فرمول نویسی (rms (roote mean square در محیط اکسل یا متلب

dj.dr

عضو جدید
سلام دوستان من نیاز مبرم برای محاسبه (rms( roote mean square در محیط اکسل یا متلب دارم هر کس میتونه کمکم کنه فرمولشو بنویسه یا برام فایلشو بفرسته غلامش میشم .
hamidreza.naserpour@gmail.com:heart:

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام دوستان من نیاز مبرم برای محاسبه (rms( roote mean square در محیط اکسل یا متلب دارم هر کس میتونه کمکم کنه فرمولشو بنویسه یا برام فایلشو بفرسته غلامش میشم .
hamidreza.naserpour@gmail.com:heart:

سلام

اگه مقادیر داده هاتون به صورت یه بردار مثه X تو متلب تعریف کرده باشین rmsX برابر با:
کد:
[LEFT]rmsX=(sum(X.*X)/n)^0.5
[/LEFT]
که n تعداد اعضای بردار X هستش.

تو اکسل هم اگه داده هاتون تو ستون A باشن، با نوشتن فرمول زیر میتونید RMS رو حساب کنید
کد:
[LEFT]=SQRT(SUMSQ(A:A)/COUNT(A:A))
[/LEFT]

dj.dr

عضو جدید
داده هام ععدی هستن برای تجزیه داده های الکترومایوگرافی میخوام استفاده کنم .تو اون چجور میشه بردار نیست 2500 تا عدد تو یه سری بازه زمانی خاص هست برای هر بازه چجور تعریف کنم؟؟

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
داده هام ععدی هستن برای تجزیه داده های الکترومایوگرافی میخوام استفاده کنم .تو اون چجور میشه بردار نیست 2500 تا عدد تو یه سری بازه زمانی خاص هست برای هر بازه چجور تعریف کنم؟؟

خوب این 2500 عدد رو تو یه متغیر ذخیره کن (که تو این حالت به این متغیر تو متلب میگن بردار).
مثلا فرض کن یه حلقه 2500 تایی داری که تو هر حلقه مقدار این داده رو که شما میگین رو به اسم d محاسبه میکنه، همه d ها رو اگه تو متغیر X ذخیره بکنید مقدار rms هم به راحتی بدست میاد.

کد:
n=2500;
X=[];
for i=1:n

% کد شما

X = [X d];
end

rmsX=(sum(X.*X)/n)^0.5

dj.dr

عضو جدید
من واسم جا نیافتاد میشه یه کم بیشتر توضیح بدید ؟مثلا اون چیه نوشتید کد شما ؟؟؟!!!

dj.dr

عضو جدید
خوب این 2500 عدد رو تو یه متغیر ذخیره کن (که تو این حالت به این متغیر تو متلب میگن بردار).
مثلا فرض کن یه حلقه 2500 تایی داری که تو هر حلقه مقدار این داده رو که شما میگین رو به اسم d محاسبه میکنه، همه d ها رو اگه تو متغیر X ذخیره بکنید مقدار rms هم به راحتی بدست میاد.

کد:
n=2500;
X=[];
for i=1:n

% کد شما

X = [X d];
end

rmsX=(sum(X.*X)/n)^0.5

تو متغیر x ذخیره کنم یعنی چی؟!:cry: