فرش ۷۰۰ شانه کدام نوع از فرش ماشینی است و چرا باید آن را خرید؟

reyhanejvd

New member
[h=2]
[/h]
حتما شما هم دقت کرده*اید که این روزها برندهای مختلف تولید و بافت فرش رو به افزایش هستند. مثلا اگر برای تماشای برنامه*ای پای تلویزیون بنشینید، با انبوه تبلیغاتی رو به رو خواهید شد که هر یک از تولید بهترین فرش*ها در شرکت*شان خبر می*دهند. برخی از این برندها واقعا محصولاتی زیبا و باکیفیت تولید می*کنند اما برای شناخت خوب بودن محصولات لازم است اطلاعاتی درباره فرش داشته باشید.

اگر قصد خرید فرش ماشینی داشته* باشید، باز هم کارتان کمی سخت*تر می*شود زیرا تنوع محصولات در این بازار بسیار گسترده است. باید بدانید که بهترین گزینه برای خرید، فرش ۷۰۰ شانه است یا فرش ماشینی ۵۰۰ شانه یا… . اگر ندانید که هر کدام از این عناوین به چه معنا است، کارتان کمی دشوار می*شود و ممکن است به اشتباه خریدی کنید که برای نیاز شما مناسب نیست و هزینه*ای بیشتر پرداخت نمایید.

پس اجازه بدهید در ابتدا کمی بیشتر درباره فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با تراکم*های گوناگون و … برای*تان بگوییم. با ما همراه باشید:
فرش ماشینی ۷۰۰ شانه چه ویژگی*هایی دارد؟

برندهای مختلف فرش ۷۰۰ شانه نظیر: فرش ۷۰۰ شانه پاتریس، فرش ۷۰۰شانه قیطران، فرش ۷۰۰ شانه کاشان و… در بازار فرش عرضه می*شوند. اما به طور کلی فرش ۷۰۰ شانه بودن به چه معنا است و از میان این همه گزینه پیش رو، کدام یک را باید خریداری کرد؟ فرش ۷۰۰ شانه تراکم عرضی یا شانه فرش ۷۰۰ گره دارد. تراکم*های مختلفی برای تولید فرش ماشینی در نظر گرفته می*شود مثل: ۳۰۰۰، ۲۱۰۰، ۲۵۵۰ و… . هر چقدر تراکم فرش بیشتر باشد، ضخامت آن کمتر می*شود و لطافت بیشتری پیدا خواهد کرد.

پس برای خرید فرش باید به این دقت کنید که خواهان چه کاربردی از فرش ماشینی ۷۰۰ شانه هستید. اگر هدف شما خرید فرشی ماشینی برای اتاق نشیمن یا جایی است که رفت و آمد زیادی در آن جریان دارد بهتر است به سراغ فرش ۷۰۰ شانه بروید. زیرا این نوع از فرش نه آنقدر ضخیم و بی*ظرافت است که نشود روی آن نشست و برخاست کرد و نه آنقدر ریزبافت و ظریف است که فقط برای سالن*های پذیرایی مناسب باشد.

پس در واقع با نوعی از فرش ماشینی رو به رو هستید که در طیف و طبقه*بندی فرش*های ماشینی جایی در میانه فهرست قرار می گیرد.
طرح فرش ماشینی ۷۰۰ شانه چگونه است؟

فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۱۵۰۰ شانه یا بالاتر از کیفیت خوبی برخوردار است. زیرا این روزها دستگاه*های بسیار پیشرفته*ای برای بافت فرش در کارخانجات تولیدی وجود دارند. این دستگاه*ها مانند دستگاه HCPx2 ، ضمن سرعت بخشیدن به بافت و تولید فرش، در پیاده*سازی نقشه دلخواه و جلوه رنگ*های متنوع نیز بسیار درخشان عمل می*کنند. البته نکته لازم به ذکری نیز وجود دارد: این دستگاه*ها می*توانند از مواد مختلفی برای تولید استفاده کنند. بنابراین نوعی درجه*بندی کیفی هم در میان انواع فرش ماشینی ۷۰۰ شانه به وجود می*آيد.

بهترین جنس نخ پود، نخی است که ۱۰۰ درصد از پنبه تشکیل شده باشد. پس اگر قصد خرید فرش ماشینی با جنسی مرغوب دارید یادتان باشد که در هنگام خرید به جنس و نخ به کار رفته در آن توجه کنید. وقتی اطلاعات خوبی در زمینه جنس، طرح و حتی ماشین*های بافنده فرش ماشینی داشته باشید، دیگر برای*تان فرقی نمی*کند، برندی که عرضه می*شود فرش ۷۰۰ شانه مشهد است یا فرش ۷۰۰ شانه نگین مشهد و… ، خودتان به سادگی می*توانید عناصر مهم در تشخیص برای فرش خوب را بررسی کرده و به انتخابی ایده*آل برسید.

طرح*های بسیار زیبای ایرانی در نقشه بافت فرش*های ماشینی به کار گرفته می*شوند. بسیاری از مدل*های فرش ماشینی ۷۰۰ شانه از طرح*های معروف طراحان به نام استفاده می*کنند. از نظر تنوع رنگ نیز باید گفت که فرش ۷۰۰ شانه در ۲ نوع ۸ رنگ و ۱۰ رنگ تولید می*شود. البته اختلاف قیمت این ۲ نوع چندان زیاد نیست. فرش ۷۰۰ شانه کاشان از جمله باکیفیت*های این بازار است و دست خریدار را در انتخاب طرحی مطابق سلیقه خود کاملا باز می*گذارد.
قیمت فرش ۷۰۰ شانه ماشینی چگونه است؟

قیمت فرش ۷۰۰ شانه ماشینی نسبت به فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه یا فرش ماشینی ۱۲۰۰شانه و… کمتر است. اما نکته امیدبخشی که در اینجا وجود دارد این است که جنس نخ و نوع بافت در همه این فرش*ها تقریبا مشابه است. یعنی اگر بودجه خریدتان به فرش*هایی با شانه و تراکم بالاتر نرسید، آن*چنان هم چیزی را از دست نمی*دهید.

در واقع تفاوت*های کیفی اندکی وجود دارد که باعث کاهش کمی قیمت می*شود. البته از نقطه*نظر دیگری هم می*توان به این قضیه نگاه کرد و آن از نقطه نظر کاربرد است. وقتی قرار است فرشی برای اتاق خواب یا نشیمن تهیه کنید دیگر چندان لزومی ندارد که به سراغ گران*ترین فرش ماشینی بازار بروید.

فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ و سایر مدل*هایی که تراکم خوبی دارند نیز زیبا هستند و می*توانند برای شما نقش فرشی مناسب را ایفا کنند. البته در رده*بندی تراکمی نیز فرش*های ۷۰۰ شانه ماشینی با تراکم های بالاتر کمی گران*تر از سایر موارد هستند که به خاطر تنوع بازار به سادگی می*توان از میان برندها و مدل*های مختلف به گزینه دلخواه رسید.مثلا طبیعی است که قیمت فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰ کمی بیشتر از سایر گزینه*ها است. تنظیم بودجه با مدل*های مختلف فرش ماشینی ۷۰۰ شانه اصلا کار سختی نیست.
فرش ماشینی را از کجا بخرید؟

همان*طور که در ابتدای نوشته هم عنوان شد، تعداد برندها و فروشگاه*های عرضه فرش ماشینی به شدت رشد یافته است. بنابراین برای دسترسی به فروشگاه*ها و تولیدکنندگان راه سختی پیش روی شما نیست اما نوع جدیدی از خرید هم وجود دارد که اگر با آن آشنا بشوید، قطعا از طرفداران پر و پاقرص آن خواهید شد. پیشنهاد ما خرید اینترنتی است. برخی از افراد در برابر این پیشنهاد جبهه می*گیرند و معتقد هستند که این نوع از خرید مناسب رفاه مشتری نیست زیرا چیزی که دریافت می*شود معمولا کوچک*ترین شباهتی با آنچه تصویرش در وبسایت نمایش داده شده بوده، نیست.

این منفی*بافی اصلا پذیرفته شده نیست. زیرا کافی است به وبسایت*های معتبری چون فروشگاه اینترنتی فرش مرداس بزنید و ببینید که چقدر تصاویر محصولات باکیفیت و مناسب است و چقدر راحت می*توانید آلبوم*های مختلف تصاویر فرش*ها را در دسته*بندی*های مشخص بررسی کرد. ضمن اینکه در کنار هر محصول، اطلاعاتی دقیق و کامل درباره هر فرش وجود دارد. از همه اینها که بگذریم، امکان برگشت کالا تا ۷ روزنیز میسر است و در صورت خرید می*توانید مبلغ را درب منزل پرداخت کنید. پس همان*طور که می*بینید دیگر هیچ بهانه*ای برای بی*رغبتی نسبت به خرید اینترنتی وجود ندارد.​


 

Similar threads

بالا