فرق مهندسین صنایع با سایر مهندس ها در چیه

aaj6551

عضو جدید
فرق مهندس صنایع با بقیه رشته ها:
1)به صنعت های مختلف دید داره
2)برای مدیریت های حساس بسیار مناسب هستن
3)دید سیستمی به مجموعه ها دارن
4)علت اصلی رشد شتاب گونه ژاپن مهندسان صنایع هستن
5)...........
مهندسای دیگه فقط تو ضمینه کاری خودشون کار میکنن
مثه مکانیک ومواد که صنایع بر اونا نظارت داره چون که کارشونو میدونه
مدیری موفقه که به کر زیر دستیاش دید داشته باشه که این ویژگی در مهندس صنایع نهفته است

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
به نظر من با سایر مهندسی ها فرق خاصی نداره !
فقط در موضوعاتش متفاوت هست !

Candyman

کاربر فعال

هیچ...مهندسی صنایع یک مهندسی ضعیف در مقابل رشته های دیگر مهندسی.
دانش فنی پایین
اگر تو زمینه پروژه که یک کمی منعطف هست که اون هم باز سختی های خودشو داره. وارد بشید که باز هم باید شناختی از اون صنعتی که میخوایید وارش بشید برای کنترل پروژه. پیدا بکنید که زمان میبره...باید تو شرکتهای تولیدی بپوسید.یا اخرش حسرت رفتن به ایران خودرو و سایپا داشته باشید.

من هم مهندسی صنایع خوندم ولی تا الان هیچ استفاده ای ازش نبردم.شاید طرح توجیهی نوشتن یا اینکه چطوری برنامه بریزم برای خرید اجناسم...که اون هم تجربی هست و نه علمی...

در کل مهندسی صنایع مهندسی کاغذ بازی و سر هم کردن آمار ها هست.:biggrin:

businessman

عضو جدید

دانش فنی پایین
اگر تو زمینه پروژه که یک کمی منعطف هست که اون هم باز سختی های خودشو داره. وارد بشید که باز هم باید شناختی از اون صنعتی که میخوایید وارش بشید برای کنترل پروژه. پیدا بکنید که زمان میبره...باید تو شرکتهای تولیدی بپوسید.یا اخرش حسرت رفتن به ایران خودرو و سایپا داشته باشید.

من هم مهندسی صنایع خوندم ولی تا الان هیچ استفاده ای ازش نبردم.شاید طرح توجیهی نوشتن یا اینکه چطوری برنامه بریزم برای خرید اجناسم...که اون هم تجربی هست و نه علمی...

بنده بعد از مدت ها گفتم یه سری به تالار بزنم, واقعاً با این پستی که دیدم اصلاً پشیمون شدم که همین یه سر را هم زدم!!!
جسارتاً دوست عزیز دانش سطحی و پایین خودتون در مباحث مختلف این رشته را پای عدم کاربرد این رشته نگذارید.
شما در کدوم فیلد واقعاً متخصص هستید و حرف برای گفتن دارید که نتونستید ازش استفاده ای ببرید؟؟
در تمام دنیا مهندسین صنایع سالیانه چندین میلیارد صرفه اقتصادی برای سازمان های خودشون ایجاد میکنند اما در اینجا به لطف مهندسینی چون شما با چنین دیدی .....
تجدید نظر بفرمایید قربان
با احترام

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
وا... چند روز پیش یه مهندس صنایع که تو کارخونه فنر سازی مسئول کنترل کیفیت بود ، از من تجزیه بردارها رو میپرسید!!!!!!
از نظر فنی پایینن ولی بینش مدیریتی خوبی در صنعت دارن و همینم ازشون انتظار میره

مهرآذین

عضو جدید
سلام قبول دارم که واقعا بعضی مهندسین صنایع دانش کمی دارند که البته در کشور ما که مهندسینی از همه رشته ها هستند که جسارتا هیچی حالیشون نیست و کاملا طبیعی است ولی در مورد صنایع اصلا با حرفتون موافق نیستم چون واقعا رشته وزینی است و با قدمتی که داره هنوز در کشور در زمینه کاری حرف اول را میزنه
منم خیلی وقت بود به خاطر کم کاری شماها پاما تالار نگذاشتم چون از تنبلی بچه ها واقعا ناراحت شده بودم حالا هم می خواستم پست نذارم ولی دید فوق العاده پایین و سطحی دوستمون من را وادار به عکس العمل کردکه اینطوری پست بذارم
بااحترام کامل میگم شماها باید قطعا بیشتر در مورد رشته تحصیلی تون اطلاعات بدست بیارید بعدا بشینید توی تالار و اظهار نظر بفرمایید
با احترام کامل

mina9119

عضو جدید
اشتباه نکن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! این موضوع بر می گرده به خوده اون شخص نه به رشته تحصیلیش
وا... چند روز پیش یه مهندس صنایع که تو کارخونه فنر سازی مسئول کنترل کیفیت بود ، از من تجزیه بردارها رو میپرسید!!!!!!
از نظر فنی پایینن ولی بینش مدیریتی خوبی در صنعت دارن و همینم ازشون انتظار میره

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه نکن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! این موضوع بر می گرده به خوده اون شخص نه به رشته تحصیلیش

فکر کنم در حالت کلی جامعیت داشته باشه
بچه های صنایع چقدردروس فنی پاس میکنند؟
میشه چند تا از دروس فنی که میخونید اسم ببرید؟

مهرآذین

عضو جدید
فکر کنم در حالت کلی جامعیت داشته باشه
بچه های صنایع چقدردروس فنی پاس میکنند؟
میشه چند تا از دروس فنی که میخونید اسم ببرید؟
سلام میرحسین عزیز اولا شما مهندس معدنی توتالار صنایع چکار می کنی دوما اگر یکی به رشته ای که عمرتو گذاشتی روی تمام کردنش هرچی از دهنش درمیاد چه صنایع باشه و چه نباشه جنابعالی خودت ناراحت نمیشی
سوما من خودم هم دیدم این قضایا را
آقا یک مثال برات میزنم آقا شما یک کیلو برنج می خری می پزیش و یک قاشق میذاری دهنت توش ریگ داره و میره لای دندونت این دلیل میشه که برنج بی کیفیت باشه
جنابعالی اگر بهترین برنج را هم بخری اگر خوب پاکش نکنی ریگ داره دندونتو نابود می کنه بعد میگی برنجش عیب داره یا میگی من بد پاک کردم؟
حالا اگر یکی توی رشته ما دیدی که بی سواده دلیلی میشه که کل رشته مارا زیر سوال ببری آقای مهندس:biggrin:
بعدشم تو صنایع هم ماریاضی داریم و هم آمار و درس های معادلات و محاسبات این به نظرت محاسباتی نیست
بعدشم جنابعال دیدت از رشته صنایع درست نیست رشته صنایع را تو بگو تو چه زمینه هایی کاربرد داره و تاچه حد دروس فنی نیاز داره ما باید بریم پشت دستگاه پرس یا cnc یا ساختمان بسازیم مثل عمران باید چکار کنیم توی یک محل کار که رفتیم
شما که خودت را دانای رشته ما معرفی می کنی جواب منو بده
هان راستی یادم رفت ما نقشه پاس می کنیم مبانی برق را همراه با آزش پاس می کنیم که به رشته های دیگه آگاهی داشته باشیم استاتیک و مقاومت و علاوه برآن علم مواد یعنی ما درس های زیادی پاس می کنیم که روی بقیه رشته ها آگاهی داشته باشیم بقیه اش هم الآن خاطرم نیست
ولی پسرم سعی کن به رشته دیگران احترام بذاری حتی اگر به نظر خودت بیخود باشه به نظر آن آدم بهترین رشته است چون روش عمرشو گذاشته

آخرین ویرایش:

forme1200

عضو جدید
سلام میرحسین عزیز اولا شما مهندس معدنی توتالار صنایع چکار می کنی دوما اگر یکی به رشته ای که عمرتو گذاشتی روی تمام کردنش هرچی از دهنش درمیاد چه صنایع باشه و چه نباشه جنابعالی خودت ناراحت نمیشی
آقا یک مثال برات میزنم آقا شما یک کیلو برنج می خری می پزیش و یک قاشق میذاری دهنت توش ریگ داره و میره لای دندونت این دلیل میشه که برنج بی کیفیت باشه
جنابعالی اگر بهترین برنج را هم بخری اگر خوب پاکش نکنی ریگ داره دندونتو نابود می کنه بعد میگی برنجش عیب داره یا میگی من بد پاک کردم؟
حالا اگر یکی توی رشته ما دیدی که بی سواده دلیلی میشه که کل رشته مارا زیر سوال ببری آقای مهندس:biggrin:
بعدشم تو صنایع هم ماریاضی داریم و هم آمار و درس های معادلات و محاسبات این به نظرت محاسباتی نیست
بعدشم جنابعال دیدت از رشته صنایع درست نیست رشته صنایع را تو بگو تو چه زمینه هایی کاربرد داره و تاچه حد دروس فنی نیاز داره ما باید بریم پشت دستگاه پرس یا cnc یا ساختمان بسازیم مثل عمران باید چکار کنیم توی یک محل کار که رفتیم
هان راستی یادم رفت ما نقشه پاس می کنیم مبانی برق را همراه با آزش پاس می کنیم که به رشته های دیگه آگاهی داشته باشیم استاتیک و مقاومت و علاوه برآن علم مواد یعنی ما درس های زیادی پاس می کنیم که روی بقیه رشته ها آگاهی داشته باشیم بقیه اش هم الآن خاطرم نیست
ولی پسرم سعی کن به رشته دیگران احترام بذاری حتی اگر به نظر خودت بیخود باشه به نظر آن آدم بهترین رشته است چون روش عمرشو گذاشته
منم موافقم باهاتون
ما کلی مباحث مربوط به کیفیت (کنترل کیفیت) میخونیم اقتصاد میخونیم کنترل پروژه میخونیم کلا همه فن حریفیم موجودی میخونیم، برنامه ریزی تولید بازم بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینا کمه به نظرت؟
نمیدونم این کلمه گلابی رو کی انداخته توی دهن رشته های دیگه؟ فکر نکنین آسونه که بهش میگن گلابی !!! چون رشته شیرینیه! من که اینطور فکر میکنم
اگه توی یه کارخونه ای مهندس صنایع نباشه میدونی چی میشه؟
به نظر من یه مهندس صنایع باید استخدام بشه برا اینکه فکر کنه تا به مدیر عامل ایده بده که هزینه هاش رو کم کنه کاهش انرژی داشته باشه
اینا خیلی مهمن

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهر آذین عزیز
اینجا پرسیده شده که فرق مهندسی صنایع با سایر مهندس ها در چیه؟ درسته یا چشای من ضعیف شده؟ پس شمایی که صنایع خوندی، چطور میخوای فرقشو با سایر رشته ها بدونی؟ چطور میدونی معدن چیه یا مکانیک چیه تا فرقشو با صنایع بدونی؟
پسرکم یه کم آرومتر ومحترمانه تر حرف بزن باشه؟ من در یک محیط فنی و مهندسی کار میکنم وبا کلی مهندس در ارتباطم و رئیسمون هم یک مهندس صنایع هستش
برداشت من اینه که یک مهندس صنایع با آشنایی کلی از دروس فنی وبا آشنایی دقیق از دروس مدیریتی و کنترل کیفی و آماری، یک شخص موفق در امور مدیریتی در محیط های فنی و مهندسی هستش، و نیازی هم نیست آشنایی دقیق و حرفه ای بر مسائل فنی داشته باشه
اگه نقطه ضعفی درون خودتون احساس میکنید، دلیل بر توهین بودن آن نیست.
سعی کنید همیشه با آرامش جواب بدید.

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانش فنی پایین

داداش زیاد ناراحتی نمیرفتی صنایع بخونی؟
باز این تالار بی مدیر شد همه بعه هم میپرند
چه خبره بابا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مهم رشته نیست مهم خود آدمه که چه قدر اطلاعات داره
من رفیق دارم تا الان همه واحداشو پاس کرده ولی هیچی بلد نیست
خوب اونم یه مهندسه صنایع هست!!!!!!
در ضمن میر حسین جان ما یه همسایه داریم دانشگاه تهران جنوب معدن خوند
آخرشم رفت تو آژانس کار کرد.......
به قول میر حسین به رشته هایه همدیگه احترام بذارید

آخرین ویرایش:

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز

دانش فنی پایین

با این نظرتون که می فرمایید موافقم صنایع ها تخصص ندارن اما من صنایع رو دوست دارم رشته پر طرفدار و موفقیه

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش زیاد ناراحتی نمیرفتی صنایع بخونی؟
باز این تالار بی مدیر شد همه بعه هم میپرند
چه خبره بابا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مهم رشته نیست مهم خود آدمه که چه قدر اطلاعات داره
من رفیق دارم تا الان همه واحداشو پاس کرده ولی هیچی بلد نیست
خوب اونم یه مهندسه صنایع هست!!!!!!
در ضمن میر حسین جان ما یه همسایه داریم دانشگاه تهران جنوب معدن خوند
آخرشم رفت تو آژانس کار کرد.......
به قول میر حسین به رشته هایه همدیگه احترام بذارید

:gol::gol::gol:

یه چیزی بگم بدونین که من چقدر بی تعصب نظر میدم و انقدر هم سطح خودمو پایین نمیارم که با مسائل این چنین تعصب ورزی کنم
من اگه مسئولیتی در بالاها داشتم، رشته معدن رو در ایران از لیست رشته های دانشگاهی حذف میکردم

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol::gol::gol:

یه چیزی بگم بدونین که من چقدر بی تعصب نظر میدم و انقدر هم سطح خودمو پایین نمیارم که با مسائل این چنین تعصب ورزی کنم
من اگه مسئولیتی در بالاها داشتم، رشته معدن رو در ایران از لیست رشته های دانشگاهی حذف میکردم
من قصد جسارت نداشتما
به دل نگیری؟
یه بحث بچه گانه راه افتاده بحث تعصب هم نیست داداش
ولی قرار نیست بعضیا بیان تو تالار ما به ما بگن بی سواد
متاسفم واسه مدیر سایت که این تالارو بی مدیر گذاشته
کم مونده بچه های علوم پایه هم بیان به ما بگن شما مهندس نیستید

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قصد جسارت نداشتما
به دل نگیری؟
یه بحث بچه گانه راه افتاده بحث تعصب هم نیست داداش
ولی قرار نیست بعضیا بیان تو تالار ما به ما بگن بی سواد
متاسفم واسه مدیر سایت که این تالارو بی مدیر گذاشته
کم مونده بچه های علوم پایه هم بیان به ما بگن شما مهندس نیستید
من به دل نمیگیرم چون احساس میکنم از یه ناحیه هایی احساس ضعف میکنید
من به شما گفتم بی سواد؟ پست 12 رو بخونید متوجه میشید که دچار سوتفاهم شده اید
حالا شما به بزرگواری و بزرگ منشی خودتون ببخشید
امشب هم عازم سفر هستم دوست ندارم دیگه اینجا بحث کنم
شبتون بخیر

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به دل نمیگیرم چون احساس میکنم از یه ناحیه هایی احساس ضعف میکنید
من به شما گفتم بی سواد؟ پست 12 رو بخونید متوجه میشید که دچار سوتفاهم شده اید
حالا شما به بزرگواری و بزرگ منشی خودتون ببخشید
امشب هم عازم سفر هستم دوست ندارم دیگه اینجا بحث کنم
شبتون بخیر
دااش من با تو که نبودم!!!!!!!!!!
با اونی بودم که اولش شروع کرد گفت بی سواد من به شما نگفتم میر حسین جان
در ضمن تیکه هم که انداختی احساس ضعف دست شما درد نکنه
یعنی ما کمبود داریم دمت گرم....

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دااش من با تو که نبودم!!!!!!!!!!
با اونی بودم که اولش شروع کرد گفت بی سواد من به شما نگفتم میر حسین جان
در ضمن تیکه هم که انداختی احساس ضعف دست شما درد نکنه
یعنی ما کمبود داریم دمت گرم....
عزیزم اول کلی گفتی جسارت نشه و فلان، بعد گفتی بعضیا اومدن تالار ما ...
منظورتو من از کجا بدونم؟ .اسه خودمم عجیب بود این برخوردت با من!
وقای همتون سر یه موضوع انقدر حساسیت نشون میدین، یعنی که درون خودتون یه حسی بدی دارین بهش
ولی من نه تنها از ضنایع بد نگفتم، تعریف خوبی هم ازش داشتم
پست 12 رو پیشنهاد میکنم باز بخونید
هر جاش اشتباه بود بگید تا ماهم روشتن بشیم
بازم اگه تند برخورد کردم معذرت میخام
حق باشماست

