فایل pdf در مورد MFI

ببخشید ،ببخشید، میشه یه توضیحی در موردش بدین؟
اینکه چی هست و به چه دردی میخوره دقیقا؟
اخه من تا حالا عادت کرده بودم همیشه دانلود میکردم بعد خودم میرفتم کامل ته و توهشو در می اوردم
ولی گفتم این دفعه هم یه کمکی ازتون بخوام
هم حالا که زحمتشو کشیدین یه توضیح کوچیکیم راجع بهش بدین;)

REZA.F

کاربر بیش فعال
اخه من تا حالا عادت کرده بودم همیشه دانلود میکردم بعد خودم میرفتم کامل ته و توهشو در می اوردم
MFI یا همون شاخص جریان مذاب یک ملاک رئولوژیکی هست که در آزمایشگاهها برای اندازه گیری ویسکوزیته مذاب پلیمرها خصوصاً پلی اتیلن در کاربرد فبلم ها به کار میره. حتماً بخون

human

عضو جدید
توضیح بیشتر در مورد شاخص جریان مذاب

توضیح بیشتر در مورد شاخص جریان مذاب

MFI يك مقدار كاربردي است كه سرعت جريان پليمر را بيان مي كند و معياري از ويسكوزيته يك پليمر ترموپلاستيك در دما و فشار مشخص است همچنين تابعي از وزن مولكولي پليمر نيز مي باشد . به طور مشخص مقدار گرم يك پليمر ترموپلاستيك كه در اثر فشار حاصل از يك وزنه معين در درجه حرارت مشخص از يك داي به طول 8mm و قطر 2,0955mm در مدت زمان 10 دقيقه عبور نمايد را نرخ جريان مذاب آن پليمر مي گويند و اندازگيري آن با استفاده از دستگاه پلاستومتر انجام مي گيرد و براي انواع پلي اتيلن (LDPE,MDPE, HDPE) مقادير مختلفي از MFI در استاندارد تعريف شده است . اين آزمون براي مواد اوليه (جهت تائيد كيفيت مواد) و نيز برروي محصول انجام مي شود كه MFI بدست آمده براي محصول مطابق استاندارد نبايد بيشتر از 25 درصد با MFI ماده اوليه تفاوت داشته باشد در غير اينصورت فرآيند توليد، نيازمند تنظيمات جديد خواهد شد .