فعالیت گروهی چکونه باید باشد؟

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
این عنوان هم برای اینجا خیلی قشنگ بود:

اگر من مدیر فعالیت گروهی بودم ...
خب شما جمله بالا رو کامل کن ;)

خیلی دوست دارم بدونم چه انتظاراتی دارین و دوست دارین اینجا چطور باشه چطور پیش بره. ایده ها و راه کارهاتون رو هم ارائه بدین :smile:

...

راستش من اوایل میخواستم استارت خیلی سریعی بزنم که به قول دوستان کار شتاب خودشو پیدا کنه. شاید شانس اوردیم که امتحان بچه ها نذاشت این اتفاق بیفته.
الان که فکر میکنم میبینم یه کار آهسته و مداوم خیلی بهتره از یه کار انتحاری و پرشتاب ولی موقت و زودگذر.

دوست دارم این حرکت ادامه دار باشه. میخوام اگه 2 سال دیگه هم یه نفر اومد تو تالار ثبت نام کرد این امکان براش باشه که خودشو به راحتی وارد گروه کنهو در راستای اهداف گروه حرکت کنه.

این سیاستهای کلی ای خواهد بود که من در پیش میگیرم. ازتون میخوام طبق این سیاست برنامه ریزی کنید. شما مهندسان صنایع آینده هستید و قراره برای کارخانجات بزرگ کارهای بزرگ انجام بدین.
فکر نکنم همچین برنامه ریزی و طراحی سیستمی کار خیلی سختی باشه!

ازتون میخوام کمک کنید تا همه باهم و کنار هم چیز یاد بگیریم :gol:

"hasta"

عضو جدید
اگر من مدیر فعالیت گروهی بودم اول از همه سعی می کردم حوزه های کاریه تاپیکم رو مشخص کنم منظورم اینه که می گفتم قراره این تاپیک به کجا برسه یعنی هدف گذاری می کردم مثلا آموزش..... تحقیق در حوزه....
دوما باید وظایف اعضا مشخص شه یعنی تقسیم و تعریف وظایف
سوما تیم بندی یعنی تو همون زیرگروه خاص تیم بندی می کردم با شناختی که با کمک خود بچه ها بدست می آد
چهارم زمان بندی
پنجم نظارت
ششم ارزیابی
کافیه؟
البته جایزه و تشویق یادتون نره!:w11::w42::w14:

4niko

عضو جدید
اگر من مدیر فعالیت گروهی بودم اول از همه سعی می کردم حوزه های کاریه تاپیکم رو مشخص کنم منظورم اینه که می گفتم قراره این تاپیک به کجا برسه یعنی هدف گذاری می کردم مثلا آموزش..... تحقیق در حوزه....
سوما تیم بندی یعنی تو همون زیرگروه خاص تیم بندی می کردم با شناختی که با کمک خود بچه ها بدست می آد
چهارم زمان بندی
پنجم نظارت
ششم ارزیابی
کافیه؟

منم نظرم دقیقا همیناست ;)
با توجه به اینکه دونستن اینکه قراره به یه جای مشخصی برسیم خیلی مهمه و وقتی رسیدیم موضوع عوض شه اینطوری بهتر نیست ؟ زمانم مشخص باشه .

s22a2ch

مدیر بازنشسته
موافقم با hasta

موافقم با hasta

چهارم زمان بندی
پنجم نظارت
ششم ارزیابی
کافیه؟
به نظر من هم اگه همینا رو رعایت کنیم خیلی خوبه.;)

"hasta"

عضو جدید
منم نظرم دقیقا همیناست ;)
با توجه به اینکه دونستن اینکه قراره به یه جای مشخصی برسیم خیلی مهمه و وقتی رسیدیم موضوع عوض شه اینطوری بهتر نیست ؟ زمانم مشخص باشه .
چرا عزیزم هرچی تو بگی درسته!
دوستتون دارررررررررررررررررم !!
ناسلامتی ما یه پا مهندسیم ها!اینا همش اصول مدیریته!
بچه ها knowledge sharing یا knowledge management یا همون مدیریت دانش خودمون فراموش نشه!
چرا بقیه ساکتن؟
بابا بشکنید این سکوت رو!:w39::w14::w14::w14:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چهارم زمان بندی
پنجم نظارت
ششم ارزیابی
کافیه؟

ممنون ..

