فعالیت گروهی چکونه باید باشد؟

4niko

عضو جدید
خیلی جالبه.ما هم در تالار مدیریت کیفیت و بهره وری تاپیک BSC داریم هم در فعالیت گروهی.فعالیت گروهی که نباید یک تاپیک رو از تالار مربوطش بکشونه بیاره تو فعالیت گروهی. آخه نهایتا در مورد BSC و هوش هیجانی و... چقدر قراره پیشرفت کنیم که حالا همچین مباحثی باید در فعالیت گروهی مطرح بشن.ما باید در فعالیت گروهی درد جامعه مهندسین صنایع رو لااقل در کشور خودمون مورد ارزیابی و بررسی قرار بدیم.اینطوری میشه به نتیجه و هدف مورد نظر رسید.این یعنی کار درست.اگه غیر از این عمل کنیم مطمئن باشید نه در تالارهای صنایع و نه در فعالیت گروهی اوضاع بهتر که نمیشه هیچ شاید بدترم بشه.کافیه یکم به عواقب کارخوب فکر کنید.

ما برای رسیدن به بحث شطرنج سه بعدی هوش هیجانی را دنبال میکنیم و فکر میکنم بعد موضوع عوض میشه .
برای شروع به نظرم خوبه در ضمن چون بچه هایی مثل من هستن که فقط 2ترم گذروندن :w19: یهو سر بحث های تخصص نمیتونیم مانور :cool:بدیم منظورم اینه که بهتره از مقدماتی باشه یا اینکه از مقدماتی به تخصصی بریم.

star_silver2050

عضو فعال
سلام فعالیت گروهی خیلی پیشنهاد جالبیه ولی من نمیدونم چرا بچه های صنایع تمایلی نسبت به فعالیت کردن ندارند متاسفانه موضاعات تاپیک به اندازه کافی جدید و مفید نیست و خیلی کم کار هستیم من اقرار میکنم که خودم خیلی تمایل چندانی به تالار صنایع ندارم اکثر تاپیک ها قدیمی هستند یک هفته پیش ...جدیدترینشونه باید کاری کرد چرا تالارهای مهندسی کامپیوتر برق و.. فعالیتشون خیلی زیاده؟ما باید از دوستان فعال صنایع در تالار<اکثرا در تالار گفتگوی آزاد فعالیت دارند دعوت کنیم حداقل هفته ای 2 بار مطلب ارسال کنند و فعالیت کنند :cool:

"hasta"

عضو جدید
انگار اینجارو خاک گرفته بچه ها کجایین؟ من هر چی گفتنی بود گفتم هر چی پیشنهاد بود دادم اما انگار خورد تو دیوار بابا کجایین؟ خیلی بده خیلی بده که مدیرا اینجارو رها کردن کار بی رهبر نمی شه ما رهبر می خوایم مدیر می خوایم پس کجایییییییییییییییین؟؟:w00::w06:

s22a2ch

مدیر بازنشسته
انگار اینجارو خاک گرفته بچه ها کجایین؟ من هر چی گفتنی بود گفتم هر چی پیشنهاد بود دادم اما انگار خورد تو دیوار بابا کجایین؟ خیلی بده خیلی بده که مدیرا اینجارو رها کردن کار بی رهبر نمی شه ما رهبر می خوایم مدیر می خوایم پس کجایییییییییییییییین؟؟:w00::w06:

واقعا که این دیگه چه وضعیتیه؟؟؟:mad::mad:
منم دیگه حرفی ندارم
انگار اینجا نشستیم هر کی یه حرفی بپرونه بره
فعلا" به جای فعالیت گروهی داریم حرفای همدیگر رو نقد میکنیم
کاش یکی بود جواب ما رو بده
مدیر گروه کجایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام فعالیت گروهی خیلی پیشنهاد جالبیه ولی من نمیدونم چرا بچه های صنایع تمایلی نسبت به فعالیت کردن ندارند متاسفانه موضاعات تاپیک به اندازه کافی جدید و مفید نیست و خیلی کم کار هستیم من اقرار میکنم که خودم خیلی تمایل چندانی به تالار صنایع ندارم اکثر تاپیک ها قدیمی هستند یک هفته پیش ...جدیدترینشونه باید کاری کرد چرا تالارهای مهندسی کامپیوتر برق و.. فعالیتشون خیلی زیاده؟ما باید از دوستان فعال صنایع در تالار<اکثرا در تالار گفتگوی آزاد فعالیت دارند دعوت کنیم حداقل هفته ای 2 بار مطلب ارسال کنند و فعالیت کنند :cool:
باسلام
یه خورده ، اونم فقط یه خورده بی انصافیه من به مدت دو هفته البته با کمک 4 تا از دوستام تاپیک هوش هیجانی رو به روز می کردیم.
آمار تاپیک هم برای ابتدای کار گروهی خوب بود ، حالا من یه سوال کنم چرا توی تاپیک هوش هیجانی شرکت نکردید. چرا با هامون همکاری نکردین ؟
پس بیاین از خودمون شروع کنیم .
با ما شروع کنید ، تاپیک هوش هیجانی
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بعید بود

بعید بود

باسلام
خانم هستا از شما بعیده ، چون تاپیک ها تون رو مرور کردم ، فعالید ، بابت فعال بودن تون به کسی احتیاج نداشتید.
شما بشید مدیر ، اینجا هم حق دارن تاپیک ایجاد کنند و مدیریت ش کنند
پس شما مدیر بشید منم میشم اولین مرئوس شما
بااحترام

mahtabi

مدیر بازنشسته
سلام به همه
راستش خیلی حرفا زده شده و خیلی حرفا به حق بوده و خیلی دیگه هم به ناحق البته از دید من.
خوب خوشحالم که با لاخره چند نفر توی این تالار مشتاق پیدا شد.
خوب من همه رو خوندم و جواب رو به سهم خودم میدم.

اول هستای عزیز:
خوب عزیزم نظرات شما رو یه جورایی قبل بودن شما دوستان حاضر در این تاپیک من اجرا کردم،به عنوان نمونه من یک سری اومدم اعضای فعال برای تالار با این عنوان قرار دادم و همینطور اعضای متخصص اما بعد از یه مدت یکی گفت کار داره یکی گفت درس داره ...و چیزی که انتظار میرفت(همکاری اونا در جوابگویی به دوستانشون و همینطور حضور پر رنگ تر اونها نسبت به بقیه )حاصل نشد
نمونه دیگش میتونه تاپیک مسابقه باشه که این هم در جهت جلب دوستان ایجاد شد اما اونم که ...

حتی گفتم برای مسابقه هم جایزه میذارم اما انگار نه انگار...همه چیز نمیتونه جایزه مادی باشه همین که دیگری یه آفرین هم بگه به نظرم برای دیدن نتیجه کافیه توی نت ضمن اینکه نباید انتظار این چنینی هم داشته باشیم.

در کل من موافقم ، چونکه می بینم خودتون خواهانید و این یه قدم مثبت محسوب میشه.

در مورد صحبت های خانم فرزانه:
بیبینید میشه تاپیک هایی با عنوانی که ذکر کردین رو گذاشت این تاپیک ها میتونه یه وجه کار فعالیت گروهی باشه اما مساله اینجاست که شما صرفا دارین تاپیک ها و تالار رو از دید یه دانشجوی در شرف اتمام تحصیلات ناه میکنید.
بله این حق شماست که برای کسی که ترم 2 هست منتظر نموندی تا همپای شما بالا بیاد اما در این صورت شما دارین کار تیمی رو از نظرتون کم رنگ می کنید و کار به صورت یه فعالیت یک جانبه اونم با حضور خودتون و یا دوستانی که تموم کردن تبدیل میشه.
اما هدف از این تالار ایجاد محیطی علمی برای استفاده تمامی دوستان صنایعی در تمامی مقاطع تحصیلی هستش و برای رسیدن به این هدف ما باید این رو بپذیریم که به دوستانمون فرصتی جهت راهیابی به فعالیت ها هم بدیم.
در زمینه تاپیک های هوش هیجانی یا BSC باید بگم که اگر چه ممکنه جایی دیگه عنوان شده باشن اما چون اونجا صرفا کپی پیست بوده نمیشه روش کاری انجام داد و این ها زمینه هایی رو برای فعال بودن فراهم میکنند تا بعدا به بحث های مهم تر برسیم.

در مورد صحبت های سیلور:
فکر کنم جناب جاست این تایم جواب بسیار خوبی دادن.

از حضور مدیر گرامی و یوحنا و آزاده عزیز هم تشکر میکنم.

در آخر هم تا جناب یوسفی بیان بهتره سعی کنیم از بین همین جمع مدیری برای گروه تحقیق انتخاب کنیم که البته من هم به شخصه با نظر جناب جاست این تایم (خانم هستا)موافق هستم و اگر هم خانم فرزانه موافقت بفرمایند گروه ترجمه هم فکر کنم انتخاب خوبی برای ایشون باشن.

بچه ها فقط دقت کنید که من نمیتونم زیاد توی این ماه باشم ،پس خواهشا منتظر نباشین که من بیام بگم فلان تاپیک رو بزنید.امیدوارم جناب یوسفی بیان و همینطور هستای عزیز این مسئولیت رو بپذیرن.

توجه:
صریحا اعلام میکنم که انگیزه ی کاری رو از هم نگیرین و جا ی اینکه مخرب روحیه همدیگه باشین باعث اشتیاق هم به فعالیت در این گروه ها شین.اگر کسی قرار باشه در گروه ها نباشه فقط و فقط با توجه به رفتارش و اونم از طریق خود من به ایشون اعلام میشه.

متشکر

آخرین ویرایش:

"hasta"

عضو جدید
باسلام
خانم هستا از شما بعیده ، چون تاپیک ها تون رو مرور کردم ، فعالید ، بابت فعال بودن تون به کسی احتیاج نداشتید.
شما بشید مدیر ، اینجا هم حق دارن تاپیک ایجاد کنند و مدیریت ش کنند
پس شما مدیر بشید منم میشم اولین مرئوس شما
بااحترام
با سلام و احترام
باعث خوشحالیه منه که افتخار همکاری داشته باشم اما راستش جناب یوسفی عزیز هم خیلی اصرار کردن به من اما من گفتم کنکور دارم اهل این نیستم که کاری رو شروع کنم ولی به سرانجام نرسونم من اعتقادم اینه که یا کاری رو انجام ندم یا اگه می دم نهایت تلاشم رو بکنم اما باور کنید من اصلا در موقعیت مدیریت نیستم از مهتابی عزیز هم تشکر می کنم همین طور از یوحنای خوبم من آرزومه که مدیر باشم اما نمی تونم نمی خوام شرمندتون بشم اما در تاپیک ها نهایت تلاشم رو می کنم در ضمن من اصلا عضو گروه تحقیق نیستم.
با ارادت:gol:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز

واقعا که این دیگه چه وضعیتیه؟؟؟:mad::mad:

منم دیگه حرفی ندارم
انگار اینجا نشستیم هر کی یه حرفی بپرونه بره
فعلا" به جای فعالیت گروهی داریم حرفای همدیگر رو نقد میکنیم
کاش یکی بود جواب ما رو بده
مدیر گروه کجایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعله :w05:
دست شما درد نکنه!

مارو بگو واس خاطر کیا شب زنده داری کردیم :surprised:

مگه شما پست زیر رو نخونده بودین؟

بسیار عالی خانم فرزانه فرد ..
راستش فعالیت شما و دیگر دوستان خیلی بیشتر منو به آینده فعالیتهای گروهی امیدوار کرده
نظرات شما واقعا قابل تامل هستن. ازتون ممنونم :gol:

راستش یکی دو روز پیش با "هستا" صحبت میکردم و ایشون هم نظرات فوق العاده ای ارائه کردند. من سعی میکنم این نظرات رو در سیاستهای کلی فعالیت با کمک همه شما اعمال کنم

من ازتون میخوام یه فرصت (تقریبا یه هفته ای) به من بدید تا یه بازنگری مختصر در اهداف و سیاستهای فعالیت داشته باشم. میخوام نظام انگیزشی رو برای این فعالیت تنظیم کنم. من فکر میکردم خیلی راحت میشه این کار رو انجام داد ولی دیشب با وجود اینکه تا نیمه های شب بیدار بودم فقط به گستردگی کار پی بردم و نتونستم یک نظام خاص برای این کار تنظیم کنم

از همه تون میخوام منو در این راه کمک کنید :gol:

به من بگید چطور میتونیم یک کار هدفمند داشته باشیم
کاری که بتونه مداوم (و نه موقت و زودگذر) باشه
بگید چه انتظاراتی دارید
بگید چطور میشه اینجا اعتماد سازی کرد

کلا هر چی تو ذهتنتون میرسه بگید

سنگ اول این بنا باید بسیار محکم باشه

یادتون باشه اولین و مهمترین سیاستی که اینجا دنبال خواهد کرد تولید علم خواهد بود.
صحبتهاتون رو بر این اساس پی ریزی کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon13.gif نکته: کپی، پیست ممنوع. فقط حرفهای خودتون! http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon13.gif

؟؟؟
:question:

البته یکی دو پست بعدتر فقط اون قسمت کپی، پیست ممنوعش رو نقل قوا کرده بودینااا :w20:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما برای رسیدن به بحث شطرنج سه بعدی هوش هیجانی را دنبال میکنیم و فکر میکنم بعد موضوع عوض میشه .
برای شروع به نظرم خوبه در ضمن چون بچه هایی مثل من هستن که فقط 2ترم گذروندن :w19: یهو سر بحث های تخصص نمیتونیم مانور :cool:بدیم منظورم اینه که بهتره از مقدماتی باشه یا اینکه از مقدماتی به تخصصی بریم.

واقعا دپرس شدم این حرفا رو شنیدم!
مقاله شطرنج سه بعدی از آقای بارث مربوط کار تیمی هست نه بازی شطرنج!!!

من خودم اون مقاله رو به صورت ترجمه شده براتون تایپ میکنم تا با تکنیکهای کار گروهی بیشتر آشنا بشید.

ضمنا اساسنامه کار گروهی رو اینجا حتما مطالعه کنید :w05:

.............

کاربران زیر هر چه سریع تر با من از طریق مسنجر تماس بگیرند!