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم این چه بحثیه که فرق این با اون چیه یا این مهمتره اون یکی نه این یکی فنی تره اون یکی نه. اولش فکر کردم این هم تاپیک کل کل دانشجوییه. حالا می بینم که نه بحث جدیه. خوب و بد رشته تحصیلی رو من نمیدونم چه جوری می سنجند؟ رشته خوب تعریفش چیه؟ رشته بد تعریفش چیه؟ رشته خوب یعنی رشته ای که مقاومت مصالح داره یا رشته ای که رسم فنی داره؟؟؟
که چی الان فرق مهندسی صنایع رو با سایر رشته های مهندسی رو بدونیم چی میشه؟ اصلا این بحث های رشته خوب با رشته بد. رشته فنی یا رشته غیر فنی. دانشگاه دولتی یا آزاد رو که میبینم افسوس می خورم. قدیمها تقسیم بندی مشاغل اینجوری بود که می گفتند طرف کارگره یا کارمند. مشخص بود که اگر تو کارخونه یا کارگاه یا کلا فیزیکی انجام می داد تعریفش می شد کارگر اگر تو اداره یا بانک پشت میز نشین بود میشد کارمند. تمام.
من نمی دونم این که مثلا کارگاه برق رو پاس کرده باشیم فخر فروشی داره؟
اکثر این بحث های رشته تحصیلی از بیخ و بن پوچ و بی معنیه و فقط در حد شوخی و تفریح و کل کل دانشجوییه و لا غیر.
هدف از این که دانشگاهها رشته های تحصیلی مختلف دانشجو می پذیرند و مدرک می دن اینه که فردا اینها هر کدوم یک گوشه کار مملکت رو بگیرند و هر کسی یک شغلی داشته باشه اگر غیر از این بود اساتید دانشگاه می نشستند سبک سنگین می کردند رشته خوب رو پیدا می کردند و تو دانشگاه ها هم فقط همون رشته رو درس می دادند.
دوستان تو دانشگاه بچسبید به درس و مطالعه. هر رشته ای که می خونید. این تنها هدف ما تو این مرحله زندگیمون باشه. بعد از دانشگاه پرت میشیم وسط زندگی و دیگه راه برگشت دوباره به این روزها و اصلاح روش زندگی نداریم.
این حرفها رو به حساب درد و دل بذارید و مخاطب خاصی نداره.

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم پست های صفخه اول بود
میدونی اگه اینجا مدیر داشت اجازه نمیداد تو یه تالار علمی از این بحث هایه بچه بازی راه بیفته
همون اول پاکش میکرد
منم اگه زیاد اینجا نمیام چون ماشالا بچه ها اینجا فقط دنباله خاله زنک بازی هستن.....
متاسفم...

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم این چه بحثیه که فرق این با اون چیه یا این مهمتره اون یکی نه این یکی فنی تره اون یکی نه. اولش فکر کردم این هم تاپیک کل کل دانشجوییه. حالا می بینم که نه بحث جدیه. خوب و بد رشته تحصیلی رو من نمیدونم چه جوری می سنجند؟ رشته خوب تعریفش چیه؟ رشته بد تعریفش چیه؟ رشته خوب یعنی رشته ای که مقاومت مصالح داره یا رشته ای که رسم فنی داره؟؟؟
که چی الان فرق مهندسی صنایع رو با سایر رشته های مهندسی رو بدونیم چی میشه؟ اصلا این بحث های رشته خوب با رشته بد. رشته فنی یا رشته غیر فنی. دانشگاه دولتی یا آزاد رو که میبینم افسوس می خورم. قدیمها تقسیم بندی مشاغل اینجوری بود که می گفتند طرف کارگره یا کارمند. مشخص بود که اگر تو کارخونه یا کارگاه یا کلا فیزیکی انجام می داد تعریفش می شد کارگر اگر تو اداره یا بانک پشت میز نشین بود میشد کارمند. تمام.
من نمی دونم این که مثلا کارگاه برق رو پاس کرده باشیم فخر فروشی داره؟
اکثر این بحث های رشته تحصیلی از بیخ و بن پوچ و بی معنیه و فقط در حد شوخی و تفریح و کل کل دانشجوییه و لا غیر.
هدف از این که دانشگاهها رشته های تحصیلی مختلف دانشجو می پذیرند و مدرک می دن اینه که فردا اینها هر کدوم یک گوشه کار مملکت رو بگیرند و هر کسی یک شغلی داشته باشه اگر غیر از این بود اساتید دانشگاه می نشستند سبک سنگین می کردند رشته خوب رو پیدا می کردند و تو دانشگاه ها هم فقط همون رشته رو درس می دادند.
دوستان تو دانشگاه بچسبید به درس و مطالعه. هر رشته ای که می خونید. این تنها هدف ما تو این مرحله زندگیمون باشه. بعد از دانشگاه پرت میشیم وسط زندگی و دیگه راه برگشت دوباره به این روزها و اصلاح روش زندگی نداریم.
این حرفها رو به حساب درد و دل بذارید و مخاطب خاصی نداره.

خدا پدر مادرتو بیامرزه حرف درستو زدی
بیخیال اینجا نمیدونم مهندسین عزیز دنباله چی هستند؟؟؟؟؟؟

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که این سوال رو مطرح کردی اگه بعد از چند ماهی گذرت به اینجا افتاد لطفن بفرمایید که:
دلیلتون از مطرح کردن این سوال چی بود؟
همین جوری یه تاپیک بزنی یا بچه هارو بندازی به جون هم یا واقعن انقدر ذهنت درگیر این سواله؟

mina9119

عضو جدید
به نظر من هیچ مشکلی نیست این سوالات مطرح بشه خب هر کسی نظری داشته باشه میده!!!!!!!!!!!!!!!!
شما که این سوال رو مطرح کردی اگه بعد از چند ماهی گذرت به اینجا افتاد لطفن بفرمایید که:
دلیلتون از مطرح کردن این سوال چی بود؟
همین جوری یه تاپیک بزنی یا بچه هارو بندازی به جون هم یا واقعن انقدر ذهنت درگیر این سواله؟

آخرین ویرایش:

مهرآذین

عضو جدید
نه بابا معنی تعریف خوب را هم فهمیدیم اینکه آقاجلوی بچه های صنایع و آن هم در تالار صنایع هرچی ازدهنت دراومد باررشته ماکه اینهمه پاش زحمت کشیدیم بزنی این به نظرت تعریف خوبیه؟ پس منم اگر بگم بچه های رشته مهندسی معدن بی سوادند یا چیزی حالیشون نیست گمان کنم تعریف خوبی باشه به قول شمادوست عزیز:biggrin:
پس منم رشته معدن را خوب تعریف کردم:biggrin:

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا معنی تعریف خوب را هم فهمیدیم اینکه آقاجلوی بچه های صنایع و آن هم در تالار صنایع هرچی ازدهنت دراومد باررشته ماکه اینهمه پاش زحمت کشیدیم بزنی این به نظرت تعریف خوبیه؟ پس منم اگر بگم بچه های رشته مهندسی معدن بی سوادند یا چیزی حالیشون نیست گمان کنم تعریف خوبی باشه به قول شمادوست عزیز:biggrin:
پس منم رشته معدن را خوب تعریف کردم:biggrin:

نداشتیما....
از شما بعیده

white angel

عضو جدید
سلام.
دوستان عزیز فرق اصلی مهندسی صنایع با سایر مهندسی ها اینه که برخلاف رشته های مهندسی دیگه مهندسی صنایع عامل انسان رو مبنای برنامه ریزی هاش قرار میده و سایر عوامل رو در رابطه با انسان طرحریزی میکنه.
البته این به تعریف ما از مهندسی هم مربوط میشه.سایر مهندس ها دستهاشون برای کار مهارت پیدا میکنه اما مهندس صنایع فکر وذهن خودش رو پرورش میده و این به مراتب با ارزش تره .
چون عمل سایر مهندس ها ثابت و مشخص هست اما مهندس صنایع اول شرایط رو میسنجه و بعد با توجه به هر موقیت اقدام منحصر به فردی رو پیشنهاد میکنه.

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرقشون در دید سیستمی ایه که به همه چی دارن..یه مهندس صنایع همیشه بهترین راه برای رسیدن به هدفش انتخاب میکنه