فصل گرما و تشدید معضل دانشجویان بدحجاب

redonly

کاربر فعال
کاربر ممتاز
در حالی برخی از خانواده های ایرانی خواستار حجاب در دانشگاه ها شده اند که هر ساله با آغاز فصل گرما شاهد بی حجابی و بد حجابی در نقاط مختلف شهر از جمله دانشگاه ها هستیم.​
به گزارش سرویس زنان جهان؛ هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما معضل بی حجابی و بدحجابی در سطح شهر بیداد می کند بطوری که بیساری از ارگانها سعی در کنترل این معضل اجتماعی دارد.

در همین زمینه یکی از برنامه‌های وزارت علوم، اسلامی کردن و نزدیک کردن دانشگاه‌ها از نظر شکل و محتوا به آموزه‌ها و ارزش‌های اسلامی است. این موضوعی بود که با شروع سال جدید کامران دانشجو وزیر علوم به آن اشاره کرد.

طبق اظهارات کامران دانشجو وزارت علوم مصمم است که در سال جاری دانشگاه‌ها را از لحاظ شکل ومحتوا به آموزه‌ها و ارزش‌های اسلامی و بطور کلی اسلامی کردن دانشگاه‌ها نزدیک کند.

بدین ترتیب از نظر شکلی در مورد مراودات، نوع پوشش و تعاملات بین دانشجویان و از لحاظ محتوایی نیز رابطه با درس، کتب و نوع تدریس و بومی کردن دانش اسلامی و به نوعی استقلال علمی تجدیدنظری صورت گیرد.

اهمیت به مسئله حجاب و عفاف در دانشگاه ها آمده از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است. که درآن آمده است که در صورت وجود امکانات، کلاس‌های درسی باید به صورت جداگانه برگزار شود.
در همین زمینه برخی از دانشگاه های بزرگ به طرق مختلف با بدحجابی برخورد کرده اند.

محرومیت از تحصیل ؛ جریمه بدحجابان دانشگاه علامه طباطبایی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با مهر با تشریح نحوه برخورد با بدحجابان در این دانشگاه از احضار دانشجویان بدحجاب به کمیته انضباطی خبر داد و گفت: برای برخی بدحجابان که به این نوع پوشش مصر بوده اند یک تا دو ترم تعلیق از تحصیل حکم انضباطی صادر شده است.

ورود بدحجابان به دانشگاه تهران ممنوع شد
مدیرکل حراست دانشگاه تهران از منع ورود افراد بدحجاب به دانشگاه تهران، اجبار مقنعه در برخی دانشکده های دانشگاه تهران و برخورد با دانشجویان پسر بدحجاب در دانشگاه خبر داد و درباره و وضعیت پوشش در پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران توضیحاتی ارائه کرد.

مصطفی خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب از پیگیریهای رئیس دانشگاه تهران برای استفاده از ظرفیتهای فرهنگی و قانونی در برخورد با بدحجابی خبر داد و گفت: بدحجابی در جامعه کاملا نمود پیدا کرده و در دانشگاه نیز نمود داشته تا جایی که جو نارضایتی درباره پدیده بدحجابی بوجود آمد لذا در جلساتی با روسای پردیسها و دانشکده های دانشگاه تهران خواستار کار فرهنگی در زمینه حجاب و عفاف شدیم.

حجاب موضوع ۵ دقیقه کلاسهای دانشگاه شریف
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف درباره تعداد دانشجویان بدحجابی که به کمیته انضباطی این دانشگاه فراخوانده شده اند گفت: به طور میانگین در این دانشگاه در هر ۱۵ روز یک نفر به کمیته انضباطی احضار می شوند.

وی اضافه کرد: هنگام ورود به دانشگاه به هر فردی که از نظر حجاب دچار موردی باشد تذکر داده می شود و در مواردی نیز از آنها تعهد کتبی اخذ می شود. این افراد در صورت تکرار به کمیته انضباطی فراخوانده شده و بر اساس روال آیین نامه انضباطی ابتدا تذکر شفاهی سپس تذکر کتبی می گیرند.

سیاست دانشگاه خواجه نصیر ارشاد و بخشش است
رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی پیرامون رویکرد این دانشگاه در مقابله با دانشجویان بدحجاب گفت: سیاست کلی این دانشگاه ارشاد و بخشش است. البته آیین نامه شورای انقلاب فرهنگی در رابطه با بحث حجاب و عفاف در دانشگاه اجرا می شود.

دکتر محمدتقی بطحایی در تشریح دلایل بدحجابی برخی دانشجویان ضعف توحیدی را عمده ترین دلیل عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم شناخت توحید را در افراد تقویت کنیم آنها خود می دانند که چه انجام بدهند و چه انجام ندهند. افراد و به ویژه دانشجویان که در شرایط سنی خاصی به سر می برند با شنیدن "انجام بده" یا "انجام نده" اصلاح نمی شوند. تنها محبت افراد به خداوند متعال است که مشکلات را حل می کند و مسئولان دانشگاهی باید تلاش کنند تا این محبت را در دانشجویان هرچه بیشتر کنند

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا چه فرقی بین کار اینهایی که به خاطر 4تا تار مو طرف رو به صلابه میکشند و اونهایی که در بعضی کشورها حجاب رو در دانشگاه ها و مدارس منع میکنند هست؟

simiar

عضو جدید
واقعا چه فرقی بین کار اینهایی که به خاطر 4تا تار مو طرف رو به صلابه میکشند و اونهایی که در بعضی کشورها حجاب رو در دانشگاه ها و مدارس منع میکنند هست؟
فرقش اینه که در اینجا از بعد ایدئولوژیک با بد حجابی مخالفت میشه و در غرب از بعد رعایت قانون و نظم با حجاب مخافت میشه.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرقش اینه که در اینجا از بعد ایدئولوژیک با بد حجابی مخالفت میشه و در غرب از بعد رعایت قانون و نظم با حجاب مخافت میشه.
هر جفتشون زور میگن، آدم ها اگر توی جایی که زندگی میکنند نتونند سبک زندگی خودشون رو انتخاب کنند سرخورده میشن و زندگی براشون سخت میشه، نه با این فشارها و تو سری زدن ها مردم با حجاب میشن نه بی حجاب، فقط اعصاب مردم رو خراب و زندگی رو بهشون تلخ میکنند همین.

simiar

عضو جدید
هر جفتشون زور میگن، آدم ها اگر توی جایی که زندگی میکنند نتونند سبک زندگی خودشون رو انتخاب کنند سرخورده میشن و زندگی براشون سخت میشه، نه با این فشارها و تو سری زدن ها مردم با حجاب میشن نه بی حجاب، فقط اعصاب مردم رو خراب و زندگی رو بهشون تلخ میکنند همین.
مخالفتی با حرف شما ندارم. در غرب هم با حجاب در جامعه مخالفت نمیشه.
ولی مدرسه و دانشگاه فرق داره. وقتی توی یک مدرسه دانش آموزان یونیفرم می پوشن ، وجود یک مقنعه ، روبنده ... نظم رو به هم می زنه. اینجا هم وقتی یه خانم با بلوز و شلوار بره دانشگاه نظم رو به هم می زنه ؛ پس برخوردی مسشه که مبنای ایدئولوژیکی داره.

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز

سیاست دانشگاه خواجه نصیر ارشاد و بخشش است
رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی پیرامون رویکرد این دانشگاه در مقابله با دانشجویان بدحجاب گفت: سیاست کلی این دانشگاه ارشاد و بخشش است. البته آیین نامه شورای انقلاب فرهنگی در رابطه با بحث حجاب و عفاف در دانشگاه اجرا می شود.

