[فرصت مطالعه ی کتاب] اولین دور هم خوانی تالار کتابخانه - بهار 94

[فرصت مطالعه ی کتاب] اولین دور هم خوانی تالار کتابخانه - بهار 94

• زندگی در پیش رو

رای: 26 37.7%
  • نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

رای: 22 31.9%
  • 1984

رای: 15 21.7%
  • خرابکاری عاشقانه

رای: 11 15.9%
  • تنهایی پر هیاهو

رای: 19 27.5%

• مجموع رای دهندگان
    69
  • نظرسنجی بسته .

mohseni.e

عضو جدید
سلام ممنون از کار قشنگ و عامه پسندتون...
من فقط یکیشو خوندم ولی توضیحات کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد بنظرم بهتر اومد
پیشنهادم هم اینه...اول در زمینه مورد نظر،نظر سنجی برگزار بشه (تاریخی -فلسفی-رمان-روانشناسی و ...)بعد چند کتاب در زمینه
انتخاب شده قرار داده بشه
بازم ممنون:gol:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نام کتاب: زندگی در پیش رو ( برنده ی جایزه ی ادبی گنکور 1975)
نویسنده: رومن گاری (وی این رمان را با نام مستعار امیل آژار منتشر کرد تا بتواند برای دومین بار جایزه گنکور را کسب کند.)

من این کتاب رو انتخاب می کنم..کتاب خوبی به نظر میرسه با اون موضوع خاص اش!

فقط لینک دانلود کتاب رو هم حتما بزارین.ممنون از کار خوبتون.

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم چون میخواستم همین روزها خوندن کتاب "1984" رو شروع کنم به این کتاب رای دادم ... به دوستان توصیه میکنم کتاب "قلعه حیوانات" جورج اورول رو هم حتما بخونن
اما هر کتابی که رای بیاره رو حتما میخونم ... ممنونم .... حرکت خیلی جالبیه

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
من زندگی در پیش رو رو انتخاب کردم چون از نویسنده ش کتاب های دیگری هم خوندم و دوس داشتم این رو هم بخونم...
اما طبیعتا یک امر کاملا سلیقه ایه و حیفه ک اونهای دیگر خونده نشه و یه پیشنهاد دارم اینکه هر پنج کتاب رو تا آخر بهار بخونیم اما بر اساس اولویت رای هایی که آوردن...

با پیشنهاد دوستان هم در مورد بیشعوری موافقم کتاب خوبیه و من هم برای سری بعد بوفِ کور از صادق هدایت و چنین گفت زرتشت از نیچه رو پیشنهاد میکنم

سپاس فراوان از ایده ی زیبای شما و اسقبال گرم دوستان:gol:

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام به دوستان عزيزم

امروز نظرسنجي به اتمام مي رسه و انشالله از اخر هفته ، فرصت مطالعه شروع ميشه.
فکر ميکنم تقريبا کتاب " منتخب" مشخص شده
من چند روز پيش ديگه نتونستم منتظر بمونم تا آخر نظرسنجی، رفتم " یکی از کتاب ها" رو خريدم :D
به نظر من بهترين کساني که ميتونن ما رو به لحاظ ترجمه ي خوب راهنمايي کنن خود کتابفروش ها هستن ( نه ازينا که فقط فروشنده هستن!)
آدم اصلي کتابفروشي هميشه بهترينه ! هموني که هميشه پشت يه ميز انتهاي کتابفروشي ميشينه و وقتي صداش ميکني
تازه سرشو از روي کتاب برميداره و از بالاي عينک نگاهمون ميکنه !
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif
...
اما در مورد کتاب منتخب نظرسنجی:

براي کتاب " منتخب " هم فکر ميکنم فقط يک ترجمه وجود داره در نتيجه براي خوندن کارمون راحت تره چون دست کم مطمئنيم که همه يک متن ثابت و مشخص رو ميخونيم
هر چند خوندن ترجمه هاي مختلف براي يک کتاب هم خالي از لطف نيست اما خب براي قرار اولمون اين عاليه

فعلا تا اتمام نظرسنجي صبر ميکنيم و بعد پست اطلاع رساني جديد اضافه ميشه.
ممنونم از همراهي اميدبخشتون تا بدين جا ...

امیدوارم سیزده بدر به همتون خوش بگذره ...

آخرین ویرایش:

Setayesh

مدیر تالار
پایان نظرسنجی ، آغاز فرصت مطالعه

پایان نظرسنجی ، آغاز فرصت مطالعه

سلام به دوستان عزیز و همراه
امیدوارم تعطیلات عید به همتون خوش گذشته باشه و روزهاتون مثل بهار تازه و با طراوت
همونطور که مشاهده می کنید نظرسنجی ما با 69 نفر شرکت کننده بسته شد و کتاب منتخب ما در این دور از برنامه " زندگی در پیش رو " اثر " رومن گاری " هست
از دوستانی که در این انتخابِ خوب ما رو یاری کردند متشکرم.

---------------------
در مورد کتاب و نویسنده:

این کتاب با امتیاز 4.1 از 5 در سایت گودریدز یکی از بهترین آثار " رومن گاری " است.
رومن گاری (با نام اصلی رومن کاتسف) تنها کسی است که توانسته دوبار جایزه گنکور را ببرد. این جایزه تنها یکبار به هر نویسنده تعلق می‌گیرد.
اما به دلیل اینکه او «زندگی در پیش رو» را با نام مستعارِ امیل آجار (آژار) نوشته بود، توانست برای دومین بار این جایزه را دریافت کند.

مترجم: لیلی گلستان
نشر: بازتاب نگار
217 صفحه

در مورد روش های تهیه ی کتاب:
- روش های زیادی برای تهیه ی کتاب وجود داره که بهترینش " خرید " کتاب هست. دوستانی که در توان و دسترسشون هست به راحتی میتونن کتاب رو بخرن و
برای همیشه در کتابخانه ی شخصی خودشون داشته باشن. فراموش نکنیم هیچی لذت بخش تر از ورق زدن و غرق شدن در کتابی که به دست میگیریم نیست
( مخصوصا که متعلق به خودمون باشه). در کل همین که ساعاتی فارغ از دنیای بیرون در بین قفسه های کتاب قدم بزنید و جلدها و عناوین رو بخونید، خودش
حس بی نظیری داره ( امتحان کنید
)

- راه دوم تهیه ی کتاب از " کتابخانه " ست. چون اکثریت ما دانشجو هستیم و به کتابخانه های دانشگاه هامون دسترسی داریم پس باز هم میتونیم کتاب رو
در دست بگیریم و مطالعه کنیم. - البته امکان امانت گرفتن از دوستان یا اشنایانتون رو هم فراموش نکنید.

- و در نهایت راه آخر، دانلود از اینترنت هست چون این کتاب هم روی نت وجود داره و با یک سرچ خیلی ساده به راحتی میتونید دانلود کنید.

اینکه کدوم راه رو انتخاب میکنید کاملا به خودتون بستگی داره .

فرصت مطالعه:
با توجه به حجم کم کتاب و همچنین فرصتی که برای تهیه ی کتاب لازم داریم ، "دو هفته" در نظر گرفته شده است ( این زمان در صورت امکان، قابل تمدید می باشد).
دوستان لطفا دقت کنید زمان مشخص شده تنها برای "خواندن" کتاب هست و نه نقد و بررسی.
در این مدت هم ما سعی می کنیم تاپیک "نقد و گفتگو" رو برای کسانی که نیمه ی اول کتاب رو به اتمام رسوندن و تمایل دارن در موردش صحبت کنن، ایجاد کنیم.

-----------------------
هرگونه اطلاعیه های جدید و تغییرات در برنامه، همینجا اعلام خواهد شد.
لطفا این پست (#1) رو هم در نظر داشته باشید.
مشتاقانه منتظر حضور شما عزیزان در این فرصت، هستیم.
ممنونم و پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

رییس جمهورقلبها

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز
لینک دان :

http://mihandownload.com/2014/07/download-novel-life-ahead.php#more-116230
کاربرانی هم ک مایلند بدونن این کتاب رو کتابخونه محل سکونتشون داره یاخیر میتونن از این سامانه استفاده کنند:

http://www.samanpl.ir
از صفحه اصلی > قسمت بالای صفحه >جستجو > آزاد > انتخاب محل سکونت و سپس گزینه مورد جستجو

ممنون دانلودش کردم:)

Setayesh

مدیر تالار
سلام دوباره
ی نکته رو لازم شد بگم چون چندین بار دوستان عزیز پرسیدن:

برای شرکت در برنامه، نیازی به هیچ ثبت نامی نیست
دوستانی که به نظرسنجی نرسیدن هم میتونن شرکت کنن
حتی با گذشت چند روز از شروع فرصت مطالعه، هم میتونید به ما بپیوندید.

ممنونم از همه.

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
متاسفانه در حال حاضر وقتشو ندارم:(
انشالا بعد از کنکورم واسه کتابای بعدی شرکت میکنم. تشکر بابت دعوت:gol:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا