فشار هوا در مخزن پمپ آب خانگی

saeed_vb

عضو جدید
با سلام یک سوال داشتم از دوستان.همونظور که خودتون میدنید بالای پمپ های آب که در منازل نصب میشن یک مخزن داره که حکم آکوملاتور داره. داخل این مخزن یک تیوپ هست که پشت اون تیوپ هم فشار هوا قرار میگیره.روی خود مخازن نوشته فشار هوا 1.5 بار باشه. که فکر کنم یک چیز کلیهحالا ما داریم از این سیستم در یک آپارتمان 5 طبقه استفاده میکنیم با ارتفاع حدود 18 متر.حالا اگه ما بیام فشار هیدرو استاتیک آبی که داخل این ارتفاع هست + فشار اضافه پمپ حساب کنیم. به نظر شما نباید اون فشار هوا پشت تیوپ بشتر کنیم؟ اون فشار هوا برای این شرایط باید چقدر باشه؟ در برج های بالای ده طبقه هم از همین سیتم پمپاژ آب استفاده میشه؟با تشکر

پیوست ها

• 1712455551987_1712455551987.jpg
    1712455551987_1712455551987.jpg
    47.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1
آخرین ویرایش:

killer_pant

عضو جدید
سلام
تا اونجا که اطلاع دارم حدودا فشار هوا برابر با 4 تا 6 اتمسفره

mahdip

عضو جدید
با سلام یک سوال داشتم از دوستان.همونظور که خودتون میدنید بالای پمپ های آب که در منازل نصب میشن یک مخزن داره که حکم آکوملاتور داره. داخل این مخزن یک تیوپ هست که پشت اون تیوپ هم فشار هوا قرار میگیره.روی خود مخازن نوشته فشار هوا 1.5 بار باشه. که فکر کنم یک چیز کلیهحالا ما داریم از این سیستم در یک آپارتمان 5 طبقه استفاده میکنیم با ارتفاع حدود 18 متر.حالا اگه ما بیام فشار هیدرو استاتیک آبی که داخل این ارتفاع هست + فشار اضافه پمپ حساب کنیم. به نظر شما نباید اون فشار هوا پشت تیوپ بشتر کنیم؟ اون فشار هوا برای این شرایط باید چقدر باشه؟ در برج های بالای ده طبقه هم از همین سیتم پمپاژ آب استفاده میشه؟با تشکر[/QUO

سلام دوست من-خير از اين سيستم استفاده نميشود-اون بحث مفصل دارد-يا بايد از يك سيستم بوستر پمپ به همراه شير فشار شكن براي طبقات پائين استفاده كني و يا چند زون درست كني و براي هر يك جداگانه بوستر پمپ قرار دهي -بهتر است اگر ميخواهي مبع فشار بگذاري در بوستر پمپ از پمپ جوكي هم استفاده كني-
در هر صورت طراحي به گونه اي است كه بهتر است فشار از 0.5 بار كمتر نشود و از 4 بار نيز بيشتر نشود(شير پيسوار تحمل بيشر را ندارد)
موفق باشي

anishtain4

عضو جدید
شما فشار هوای داخل منبع دیافراگمی رو بهتره دست نزنی و بزاری همون ۱.۵ بمونه. این فشار حجم منبع شما رو تا حدی تغییر میده. وقتی رو منبع نوشته منبع ۸۰ لیتری یعنی اینکه با این فشار، اگه فشار رو زیاد کنید مثلا ۴ بار۷ وقتی پمپ شما هم به ۴ بار برسه تازه سر به سر میشه و دیافراگم وسط قرار میگیره.
نمی دونم منظورمو متوجه شدید یا نه؟

yeksadodah

عضو جدید
سلام
تشکر لطفا اصطلاحات فنی کمتر بکار ببرید ما بیسوادیم
لظفا بگید ما یک تلمبه و یک درجه باد داریم حالا میزان باد پمپ اب چقدر باشه؟