فقط فقط اقايون

اريايي

عضو جدید
سلام اقايون مهندس :
يه سوال از همتون دارم كه تا حالا جوابشو از يه مرد نشنيدم
فرق بين تعصب و غيرت چيه؟؟؟؟؟؟
كدومش بيشتر رنگ و بوي منطق داره؟؟؟؟

اريايي

عضو جدید
مي بينم كه هيچ كدوم از اقيون حاضر به جواب دادن سوال من نيست
پس از همين جا نتيجه نتيجه ميگيريم كه خودتون هم براي خصلت ها تون جواب منطقي نداريد
من از همين جا به همه ي دخترا اعلام مي كنم كه ديگه غيرت و تعصب اقيون رو جدي نگيرند چون هيچ ريشه و بنياني ندارد..........:cool::cool:

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس از همين جا نتيجه نتيجه ميگيريم كه خودتون هم براي خصلت ها تون جواب منطقي نداريد
من از همين جا به همه ي دخترا اعلام مي كنم كه ديگه غيرت و تعصب اقيون رو جدي نگيرند چون هيچ ريشه و بنياني ندارد..........:cool::cool:

این قصه سر دراز دارد. چون مسئله غیرت و تعصب اکثر وقتها با پیچیدگی خاصی در هم آمیخته میشند که تشخیصش خیلی دشوار میشه. ولی چیزی که مهمه اینه که نباید فکر کنیم فقط آقایون غیرت و تعصب دارند. چون خانمها هم به نوبه خودشون هم غیرتی هستند و هم تعصبی ولی مدلشون فرق میکنه.
یعنی فکر نکنید که فقط ما آقایون نسبت به شما تعصب داریم. بلکه شما هم نسبت به مردا یه جورایی تعصب دارید که بعضی وقتها مارو هم اذیت میکنه.
ولی مسئله جالب تر اینکه تعصب و غیرت یک مرد نسبت به زن نشانه علاقه مندی مرد هست. درسته ممکنه این علاقه گاهی آزار دهنده باشه ولی توجه کنید که این طبیعت مرداست و فقط کم یا زیاد داره.
اگر زنی از نظر مرد بی اهمیت باشه خوب نسبت به اون زن تعصبی هم نداره. ولی اگه دوستش داشته باشه میخواد عشقش منحصر به خودش باشه.

آخرین ویرایش:

Dr ehsan

عضو جدید
ای بابا همچین گفتی "فقط فقط آقایون" فکر کردم ...

عجب! ببین فکر کنم فلسفه و منطق و ... درک ما از واقعیت های جهان اطرافمون باشه. پس داشتن درک و برداشت منطقی، یا نداشتنش اون واقعیت رو عوض نمی کنه!
مهر مادری هم خیلی وقت ها چیز خیلی منطقی و قابل درکی نیست ولی واقعیت داره و زیباست.
فرق تعصب و غیرت؟ فرهنگ فارسی عمید:
غیرت: رشک بردن، حمیت، ناموس پرستی، رشک
تعصب: جانبداری کردن از کسی یا از طریقه یا مذهبی، حمایت و یاری کردن، به چیزی دلبسته و مقید بودن و سخت از آن دفاع کردن
اینا رو می خواستی؟؟؟
می شه خیلی راجع به کلمات و ریشه و معانیش حرف زد ولی من متوجه نشدم دنبال چی هستی؟
فکر کنم حرفت یه چیز دیگه بود، واضح تر بیان کن...

Farasystem

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقايون مهندس :
يه سوال از همتون دارم كه تا حالا جوابشو از يه مرد نشنيدم
فرق بين تعصب و غيرت چيه؟؟؟؟؟؟
كدومش بيشتر رنگ و بوي منطق داره؟؟؟؟

تعصب افراط در غیرته. و غیرت به فرموده ی امام علی ( علیه السلام ) نشانه ی ایمان مرده. غیرت منطقی تره. خوب بالاخره باید یکی باشه که دختر حد خودشو نگه داره.