اما اینایی که گفتی رو چطوری میخوای بهش برسی؟ :w20:

"hasta"

عضو جدید
ممنون ..

اما اینایی که گفتی رو چطوری میخوای بهش برسی؟ :w20:
سئوال جالبی بود!اتفاقا من سعی کردم جوری بگم که عملی باشه
نه هدفگذاری کاره سختیه نه تقسیم وظایف(چون از نظر خود بچه ها هم استفاده میکنی)
نه تیم بندی(منظورم اینه که اگه مثلا اهداف آموزش ما چند جنبه داره یعنی می خوایم نرمافزارهای مختلف یا دروس مختلف رو آموزش بدیم اون رو با توجه با اعضای گروهت خورد می کنی یه تیم می شه آموزش اکسس یه تیم میشه آموزش p3 نکته مهم اینه که تو بایدرسما این تیم ها رو مشخص کنی)
نه زمان بندی(شامل برنامه زمان بندیه کوتاه مدت و بلند مدت یعنی رسیدن به هدف کلی این تاپیک تا چه زمانی باید باشه و هر زیر گروه و بخش هم بهشون برنامه می دی و میگی فلان کارو تااین تاریخ تحویل می دی)
اما نظارت یه کم سخت می شه منظورم اینه که تو باید پیشرفت پروژه های مختلف رو از نظر زمانی و کیفیتی تحت نظارت خودت دربیاری مثالش میشه توی ترجمه بچه ها می تونی یه تیم نظارتی بذاری و ببینی اصلا اونا درست ترجمه کردن؟نکنه متون اشتباه تحویل داده باشن به نظرم نظارت تیمی کاره جالبیه!)
و بالاخره ارزیابی یعنی سنجش میزان عملکردهر گروه و مقایسه اون با هدف های تعیین شده چقدر تونستی اهدافه تیمت رو برآورده کنی؟آقا کجای کاری اصلا نکنه اهداف فراموش شده؟)
آقای یوسفی یه چیز جالبی که من به نظرم می رسه اینه که آرمان گروهمون رو بکنیم امضامون تا همیشه یادمون باشه چی می خوایم و در هر کاره ریزی اونارو در نظر بگیریم این جوری باعث می شه یکپارچگیمون حفظ بشه!
کافی بود یا بازم بگم!:w19::w27:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون هستا ..
در مورد تقسیم وشایف حرفات درسته ولی احساس میکنم زوده :w05:

اما در مورد آرمانها خیلی زود تنظیم میکنم و تحویل شما میدم.
ممنون از تذکرت :gol:

4niko

عضو جدید
هستا جان حرفت بسیار جالب بود.
نیکو هم(ببخشید اسمتون رو نمیدونم)خیلی حرف خوبی زد.
اما باید دید که بچه ها چقدر وقت میذارن و چقدر با گروه همراه هستن.

میتونید آزاده صدام کنید!

ممنون هستا ..
در مورد تقسیم وشایف حرفات درسته ولی احساس میکنم زوده

ممنون از تذکرت

هدفایی هم هست که توی یه مدت خاص بهشون برسیم؟

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پیشنهاد

پیشنهاد

ممنون هستا ..
در مورد تقسیم وشایف حرفات درسته ولی احساس میکنم زوده :w05:

ممنون از تذکرت :gol:
باسلام
محمد جان فکر کنم خانم هستا آمادگی ، مدیریت یه تیم رو توی یکی از تاپیک ها رو دارن به نظرم خوب بود اگه مسوولیت هوش هیجانی رو می دادین به ایشون ، علم نظری شون خیلی خوبه ، مفاهیم رو هم می دونن ، حالا به نظر من باید بیاین و نظریاتشون رو کاربردی کنن.
من باهاشون موافقم ، توضیح شون هم خوب و قابل قبول بود.
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سئوال جالبی بود!اتفاقا من سعی کردم جوری بگم که عملی باشه
نه هدفگذاری کاره سختیه نه تقسیم وظایف(چون از نظر خود بچه ها هم استفاده میکنی)
نه تیم بندی(منظورم اینه که اگه مثلا اهداف آموزش ما چند جنبه داره یعنی می خوایم نرمافزارهای مختلف یا دروس مختلف رو آموزش بدیم اون رو با توجه با اعضای گروهت خورد می کنی یه تیم می شه آموزش اکسس یه تیم میشه آموزش p3 نکته مهم اینه که تو بایدرسما این تیم ها رو مشخص کنی)
نه زمان بندی(شامل برنامه زمان بندیه کوتاه مدت و بلند مدت یعنی رسیدن به هدف کلی این تاپیک تا چه زمانی باید باشه و هر زیر گروه و بخش هم بهشون برنامه می دی و میگی فلان کارو تااین تاریخ تحویل می دی)
اما نظارت یه کم سخت می شه منظورم اینه که تو باید پیشرفت پروژه های مختلف رو از نظر زمانی و کیفیتی تحت نظارت خودت دربیاری مثالش میشه توی ترجمه بچه ها می تونی یه تیم نظارتی بذاری و ببینی اصلا اونا درست ترجمه کردن؟نکنه متون اشتباه تحویل داده باشن به نظرم نظارت تیمی کاره جالبیه!)
و بالاخره ارزیابی یعنی سنجش میزان عملکردهر گروه و مقایسه اون با هدف های تعیین شده چقدر تونستی اهدافه تیمت رو برآورده کنی؟آقا کجای کاری اصلا نکنه اهداف فراموش شده؟)
آقای یوسفی یه چیز جالبی که من به نظرم می رسه اینه که آرمان گروهمون رو بکنیم امضامون تا همیشه یادمون باشه چی می خوایم و در هر کاره ریزی اونارو در نظر بگیریم این جوری باعث می شه یکپارچگیمون حفظ بشه!
کافی بود یا بازم بگم!:w19::w27:
باسلام
خانم هستا
به نظرم اگه یه جایی برای ایجاد انگیزش ، یا برانگیختگی بچه ها برای ادامه را می زاشتید ، نظراتتون کامل بود.
اینجوری فکر نمی کنید.
بااحترام

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدفایی هم هست که توی یه مدت خاص بهشون برسیم؟

بله. صد درصد :smile:

باسلام
محمد جان فکر کنم خانم هستا آمادگی ، مدیریت یه تیم رو توی یکی از تاپیک ها رو دارن به نظرم خوب بود اگه مسوولیت هوش هیجانی رو می دادین به ایشون ، علم نظری شون خیلی خوبه ، مفاهیم رو هم می دونن ، حالا به نظر من باید بیاین و نظریاتشون رو کاربردی کنن.
من باهاشون موافقم ، توضیح شون هم خوب و قابل قبول بود.
بااحترام

فعالیت ایشون و دیگر اعضا زیر نظر هست و جای نگرانی نیست.
به هر حال هستا و یکی دو نفر دیگه انتخابهای اول من برای مدیریت یکی از گروه های سه گانه هستند.

«تا چه شود»

;)

"hasta"

عضو جدید
باسلام
خانم هستا
به نظرم اگه یه جایی برای ایجاد انگیزش ، یا برانگیختگی بچه ها برای ادامه را می زاشتید ، نظراتتون کامل بود.
اینجوری فکر نمی کنید.
بااحترام
سلام دوست عزیز ممنونم از اظهار لطفتون
منم کاملا" موافقم شاید اصلا" مشکل اصلی و گلوگاه فعالیت های گروهی همین بوده باشه یه مدیر برای نفوذ تو اعضای سازمانش باید از انگیزش استفاده کنه اما واقعیتش خیلی خودمم فکر کردم اما نمی دونم چطوری می شه این افراد رو برانگیخت؟بچه های تالار بی رمق و بی حال شدن علتش نمی دونم چیه اما باید یه فکری کرد:w19:
موفق باشید!:gol:

sszz23

عضو جدید
یکی از عواملی که میتونه باعث ایجاد انگیزه در بین اعضا باشه عناوین تاپیکهای موجود در تالار هست.برای مثال خدمتتون عرض میکنم.اگر تاپیکی با عنوان:نظام مدیریتی ایران چی میتونه باشه در بخش تحقیقات و ترجمه به احتمال زیاد به نتیجه خواهیم رسید چون این مبحث موضوعی هست که تمام افراد در اون ذی نفع خواهند بود.ما میتونیم در بخش تحقیق این عنوان رو مطرح کنیم برای اینکه من فکر میکنم تا به حال کسی به این موضوع نپرداخته و شاید براش جذاب باشه که خودش هم به جواب این سوال برسه.اما چرا در بخش ترجمه مطرح بشه؟علتش اینه که ما میتونیم به منابع خارجی رجوع کنیم که مثلا مجله فلان نظرش راجع به سیستم مدیریتی ایران چی هست و اینکه از نقطه نظر اونها چه ایراداتی بر سیستم مدیریتی ایران وارد هست.در آخر میتونیم کل بررسی های انجام شده در این مورد رو در یک نشریه یا سایت معتبر منتشر کنیم.این نظر من هست که میتونه هم درست باشه هم غلط.ودوست دارم همه در این مورد نظر خودشون رو بیان کنند.

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از عواملی که میتونه باعث ایجاد انگیزه در بین اعضا باشه عناوین تاپیکهای موجود در تالار هست.برای مثال خدمتتون عرض میکنم.اگر تاپیکی با عنوان:نظام مدیریتی ایران چی میتونه باشه در بخش تحقیقات و ترجمه به احتمال زیاد به نتیجه خواهیم رسید چون این مبحث موضوعی هست که تمام افراد در اون ذی نفع خواهند بود.ما میتونیم در بخش تحقیق این عنوان رو مطرح کنیم برای اینکه من فکر میکنم تا به حال کسی به این موضوع نپرداخته و شاید براش جذاب باشه که خودش هم به جواب این سوال برسه.اما چرا در بخش ترجمه مطرح بشه؟علتش اینه که ما میتونیم به منابع خارجی رجوع کنیم که مثلا مجله فلان نظرش راجع به سیستم مدیریتی ایران چی هست و اینکه از نقطه نظر اونها چه ایراداتی بر سیستم مدیریتی ایران وارد هست.در آخر میتونیم کل بررسی های انجام شده در این مورد رو در یک نشریه یا سایت معتبر منتشر کنیم.این نظر من هست که میتونه هم درست باشه هم غلط و

دوست دارم همه در این مورد نظر خودشون رو بیان کنند
.

بسیار عالی خانم فرزانه فرد ..
راستش فعالیت شما و دیگر دوستان خیلی بیشتر منو به آینده فعالیتهای گروهی امیدوار کرده
نظرات شما واقعا قابل تامل هستن. ازتون ممنونم :gol:

راستش یکی دو روز پیش با "هستا" صحبت میکردم و ایشون هم نظرات فوق العاده ای ارائه کردند. من سعی میکنم این نظرات رو در سیاستهای کلی فعالیت با کمک همه شما اعمال کنم

من ازتون میخوام یه فرصت (تقریبا یه هفته ای) به من بدید تا یه بازنگری مختصر در اهداف و سیاستهای فعالیت داشته باشم. میخوام نظام انگیزشی رو برای این فعالیت تنظیم کنم. من فکر میکردم خیلی راحت میشه این کار رو انجام داد ولی دیشب با وجود اینکه تا نیمه های شب بیدار بودم فقط به گستردگی کار پی بردم و نتونستم یک نظام خاص برای این کار تنظیم کنم

از همه تون میخوام منو در این راه کمک کنید :gol:

به من بگید چطور میتونیم یک کار هدفمند داشته باشیم
کاری که بتونه مداوم (و نه موقت و زودگذر) باشه
بگید چه انتظاراتی دارید
بگید چطور میشه اینجا اعتماد سازی کرد

کلا هر چی تو ذهتنتون میرسه بگید

سنگ اول این بنا باید بسیار محکم باشه

یادتون باشه اولین و مهمترین سیاستی که اینجا دنبال خواهد کرد تولید علم خواهد بود.
صحبتهاتون رو بر این اساس پی ریزی کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon13.gif نکته: کپی، پیست ممنوع. فقط حرفهای خودتون! http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon13.gif

sszz23

عضو جدید
تعداد اعضا به نظر من کم هست.و ما برای اینکه بتونیم به هدفهامون برسیم باید تا زمانیکه اون تعداد مورد نظر به جمع اضافه بشن کمی صبر کنیم و در ابتدا از کارهای کوچیک شروع کنیم.به این خاطر که هم در این مدت گروه کمی با چگونگی انجام کار آشنا میشه هم تجربه لازم رو تا انجام کارهای بزرگ بدست می یاره و در کل اینکه متوجه میشیم کی کارایی مورد نظر رو داره (منظورم اینه که شناسایی میکنیم کی در چه چیزی مهارت و تخصص بیشتری داره) و از اون کارایی فرد بیشتر و بهتر استفاده میکنیم.من مطمئنم همه ما با کمک به هم در این راه قطعا موفق خواهیم شد،فقط همه ما باید این رو با خودمون تکرار کنیم که شکست نه تنها سقوط نیست بلکه بهترین راه رو برای رسیدن به تعالی پیش روی ما قرار میده.پس از شکستها نترسیم و خودمون رو نبازیم.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
روش های ایجاد انگیزش

روش های ایجاد انگیزش

سلام دوست عزیز ممنونم از اظهار لطفتون
منم کاملا" موافقم شاید اصلا" مشکل اصلی و گلوگاه فعالیت های گروهی همین بوده باشه یه مدیر برای نفوذ تو اعضای سازمانش باید از انگیزش استفاده کنه اما واقعیتش خیلی خودمم فکر کردم اما نمی دونم چطوری می شه این افراد رو برانگیخت؟بچه های تالار بی رمق و بی حال شدن علتش نمی دونم چیه اما باید یه فکری کرد:w19:
موفق باشید!:gol:
باسلام
می دونم که روش های ایجاد انگیزش رو میدونید ، پس به عنوان بحث چارچوب دار و کلیشه ای بهش نگاه نمی کنیم.
اما توی تالار ، خیلی مسئله پیچیده اس.
اولا شما هیچ اهرمی ندارید و اسه ایجاد یک ایتم تشویقی (حالا جز امتیاز) آدم ها رو نمی شناسید به لحاظ شخصیتی ، اصلا قرار هم نیست بشناسید ، پس نمی دونید از چی خوشش میاد ، پیشینه شون چیه و سابقه های موفق و ناموفق شون ( اینا همه تاثیر داره ، خواستید میشه راجع بهشون بحث کرد.)
یه چیزه خیلی مهم تر این که ما ها خیلی اهل این نیستیم که یاد بگیریم و یاد بدیم ، بیشتر دوست داریم صاحب نظر باشیم ، و مدیر.
ما همه دوست داریم بوقچی باشیم تا پارو زن(مثال صنایعی)
خوب به نظرتون چی می مونه؟
فقط یه نقطه روشن هست ، توی این موضوع و من از ابتدای ورودم به سایت ، در زمان مدیریتم ، بعد از غیبت ورود مجددم ، دنبالش بودم.
اون اینه که آدم های هم فکرت رو پیدا کنی ، بعد با هم کمک کنید فضای ایجاد بشه تا دیگران بهش جذب بشن.(راجع به این هم میشه توضیح داد)
بااحترام

s22a2ch

مدیر بازنشسته
یه کاری بکنیم

یه کاری بکنیم

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon13.gif نکته: کپی، پیست ممنوع. فقط حرفهای خودتون! http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon13.gif
ببینین اقای یوسفی به نظر من بهتر از یه جایی شروع کنیم
ما الان چند وقته که همش سر یه سری مسائل موندیم
البته منظورم این نیست که مدیریت گروها مهم نیستن اما فکر کنم اگه شروع کنیم این فعالیتها رو شما هم با استعدادها و توانایی همه اشنا میشین و انتخاب مدیریت گروهها رو هم به راحتی انجام میدین و
اگه یه استارتی زده بشه بقیه هم میان.;)

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینین اقای یوسفی به نظر من بهتر از یه جایی شروع کنیم
ما الان چند وقته که همش سر یه سری مسائل موندیم
البته منظورم این نیست که مدیریت گروها مهم نیستن اما فکر کنم اگه شروع کنیم این فعالیتها رو شما هم با استعدادها و توانایی همه اشنا میشین و انتخاب مدیریت گروهها رو هم به راحتی انجام میدین و
اگه یه استارتی زده بشه بقیه هم میان.;)
دوست من فکر کنم استارت کار زده شده ها...:w05:
پس این همه فعالیت چیه؟:w19:

"hasta"

عضو جدید
باسلام
می دونم که روش های ایجاد انگیزش رو میدونید ، پس به عنوان بحث چارچوب دار و کلیشه ای بهش نگاه نمی کنیم.
اما توی تالار ، خیلی مسئله پیچیده اس.
اولا شما هیچ اهرمی ندارید و اسه ایجاد یک ایتم تشویقی (حالا جز امتیاز) آدم ها رو نمی شناسید به لحاظ شخصیتی ، اصلا قرار هم نیست بشناسید ، پس نمی دونید از چی خوشش میاد ، پیشینه شون چیه و سابقه های موفق و ناموفق شون ( اینا همه تاثیر داره ، خواستید میشه راجع بهشون بحث کرد.)
یه چیزه خیلی مهم تر این که ما ها خیلی اهل این نیستیم که یاد بگیریم و یاد بدیم ، بیشتر دوست داریم صاحب نظر باشیم ، و مدیر.
ما همه دوست داریم بوقچی باشیم تا پارو زن(مثال صنایعی)
خوب به نظرتون چی می مونه؟
فقط یه نقطه روشن هست ، توی این موضوع و من از ابتدای ورودم به سایت ، در زمان مدیریتم ، بعد از غیبت ورود مجددم ، دنبالش بودم.
اون اینه که آدم های هم فکرت رو پیدا کنی ، بعد با هم کمک کنید فضای ایجاد بشه تا دیگران بهش جذب بشن.(راجع به این هم میشه توضیح داد)
بااحترام
بسیار عالی
من یه فکری به ذهنم رسید برای اینکه به بچه ها انگیزه بدیم اونم اینه که می تونیم بین گروه ها یا زیر گروه ها رقابت ایجاد کنیم اما چه جوری؟ ما نمی دونیم سلیقه بچه ها چیه اما می تونیم با گذاشتن یک نظر سنجی در آخر هفته بر روی سه گروه هم بفهمیم نظر اونا چیه و هم بین گروه ها رقابت ایجاد کنیم منظورم اینه که در واقع پایان هفته یا حالا هر بازه زمانی یک نظرسنجی بر روی گروه های سه گانه فعال بشه و بین اونا گروه بهتر رو (بسته به نظر دوستان) انتخاب کنیم مسلما انتظارات بچه ها هم نمی تونه خیلی فراتر از امکانات سایت باشه همین که مطرح بشن و گروهشون بهترین باشه(یا اصلا کاربر فعال هفته شناسایی کنیم) براشون انگیزه ایجاد می کنه چون میل به بهترین بودن در وجود همه هست و این تمایل اونارو به سمت جلو پیش می بره!
خب دوستان نظرتون چیه؟

s22a2ch

مدیر بازنشسته
بسیار عالی
من یه فکری به ذهنم رسید برای اینکه به بچه ها انگیزه بدیم اونم اینه که می تونیم بین گروه ها یا زیر گروه ها رقابت ایجاد کنیم اما چه جوری؟ ما نمی دونیم سلیقه بچه ها چیه اما می تونیم با گذاشتن یک نظر سنجی در آخر هفته بر روی سه گروه هم بفهمیم نظر اونا چیه و هم بین گروه ها رقابت ایجاد کنیم منظورم اینه که در واقع پایان هفته یا حالا هر بازه زمانی یک نظرسنجی بر روی گروه های سه گانه فعال بشه و بین اونا گروه بهتر رو (بسته به نظر دوستان) انتخاب کنیم مسلما انتظارات بچه ها هم نمی تونه خیلی فراتر از امکانات سایت باشه همین که مطرح بشن و گروهشون بهترین باشه(یا اصلا کاربر فعال هفته شناسایی کنیم) براشون انگیزه ایجاد می کنه چون میل به بهترین بودن در وجود همه هست و این تمایل اونارو به سمت جلو پیش می بره!
خب دوستان نظرتون چیه؟
خوبه می تونه یه انگیزه خوب باشه

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار عالی
خب دوستان نظرتون چیه؟
فکر خوبیه
موافقم...;)
:w27:

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله اما هنوز تعداد کمه و کار زیاد جدی نیست:w20:
با شما هم موافقم...
میدونین چیه
من رفتم به بعضی از پروفایلهای بچه های صنایع سر زدم ...
خشکم زد...:eek:
بعضی هاشون خیلی وقته باشگاهو بوسیدن گذاشتن کنار..!!!! مثلا اخرین فعالیتاشون برا چند هفته پیش بوده...!!!
خوب این یعنی چی ...
چی باید بشه..
با 5 یا 6 نفر که نمیشه....:cry:
یه کم بچه ها حس و حالشونو از دست دادن...
آخه چراااا....:cry:

sszz23

عضو جدید
ولی من با نظرسنجی مخالفم.موضوع ما این نیست که کدوم گروه بهتره و کدوم گروه بدتره. اگرم قرار باشه همچین کاری صورت بگیره ما باید معیارهایی رو برای سنجیدن تعیین کنیم.این سنجیدن فقط با یک نظرسنجی صورت نمیگیره. برای شروع همگی باید ملاک سنجیدن رو ، فعلا از نقطه نظر خودمون روشن کنیم و بعد ارزیابی کنیم و بعد مدیر گروهها ارزیابی کنند و بعد مدیر کل گروه، ارزیابی های این 3 مدیر رو جمع بندی کنه.باید یک کار درست و هوشمندانه رو آغاز کنیم وگرنه اگر از همین ابتدا قدمهای اشتباه برداریم تا آخر اشتباه میریم.باید فکرمون رو،رو کار بیاریم نه نظرمون رو.نظرسنجی برای یک کار گروهی یه ریسکه.ما فعلا نباید ریسک کنیم.ما باید فکرمون، رو این موضوع باشه که چی کار کنیم که هر 3 گروه همزمان با هم رشد کنن.نه اینکه یه گروه قوی باشه،یه گروه ضعیف.

4niko

عضو جدید
کاملا متوجه نشدم که چیو میخواین نظرسنجی کنین ولی ایجاد رقابت خوبه موافقم;)

تعدادمون کمه ولی اگه همین تعداد فعال باشن مطمئنم کار خوبی میشه و باعث میشه که افراد بیشتری راغب به فعالیت بشن :w11:
:w27: برای فعال بودنتون:gol:

sszz23

عضو جدید
خیلی جالبه.ما هم در تالار مدیریت کیفیت و بهره وری تاپیک BSC داریم هم در فعالیت گروهی.فعالیت گروهی که نباید یک تاپیک رو از تالار مربوطش بکشونه بیاره تو فعالیت گروهی. آخه نهایتا در مورد BSC و هوش هیجانی و... چقدر قراره پیشرفت کنیم که حالا همچین مباحثی باید در فعالیت گروهی مطرح بشن.ما باید در فعالیت گروهی درد جامعه مهندسین صنایع رو لااقل در کشور خودمون مورد ارزیابی و بررسی قرار بدیم.اینطوری میشه به نتیجه و هدف مورد نظر رسید.این یعنی کار درست.اگه غیر از این عمل کنیم مطمئن باشید نه در تالارهای صنایع و نه در فعالیت گروهی اوضاع بهتر که نمیشه هیچ شاید بدترم بشه.کافیه یکم به عواقب کارخوب فکر کنید.