
موفق باشید

آره خب برا اونی که از صبح تا شب بشینه ب اینجور مسائل فکر کنه و چیزای مربوط ب این مسائل رو ببینه، کنترلش سخت خواهد بود!

چند سال؟؟؟ :surprised:خب چرا ازدواج نمیکنین؟؟

آها! و اما اگه دختره خواستگار نداشته باشه چی؟؟؟؟ اونوقت باید چیکار کنه؟؟ هی صیغه بشه؟؟ کدوم پدر یا خانواده ای این اجازه رو میده؟؟!!!!

هه! پس معلوم شد برا چی انقدر طرفدار صیغه هستین دیگه!! همچین کار افتخار آمیزی هم نیست که مطرحش میکنین!!
بله! بفرمایید خوش بگذره!

ali.metal.eng

عضو جدید
من از دوستان خواهش میکنم اینقدر ایشونو ملامت نکنند

همین که اینقدر صداقت در وجودشون است که خواسته خودشونو صادقانه میگند جای تبریک داره

همچنین ایشون میخاد از راه شرعیش به نیازهای خودش جواب بده ...

من فکر میکنم اگه بخاییم کسی رو ملامت کنیم اونی هستش که با داشتن همسر بخاد صیغه کنه

و یا اینکه دنبال صیغه های یک ساعته هستش

ایشون که واس دو سه سال میخاد

masou2169

عضو جدید
سلام دوستا همه نظرات رو خوندم به عقیده بنده نظر همه درست بود چه اون آقا که دنبال پارتنر موقته وچه بقیه دوستان.....ببینید رفتن تو این وادی روحیه خاصی میطلبه قبل اینکه بی گدار به آب بزنید شرایط روحیتون رو بسنجید...غالبا تو اینجور روابط خانوما از نظر عاطفی دچار خسران میشن ولی فراموش نکنید که این موضع یه دختر مجرده..خانومای مطلقه روحیات خاصی دارن وبا خانومای مجرد متفاوتند...نباید کسی که این مهم رو تجربه نکرده در مورد کیفیت رابطه و عواقبش قضاوت کنه....ولی به صورت کلی میشه گفت به علت قیاسی که بعدا پیش میاد بین پارتنر و همسر خود آدم ممکنه ضررهائی هم داشته باشه که این خاصیت هر چیزیه یعنی نمیشه بدون هزینه دست آوردی داشت...حالا انتخاب با شخصه...نمیشه واسه دیگران نظر داد یا تصمیم گرفت

Uchiha Itachi

عضو جدید
شما ها حاضرین دارو بخورین که خیلی هم عوارض داره و حکم شرع خدا رو انجام ندین؟!!!
بعدم تا چند سال باید دارو بخوره؟!
یه سال دوسال چند سال؟!!
اگه حدود ده سال ازدواج نکرد چی بازم دارو بخوره؟!!
صیغه شد هرزگی عجب!!!

نمی دونم شما چرا خیلی زیاد روی کنترل نشدن شهوت پافشاری می کنی و تصورتون اینه که هر کسی یک مورد کوچکی هم ببیند دست و پایش را گم می کند و از خود بی خود می شود در حالی که واقعاً این طور نیست و خیلی ها کم یا زیاد کنترلش می کنن و اگر نه الان دنیا با یک جنگل تفاوتی نداشت. البته بعضی ها هم هستن که مشکلاتی دارن و نمی تونن که میشن امثال خفاش شب و ... . در هر حال کنترل نشدن شهوت نوعی بیماری است که درمان می شود، حداقل تا جایی که من اطلاع دارم و شنیدم. چنان چه از مشکل مشابهی رنج می برید بهتر است به پزشک مراجعه فرمایید و نه دفتر ازدواج جهت صیغعه.

آخرین ویرایش:

ali.metal.eng

عضو جدید
سلام دوستا همه نظرات رو خوندم به عقیده بنده نظر همه درست بود چه اون آقا که دنبال پارتنر موقته وچه بقیه دوستان.....ببینید رفتن تو این وادی روحیه خاصی میطلبه قبل اینکه بی گدار به آب بزنید شرایط روحیتون رو بسنجید...غالبا تو اینجور روابط خانوما از نظر عاطفی دچار خسران میشن ولی فراموش نکنید که این موضع یه دختر مجرده..خانومای مطلقه روحیات خاصی دارن وبا خانومای مجرد متفاوتند...نباید کسی که این مهم رو تجربه نکرده در مورد کیفیت رابطه و عواقبش قضاوت کنه....ولی به صورت کلی میشه گفت به علت قیاسی که بعدا پیش میاد بین پارتنر و همسر خود آدم ممکنه ضررهائی هم داشته باشه که این خاصیت هر چیزیه یعنی نمیشه بدون هزینه دست آوردی داشت...حالا انتخاب با شخصه...نمیشه واسه دیگران نظر داد یا تصمیم گرفت

همینطوره ... در کل من معتقدم همه چیز تو پول خلاصه میشه...