just in time, hastaa, سیما فرزانه فرد

sszz23

عضو جدید
مواردی در خصوص اساسنامه

مواردی در خصوص اساسنامه

من در خصوص اساسنامه ای که ترتیب داده بودین صحبت میکنم:
اگر حرکت کند بود هم اعضا و هم مدیر کند عمل کردن.فقط اعضا نبودن که کند عمل کردن.اگر تصمیم گیری موثر در بین اعضا نبود،علتش ضعف مدیریتی بود.اعضای گروه در داخل گروه با هم درگیر نشدن،در ضمن گاهی اوقات ممکنه درگیری بین اعضا هم رخ بده به نظر من این امر غیر قابل اجتنابه و مسئله ای کاملا طبیعی است.سر در گمی در کدام پیام خصوصی بچه ها وجود داشت.هیچ کس نباید در پیام خصوصی کسی دخالتی داشته باشه،این مورد همونطور که از اسمش هم پیداست خصوصیه نباید به سایر بخشها ارجاع داده بشه.کما اینکه متاسفانه یکی از اعضا قصد چنین کاری داشت اما خوبه که به نحو درستی مانع از وقوعش شد.
چرا به روحیه اعضا بدون در نظر گرفتن ضعف مدیریتی خودتان اشاره ای نمیکنید؟
مگه فلسفه دمینگ رو فراموش کردید؟زمانی که خطایی رخ میده به این معنیه که کارایی و اثر بخشی وجود نداشته.باید طوری عمل کرد که اشتباهی رخ نده.بحث ما سر فرهنگ و موقعیت نیست که بخواد جلوی بروز استعدادها رو بگیره.
چرا فکر میکنید کار تیمی بسیار مشکل و پیچیده است؟سهم هر کس در کار تیمی به یک اندازه است.اگر کسی وظیفه خودش رو به درستی انجام نده در کل باعث کاهش ارزش کار تیمی میشه.هیچ کدوم از ما نباید به خودمون اجازه بدیم از ارزش این کار کاسته بشه.(من خودم اگه شاهد چنین چیزی باشم،شخصا به خدمت اون طرف میرسم.:smile::smile:)
کار تیمی رو با هیچ رابطه ای نمیشه قیاس کرد.در روابط تیمی هدف رسیدن به کیفیت مطلوبه ولی در روابطی که شما نام بردید هدف چیزی غیر از کیفیته و ....
کمی اغراق میکنید.ما کار شاقی انجام نمیدیم.هدف ما کاملا طبق چارچوب های تعیین شده اون گروه مشخص میشه.یعنی مثلا ما در گروه ترجمه خودمون استراتژی خاص خودمون رو داریم.درسته که باید هر 3 گروه با هم رشد کنن ولی این به معنی یکسان بودن استراتژی ها نیست.شباهت عمده ای که در هر 3 گروه وجود داره همین مشارکت و همکاریه.اما حقیقتا روشها فوق العاده متفاوتن.چون هر 3 گروه عمدتا متفاوتن.
من فکر نمیکنم با چند تا عضو گیری و چند تا ارسال بتونیم این ادعا رو بکنیم که پس ما وارد مرحله شروع شدیم.تازه ما میخواییم وارد مرحله شروع بشیم چه برسه به این که وارد مرحله میانی هم شده باشیم.
در کار تیمی اکثرا همکاری و مشارکت به نحو احسن مطرحه نه رهبری.
باید دید قابلیتهای منحصر به فردی که ذکر کردید چقدر واقعیت دارند.(یعنی باید دید هر کس چند مرده حلاجه)
از حذف حرف زدید من از کنترل صحبت میکنم.حذف یعنی استفاده نکردن ولی کنترل یعنی استفاده بهینه از هر چیزی،حتی اگر اون چیز مطلوب نباشه.
نباید بین گروهها رقابتی به وجود بیاد چون این امر از عواملیه که مانع انجام کار گروهها میشه(فلسفه دمینگ)
نباید در پی کسب قدرت باشیم،چون حرص رو به وجود می یاره و نهایتا منجر به تباهی میشه.از شما هم میخواییم خودتون رو در عمل هم اثبات کنید.
دوست من بهترین باش،اما شاید بهتره بگیم دوست من تلاشت رو بکن.
رئیس شرکت شدن اونم با یه مدرک لیسانس صنایع؟نمیدونم شاید در ایران بشه.
اهداف بقیه رو نمیدونم ولی اهداف من هیچ ربطی به این فعالیت نداره و چیزی جدا از اهدافم در زندگیمه.
جای هیچ کوتاهی نباید وجود داشته باشه. انگیزه رو هم خود افراد باید برای خودشون به وجود بیارن.اگر کسی اصلا ندونه برای چی وارد این گروهها شده خیلی زود در بین اعضا خودش رو نشون میده.
تعهد نامه توسط مدیر تالار مهندسی صنایع وضع شده.کسی که فرم رو تکمیل کرده و وارد این گروهها شده موظفه به تمامی اون تعهدات عمل کنه.
چون من مدیر گروه ترجمه هستم پس من برنامه خودم رو اجرا خواهم کرد نه برنامه مد نظر شما رو.منظورم عدم توجه به گفته های شما نیست اما من هم نیاز دارم تا اختیار عملکرد خودم رو داشته باشم.وگرنه این کار شما با دیکتاتوری چه فرقی داره؟:D
باید هر مدیری اختیار عملکرد خودش رو که قطعا چیزی جدای از اهداف تعیین شده نیست،داشته باشه.
در گروه من اعضا میتونن برای ترجمه از کسی کمک بگیرن اما من فقط از کسانی که عضو گروه باشند استفاده میکنم،در ضمن اعضا باید فقط از بچه های صنایع باشن نه طیف دیگه ای.
من قطعا دستورالعمل گروه خودم رو تدوین خواهم کرد با مشورت چند نفر از اعضا. شروع کار گروه ترجمه بستگی به شرایط امتحانی من داره.من یک هفته مانده به شروع فعالیت این گروه،همه رو با خبر میکنم.ابدا نگران نباشید.در این مدتی هم که تا شروع باقی مونده به توصیه هایی که در مورد ترجمه کردم عمل کنید یعنی کم کم خودتون رو آماده کنید.ببخشید،خیلی حرف زدم.:D

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در خصوص اساسنامه ای که ترتیب داده بودین صحبت میکنم:
اگر حرکت کند بود هم اعضا و هم مدیر کند عمل کردن.فقط اعضا نبودن که کند عمل کردن.اگر تصمیم گیری موثر در بین اعضا نبود،علتش ضعف مدیریتی بود.اعضای گروه در داخل گروه با هم درگیر نشدن،در ضمن گاهی اوقات ممکنه درگیری بین اعضا هم رخ بده به نظر من این امر غیر قابل اجتنابه و مسئله ای کاملا طبیعی است.سر در گمی در کدام پیام خصوصی بچه ها وجود داشت.هیچ کس نباید در پیام خصوصی کسی دخالتی داشته باشه،این مورد همونطور که از اسمش هم پیداست خصوصیه نباید به سایر بخشها ارجاع داده بشه.کما اینکه متاسفانه یکی از اعضا قصد چنین کاری داشت اما خوبه که به نحو درستی مانع از وقوعش شد.
چرا به روحیه اعضا بدون در نظر گرفتن ضعف مدیریتی خودتان اشاره ای نمیکنید؟
مگه فلسفه دمینگ رو فراموش کردید؟زمانی که خطایی رخ میده به این معنیه که کارایی و اثر بخشی وجود نداشته.باید طوری عمل کرد که اشتباهی رخ نده.بحث ما سر فرهنگ و موقعیت نیست که بخواد جلوی بروز استعدادها رو بگیره.
چرا فکر میکنید کار تیمی بسیار مشکل و پیچیده است؟سهم هر کس در کار تیمی به یک اندازه است.اگر کسی وظیفه خودش رو به درستی انجام نده در کل باعث کاهش ارزش کار تیمی میشه.هیچ کدوم از ما نباید به خودمون اجازه بدیم از ارزش این کار کاسته بشه.(من خودم اگه شاهد چنین چیزی باشم،شخصا به خدمت اون طرف میرسم.:smile::smile:)
کار تیمی رو با هیچ رابطه ای نمیشه قیاس کرد.در روابط تیمی هدف رسیدن به کیفیت مطلوبه ولی در روابطی که شما نام بردید هدف چیزی غیر از کیفیته و ....
کمی اغراق میکنید.ما کار شاقی انجام نمیدیم.هدف ما کاملا طبق چارچوب های تعیین شده اون گروه مشخص میشه.یعنی مثلا ما در گروه ترجمه خودمون استراتژی خاص خودمون رو داریم.درسته که باید هر 3 گروه با هم رشد کنن ولی این به معنی یکسان بودن استراتژی ها نیست.شباهت عمده ای که در هر 3 گروه وجود داره همین مشارکت و همکاریه.اما حقیقتا روشها فوق العاده متفاوتن.چون هر 3 گروه عمدتا متفاوتن.
من فکر نمیکنم با چند تا عضو گیری و چند تا ارسال بتونیم این ادعا رو بکنیم که پس ما وارد مرحله شروع شدیم.تازه ما میخواییم وارد مرحله شروع بشیم چه برسه به این که وارد مرحله میانی هم شده باشیم.
در کار تیمی اکثرا همکاری و مشارکت به نحو احسن مطرحه نه رهبری.
باید دید قابلیتهای منحصر به فردی که ذکر کردید چقدر واقعیت دارند.(یعنی باید دید هر کس چند مرده حلاجه)
از حذف حرف زدید من از کنترل صحبت میکنم.حذف یعنی استفاده نکردن ولی کنترل یعنی استفاده بهینه از هر چیزی،حتی اگر اون چیز مطلوب نباشه.
نباید بین گروهها رقابتی به وجود بیاد چون این امر از عواملیه که مانع انجام کار گروهها میشه(فلسفه دمینگ)
نباید در پی کسب قدرت باشیم،چون حرص رو به وجود می یاره و نهایتا منجر به تباهی میشه.از شما هم میخواییم خودتون رو در عمل هم اثبات کنید.
دوست من بهترین باش،اما شاید بهتره بگیم دوست من تلاشت رو بکن.
رئیس شرکت شدن اونم با یه مدرک لیسانس صنایع؟نمیدونم شاید در ایران بشه.
اهداف بقیه رو نمیدونم ولی اهداف من هیچ ربطی به این فعالیت نداره و چیزی جدا از اهدافم در زندگیمه.
جای هیچ کوتاهی نباید وجود داشته باشه. انگیزه رو هم خود افراد باید برای خودشون به وجود بیارن.اگر کسی اصلا ندونه برای چی وارد این گروهها شده خیلی زود در بین اعضا خودش رو نشون میده.
تعهد نامه توسط مدیر تالار مهندسی صنایع وضع شده.کسی که فرم رو تکمیل کرده و وارد این گروهها شده موظفه به تمامی اون تعهدات عمل کنه.
چون من مدیر گروه ترجمه هستم پس من برنامه خودم رو اجرا خواهم کرد نه برنامه مد نظر شما رو.منظورم عدم توجه به گفته های شما نیست اما من هم نیاز دارم تا اختیار عملکرد خودم رو داشته باشم.وگرنه این کار شما با دیکتاتوری چه فرقی داره؟:D
باید هر مدیری اختیار عملکرد خودش رو که قطعا چیزی جدای از اهداف تعیین شده نیست،داشته باشه.
در گروه من اعضا میتونن برای ترجمه از کسی کمک بگیرن اما من فقط از کسانی که عضو گروه باشند استفاده میکنم،در ضمن اعضا باید فقط از بچه های صنایع باشن نه طیف دیگه ای.
من قطعا دستورالعمل گروه خودم رو تدوین خواهم کرد با مشورت چند نفر از اعضا. شروع کار گروه ترجمه بستگی به شرایط امتحانی من داره.من یک هفته مانده به شروع فعالیت این گروه،همه رو با خبر میکنم.ابدا نگران نباشید.در این مدتی هم که تا شروع باقی مونده به توصیه هایی که در مورد ترجمه کردم عمل کنید یعنی کم کم خودتون رو آماده کنید.ببخشید،خیلی حرف زدم.:D

من چطوری جواب این همه مطلب رو بدم؟ :question:
از کجاش شروع کنم، مگه نگفتم با من خصوصی تماس بگیرید؟

اون فلسفه دمینگ نگفته با مدیران بالا دستی چطور برخورد کنید؟ :w20:
به هر حال خانم فرزانه فرد مطمئن باشید اختیار تام خواهید داشت (از هر نظر) اما اگه بخواید جزیره مستقلی در زیرگروه خود تشکیل بدین حذف میشین !!!

پیامهای خصوصی که اعضا به من میدن فرق میکنه با پیامهای رد و بدل شده بین اعضا!
در ضمن این فعالیت در مراحل میانی خودش نیست!!!

در مراحل میانی پیاده شدن این ایده است.
من عادت ندارم حرفی رو دو بار بزنم. لطفا منو مجبور به توضیح مجدد نکنید!

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان در مورد کلیات اساسنامه نظر بدین

یادتون باشه نقد درست فقط دیدن ایرادها نیست. نقد به معنای بیان ایرادها و ارائه راهکارهاست!
مشکل تراشی کار سختی نیست. هنرمند کسیه که مشکل ها رو رفع کنه ...

فعالیت گروهی ما تا مهر ماه وارد فاز عضوگیری میشه و مدیرهایی که منصوب شدن و میشن باید تا مهر ماه گروهشون رو به 20 عضو فعال برسونن (با هر استراتژی ای که صلاح میدونن)

تا اون زمان بحث هوش هیجانی برای گروه پژوهش و آموزش اکسس برای گروه آموزش در اولویت قرار دارند

"hasta"

عضو جدید

فعالیت گروهی ما تا مهر ماه وارد فاز عضوگیری میشه و مدیرهایی که منصوب شدن و میشن باید تا مهر ماه گروهشون رو به 20 عضو فعال برسونن (با هر استراتژی ای که صلاح میدونن)
با سلام و عرض خسته نباشید
مدیر عزیز جا داره یه خسته نباشید اساسی به شما بگم کاری که دوست خوبمون نکرد.
اما در مورد اساسنامه من اول چند تا جملشو نقد می کنم البته با اجازه شما! بعد نظر کلیم رو می گم.

@"این گروه باید همیشه سعی کنه یهتر باشه. شما به عنوان اعضای اون باید بهترین باشید."
فکر می کنم یه کم کلیه بهتر بودن رو کیفی گفتین :w20:

@ اما به نظر من هدف ها و آرمانهای یک گروه چیزی جدا از اهداف و آرمانهای افراد اون نخواهد بود.
فکر می کنم اهداف علمی و صنایعی مد نظر بوده! بنابراین صددرصد موافقم چون اگر جز این باشه حضور منه نوعی بی فایدس یه فرد توی یک گروه باید اونقدر فرو بره انقدر روابط و اهداف اعضای گروه به هم نزدیک باشه که بتونن وحدت رو حفظ کنن هر وقت بین عضای یک گروه یکپارچگی از بین بره مرگ اون گروه حتمیه!
@مامورین گروه های سه گانه
خیلی ممنونم بسیار عالی و مفید و ضروری
@وقتی شخصی یک تاپیک آموزشی ایجاد کرد به این معناست که در آن زمینه تخصص کافی دارد و متعهدانه و دلسوزانه دانسته های خود را در اختیار دیگران قرار میدهد
آخه تخصص خیلی بالا که نداریم ما که کار نکردیم نترسونمون:(
@گروه ترجمه میتواند منابع انگلیسی مرتبط با نرم افزارها را ترجمه و اون رو در اختیار گروه آموزش قرار بده. مقالات ترجمه شده میتونن در گروه بحث و تحقیق به تبادل نظر گذاشته بشن. گروه پژوهش میتونه به عنوان یک بازو به دو گروه دیگر جهت تهیه منابع کمک کنه و ...
کاملا موفقم چون نظر من اینه که باید این سه گروه تعامل خیلی زیاد با هم داشته باشن مخصوصا که اعضاشونم خیلی مشترکه و اگه مکمل هم باشیم خیلی خوبه بازم به ارتباط و وحدت بین عضا و همچنین بین گروه ها تاکید می کنم!
اما نظر کلیم:
اول از همه ادبیات خیلی خوبی داشت منظورم همون تاگید خودتون روی جمله کپی پیست ممنوع هست!
دوم خیلی چیزهارو روشن کرد و باعث شد یه استاندارد داشته باشیم و براساس اون حرکت کنیم.
اما فکر نمی کنید ملزم به 20 نفر کردن خیلی مشکله؟!
و نهایتا نظر کلیم مثبته!
خیلی خیلی ممنون!

sszz23

عضو جدید
به عنوان حسن ختام:
در مقابل کارهایی که برای مردم انجام میدهی انتظار تشکر نداشته باش که این نوعی گداییست.پیرجو
کنار گود وایستادی میگی لنگش کن.
همگی موفق باشید

s22a2ch

مدیر بازنشسته

یادتون باشه نقد درست فقط دیدن ایرادها نیست. نقد به معنای بیان ایرادها و ارائه راهکارهاست!
مشکل تراشی کار سختی نیست. هنرمند کسیه که مشکل ها رو رفع کنه ...

تا اون زمان بحث هوش هیجانی برای گروه پژوهش و آموزش اکسس برای گروه آموزش در اولویت قرار دارند
منم مثل hasta ازتون تشکر میکنم
خیلی پر بار اومدین این بار
فکر کنم با هر تعدادی که هستیم شروع کنیم تا هم ما الان که وقتمون ازاده استفاده کنیم همم هر کی بیاد میاد و شروع میکنه
و کاش همه ما با هر توانایی که داریم حتی کم اینو باور کنیم که اگه بخوایم می تونیم:gol:

star_silver2050

عضو فعال
اساس نامه رو خوندم مطلب خوب و جالبی بود مخصوصا بعضی قسمت هاش که حس خود جوشی و حرکت رو به آدم القا میکنه ازتون تشکر میکنم ولی یه اشکالی که وجود داره اینه که انگار در تهیه این اساس نامه خیلی شتاب زده عمل شده و از مشورت و نظر بقیه استفاده نشده خیلی کلی در مورد اهداف صحبت شده و البته خیلی ایده الیسم استفاده ی زیادی از کلمه باید شده که نوعی اجبار رو به آدم تحمیل میکنه و زور
در این گروه حتما باید شخصی وجود داشته باشد که توانایی آموزش به دیگران را داشته باشد. مدیر این گروه باید زمینه حضور اشخاصی که به نرم افزارها یا مطالب خاصی مسلط هستند را در گروه فراهم کندایشان باید وظایف را به درستی بین اعضا تقسیم کند و از آنها در موعد مقرر تکلیف خواهی کند
در ضمن بعد اینکه شور و هیجان کار به وجود میاد این نکته به ذهن میاد که حالا چطوری این همه کارو انجام بدیم راهکار ها چیه چه کنیم تا بهترین باشیم
معیارهای بهترین بودن چیه ؟این بهترین شما چطوری تعریف میکنید

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون ..
در مورد شتاب زدگی خب تا شتاب رو چی معنی کنی!

فکر میکنم اون مقداری که تونستم وقت هزینه کردم :w05:
اما در مورد اینکه فقط نظر من در اون گنجانده شده حق با شماست

راستش من یه فرصت یه هفته ای از گروه خواستم که اساسنامه رو تصویب کنم اما اون پست ندیده گرفته شد و وقتی من اومدم گروه رو چک کنم پیغامهایی رو دیدم که شگفت زده ام کرد!

من از سه نفر از اعضای شاخص خواستم با ارسال پیام خصوصی با من تماس بگیرن که متاسفانه اونها هم این کار رو نکردن (حالا به هر دلیلی)

من میخواستم چند روز هم به اونها فرصت بدم تا این اساسنامه رو تصحیح کنند اما تصمیم گرفتم اون رو اینجا بذارم و به جاش در این تاپیک ازتون نظرخواهی کنم
چیزی که اینجاست از آسمون نازل نشده که بخوام بگم تغییر ناپذیره. هر گونه ایرادی که در اون میبینید اظهار کنید تا اصلاح بشه.
حرفهای شما خیلی به جا بود

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز

در این گروه حتما باید شخصی وجود داشته باشد که توانایی آموزش به دیگران را داشته باشد. مدیر این گروه باید زمینه حضور اشخاصی که به نرم افزارها یا مطالب خاصی مسلط هستند را در گروه فراهم کندایشان باید وظایف را به درستی بین اعضا تقسیم کند و از آنها در موعد مقرر تکلیف خواهی کند

اما در مورد کلمات باید ...
من نمیدونم چه برداشتی کردید!

باید در ادبیات بر دو قسم هست. یکی باید اجباری و دیگری باید علمی. به طور مثال دکتر به شما میگه باید داروهای خودتون رو سر موقع بخورید.
بله، اینجا ار واژه «باید» استفاده شده اما انجام ندادن اون ضرر زیادی به شما وارد میکنه.

توجه کنید اگر در گروه اموزش شخص مسلط وجود نداشته باشه، وظایف به درستی تقسیم نشه و ... چه اتفاقی میفته؟؟؟

خب من از این «بایدها» دفاع میکنم!!
این بایدها همون هنجارهایی هستند که گروه باید بهشون پایبند باشه :smile:

اما اگه شما با خود کلمه باید مشکل دارین میتونید پیشنهاد بدین تا به جاش کلمه مناسب تری استفاده بشه. من خوشحال میشم هر کسی از نقطه نظر خودش این اسانامه رو تصحیح کنه ;)

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی ...
در مورد بهترین بودن:

این آرزوی من برای شما یک اتوپیا بود :smile:
فقط یک آرزو ..

تا حالا شده از کسی بشنوید که بگه «خدایا تمام مریضها رو شفا بده» ؟؟
به نظرت ممکنه؟
بهترین بودن غیر ممکنه اما تاکید من روی «بهتر بودن» بود

با مفهوم کایزن که آشنا هستید؟

"hasta"

عضو جدید
راستی ...
در مورد بهترین بودن:

این آرزوی من برای شما یک اتوپیا بود :smile:
فقط یک آرزو ..

تا حالا شده از کسی بشنوید که بگه «خدایا تمام مریضها رو شفا بده» ؟؟
به نظرت ممکنه؟
بهترین بودن غیر ممکنه اما تاکید من روی «بهتر بودن» بود

با مفهوم کایزن که آشنا هستید؟

آرمان با آرزو فرق می کنه!:w19:
شاید بد نباشه آرمان رو این جوری تعریف کنیم::w20:

:gol:"آرمان ما تبدیل شدن به بهترین گروه مجازی است!":gol:
اگه تو آرمان بلند پروازی نباشه که آرمان نمی شه البته این نظر منه من فکر می کنم باید در ترسیم آرمان بلند پروازی داشت تا بتونیم هر روز پیشرفت کنیم چون اگر بشه به آرمان رسید دیگه جای پیشرفت نداریم!یه جمله قشنگ هست که میگه:

:gol:**خوب دشمن عالیه!** :gol:
یعنی اگه به خوب راضی باشیم هیچ وقت عالی نمی شیم برای همین من می گم یه آرمان دست نیافتنی تعریف کنیم نمی دونم شایدم بشه ما بهترین گروه مجازی شناخته بشیم! شما چی فکر می کنید؟!:w42:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون

به این قسمت از آرمان توجه کن هستا ..

خیلی ها اعتقاد دارن بهتره این آرمان دست نیافتنی باشه تا شهوت سیری ناپذیر انسان هرگز ارضا نشه و همواره به دنبال بهتر بودن باشه اما اگه همین بهتر بودن آرمان جمع باشه چه نیازی به تنظیم آرمان دست نیافتنی؟

وقتی آرمانت بهتر بودن و بهتر شدن هست همیشه داری سعی میکنی بهتر شی و هرگز متوقف نمیشی!
کایزن یک مفهوم ژاپنی است که تونسته در تمام فرهنگ مردم ژاپن رسوخ کنه

ژاپنیها فقط و فقط به یک چیز فکر میکنند و یک سیاست رو دنبال میکنند:

بهتر شدن

یا همون بهبود مستمر ;)

"hasta"

عضو جدید
ممنون

به این قسمت از آرمان توجه کن هستا ..

خیلی ها اعتقاد دارن بهتره این آرمان دست نیافتنی باشه تا شهوت سیری ناپذیر انسان هرگز ارضا نشه و همواره به دنبال بهتر بودن باشه اما اگه همین بهتر بودن آرمان جمع باشه چه نیازی به تنظیم آرمان دست نیافتنی؟

وقتی آرمانت بهتر بودن و بهتر شدن هست همیشه داری سعی میکنی بهتر شی و هرگز متوقف نمیشی!
کایزن یک مفهوم ژاپنی است که تونسته در تمام فرهنگ مردم ژاپن رسوخ کنه

ژاپنیها فقط و فقط به یک چیز فکر میکنند و یک سیاست رو دنبال میکنند:

بهتر شدن

یا همون بهبود مستمر ;)
درسته حق با شماست:w11:
من تاکیدم روی اینه که از کجا بفهمیم بهتر شدیم؟شاخص؟؟:w20:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته حق با شماست:w11:
من تاکیدم روی اینه که از کجا بفهمیم بهتر شدیم؟شاخص؟؟:w20:

خب قرار نیست همه شاخصها رو من تنظیم کنم که :w05:
این کلیاتش بود و مدیران سه گانه اختیار تنظیم ریز شاخص ها رو خواهند داشت

مدیران هستند که برای گروهشون نظام ارزیابی رو تنظیم میکنند

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چندتا پیشنهاد :
البته قبلش چیزی که برای من مجهوله اینه که مدیر گروه تحقیق کیه؟؟آقای یوسفی؟
به هر حال من میگم این مقاله شطرنج 3 بعدی رو مدیر بین اعضا تقسیم کنه برا چکیده نویسی؛مسلما هر کس متن مربوط به خودشو بخونه میتونه نظراتشو هم بگه تا یه بحث خوب رو داشته باشیم.
بعدشم مدیر طبق اون برنامه زمانی که دوستان اومدن و گفتن یه تایمی رو مشخص کنه که بچه ها فقط و فقط برا فعالیت گروهی اینجا باشن تا اگه بحثی سوالی حرفی حدیثی دعوایی!!! دارن بگن و جواباشونم بگیرن.
باتشکر:gol:
بابا یه کم اکتیو باشین من مردم آخههههه:D

4niko

عضو جدید
واقعا دپرس شدم این حرفا رو شنیدم!
مقاله شطرنج سه بعدی از آقای بارث مربوط کار تیمی هست نه بازی شطرنج!!!

من خودم اون مقاله رو به صورت ترجمه شده براتون تایپ میکنم تا با تکنیکهای کار گروهی بیشتر آشنا بشید.

ضمنا اساسنامه کار گروهی رو اینجا حتما مطالعه کنید :w05:

.............

کاربران زیر هر چه سریع تر با من از طریق مسنجر تماس بگیرند!

just in time, hastaa, سیما فرزانه فرد

:eek: چی شد:question: مگه من گفتم بازیه شطرنجه؟!
البته گفتم مسافرت بودم تازه الان این پست را دیدم!!

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چندتا پیشنهاد :
البته قبلش چیزی که برای من مجهوله اینه که مدیر گروه تحقیق کیه؟؟آقای یوسفی؟
به هر حال من میگم این مقاله شطرنج 3 بعدی رو مدیر بین اعضا تقسیم کنه برا چکیده نویسی؛مسلما هر کس متن مربوط به خودشو بخونه میتونه نظراتشو هم بگه تا یه بحث خوب رو داشته باشیم.
بعدشم مدیر طبق اون برنامه زمانی که دوستان اومدن و گفتن یه تایمی رو مشخص کنه که بچه ها فقط و فقط برا فعالیت گروهی اینجا باشن تا اگه بحثی سوالی حرفی حدیثی دعوایی!!! دارن بگن و جواباشونم بگیرن.
باتشکر:gol:
بابا یه کم اکتیو باشین من مردم آخههههه:D

مدیر به اون صورت نداره یوحنّای عزیز ولی خودت فعلا گروه رو جمع و جور کن!
هیچ مشکلی پیش نمیاد، ما هم کمکت میکنیم ;)

:eek: چی شد:question: مگه من گفتم بازیه شطرنجه؟!
البته گفتم مسافرت بودم تازه الان این پست را دیدم!!

خب من دپرس بودم یه چیزی گفتم دیگه :w05:
شوما ببخشید :gol:

آخرین ویرایش:

4niko

عضو جدید
منم اساسنامه را خوندم به نضرم جامع و شامل همه چیز بود;)
هر کسی که عضو این گروه شده حتما به همه ی جوانبش همه توجه کرده منظورم دادن ااطلاعات وهمکاری واستفاده از مطالب دیگرانه که همونطوری که گفته شد این وقتمونه که داریم صرفش میکنیم پس هر چه پویا تر و موثر تر بهتر:rambo::w11:
:gol::gol: