فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه، انتخابی مناسب برای منازل ایرانی

reyhanejvd

New member
[h=2]
[/h]
تولید فرش ماشینی در ایران سابقه طولانی پیدا کرده است. اکنون بیش از نیم قرن است که در شهرهای مختلف کشورمان، کارگاه*ها و کارخانجات تولید فرش مشغول به فعالیت هستند. سالانه تعداد زیادی فرش ماشینی در ایران تولید می*شود و تعدادی از این فرش*ها نیز به کشورهای دیگر نظیر: عراق و افعانستان صادر می*شود. فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش ۱۵۰۰ شانه از جمله تولیدات جدید بازار فرش ماشینی هستند. نتیجه رونق تولید فرش ماشینی، ایجاد اشتغال*زایی برای هزاران نفر در شهرهای مختلف بوده است.

فرش ماشینی هزارشانه از جمله محبوب*ترین گزینه*هایی است که مشتریان را به سمت خود جلب کرده است. این فرش در مقایسه با فرش*هایی با تراکم بالاتر و تعداد شانه بیشتر، قیمت مناسب*تری دارد و ضمنا از سایر فرش*ها با تعداد شانه و تراکم کمتر، ظریف*تر و زیباتر است. همین ویژگی متعادل بودن از نظر قیمت و کیفیت باعث استقبال از آن شده است.
فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه چه ویژگی*هایی دارد؟

در ساختار بافت فرش ماشینی چند موضوع اهمیت دارد: نخ خاب، نخ پود و تراکم تاری فرش. نخ خاب، در قفسه رنگ*ها توزیع می*شود تا بر اساس نقشه فرش در بافت مورد استفاده قرار بگیرد. نخ پود برای محکم نکه داشتن ریشه*های خاب در فرش است و تراکم تاری فرش ماشینی هم بر حسب نمره شانه آن بیان می*شود. مثلا منظور از فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه، این است که در هر متر از شانه بافندگی دستگاهی که این فرش را بافته است، ۱۰۰۰ دندانه شانه وجود دارد. خب، حال که تا حدودی متوجه شدید فرش ۱۰۰۰ شانه ماشینی چیست، بهتر است به سراغ دلایل علاقه*مندی مشتریان به این فرش بپردازیم.

الیاف فرش هزار شانه از جنس اکریلیک است به همین خاطر بافتی زیبا و جذاب دارد. هر چقدر تعداد شانه و تراکم بیشتر باشد، ضخامت فرش کمتر می*شود و ساختار لطیف*تری پیدا می*کند. فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان از تولیدات جدید و محبوب کارخانه*های فرش ماشینی کاشان است.

فرش*های ماشینی ۱۰۰۰ شانه هیت*ست می*شوند به همین دلیل پرزدهی بسیار اندکی دارند و از این رو برای افرادی که به خاطر بیماری*ها تنفسی یا حساسیت به پرز فرش حساس هستند، انتخابی مناسب به شمار می*روند. رنگ*بندی فرش ۱۰۰۰ شانه ماشینی به ۲ دسته ۸ رنگ و ۱۰ رنگ تقسیم می*شود. فرش ماشینی ۱۰ رنگ با اختلاف بسیار اندکی از فرش ۸ رنگ گران*تر است. فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه هم در خانه*هایی با طراحی و چیدمان سنتی و هم در منازلی که مدرن*تر چیده شده*اند، کاربرد دارد. یکی دیگر از مزایای آن نیز مقاومت در برابر نور خورشید است. بسیاری از فرش*های ماشینی در برابر نور خورشید، رنگ خود را از دست می*دهند زیرا الیافی که در ساخت آنها به کار می*رود، نامرغوب است. اما فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه با تراکم*های بالا این مشکل را ندارد. شست*وشوی آن نیز به سادگی با شامپو فرش*ها ممکن است. بعد از شستن نیز این نوع از فرش ماشینی تغییر شکل و رنگ نمی*دهد و از ثبات زیادی برخوردار است.
مورد استفاده فرش ۱۰۰۰ شانه چیست؟

فرش 1000 شانه

فرش ۱۰۰۰ شانه با کیفیت خوبی تولید می*شود. فرش ۱۰۰۰ شانه مشهد از جمله فرش*های خوب و باکیفیتی است که در انواع فروشگاه*های معتبر به طور حضوری یا آنلاین به فروش می*رسد. این فرش که نقشه خوب و رنگ*های مناسبی دارد، برای منازل و محیط*های مختلفی که به دنبال فرشی نه چندان گران و نه چندان بی*کیفیت هستند، توصیه می*شود. قیمت آن مقداری از فرش ۷۰۰ شانه بیشتر است که جدا این افزایش قیمت می*ارزد. برای کسانی که مبل ندارند یا به جای میز و مبل بیشتر روی زمین می*نشینند، روی فرش سفره می*اندازند و… ، خرید فرش ۱۰۰۰ شانه ماشینی انتخاب خوبی است.

فرش ۱۰۰۰ شانه هم زیبایی دارد هم آنقدرها نازک نیست. قیمت فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰ ، قیمتی متعادل و میانه در بین فرش*های ماشینی است. مثلا قیمت فرش هزارشانه نگین مشهد که یکی از برندهای مرغوب و باکیفیت در تولید فرش ماشینی است بنا به ابعاد فرشی که انتخاب می*کنید، متفاوت است. فرش هزارشانه در ابعاد ۲، ۴، ۶، ۹ و ۱۲ متری تولید می*شود. اما در کل، با بودجه*ای متوسط به راحتی می*توانید از میان فرش*های مختلف ماشینی ۱۰۰۰ شانه با تراکم*های مختلف، فرش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

فرش ۱۰۰۰ شانه را در تمام محیط*های منزل می*توانید مورد استفاده قرار بدهید. طرح*ها و نقشه*های این نوع از فرش زیبا است. بافت فرش هم ظریف و ریز است. به همین خاطر اگر برای اتاق پذیرایی خود از آن بهره ببرید، انتخاب خوبی کرده*اید. ضمن اینکه تنوع رنگ و نقشه فرش هزار شانه بسیار بالا است و با انواع مبلمان و پرده می*توان آن را هماهنگ کرد.

در اتاق خواب یا اتاق کودک نیز می*توانید از این نوع فرش استفاده کنید. زیرا علاوه بر زیبایی*های ظاهری، نرم و لطیف است و راحت می*توان روی آن تردد کرد. البته منظور از لطیف بودن، ساختار و جنسی ابریشم*گونه نیست. به عبارت دیگر باید توجه داشته باشید که فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه از هر نظر فرشی متوسط است.

پس اگر به دنبال فرش ماشینی خیلی شیک هستید نباید به سراغ فرش ۱۰۰۰ شانه بروید. از طرف دیگر اگر هدف*تان خرید فرش برای مکانی است که اهمیت چندانی ندارد، مثلا ویلایی که دیر به دیر به آن سر می*زنید، باز هم بهتر است به سراغ فرش ۱۰۰۰ شانه ماشینی نروید. زیرا فرش*های ارزان*تری مانند فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با تراکم پایین*تر برای*تان مناسب*تر خواهد بود.
خرید اینترنتی فرش ماشینی چگونه است؟

این روزها، فروشگاه*های اینترنتی به شکل گسترده*ای مشغول به فعالیت هستند. خرید اینترنتی دیگر منحصر به لباس و پوشاک نیست. فروشگاه*های بسیار معتبری در زمینه تخصصی فرش نیز اقدام به فروش انواع فرش*های ماشینی و دستباف کرده*اند. با وجود خرید اینترنتی راحت*تر می*توانید از قیمت*ها با خبر بشوید و برندهای مختلف را از بُعد کیفیت و قیمت با هم مقایسه کنید.

فروشگاه*های فروش اینترنتی فرش در صورت معتبر بودن مانند فروشگاه اینترنتی فرش مرداس دارای نشان*های رسمی از مرکز توسعه تجارت*های الکترونیکی و… هستند. فروشگاه*های اینترنتی تسهیلات خوبی نیز در اختیار مشتریات قرار می*دهند. مثلا ارسال فرش به طور رایگان صورت می*گیرد، وجه درب منزل از مشتری دریافت می*شود و امکان بازگشت محصول تا ۷ روز نیز برای مشتریان وجود دارد. با وجود خرید اینترنتی به شکل محسوس و مفیدی در مصرف وقت و انرژی خود، صرفه*جویی خواهید کرد.​


 
بالا