اگه یکی پولدار باشه ماشین اخرین سیستم زیر پاش باشه...

بعد حتی دختر خوشگل رو میتونه صیغه کنه هرتعداد که بخاد

ولی اگه بی پول باشی حتی اگه زن دائمت باشه نمیتونی نگهش داری

ولی من به جد با صیغه های یک ساعته و یک ماهه و اینا مشکل دارم چون مزخرفه

masou2169

عضو جدید
جا داره که از اون دوستمون دفاع کنم...به عقیده بنده و همه ی روانشناسان و...کسی که از نظر جنسی ارضا نشه مشکل جنسی داره ...من فکر میکنم که این مشکل روی روحیات شخص تاثیر منفی میذاره و اجازه تمرکز لازم رو نمیده...در کل به شخصه صیغه رو قبول ندارم..ولی رابطه رو قبول دارم البته بدون آسیب

آخرین ویرایش:

limu tursh

کاربر فعال
فلسفه صیغه یا ازدواج موقت

نمی دونم شما چرا خیلی زیاد روی کنترل نشدن شهوت پافشاری می کنی و تصورتون اینه که هر کسی یک مورد کوچکی هم ببیند دست و پایش را گم می کند و از خود بی خود می شود در حالی که واقعاً این طور نیست و خیلی ها کم یا زیاد کنترلش می کنن و اگر نه الان دنیا با یک جنگل تفاوتی نداشت. البته بعضی ها هم هستن که مشکلاتی دارن و نمی تونن که میشن امثال خفاش شب و ... . در هر حال کنترل نشدن شهوت نوعی بیماری است که درمان می شود، حداقل تا جایی که من اطلاع دارم و شنیدم. چنان چه از مشکل مشابهی رنج می برید بهتر است به پزشک مراجعه فرمایید و نه دفتر ازدواج جهت صیغعه.
بیگ لایک
احتمالا همینطوره:|

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استارتر عزیز جان عزیزت نذار دهنم وا شه بازم :|

شما ی بار تاپیک میزنی اونطور به قمی ها حمله میکنی که صیغه میکنن و فلان میکنن و اینا بعد ی تاپیک دیگه میزنی که داریم میبینیم...

وجدانا من یکی که نفهمیدم توپت تو زمین کیه؟ ملت هم نظرات خودشونو دارن میگن صیغه خوب نیس خب به نظر من راستم میگن اما شما میگی نه خوبه...

خو باشه خوبه شما راست میگی:D اصن شما که مشکلی با این امر نداری و میگی قران گفته و اسلام گفته و فلان و خودتم تو تاپیک های دیگه گفتی مجردی بهم ست میگذره دیگه مگه نه؟

اقا شما برو صیغه کن هم به دستور خدا عمل کردی .. هم خودتو خلاص میکنی هم مارو :| ( هرچند من بعید میدونم دردت فقط این باشه:| شما به روان پزشک بیشتر احتیاج داری تا صیغه :|

ی توصیه دوستانه بهت بکنم وجدانا خودت خسته نشدی؟ حالت بهم نخورد ازین بحثا؟ 80-90 تا پست فرستادی همش ازین حرفا زدی... ی قانونی هست میگه از چیزی که بدت میاد سرت میاد؟ شنیدی اینو؟

مستند رازو دیدی؟ میگی به هرچی بیشتر فک کنی جذبت میشه؟ قانون کائنات کاری نداره تو به چیز خوب فک میکنی یا بد به هرچی فک کنی اونو واست میاره... تو اینقد به دخترای فراری و دخترایی که با همه هستن فک میکنی به چیزای خاک برسری فک میکنی

من یقین دارم در اینده یکی از همون قشر سر راهت قرار میگیره... حالا بگو من توهین کردم بهت یا قانون کائنات رو بیا نقض کن... عزیز من منکه پدر کشتگی باهات ندارم... فک کردن زیادی به چیزی اصن خوب نیس تو تمام ذهن و زندگیت شده این چیزا

زندگیو واسه خودت جهنم کردی... بعد میگی من دارم ارشاد میکنم... این چه ارشادیه اخه... مگه ادم چن سال عمر میکنه؟ دنیا پر از چیزای قشنگه ذهنتو باز تر کن ... ازدواج تمام زندگی نیس که بخوای تمام عمرتو صرف این حرفا کنی... حالا اگه تحصیلات

حوزوی داشتی میگفتیم یه چیزی...تو که اونم نداری بعدش میری رو منبر واسه ما:D با کیا شدیم باشگاه مهندسان ای خدا :|

پ:ن الان بیا مظلوم نمایی کن:| شنیدم جدیدا یاد گرفتین با دوستاتون گزارش تخلف دیگرانو میزنید:D خواستم بگم من این چیزا روم کارگر نیست بیخودی خودتونو خسته نکنید :دی

موفق باشی

آخرین ویرایش:

delbaar

کاربر فعال
شما تصمیم گرفتی بری صیغه کنی دیگه اینجا اومدن و پرسیدن نداره..هر چی بقیه واسه شما استدلال و دلیل بیارن اثری رو شما نداره...
پس لطفا افکار بیمارگونه خودتون رو اینجا مطرح نکنین و تعمیم به بقیه ندین ...

زن شخصیت داره زن غرور داره زن احساس داره زن اسباب بازی مردا نیست...زن وسیله رفع نیاز جنسی ساعتی و شهوت کنترل نشده ی شما نیست..زن قبل از زن بودن مثل شما یه انسانه
حتی یه زن اگه طلاق گرفته باشه کی اینو گفته که برای شهوتش باید بره صیغه بشه..میتونه مجددا ازدواج کنه..
شما اگه مادرتون طلاق میگرفت یا بیوه میشد میشد بره صیغه ساعتی مردا بشه؟؟؟؟!!!

دستور دین هم باشه حکم شرع باشه یا ... هم غیراخلاقیه هم غیرانسانی

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داداش با این رویه عنقریبه زیر نام کاربریت بنویسن " کاربر فعال در امور شهوت " :D
.
.
شوخی کردم ناراحت نشی
ولی به نظرم ی تجدید نظری در برخی مسائلت بکن و با احتیاط بیشتری پست بده (چون دیدم میگم)
صیغه هم بهتره که بحث عقلی در موردش بشه.دیگه زمونه ای نیست که مردم همه چیو به راحتی قبول کنن.دلیل میخوان (من که اعتقادی بهش ندارم.برا اونایی که میگم که میخوان دلیلشو بدونن)

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دیگه داره از در و دیوار این باشگاه تاپیک صیغه و عقد موقت میچکه !

استارت تاپیک تکراری خلاف قوانین باشگاه و تالاره ! قاعدتا اگر بحثی در این مورد باشه باید توی تاپیک های موجود (که محض اطلاع تاپیک مشابه در این تالار و تالارهای آزاد و مشاوره و حقوق ریخته !) پیگیری باشه !

نظر شخصیم اینه که به علت ناقص بودن بیش از حد اطلاعات دینی ! بحث راجع به همچین موضوعی میتونه منحرف کننده باشه چون گویا برخی ها فقط یه کلمه "حلال" رو شنیدن و با قید و شرطهاش آشنایی ندارن !

به هر حال در رابطه با تاپیک تصمیم با مدیرانه !

موفق باشید

در صورتی که تاپیک حذف نشد ، لطفا به این سوالا پاسخ بدین :

دو تا از سوالا رو که بهار پرسید و جواب ندادید !

1) شما خواهر خودتون رو در نظر بگیرین! هی دائما از صیغه این در بیاد به صیغه اون یکی دیگه که شهوت شما مردان رو سیراب کنه! درسته؟!

2 ) حاضرین با دختری که چند بار صیغه این و اون شده اونم به قوله شما از راه حلالش برای ارضای غریضه خودش، ازدواج کنین؟!

3) آیا به اون خانومی که میخواین باهاش ازدواج موقت کنید میگید که هدفتون از این ازدواج فقط برطرف کردن نیاز جنسیه ؟ و بعد از دو سه سال ولش میکنید ؟

4) باهاش زندگی میکنید یا اون تو خونه خودش و شما تو خونه خودت ؟ خرجش رو هم میدید ؟

5) حاضرید ازدواجتون رو ثبت رسمی کنید ؟

6) حاضرید ازش بچه دار بشید ؟

7)
به خانواده و اطرافیانتون میگید که زن صیغه ایتونه ؟ یا قراره مخفی باشه ؟

8) بعد از اینکه از این یکی جدا شدید و خواستید ازدواج دائم بکنید به خانم جدید میگید که قبلا ازدواج موقت داشتید ؟ حتی اگر بدونید که این حرف باعث میشه جواب منفی بده ؟

لطفا همه رو جواب بدین !

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.