فرازهایی از دعا . . .

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم

إِلَهِی أَصْبَحْتُ وَ أَمْسَیْتُ عَبْداً دَاخِراً لَکَ، لَا أَمْلِکُ لِنَفْسِی نَفْعاً وَ لَا ضَرّاً إِلَّا بِکَ، أَشْهَدُ بِذَلِکَ عَلَى نَفْسِی...

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ اجْعَلْ ثَنَائِی عَلَیْکَ، وَ مَدْحِی إِیَّاکَ، وَ حَمْدِی لَکَ فِی کُلِّ حَالَاتِی حَتَّى لَا أَفْرَحَ بِمَا آتَیْتَنِی مِنَ الدُّنْیَا، وَ لَا أَحْزَنَ عَلَى مَا مَنَعْتَنِی فِیهَا، وَ أَشْعِرْ قَلْبِی تَقْوَاکَ، وَ اسْتَعْمِلْ بَدَنِی فِیمَا تَقْبَلُهُ مِنِّی، وَ اشْغَلْ بِطَاعَتِکَ نَفْسِی عَنْ کُلِّ مَا یَرِدُ عَلَیَّ حَتَّى لَا أُحِبَّ شَیْئاً مِنْ سُخْطِکَ، وَ لَا أَسْخَطَ شَیْئاً مِنْ رِضَاکَ

(7)پروردگار من شب را به روز می آورم و روز را به شب می رسانم درحالی که بنده ی خوار تو ام ، نمی توانم جز با کمک تو نفعی به خود برسانم و ضرری را از خویشتن دور کنم ...

(9)پروردگارا برمحمد و آل او درود فرست، و چنان کن که سپاس و ستایشم ویژه تو باشد و تنها تو رذا نیایش کنم و تنها به سپاسگذاری تو در همه احوالم لب بگشایم، تا به آنچه از دنیا به من داده ای شاد نشوم و بر آنچه ازمن بازم داشته ای واز کف داده ام اندوهگین نگردم، در دلم پرهیزگاری از خودت را الهام کن و بدنم را در آنچه مقبول تو است بکار بگمار و نفس مرا ازهرچه به من رو آورد به طاعت خویش مشغول ساز تا آنچه تورا به خشم می افکند دوست نداشته باشم و آنچه رضای تو را تامین کند منفور ندارم

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم رب مهدی
سید بن طاووس می‌‌گوید: شبی در سامرا وارد سرداب امام زمان شدم، صدای ملکوتی امام را در حال مناجات با خالق یکتا شنیدم که می‌فرمودند: اَللّهُمَّ اِنَّ شیعَتَنا مِنّا خُلِقُوا مِنْ فاضِل طینَتِنا وَ عَجِنُوا بِماءِ وِلایَتِنا اَللّهُمَّ اَغْفِرْ لَهُمْ مِنَ الذُّنُوبِ ما فَعَلُوهُ اِتّکالاً عَلی حُبَّنا وَ وِلائِنا یَوْمَ الْقِیامَهِ وَ لا تُوأخِذْهُمْ بِما اَقْتَرَفُوهُ مِنَ السَّیّاتِ اِکْراماً لَنا وَ لا تُقاصَّهِمْ یَوْمَ الْقِیامَهِ مُقابِلَ اَعْدائِنا فَاِنْ خَفَّفَتْ مَوَازینُهُمُ فَثَقَّلْها بِفاضِلِ حَسَناتِنا.

پروردگارا، شیعیان ما از ما هستند، از زیادی گِلِ ما خلق شده‌اند و به آب ولایت ما عجین گشته‌‌اند، خدایا آنها را بیامرز و گناهانشان را عفو فرما.پروردگارا، آنها را روز قیامت در مقابل چشم دشمنان ما مؤاخذه مفرما چنانچه میزان گناهانشان بیشتر و صوابشان کم است از اعمال من بردار و به صواب آنها بیفزای.
.
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=192044&d=1391111250
.
.
.
http://www.myquran.de/index.php?opt...140:mafatih-ul-jinan--arabic--dua-&Itemid=411

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
سَلامٌ عَلی آلِ یسَّ
.
سلام بر آل یاسین
.
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ اَیُّهَا الْعَلَمُ الْمَنْصوُبُ وَالْعِلْمُ الْمَصْبُوبُ وَالْغَوْثُ
وَالرَّحْمَهُ الْواسِعَهُ وَعْداً غَیْرَ مَکْذوُبٍ
.
.
سلام بر تو ای پرچم برافراشته و دانش ریزان و فریادرس خلق و رحمت وسیع حق، و آن وعده‌ای که دروغ نشود

.
.
.

.
.
.
چه شب ها دست به دعا برمی داشتیم
بی آنکه امیدی داشته باشیم کسی صدایمان را بشنود
در قلبمان آوای امید بخشی سو سو می زد اما خارج از درک ما بود
حال از ترس رها شده ایم
اگر چه می دانیم برای ترساندن ما چیزهای بسیاری هست
کوه ها را در می نوردیم بی آنکه بدانیم در توانمان هست یا نیست
ایمان معجزه می کند
امیدی است پاینده
چه کسی می داند معجزه ایمان چه می کند
تو می روی حتی بی آنکه بدانی چگونه
هر گاه ترس بر تو چیره شد
دعا را فراموش نکن
امید مثل پرندگان تابستانی بر سرت به پرواز در می آید
حال اینجایم
با قلبی سرشار که نمی توانم شرح دهم
قلبی سرشار از ایمان و واژه هایی که هرگز تصور نمی کردم
ماریا کری

http://www.asheghaneha.ir/96/#more-96

آخرین ویرایش توسط مدیر:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
یا رب ...........

... ای پروردگار من! به جهت طولانی شدن زمان غیبت امـام زمــان (عج) و به خاطر آن که از
وجود مقدسش خبری در دست نداریم گوهر یقین به وجود مقدس آن حضـرت که سرمایه ی
ایمان و زنده بودن قلب ماست را از ما سلب مفرما!

خدایا! ما را به فراموشی از آن وجود مقدس و انتظار ظهور شریفش دچار مفرما.

پروردگارا! یاد آن حضــرت را از مـا مگیر و انتظار قدوم مبارکش را از خاطرمان محو نفرما و باور
به حضور حضــرتش در میان مردم را از خاطرمان مبر و نیز آن یقین قوی که او ظهــــور خواهد
فرمود و سبب آمادگی ما برای یاری حضرتش می شود را از ما مگیر.

خدایا!ما را به غفلت از یاد آن حضرت و غفلت از دعا برای وجود مقدسش و صلوات فرستادن
بر او مبتلایمان مفرما و چنان ما را با یاد آن عزیز مانوس فرما که سرمای کشنده ی ناامیدی
هرگز نتواند به خانه ی دل ما راه یابد و ظهــــور حضــــرتش را مربوط به زمان های آینده تصور
کنیم...!

دعا در زمان غیبت امام عصر(عج)،مفاتیح الجنان

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از مطالعات این جملات را بخوانید.
بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خداوند بخشنده مهربان

اللهم أخرجنی من ظلمات الوهم

پروردگارا، ذهن مرا از پریشانی ها و تاریکی های وهم خارج کن

و أکرمنی بنور الفهم

و به نور فهم مرا گرامی بدار و در درک و فهمیدن مطالب یاری ام کن

اللهم افتح علینا أبواب رحمتک

پروردگارا، درب های رحمتت را به روی ما بگشای

و انشر علینا خزائن علومک

و از علومی که نزد توست ما را نیز بهره مند ساز
و گنج های دانشت را بر ما بگستران

برحمتک یا أرحم الراحمین

به امید رحمت تو ای مهربان ترین مهربانان

اللهم صل علی محمد و آل محمد
و عجل فرجهم و فرجنا بهم واحشرنا معهم
و أهلک أعدائهم أجمعین

آخرین ویرایش:

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
ربّناهاي قرآن
در ذيل 67 دعای قرآني كه کلمه «ربنا» در آن به كار رفته، ذكر شده است. رقم سمت چپ مميز، شماره سوره و رقم سمت راست شماره آيه را نشان مي‌دهد.
- 1ربنا اتنا في الدنيا حسنه و في الاخره حسنه و قنا عذاب النار 201/2
پروردگارا در دنيا و آخرت به ما نيكي و احسان فرما و ما را از عذاب آتش دوزخ مصون بدار.
منبع:http://www.ido.ir

آخرین ویرایش:

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
- 2ربنا اتنا في الدنيا و ماله في الاخره من خلاق 200/2
پروردگارا در دنيا رحمت و نعمت به ما عنايت كن. هر كه از رحمت تو محروم شد در آخرت بهره ندارد.
- 3ربنا اتنا من لدنك رحمه و هيّئ لنا من امرنا رشدا. 10/18
پروردگارا ، از جانب خود بر ما رحمتي فرست و براي رشد عقلي ما وسايل هدايت و ارشاد آماده فرما.
- 4ربنا اتهم ضعفين من العذاب و العنهم لعناً كبيراً. 69/33
پروردگارا، آنها كه ما را گمراه نمودند عذاب آنها را دو چندان كن و از نعمت‌هاي خود محروم ابدي فرما.
- 5 ربنا امنا بما انزلت و اتبعنا الرسول فاكتبنا مع الشاهدين. 53/3
پروردگار ما، ما به تو و آنچه بر پيغمبرت فرستادي ايمان آورديم و از رسول تو پيروي كرديم. نام ما را از شهادت‌دهندگان به توحيد و نبوت قرار ده.
- 6ربنا امنا فاغفرلنا و ارحمنا و انت خير الراحمين. 109/23
پروردگار ما، ما به تو ايمان آورديم. ما را ببخش و بيامرز و به ما رحم كن كه تو بهترين بخشندگاني‌.
- 7ربنا امنا فاكتبنا مع الشاهدين. 83/5
پروردگار ما، ما به تو ايمان آورديم ما را در زمره گواهان توحيد و موحدين قرار ده.
- 8 ربنا ابصرنا و اسمعنا فارجعنا نعمل صالحاً انا موقنون. 12/32
پروردگار ما، آنچه به ما وعده فرموده بودي و ديديم و شنيديم ما را به دنيا برگردان تا عمل صالح كنيم كه ما به حشر و نشر و كتاب و معاد يقين پيدا كرده ايم.
- 9ربنا اتمم لنا نورنا و اغفرلنا انك علي كل شي ء قدير. 8/66
پروردگارا، نور علم و ايمان را براي ما تمام گردان و ما را بيامرز كه تو بر هر چيز قادر و توانايي.
- 10ربنا اخرجنا منها فان عدنا فانا ظالمون. 108/23
پروردگارا، ما را از جهنم بيرون ببر كه اگر ما دوباره عصيان كنيم ستمكاريم.
- 11ربنا اخرجنا نعمل صالحا غير الذي كنا نعمل. 37/35
پروردگارا، ما را از اين آتش بيرون كن تا به پيروي پيغمبرت عمل صالح كنيم غير از آنچه مي‌كرديم.
- 12ربنا اخرجنا الي اجل قريب نجب دعوتك و نتبع الرسل. 44/14
پروردگار ما، عذاب را براي ما به تأخير انداز و مهلت كوتاهي ده تا آنچه فوت شده جبران كنيم. ما دعوت تو را اطاعت كنيم و پيغمبر تو را پيروي نماييم.
- 13 ربنا اخرجنا من هذه القريه الظالم اهلها و اجعل لنا من لدنك وليا و اجعل لنا من لدنك نصيرا. 75/4
پروردگارا، ما را از دست ستمكاران نجات ده و راه فرج و نجاتي به ما بنما و يار و مددكاري براي ما بفرست كه از جانب تو ياور ما باشد.
- 14ربنا استمتع بعضنا ببعض و بلغنا اجلنا. 128/6
پروردگارا، بعضي از ما از بعض ديگر بهره‌مند شديم و رسيديم به آنچه مقرر فرموده‌اي.
- 15ربنا اصرف عنا عذاب جهنم ان عذابها كان غراماً. 65/25
پروردگارا، بگردان از ما عذاب جهنم را كه آن عذاب براي هميشه هلاك‌كننده است.
- 16 ربنا اطمس علي اموالهم و اشدد علي قلوبهم فلا يومنوا حتي يروا العذاب الاليم. 88/10
پروردگارا، اموال آنها را نابود ساز و دل‌هاي آنها را قسي و سخت گردان كه ايمان نمي‌آورند جز به ديدن عذاب سخت.
- 17ربنا اغفرلنا ذنوبنا و اسرافنا في امرنا و ثبت اقدامنا و انصرنا علي القوم الكافرين. 147/3
پروردگار ما، گناهان ما را بيامرز و لغزش و اسراف ما را ببخش و قدم‌هاي ما را در راه انجام وظيفه ثابت بدار و بر كفار نصرت و پيروزي بخش.
- 18ربنا اغفرلنا و لاخواننا الذين سبقونا بالايمان و لاتجعل في قلوبنا غلا للذين امنوا. 10/59
پروردگار ما، بيامرز ما را و برادران ما را كه در ايمان بر ما سبقت گرفتند. خدايا در دل‌هاي ما براي گرويدگان به تو كينه و كدورتي قرار مده كه تو مهرباني.
- 19 ربنا انك رئوف رحيم. 10/59
پروردگار ما، تو به تحقيق رئوف و مهرباني.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
- 20 ربنا اغفرلي و لوالدي و للمومنين يوم يقوم الحساب. 41/14
پروردگار ما، مرا و پدر مادر مرا و همچنين مومنين را در روز حساب بيامرز.
- 21ربنا افتح بيننا و بين قومنا بالحق و انت خير الفاتحين. 89/7
پروردگارا، تو دري از رحمت به سوي ما و قوم ما بگشا كه راه تو راه حق است و تو بهترين گشاينده‌اي.
- 22 ربنا افرغ علينا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علي القوم الكافرين.
پروردگارا‌، به ما صبر و شكيبايي عنايت كن و در عبادت ثابت قدم و بر كفار پيروزي بخش.
- 23ربنا افرغ علينا صبرا و توفنا مع المسلمين. 126/7
پروردگار ما، به ما تحمل و بردباري عنايت فرما و ما را جزو تسليم شدگان پيغمبرت بميران.
- 24ربنا اكشف عنا العذاب انا مومنون 12/44
پروردگار ما، عذاب را از ما دور بگردان و بر طرف ساز كه ما گرويدگان به تو هستيم.
- 25ربنا انزل علينا مائده من السماء تكون لنا عيدا لاولنا و اخرنا. 114/5
پروردگار ما، از آسمان براي ما مائده و غذايي فرست كه بر ما و آيندگان (روز عيد) باشد.
- 26ربنا انك تعلم ما نخفي و ما نعلن و ما يخفي علي اللّه من شيء في الارض و لا في السماء. 38/14
پروردگارا، تو مي‌داني آنچه پنهان و آشكار عمل مي‌كنيم بر خداوند در آسمان و زمين هيچ كار و هيچ چيز پوشيده نيست.
- 27ربنا انك جامع الناس ليوم لاريب فيه ان اللّه لايخلف الميعاد. 9/3
پروردگارا، تو هستي كه روز قيامت، روزي كه در آن شك نيست، اجزا و اجساد و ابدان همه بندگانت را جمع و حشر مي‌كني محققاً خداوند وعده خود را خلاف نمي‌كند.
- 28ربنا انك انت العزيز الحكيم. 5/60
پروردگار ما، به حقيقت تو عزيز و حكيمي و غالب و مصلحت داني.
- 29ربنا انك اتيت فرعون و ملأه زينه و اموالا في الحيوه الدنيا. 88/10
پروردگار ما، تو فرعون و اشراف ملت او را به مال دنيا و تحمل نيرو داده‌اي. تو خود مي‌تواني گرفت آنچه به آنها داده‌اي.
- 30ربنا انك من تدخل النار فقد اخزيته و ما للظالمين من انصار. 192/3
پروردگارا، تو هستي كه از روي عدالت هر كه مستحق عذاب شد به آتش مي‌فرستي و خوار و ذليل مي‌سازي و براي ستمكاران يار و ياوري نيست.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
- 31ربنا اننا امنا فاغفرلنا ذنوبنا و قنا عذاب النار. 16/3
پروردگار ما، ما به تو ايمان آورده‌ايم، پس گناهان ما را بيامرز و ما را از عذاب جهنم مصون بدار.
- 32ربنا اننا سمعنا مناديا ينادي للايمان ان امنوا بربكم فامنا. 193/3
پروردگار ما، نداي منادي تو را كه مردم را دعوت مي‌كرد كه به خداي يگانه ايمان آوريد، شنيديم و ايمان آورديم كه تو خداي واحدي.
- 33ربنا اننا نخاف ان يفرط علينا او ان يطغي. 45/20
پروردگارا، ما مي‌ترسيم بر ما چيره و غالب شود يا طغيان نمايد.
- 34ربنا اني اسكنت من ذريتي بواد غير ذي زرع عند بيتك المحرم. 37/14
پروردگار ما، من خانواده‌ام را در وادي بي آب و علف كنار خانه محترم امن تو سكني دادم تو آنها را حفظ فرما.
- 35ربنا تقبل منا انك انت السميع العليم. 127/2
پروردگار ما (ساختمان كعبه را) از ما قبول فرما كه تو شنونده و دانايي.
- 36ربنا ظلمنا انفسنا و ان لم تغفرلنا و ترحمنا لنكونن من الخاسرين. 22/7
پروردگار ما، ما بر نفوس خود ستم كرديم و اگر تو ما را نيامرزي و به ما رحم نكني از زيانكاران خواهيم بود.
- 37ربنا عليك توكلنا و اليك أنَبْنا و اليك المصير 4/60
پروردگار ما، در هر كار به تو توكل مي‌كنم و از تو استعانت مي‌جوييم كه بازگشت همه ما به‌سوي توست.
- 38ربنا فاغفرلنا ذنوبنا و كفر عنا سيئاتنا و توفنا مع الابرار 193/3
پروردگار ما، گناهان ما را بيامرز و از بدي‌هاي ما در‌گذر و بپوشان و ما را با نيكوكاران قرار ده.
- 39ربنا لاتجعلنا فتنه للذين كفروا و اغفرلنا. 4/60
پروردگار ما، ما را براي آنها كه كافر شدند سبب آزمايش قرار مده و ما را بيامرز.
- 40ربنا لاتزغ قلوبنا بعد اذ هديتنا و هب لنا من لدنك رحمه انك انت الوهاب. 8/3
پروردگار ما‌، دل‌هاي ما را پس از روشن گردانيدن به نور ايمان و حق هدايت ديگر تيره مگردان و از جانب خودت رحمت فرما كه تو بخشاينده‌اي.
- 41ربنا ليقيموا الصلوه فاجعل افئده من الناس تهوي اليهم و ارزقهم من الثمرات لعلهم يشكرون. 37/14
پروردگار ما، من اسماعيل را در كنار خانه امن تو سكني دادم‌، تا نماز را بر پا دارند. بارالها! دل‌هاي مردم را مايل و راغب به مكه گردان و اين سرزمين را پر بركت قرار ده تا مردم به سوي كعبه آيند و از بركات و رزق و روزي مادي و معنوي آن بهره مند گردند. باشد كه سپاسگزار شوند.
- 42ربنا لاتجعلنا فتنه للقوم الظالمين. 85/10
پروردگارا، ما را سبب آزمايش براي اقوام ستمكار قرار مده.
- 43 ربنا لاتجعلنا مع القوم الظالمين. 47/7
پروردگار ما، ما را با مردم ستمكار و متعدي محشور مفرما.
- 44ربنا لاتجعلنا فتنه للذين كفروا و اغفرلنا ربنا انك انت العزيز الحكيم. 6/60
پروردگارا، ما را فتنه و امتحان براي آنان كه كافر شده اند قرار مده و ما را بيامرز. پروردگارا محققاً تو عزيز و حكيمي.
- 45ربنا لاتواخذنا ان نسينا او اخطأنا. 286/2
پروردگارا، ما را به نسيان و غفلت و خطا و فراموشي مگير و هوشيار و بيدارمان دار.
- 46ربنا لم كتبت علينا القتال لو لا اخرتنا الي اجل قريب. 77/4
كفار گفتند( پروردگارا، چرا بر ما جنگ واجب كردي و نگذاشتي به اجل خود بميريم) بگو بدون پيكار چيزي به كسي نمي دهند
- 47ربنا لولا ارسلت الينا رسولا فنتبع آياتك و تكون من المومنين. 48/28
پروردگارا، اگر براي ما پيغمبر و رسولي مي‌فرستادي آيات تو را پيروي مي‌كرديم و ايمان مي‌آورديم.
- 48ربنا لو لا ارسلت الينا رسولا فنتبع آياتك من قبل ان نذل و نخزي. 135/20
پروردگار ما، چرا براي ما پيغمبري نفرستادي تا آيات تو را پيروي كنيم و به خواري و خزيان نيفتيم (گفتار كفار است
- 49ربنا لَيضلوا عن سبيلك 88/10
پروردگارا، فرعون و فرعونيان مردم را از راه گمراه كردند.
- 50ربنا ما خلقت هذا باطلا سبحانك فقنا عذاب النار 193/3
پروردگارا، تو هيچ چيز را باطل نيافريدي. تو منزهي، پس ما را از عذاب آتش نگاهدار.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
- 51ربنا وابعث فيهم رسولا منهم يتلوا عليهم آياتك و يعلمهم الكتاب و الحكمه و يزكيهم انك انت العزيز الحكيم. 129/2
پروردگارا، در ذريه من پيغمبري برگزين و برانگيز كه آيات تو را بر آنها بخواند و علم و دانش و كتاب و حكمت به آنها بياموزد و نفوس آنها را تزكيه و تهذيب نمايد. تو محققاً عزيز و حكيم و غالب و مصلحت داني.
- 52ربنا و لا تَحمِل علينا اصراً كما حملته علي الذين من قبلنا. 286/2
پروردگارا، بار گناه را بر ما گران مفرما آنچنان كه بر پيشينيان ما نمودي.
- 53ربنا و آتنا ما وعدتنا علي رسلك و لاتخزنا يوم القيامه انك لا تخلف الميعاد. 194/3
پروردگارا، ما را به صلاح آر، آنچه بر زبان پيغمبرانت از عطا وعده فرمودي به ما هم عنايت كن و روز قيامت ما را خوار و ذليل و بينوا مفرما. محققاً وعده‌هاي تو خلف نمي‌شود.
- 54ربنا و اجعلنا مسلمين لك و من ذريتنا امه مسلمه لك و ارنا مناسكنا و تب علينا انك انت التواب الرحيم. 128/2
ابراهيم گفت : پروردگارا، دل‌هاي من و فرزندم اسماعيل را تسليم خودت بگردان كه همه دل‌ها به دست توست و از ذريه من امتي مسلمان قرار ده كه تسليم اراده و رضاي تو باشند و مناسك و روش حج خانه خود را به ما بياموز، و توبه ما را بپذير كه تو بسيار توبه پذير و بخشنده و مهرباني.
- 55ربنا و ادخلهم جنات عدن التي وعدتهم و من صلح من آبائهم و ازواجهم و ذرياتهم انك انت العزيز الحكيم. 8/40
فرشتگان گويند: پروردگارا، اين بندگان پرهيزگار را وارد بهشت عدن خود ساز كه به آنها وعده داده‌اي و هر كس از آنها از پدرانشان و ذريه‌شان صالح بودند همه را داخل بهشت فرما كه تو بر همه چيز غالب و دانايي
- 56ربنا وسعت كل شيء رحمه و علما فاغفر للذين تابوا و اتبعوا سبيلك و قهم عذاب الجحيم. 7/40
پروردگارا، تمام موجودات در احاطه علمي و رحمت واسعه تو هستند. پس بيامرز آنها كه توبه كردند و پيروي پيامبران تو نمودند و به راه تو رفتند و آنها را از عذاب جهنم نگاهدار يعني عذاب جهنم براي آن طبقه مطيع به وقوع نپيوندد و پيش نيايد.
- 57ربنا و لاتحملنا ما لاطاقه لنا به واعف عنا و اغفرلنا و ارحمنا انت مولينا فانصرنا علي القوم الكافرين. 286/2
پروردگارا، طاقت تحمل بار گران را نداريم. ما را ببخش و عفو كن و بيامرز كه تو صاحب اختيار ما هستي. خدايا، ما را بر كفار پيروزي ده.
- 58ربنا و نكون من المومنين 28/6
پروردگارا، ما از گروندگان به توحيد و يگانگي تو مي‌باشيم.
- 59ربنا يعلم انا اليكم لمرسلون. 17/36
پروردگار ما بهتر مي داند كه ما را به رسالت به سوي شما فرستاده تا راه توحيد را به شما بنماييم.
- 60ربنا رب السموات و الارض لن ندعوا من دونه الها. 14/18
پروردگار ما پروردگار آسمان‌ها و زمين است، هرگز ما معبودي غير از او نمي‌گيريم.
- 61ربنا هولاء شركاؤنا الذين كنا ندعوا من دونك. 86/16
پروردگارا، اين گروهند شريكان ما كه ما را دعوت مي‌كردند غير از تو را پرستش كنيم.
- 62ربنا الذي اعطي كل شيء خلقه ثم هدي. 51/20
پروردگار ما، كسي است كه همه موجودات را آفريد و هدايت به كمال فرمود.
- 63ربنا باعد بين اسفارنا و ظلموا انفسهم. 19/34
مردم توانگر يمن به درويشان حسد بردند و گفتند:) پروردگارا، بين شهرهاي يمن تا شام را سرزمين خشك قرار ده تا درويشان نتوانند بدون زاد و راحله سفر كنند. آن مردم بدين دعا به خود ستم كردند.
- 64ربنا غلبت علينا شِقْوتُنا و كنا قوما ضالين. 107/23
پروردگارا، شقاوت بر ما غلبه يافت و گمراهي گريبان ما را گرفت و ما به خود ستم كرديم.
- 65ربنا هولاء اضلونا فآتهم عذابا ضعفا من النار. 38/7
پروردگارا، اين بت‌ها و بت‌پرستان ما را گمراه نمودند. عذاب آتش آنها را دو چندان كن.
- 66ربنا هب لنا من ازواجنا و ذرياتنا قره اعين و اجعلنا للمتقين اماما. 47/25
پروردگارا، زنان و فرزنداني به ما عنايت فرما كه اسباب رو سفيدي و چشم روشني ما بشوند. خدايا ما را پرهيزكار و پيشوايان پارسا قرار ده ، يا براي ما پيشوايان پرهيزكاري بگمار.
- 67ربنا هولاء الذين اغوينا اغويناهم كما غوينا تبرانا اليك ما كانوا ايانا يعبدون 63/28
پروردگارا، كساني كه ما را گمراه نمودند تو گمراهشان كن آن چنان كه ما را گمراه نمودند، بتها مي‌گويند ما هم از آنها بيزاريم و هرگز ما را عبادت نكردند بلكه خود را عبادت كردند و پرستيدند.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم رب الگوی ناگهان حتمی خداوند
اللهم اغفر للمومنین و المومنات و المسلمین و المسلمات الاحیاء منهم و الاموات

.
.
.​
آیت‎الله تهرانی می‌گفت: بالاترین مرتبه دعا «ایثار در دعا» است؛ یعنی با این‏که خودم محتاجم فقط برای غیر بخواهم و هیچ نظری به خود نداشته باشم.
روایت از پیغمبر اکرم (ص) است که حضرت فرمود: «مَنْ قَالَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ کَتَبَ اللَّهُ لَهُ بِکُلِّ مُؤْمِنٍ خَلَقَهُ اللَّهُ مُنْذُ خَلَقَ اللَّهُ آدَمَ إِلَى أَنْ تَقُومَ السَّاعَةُ حَسَنَةً وَ مَحَا عَنْهُ سَیِّئَةً وَ رَفَعَ لَهُ دَرَجَةً». در این روایت آمده که اگر کسی برای مؤمنین و مؤمنات طلب مغفرت کند، خداوند به عدد هر مؤمنی که از هنگام خلقت آدم تا قیامت خلق می‏کند، برای او سه چیز در نظر می‏گیرد؛ برایش حسنه می‌نویسد و از گناهانش می‌کاهد و بر مقامش می‏افزاید.
من این روایت را که خواندم، تعجب کردم. می‏دانید تعجب ما برای چیست؟ چون ما مخلوقیم، محدودیم و تَنگ نظریم؛ لذا تعجب می‏کنیم که چگونه اگر یک نفر بگوید: «اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَات» به عدد تمام انسانهای مؤمنی که خدا از زمان حضرت آدم تا به قیامت خلق کرده، خداوند در نامه عمل او به عدد همه آن‏ها حسنه می‏نویسد! تازه این اولین چیزی است که خدا در عوض این دعا به داعی می‏دهد.
دوم، «وَ مَحَا عَنْهُ سَیِّئَةً»؛ خداوند به ازای این کاری که کرده، یک گناه هم از او پاک می‏کند و او را از آلودگی معصیت تطهیر می‏کند.
سوم، «وَ رَفَعَ لَهُ دَرَجَةً»؛ از آن طرف نسبت به مقامات معنویه‏، یک درجه او را بالا می‏برد. دعا برای دیگری این سه اثر را دارد. هم پاداش بسیار دارد، هم تطهیر دارد و هم ترفیع مقام و درجه دارد.
بنابر این تأکید بر دعا برای غیر به این جهت است که اثر این دعا برای داعی بیشتر است نسبت به تاثیری که برای مدعوٌّ له دارد. تو با این دعا، بیشتر به دست می‏آوری؛ هم از نظر پاداش و حسنه، هم از نظر تطهیر از گناه و هم از نظر مقامات معنویه و ترفیع درجه

حضرت محمد صلی الله علیه و آله :

لَيسَ شَىْ ءٌ أَسرَعَ إِجابَةً مِن دَعوَةِ غائِبٍ لِغائِبٍ؛

هيچ دعايى زودتر از دعايى كه انسان در غياب كسى مى كند، مستجاب نمى شود.

(بحارالأنوار، ج90، ص359، ح17)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعای 12صحیفه سجادیه:
مُقِرٌ لَکَ بِأني لَم أستَسلِم وَقتَ إِحسانِکَ إِِلاّ بِالإِقلاعِ عَن عِصيانِکَ، وَ لَم أَخلُ فِي الحالاتِ کُلّها مِنِ امتِنانِک َ

اعتراف می کنم به این که جز با خود داری از معصیت تو در هنگام احسانت ، تسلیم تو نشده ام و در هیچ حالی بدون منت و احسان تو نبوده ام

تفسیر: (يعنى:) اقرار كننده ام به‌ آنكه فرمانبردارى ‌و‌ انقياد ننموده ام در‌ وقت احسان تو‌ مگر به‌ بازايستادن از‌ عصيان ‌و‌ نافرمانى تو. ‌و‌ مى تواند بود كه‌ «وقت الاحسان» متعلق باشد به‌ حاصل مقدر ‌و‌ تقدير كلام چنين شود كه: مقر لك بانى لم استسلم لعظمتك ‌و‌ جلالك الا بالاقلاع عن عصيانك حال كونه حاصلا فى وقت احسانك ‌و‌ هو وقت التوبه ‌و‌ الاقلاع.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعای اول صحیفه سجادیه:​

(18) و برای ما روزیهای پاکیزه ارزانی داشت و ما را بر همه آفریدگان برتری و فضیلت پایدار بخشید . تا آنجا که همه ی آفریدگان با قدرت کامل و عزت الهی ، مطیع و منقاد ما گردیدن.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا

صحیفه سجادیه
توبه

اَللَّهُمَّ وَ اِنَّهُ لا

الهى مرا قدرت

وَفآءَ لى بِالتَّوْبَةِ اِلاّ بِعِصْمَتِكَ، وَ لاَاسْتِمْساكَ بى عَنِ الْخَطايا

وفاى به توبه خود جز با حفظ تو نيست، و توان خوددارى از گناهان ندارم

اِلاَّ عَنْ قُوَّتِكَ، فَقَوِّنى بِقُوَّةٍ كافِيَةٍ، وَ تَوَلَّنى بِعِصْمَةٍ مانِعَةٍ.

جز به قوّت تو، پس مرا با نيروى كافى تقويت كن، و خود عهده‏ دار نيروى بازدارنده از گناهم باش.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا

صحیفه سجادیه
توبه

اَللَّهُمَّ اَيُّما عَبْدٍ تابَ اِلَيْكَ وَ هُوَ فى عِلْمِ الْغَيْبِ عِنْدَكَ

الهى هر بنده‏ اى كه به سويت باز گردد و حضرتت به علم غيبى كه دارى مى‏ دانى

فاسِخٌ لِتَوْبَتِهِ، وَ عآئِدٌ فى ذَنْبِهِ وَ خَطيئَتِهِ، فَاِنّى اَعُوذُ بِكَ

كه او توبه‏ شكن و بازگردنده به گناه و خطاى خويش است، پس من به تو پناه مى‏ برم

اَنْ اَكُونَ كَذلِكَ، فَاجْعَلْ تَوْبَتى هذِهِ تَوْبَةً لا اَحْتاجُ بَعْدَها

از آنكه چنين باشم، اينك اين توبه مرا چنان توبه‏ اى قرار ده كه بعد از آن محتاج توبه‏ اى

اِلى‏ تَوْبَةٍ، تَوْبَةً مُوجِبَةً لِمَحْوِ ما سَلَفَ، وَالسَّلامَةِ فيما بَقِىَ.

ديگر نباشم، توبه‏ اى كه سبب محو گناهان گذشته، و ايمنى از گناه در بقيّه ايّام عمر باشد.

coldpress

عضو جدید
الهی همه مردم شاد باشن
الهی همه مردم بی نیاز باشن
الهی هیچ مردی جلوی خانوادش شرمنده نباشه

بالا