دکتر محمدتقی بطحایی در تشریح دلایل بدحجابی برخی دانشجویان ضعف توحیدی را عمده ترین دلیل عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم شناخت توحید را در افراد تقویت کنیم آنها خود می دانند که چه انجام بدهند و چه انجام ندهند. افراد و به ویژه دانشجویان که در شرایط سنی خاصی به سر می برند با شنیدن "انجام بده" یا "انجام نده" اصلاح نمی شوند. تنها محبت افراد به خداوند متعال است که مشکلات را حل می کند و مسئولان دانشگاهی باید تلاش کنند تا این محبت را در دانشجویان هرچه بیشتر کنند​

:gol::gol::gol:

hirt

عضو جدید

این سطح اطلاعاتتون منو کشته! شما چه باسواد بودید ما نمی دونستیم.
به جای این حرف که در غرب فلا و بهمان برو یاد بگیر لاییسیته یعنی چی و چرا ورود با حجاب ( و هر نشانه مذهبی دیگر ) به دانشگاه و مدرسه ممنوع است.

simiar

عضو جدید
این سطح اطلاعاتتون منو کشته! شما چه باسواد بودید ما نمی دونستیم.
به جای این حرف که در غرب فلا و بهمان برو یاد بگیر لاییسیته یعنی چی و چرا ورود با حجاب ( و هر نشانه مذهبی دیگر ) به دانشگاه و مدرسه ممنوع است.
بنده از غرب تعریف و تمجید نکردم.
حتی اگه حرفتون درست باشه ، بهتره با ادب و ادبیات مناسب تر صحبت کنید.
اگه صحبت من برای شما ابهام داره بپرس تا توضیح بدم، اگه هم کلاً به هر دلیلی متوجه منظور من نشدید بدوبیراه گفتن صحیح نیست .

آخرین ویرایش:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چه هدفی والاتر از این ؟

maryy jo0n

عضو جدید
hاینام دیگه گندشو دراوردن....
مردین برین گندایه دیگه ای که بالا میاد تو کشورو جمع کنید نه بیاین به 4 تا دانشجو اونم واسه 4تا تار مو گیربدین..اا ه ه ه هه هه

redonly

کاربر فعال
کاربر ممتاز
ادم بعضي موقع هاج و اج مي مونه................

hosseinassar

مدیر ارشد

این دو مورد اصلا نمیشه با هم مقایسه کرد
به نظر من که اگه افراط نشه طرح خوبیه
دانشگاه سالن مد و آرایش نیست!

simiar

عضو جدید
در كشورهايي كه مباني علم رو به صورت آكادميك گذاشتن و دانشگاه ها رو بوجود آوردن يكي از كارهاشون جدايي از كليسا و توجه به علم بود..بهمين خاطر از ورود عقايد مذهبي و هم چنين نمادهايي مذهبي كه از قبل همه چيز رو دونسته ميدونن جلوگيري كردن..
حالا ديروز بحث جدل بين عقايد كليسا و نتايج علوم آكادميك بود..
حالا امروز دانشگاه هاي اروپايي يا غربي يا..كه خودشون وام دار اون دوران ميدونن از ورود هر گونه نماد مذهبي چه ميخواد اسلامي باشه يا يهودي يا مسيحي جلوگيري ميكنن (تدريس دروس عمومي مثل وصاياي بناپارات هم نميشه:دي)
حالا اين دوستمون به نظم اشاره داشت كه فك نكنم اين طور باشه چون يونيفرم واسه دانشگاه ها وجود نداره...
بعدشم:
حتی اگه حرفتون درست باشه ، بهتره با ادب و ادبیات مناسب تر صحبت کنید
.
کاملاً درسته ،حرف حساب جواب نداره.
منظور بنده بیشتر اینه که حجاب یکی از بارزترین مصادیق حکومت ایدئولوژیکه و البته جوامع سکولار غربی قوانین بر پایه دین وضع نمیشه.
از اینکه با استدلال و بدون تعصب پاسخ دادید ممنون.

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیات وجوب حجاب

1 – حجاب در رفتار
وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ ( نور / 31 )
و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمين] نكوبند تا آنچه از زينتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد

وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى ( احزاب /33)
و مانند روزگار جاهليت قديم زينتهاى خود را آشكار مكنيد

2 - عدم رابطه و دوستی زنان با مردان و بالعکس
وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ (نساء /25 ) و( زنان اهل ) دوست‏گيران پنهانى نباشند
وَلاَ مُتَّخِذِي أَخْدَانٍ ( مائده / 5 ) و (مردان ) زنان را نباید در پنهانى دوست‏ خود بگيريد

3 - عدم قرار مخفیانه با زنان :
لاَّ تُوَاعِدُوهُنَّ سِرًّا إِلاَّ أَن تَقُولُواْ قَوْلًا مَّعْرُوفًا وَلاَ تَعْزِمُواْ عُقْدَةَ النِّكَاحِ حَتَّىَ يَبْلُغَ الْكِتَابُ أَجَلَهُ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَعْلَمُ مَا فِي أَنفُسِكُمْ فَاحْذَرُوهُ ( بفره / 235)
با آنان قول و قرار پنهانى مگذاريد مگر آنكه سخنى پسنديده بگوييد و به عقد زناشويى تصميم مگيريد تا زمان مقرر به سرآيد و بدانيد كه خداوند آنچه را در دل داريد مى‏داند پس از [مخالفت] او بترسيد.

قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنّ َ ( نور/ 30و31)
به مردان با ايمان بگو ديده فرو نهند و پاكدامنى ورزند و به زنان با ايمان بگو ديدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاكدامنى ورزند.

4 – حجاب در پوشش

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ (احزاب / 59)
اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گيرند.

وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ (نور/31)
و زيورهاى خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه طبعا از آن پيداست و بايد روسرى خود را بر سينه خويش [فرو] اندازند( البته در برابر نامحرم )

5- حجاب در گفتار
فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذِي فِي قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا ( احزاب /32)
پس به ناز سخن مگوييد تا آنكه در دلش بيمارى است طمع ورزد و گفتارى شايسته گوييد.

نتیجه
وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يَجِدُونَ نِكَاحًا
و كسانى كه [وسيله] زناشويى نمى‏يابند بايد عفت ورزند.

هشدار
إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْؤُولًا
همانا گوش و چشم و قلب همه مورد پرسش خواهند بود

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیز من " د ا ن ش گ ا ه " واسه کی مینویسی؟! :redface:
خدا کنه آدم...

ما ایرانی ها از هرچی خوشمون بیاد ولو اشتباه ، اون رو بالا میبریم و تعریف و تمجید میکنیم ...حالا به هر نحوی!
و وقتی هم از یه چیزی خوشمون نیاد...اون رو میکوبیم....و باز هم به هر نحوی!
میبینید؟! خیلی جالبه! ملاک ما چیه؟!....نفس خودمون! ولا غیر...
فعلا هم حق انتخاب برای طرز زندگی رو کردن چماق!
شما برای زندگی شخصی که صرفا تاثیر شخصی داره حق داری هر جور باشی! ولی وقتی حق شخصی شما اجتماع رو هم تحت تاثیر خودش بزاره این دیگه شخصی نیس ، اجتماعیه! از حق شما شاید خودت ، ولی از حق اجتماع قانون حمایت میکنه!

لازم نیس به کسی بگی این کار بکن اون کار و نکن...همه میدونن چی درسته چی غلط! خدا کنه آدم ، آدم باشه!
ینی میشه منم باشم ،خداااااااااااااااااااا

آخرین ویرایش:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

با سلام

شماها بجای اینکه به اصل موضوع توجه کنید وارد فرعیات میشین؟
اینجا اسمش تالار گفت و گو ؛و این سایت یه فضای فرهنگی
تاثیر مثبت رو هم گذاشتن
نه توپیدن به همو حرف خودو به کرسی نشوندن
روشن شدن حقیقت
پس چرا واقعا اینطور رفتار نمیکنید.......؟
مطمئنا همه متشخص و تحصیلکرده این
نه میخوام کسیو بکوبم نه هیچ چیز دیگه
اما...
چرا باهم سازگاری ندارین؟
ما تو یه ملکتیم
بجای برسی خارج از حوزه چرا همون چیزی که اسمشو معضل گذاشتینو برسی نمیکنید؟
تا اونو بخارج از محیط مجازی انتقال بدین...
من نوعی بعنوان یه خانم تو این جامعه و کسی که بدحجاب بود نه بی حجاب
امسال چهارمین سالیه که من حجابم اسمش چادره
اینکه چرا چادری شدم اگه درخواستی بود برای همون کاربر توضیح میدم
اما ریشه کار اشتباس،ما بجای منطق و فهموندن دلیل کار، فقط میخوایم تحمیل کنیم
مث همین صحبت ساده شما که تو ذهنتون آنالیزش نکرده فقط...
اول باید ایمان به خدا باشه ,بعد هر چی که بگه با منطق و آنالیز رو احکامش میتونیم
ازش پیروی کنیم
مثلا همین نماز خوندن؛سجده تو نماز باعث دفع مغناطیس جذب شده در بدن توسط زمین و ... میشه که مهر به این دفع شدت میده
یا حرکات سجده و رکوع و دست نعی نرمشه و خیلی چیزهای دیگه
و اما حجاب مثلا تو همین گرمایی که میگید مانع از سوختن پوست و جذب پرتوهای شیمیاییه مختلف از خورشید و هوا به پوست خصوصا مغز میشه
من همونطور که میدونید برق میخونم اما کار من تو کلاس و آزمایشگاه و کارگاه
شاید از پسرامون هم بیشتر باشه پس محدودیتی هم نداره
در ضمن برای منی که دور از خانواده تو شهر دیگه ای هستم خارج از رفتار شخصیتی خودم چادرم حامیه منه
نظر شخصیمو بیان کردم امیدوارم اگر جوابی با منطق دارین بی توهین به شخصیت من نوعی یا دیگران بگید
:gol:با تشکر ناتانائیل(خداداده):gol:

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا هی تو سر و کله هم بزنین
اونا کار خودشون رومیکنن دستورهای خودشونو صادر میکنن

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من " د ا ن ش گ ا ه " واسه کی مینویسی؟! :redface:
خدا کنه آدم...

ما ایرانی ها از هرچی خوشمون بیاد ولو اشتباه ، اون رو بالا میبریم و تعریف و تمجید میکنیم ...حالا به هر نحوی!
و وقتی هم از یه چیزی خوشمون نیاد...اون رو میکوبیم....و باز هم به هر نحوی!
میبینید؟! خیلی جالبه! ملاک ما چیه؟!....نفس خودمون! ولا غیر...
فعلا هم حق انتخاب برای طرز زندگی رو کردن چماق!
شما برای زندگی شخصی که صرفا تاثیر شخصی داره حق داری هر جور باشی! ولی وقتی حق شخصی شما اجتماع رو هم تحت تاثیر خودش بزاره این دیگه شخصی نیس ، اجتماعیه! از حق شما شاید خودت ، ولی از حق اجتماع قانون حمایت میکنه!

