فـیلتر قلمی آب آشامیدنی با اشعه UV !!!!

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ف ی ل ت ر قلمی آب آشامیدنی با اشعه UV

ممکن است برای شما هم پيش آمده باشد به جایی سفر کنید که در مورد سالم بودن آب آشاميدنی آن منطقه شک داشته باشید. در چنین حالتی چه می کنید؟ همه جا که آب معدنی یا بهداشتی که در دسترس نیست. در این مواقع به همراه داشتن يک گجت که بتواند آب در دسترس آن منطقه را بهداشتی کند يک نعمت است.​

آنچه که در تصوير مشاهده می کنید يک گجت برای بهداشتی کردن آب آشاميدنی مشکوک است. این محصول streriPEN نام دارد. بسیار سبک است و به راحتی همانند يک قلم در جیب جای می گيرد. این قلم دارای يک باتری قابل شارژ است که به پورت USB هم وصل می شود.​

تنها کافی است که آن را شارژ کرده و در یک ليوان آب آشاميدنی مشکوک فرو کنید. اين وسیله می تواند در مدت زمان یک دقيقه با کمک اشعه UV، 99% از باکتری های احتمالی موجود در آن لیوان را از بين ببرد و با خیال راحت آن را بنوشید.​

قیمت آن 120$ است. با وجود آنکه کمی گران به نظر می رسد اما داشتن آن برای کساني که زیاد سفر می کنند و معمولا با پيدا کردن آب آشامیدنی سالم در مناطق مختلف مشکل دارند، می تواند ضروری باشد.​

shiva.vahed

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه
اما من یکی عمرا بتونم به آبی که یه وسیله قبلا توش بوده لب بذارم!
گرچه میدونم نبودن این ف ی ل ت ر تمیز ، یعنی بودن یه عالمه باکتریه کثیف :biggrin:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه
اما من یکی عمرا بتونم به آبی که یه وسیله قبلا توش بوده لب بذارم!
گرچه میدونم نبودن این ف ی ل ت ر تمیز ، یعنی بودن یه عالمه باکتریه کثیف :biggrin:

عزیزم از میکروبا که بگذریم فکر نمیکنم هیچ ماده شیمیایی خاصی روی سطح این دستگاه باشه که قابل ورود به آب لیوان باشه
خیالت راحت ;)

shiva.vahed

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم از میکروبا که بگذریم فکر نمیکنم هیچ ماده شیمیایی خاصی روی سطح این دستگاه باشه که قابل ورود به آب لیوان باشه
خیالت راحت ;)
از نظر بهداشتی کاملا حق با شماس-در واقع از هر نظر درست میگی
من فقط احساس شخصی خودم رو گفتم

بالا