غیرت زن کفر آور و غیرت مرد نشانه ی ایمان اوست. امام علی (ع)

اريايي

عضو جدید
جناب اقاي ابوالفضل از جوابت ممنون ولي بايد بگم كه من اين تاپيك سه شب پيش گذاشتم ولي گله اي كه از اقايون كردم الان گذاشتم همه از اين تاپيك بازديد مي كردن ولي جواب نمي دادن شما بوديد چي فكر مي كرديد؟؟؟؟

اريايي

عضو جدید
جناب اقاي احسان ديديد كه تعريف اين دو تا با هم فرق مي كنه اگر دقت كرده باشيد منم همين فرق و مي خواستم نه چيز ديگه اي رو....درست مي گم؟؟؟؟

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب اقاي احسان ديديد كه تعريف اين دو تا با هم فرق مي كنه اگر دقت كرده باشيد منم همين فرق و مي خواستم نه چيز ديگه اي رو....درست مي گم؟؟؟؟

حالا خانم آریایی شما فکر میکنی کدومش مناسب یک مرد هست و منطقی تره ؟

صوفی

عضو جدید
والا این آقایون هر چیزی رو به نف خودشون تموم می کنن مثلا" می گن موهاتو بکن تو آرایش زیاد نکن بعد خدا نکنه یه دختر با این شرایط ببینن کور می شن (البته دور از جون بچه های گل باشگاه) اسم اینو می زارن غیرت ، می گن از چشم بد خودتو دور کن اون وقت برای راحتی خودشون مجبورت می کنن بری تو دل یه عیل مرد گردن کلفت ، والا بلا این غیرت نیست به نظر من این تعصبات بی جاست غیرت یعنی یه زن وقتی یه مرد باهاشه از هر لحاظ تضمین و تامین بشه که مجبور نشه ارزش خودشو بیاره پایین غیرت داشتن یعنی احساس مسئولیت داشتن نه زنو بخاطر مو و آرایشم یه سری رفتار در تنگنا گذاشتن :razz:

Dr ehsan

عضو جدید

خوب خدا رو شکر. پس مشکل حل شد.
پس حالا که من پسر خوبیم و معنی غیرت و تعصب رو می دونم به دخترا اعلام کنید منو از اون حکم کلیتون استثنا کنن :biggrin: (شوخی کردم)
ولی در کل فکر میکنم در هر چیز از جمله غیرت و تعصب باید تعادل رو رعایت کرد. من نه به همسرم محدودیت بی مورد اعمال می کنم نه اجازه می دم حریم خانواده رو کم رنگ کنه. ولی این تعادل با فکر و درک من معنی داره و تعادل در ذهن همسرم شاید معنای دیگه ای داشته باشه. که مشکلات هم از همین جا ناشی می شه. قطعاً هیچکس کاری رو که خودش بی بندوباری می دونه انجام نمی ده! مشکل از اختلاف تعریف هاست. واختلاف تعریف ها هم از اختلاف سطح فرهنگ و آگاهی و سطح اجتماعی ناشی می شه.
بنابراین به نظرم اگر در هنگام ازدواج به تناسب بین خود و طرفمون توجه کنیم مشکلی نخواهیم داشت.
;)

اريايي

عضو جدید
به نظر من تعريف تعصب بدون زياده روي و همراه با منطق خيلي بهتره
يعني همون حمايت و ياري كه احسان تو تعريفش گفته بود و يكي از بچه هاي ديگه هم از احساس مسئوليت و حمايت ازش گفته بود...:heart::heart:
شما نظر ديگه اي داري؟؟؟؟;)

amarjani200

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا این آقایون هر چیزی رو به نف خودشون تموم می کنن مثلا" می گن موهاتو بکن تو آرایش زیاد نکن بعد خدا نکنه یه دختر با این شرایط ببینن کور می شن (البته دور از جون بچه های گل باشگاه) اسم اینو می زارن غیرت ، می گن از چشم بد خودتو دور کن اون وقت برای راحتی خودشون مجبورت می کنن بری تو دل یه عیل مرد گردن کلفت ، والا بلا این غیرت نیست به نظر من این تعصبات بی جاست غیرت یعنی یه زن وقتی یه مرد باهاشه از هر لحاظ تضمین و تامین بشه که مجبور نشه ارزش خودشو بیاره پایین غیرت داشتن یعنی احساس مسئولیت داشتن نه زنو بخاطر مو و آرایشم یه سری رفتار در تنگنا گذاشتن :razz:
سلام
با وجود اینکه متاسفانه مواردی رو که شما گفتین به راحتی در جامعه میشه دید ولی نمیشه گفت مقصر آقایونن یا حتی برعکس خانومان. چرا:que:
زندگی یه توافقه یعنی : یکی دوست داره موهاشو بذاره تو ، یکی دوست داره بهش بگن موهاشو بذاره تو ، یکی هم کاملا" برعکسه. شما در مورد همه چیز میتونی این حالتا رو داشته باشی - پس مهمه که طرفتو که خودت انتخابش میکنی چقدر باب میلته .
تقصیر کسی نیست اگه تو طرفتو نمیتونی بشناسی ، نمیتونی انتخابش کنی ، تو رو نمیفهمه یا شایدم یه ایرادایی خودت داری...
لازم نیست همه کامل باشن پس هرکسی میتونه با توجه به تواناییهاش ، عیبهاش ، نیازهاش و ... یه انتخاب خوب داشته باشه . همچنین باید دقت کرد که انتخابا باید متناسب باشه یعنی خوب نیست کسی رو انتخاب کنی که از تو خیلی سر تر باشه اونوقت خودت حال خودتو گرفتی.
باتشکر