لازم نیس به کسی بگی این کار بکن اون کار و نکن...همه میدونن چی درسته چی غلط! خدا کنه آدم ، آدم باشه!
ینی میشه منم باشم ،خداااااااااااااااااااا
من یک سوال از شما میپرسم آیا این درسته که هموطنان ما که توی این کشور به دنیا آمدند و مسلمان نیستند به اجبار پوششی داشته باشند که شما و مسلمانان دیگر میپسندید؟
اینکه مسلمانان در اکثریت هستند و اینکه قدرت سیاسی دست مسلمانان هست این حق رو به اونها میده که همه رو از مسلمان و ارمنی و مسیحی و غیر مذهبی و لاییک و سکولار و .... مجبور کنند که احکام اسلام رو پیاده کنند و اونجوری زندگی کنند که حکومت خوشش میاد؟
آیا این حق و عدالت اسلامیه؟ اگر عدالت اسلامی اینه من سر سوزنی اسلام رو قبول ندارم.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یک سوال از شما میپرسم آیا این درسته که هموطنان ما که توی این کشور به دنیا آمدند و مسلمان نیستند به اجبار پوششی داشته باشند که شما و مسلمانان دیگر میپسندید؟
اینکه مسلمانان در اکثریت هستند و اینکه قدرت سیاسی دست مسلمانان هست این حق رو به اونها میده که همه رو از مسلمان و ارمنی و مسیحی و غیر مذهبی و لاییک و سکولار و .... مجبور کنند که احکام اسلام رو پیاده کنند و اونجوری زندگی کنند که حکومت خوشش میاد؟
آیا این حق و عدالت اسلامیه؟ اگر عدالت اسلامی اینه من سر سوزنی اسلام رو قبول ندارم.
من احساس میکنم لازمه شما مسایل رو از هم تفکیک کنید
من مخالف تحمیلم اما وقتی تبعه جای هستی باید حداقل منطبق بهش نیستی نزدیک بهش باشی
در واقع تبعه یعنی تابع بودن
اما مشکل اینجاست مشکل از همین مسلموناس نه ارمنی و مسیحی اتفاقا اونا رعایت میکن آقا
من هم دوست سنی هم ارمنی داشتم
و همینطور شیعه که همه داریم
متاسفانه دور از شیعه های واقعی یه سری فقط رو شناسنامه شیعن
امیدوارم پاسختونو گرفته باشین
با تشکر ناتانائیل(خداداده)

sonichka

عضو جدید
حالا بد حابی شد معضل تو رو خدا مارو نگاه به چه چیزایی میگیم معضل
فقر ، جرم ، جنایت ، گشنگی یه سری آدم ول کردیم چسبیدیم به حجاب
بابا دمه مون گرم

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
من احساس میکنم لازمه شما مسایل رو از هم تفکیک کنید
من مخالف تحمیلم اما وقتی تبعه جای هستی باید حداقل منطبق بهش نیستی نزدیک بهش باشی
در واقع تبعه یعنی تابع بودن
اما مشکل اینجاست مشکل از همین مسلموناس نه ارمنی و مسیحی اتفاقا اونا رعایت میکن آقا
من هم دوست سنی هم ارمنی داشتم
و همینطور شیعه که همه داریم
متاسفانه دور از شیعه های واقعی یه سری فقط رو شناسنامه شیعن
امیدوارم پاسختونو گرفته باشین
بحث من سر اصل قضیه است نه اینکه تابع قوانین باشیم یا نه! مصلمه که باید همه شهروندان تابع قوانین کشوری باشند که درش زندگی میکنند، شکی درش نیست، بحث ما اینجا سر اینکه این قوانین به حق هست و حق آزادی شهروندان رو نقص میکنه یا نه؟!

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:smile: اگر پاورپوینتشو پیدا کردم براتون میل میزنم
اصلاح میکنم دفع
خوابیدن به حالت افقی با قرار گرفتن در حالت سجده فرق داره
آیا اینکه شما به تقلید از دیگری گفتین یا نه بخودتون مربوط میشه اما من بهش رسیدم ،شده همه شنیدیم ورزش صبحگاهی واسه بدن لازمه ولی اونقدر مشغله زیاده که وقت نمیکنیم اما خوندن نماز صبح 2 فایده داره هم نوعی نرمش هم نوعی آرامش روح
باید بدونید حساسیت بدنی خانمها و مقاومت آقایون یکی نیست.
نخیر نظر شخصیتونو بیان کردین امیدوارم پاسخم مفید واقع شده باشه ;)

باتشکرناتانائیل(خداداده)

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
:smile: اگر پاورپوینتشو پیدا کردم براتون میل میزنم
اصلاح میکنم دفع
خوابیدن به حالت افقی با قرار گرفتن در حالت سجده فرق داره
آیا اینکه شما به تقلید از دیگری گفتین یا نه بخودتون مربوط میشه اما من بهش رسیدم ،شده همه شنیدیم ورزش صبحگاهی واسه بدن لازمه ولی اونقدر مشغله زیاده که وقت نمیکنیم اما خوندن نماز صبح 2 فایده داره هم نوعی نرمش هم نوعی آرامش روح
باید بدونید حساسیت بدنی خانمها و مقاومت آقایون یکی نیست.
نخیر نظر شخصیتونو بیان کردین امیدوارم پاسخم مفید واقع شده باشه ;)

باتشکرناتانائیل(خداداده)
آقا این مغناطیس و تخلیه امواج و این حرفا رو ولش کنید، اصلا حجاب خوب نماز خوب ..... زورکی که نمیشه چیز خوب رو به مردم تحمیل کرد، میشه؟ به هر کسی به زور بخوای چیزی رو بدی حتی اگر بهترین چیز عالم هم باشه طرف شک میکنه و اونو پس میزنه. شما جواب سوال من رو ندادی !

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بحث من سر اصل قضیه است نه اینکه تابع قوانین باشیم یا نه! مصلمه که باید همه شهروندان تابع قوانین کشوری باشند که درش زندگی میکنند، شکی درش نیست، بحث ما اینجا سر اینکه این قوانین به حق هست و حق آزادی شهروندان رو نقص میکنه یا نه؟!
من تعجب میکنم از شما میدونم قصد سوئی ندارین اما از کدوم آزادی حرف میزنید:que:
ما باید برای آزادی بیان البته اگه نباشه بحث کنیم(من اصلا اهل سیاست نیستم برداشت سیاسی نشه)
آزادی افراطیه پوشش داره جامعمون، این یعنی بی بندوباری
اینکه فرضا فرد نوعی شال قد 4بند انگشت بذاره سرش،مانتو با آستین سه رب نه پیراهن (پیراهن مردانه آستین کوتاه) بپوشم باشلوار نمیدونم برمودا و ... بپوشه این رو باید آزادی بدونیم
مشکل ایران اینه بجای جذب اطلاعات مثبت از غرب فقط نحوه ی آرایش و نوع لباس ولگردهای خیابونیشو تقلید کرده
من به هیچکس توهین نمیکنم،چند وقت پیش تو محیط کار با مسئول اون بخش صحبت میکردم بحث به این قسمت رسید
که ایرانی خصوصا خانمها تجمل گرا هستن که محدود به اول پوشش بعد زیورآلات بع لوازم خانه هست محدودن
امیدوارم بهتون پاسخم کمکه لازمو داشته باشه و پاسخگوی سوالتون بوده باشم

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا این مغناطیس و تخلیه امواج و این حرفا رو ولش کنید، اصلا حجاب خوب نماز خوب ..... زورکی که نمیشه چیز خوب رو به مردم تحمیل کرد، میشه؟ به هر کسی به زور بخوای چیزی رو بدی حتی اگر بهترین چیز عالم هم باشه طرف شک میکنه و اونو پس میزنه. شما جواب سوال من رو ندادی !
من گفتم بازور و تحمیل مخالفم،اما وقتی چیزی به حد افراط برسه نباید جلوشو گرفت؟
مثال میزنم:
درختیو فرض کنید: اگه یه شاخه آلوده شه اصلاحش میکنن اما اگه اون شاخه باعث آلودگیه شاخه های دیگه شه نباید قطعش کرد؟
بحث اینجاست مردم جامعه ی ما اصلاح ناپذیرند و از حقیقت فرار میکنن
یه سری هم دهن بینن(به خزعبلات نابجای مردم بی اعتنا نیستن)
اونجا که باید به حرف دیگران توجه کنن بی توجهن و اونجا که نباید توجه میکنن
متاسفانه

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تعجب میکنم از شما میدونم قصد سوئی ندارین اما از کدوم آزادی حرف میزنید:que:
ما باید برای آزادی بیان البته اگه نباشه بحث کنیم(من اصلا اهل سیاست نیستم برداشت سیاسی نشه)
آزادی افراطیه پوشش داره جامعمون، این یعنی بی بندوباری
اینکه فرضا فرد نوعی شال قد 4بند انگشت بذاره سرش،مانتو با آستین سه رب نه پیراهن (پیراهن مردانه آستین کوتاه) بپوشم باشلوار نمیدونم برمودا و ... بپوشه این رو باید آزادی بدونیم
مشکل ایران اینه بجای جذب اطلاعات مثبت از غرب فقط نحوه ی آرایش و نوع لباس ولگردهای خیابونیشو تقلید کرده
من به هیچکس توهین نمیکنم،چند وقت پیش تو محیط کار با مسئول اون بخش صحبت میکردم بحث به این قسمت رسید
که ایرانی خصوصا خانمها تجمل گرا هستن که محدود به اول پوشش بعد زیورآلات بع لوازم خانه هست محدودن
امیدوارم بهتون پاسخم کمکه لازمو داشته باشه و پاسخگوی سوالتون بوده باشم
متاسفانه جوابتون هیچ ربطی به سوال بنده نداشت، من سوالم رو یک بار دیگه از صفحه قبل اینجا قرار میدم:
آیا این درسته که هموطنان ما که توی این کشور به دنیا آمدند و مسلمان نیستند به اجبار پوشش اسلامی داشته باشند؟
آیا این حق و عدالت اسلامیه؟
در ضمن ما وقتی میگیم حجاب صرفا درباره روسری و پوشش اسلامی داریم حرف میزنیم هیچ وقت من نگفتم همه لخت بیان بیرون و ... و آزادی یعنی این! پوشش کامل همه جای دنیا توی خیابونهاشون رعایت میشه. حالا اینجا ما فقط درباره روسری و پوشش سر حرف میزنیم که توی این روزهای گرم تابستان دمار از روزگار ملت درآورده.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بینید من فکر میکنم پاسخ به همه سوالاتون دادم،اما تا زمانی که قلب و مغزتون نخواد پیزی رو بپذیره هر جوابی چه از طرف من و چه از طرف سایر دوستان براتون قابل قبول نخواهد بود
من گفتم بیحجاب بودم نه بد حجاب امیدوارم شدت سوء برداشت کم باشه،تو خونوادم فقط من چادریم اگر منظور شما فقط چندتا تار مو از شال و غیره است
خواهر من با همچین پوششی هست و تا به الآن هم هیچکس بخاطر چندتا تار مو بهش اخصار نداده
و اما راجع به مسیحی و ارمنی و (سنی ها که تعدادشون به نسبت بیشتره)و امثالهم ...باید عرض کنم من هیچ اعتراضی از اونها ندیدم فقط سنی ها یه مقدار راجع به اینکه بابت آشنای با دینشون محدود شدن(ظاهرا بر حسب گفته خودشون البته اینو از ترکمن ها شنیدم نه سنی کردستان و سنندج)ناراضی ان
ما از دوستان خانوادگیمون و دوستان مدرسه ای از ترکمن بوده تعدادی اما ائنها به لحاظ حجاب مشکلی ندارن{خصوصا شما که منظورتون فقط همون چند تار مو}
فکر نکنم کسی بخاطر معلوم بودن 4 تا تار مو از طرف حکومت اذیت شده باشه(همون اماکن و گشت ارشاد و میگم)
این بشما برمیگرده چقدر حرفامو تجزیه و تحلیل کنید

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گفتم بازور و تحمیل مخالفم،اما وقتی چیزی به حد افراط برسه نباید جلوشو گرفت؟
مثال میزنم:
درختیو فرض کنید: اگه یه شاخه آلوده شه اصلاحش میکنن اما اگه اون شاخه باعث آلودگیه شاخه های دیگه شه نباید قطعش کرد؟
بحث اینجاست مردم جامعه ی ما اصلاح ناپذیرند و از حقیقت فرار میکنن
یه سری هم دهن بینن(به خزعبلات نابجای مردم بی اعتنا نیستن)
اونجا که باید به حرف دیگران توجه کنن بی توجهن و اونجا که نباید توجه میکنن
متاسفانه
یعنی میگین مردم تو ایران این قدر بی جنبه تر از این همه کشوری هستند که توش حجاب اجباری نیست. که اگر هم باشن به خاطر همین محدودیت هاست. این درخت هم که میگین یه شاخه اش آلوده شده آفاتش معلومه نه این که درخت اگر تو ایران باشه با وقتی مثلا تو ترکیه باشه فرق کنه!