Excalibur

عضو جدید
من نظر بدم؟
راستش صوفی گلایه ی بدی نمیکنه اما دو مورد هست...یکی از مواردی که درون مردها گذاشته شده به این مورد میرسه نتیجتا" یعنی یه سری ویژگی هست که نتیجه ی علی ظاهرش شده این...خب این یه نقصه و یه ماده ی امتحانیه خدا که مرد تا چه حد میتونه اینو کنترل کنه...اما چیزیه که هست و در بعد منفی حاصلش چشم چرونی و ایناست...اما خب این ویژگی هست و انکار نا پذیره اما با وجود بعد منفیش راهکاری واسه خانمها قرار داده شده اونم مسئله ی حجاب صحیح هستش...زیاد از بحث خارج شدم اما به نظرم صوفی باید مطالعات عمیق تری روی این موضوع داشته باشه...
از جهتی بحث تاپیک: خب تعصب یه امر مردوده!!! تعصب چشم آدم رو میبنده و گوشش رو کر میکنه و زبانش رو باز!!!!یعنی حقیقت بی رنگ میشه و نظر شخصی پافشاری میشه...اما غیرت.....یک حس عمیقه که ناشی از علاقه وافر هر کس به اطرافیانشه!!!
یعنی ندیدین خانمها روی همسرشون چه غیرتی دارن؟؟؟؟؟؟!!!! کمتر از مردا نیست! چون دیدم میگم...اما خب محدودیت برای خانمها بیشتره و منطقی هم هست...

صوفی

عضو جدید
سلام
با وجود اینکه متاسفانه مواردی رو که شما گفتین به راحتی در جامعه میشه دید ولی نمیشه گفت مقصر آقایونن یا حتی برعکس خانومان. چرا:que:
زندگی یه توافقه یعنی : یکی دوست داره موهاشو بذاره تو ، یکی دوست داره بهش بگن موهاشو بذاره تو ، یکی هم کاملا" برعکسه. شما در مورد همه چیز میتونی این حالتا رو داشته باشی - پس مهمه که طرفتو که خودت انتخابش میکنی چقدر باب میلته .
تقصیر کسی نیست اگه تو طرفتو نمیتونی بشناسی ، نمیتونی انتخابش کنی ، تو رو نمیفهمه یا شایدم یه ایرادایی خودت داری...
لازم نیست همه کامل باشن پس هرکسی میتونه با توجه به تواناییهاش ، عیبهاش ، نیازهاش و ... یه انتخاب خوب داشته باشه . همچنین باید دقت کرد که انتخابا باید متناسب باشه یعنی خوب نیست کسی رو انتخاب کنی که از تو خیلی سر تر باشه اونوقت خودت حال خودتو گرفتی.
باتشکر
عزیزم من با تمام این مسائل آشنا هستم این حرفا رو خود من هم قبول دارم بحث من سر متوقع بودن آقایون و اینکه متوجه نیستن هر عملی یه عکس العملی داره و اینکه شخصی که انتخاب کردن با شرایط که در حال حاضر هست انتخاب کردن تغییر دادنش کار خودخواهانه وشاید بیشتر احماقانه ایه اما اسمشو می زارن غیرت و در واقع خودشونو گول می زنن. ایراد فقط از من تنها نیست ایراد از شخصیت با گذشت و سازگار خانوماس که آقایون صفتی به نام غیرت رو واسطه ای برای به نمایش گذاشتن قدرت می کنن (البته بازم می گم قصد توهین به آقایونو ندارم دارم دفاع می کنم و دور از جون بچه های گل باشگاه ) .

Dr ehsan

عضو جدید

هر چند آدم ها با هم فرق دارن ولی حرف شما رو به عنوان یک حکم کلی در باره آقایون کاملاً قبول دارم. متأسفانه

rosemehr87

عضو جدید
سلام
به نظر من غیرت منطقی تر از تعصبه و لازم تر
ولی هم آقایون و هم خانوما به غیرت احتیاج دارند:gol:

بالا