[ فایل مقاطع مختلف براي Etabs ] نام گذاری و تعریف مقاطع

aair

عضو جدید
سلام دوستان
از دوستان کسي فايلهاي ورودي مقاطع مختلف براي برنامه هاي etabs , safe را کسي داره؟ البته برنامه isb نوشته طراحي باجي هست ولي خيلي موقع ها براي من کار نکرد يک جورهايي هم وقت گير بود! حالا دوستان مقاطع استاندارد مختلف مورد استفاده در ايران را سراغ دارند ؟
خيلي ممنون ميشم اگه دوستان بهم کمکي بکنند يا يک راهنمايي در اين باره بکنند.
يا علي

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sma519

عضو جدید
ISB+PROPER

ISB+PROPER

اگر کلا" نمی خواهید با ISB کار کنید که هیچ . ولی اگر نمی دانستید که چطور باید کار کنید ، از لینک ریز این برنامه را همراه با راهنمایی استفاده از آن دانلود کنید .

http://urmiacivil.mihanblog.com/Post-8.ASPX

:)

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
چگونگی ذخیره مقاطع طراحی شده در Etabs

چگونگی ذخیره مقاطع طراحی شده در Etabs

سلام دوستان.
من در مورد etabs کمک لازم دارم...
میخواستم بدونم وقتی یک مقطع طراحی میکنیم مثلا یه مقطع از IPE دوبل با ورق اتصال چی کار کنم که اون مقطع ذخیره بشه و دوباره بتونم ت و پروژه های بعدی ازش استفاده کنم...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام دوستان.
من در مورد etabs کمک لازم دارم...
میخواستم بدونم وقتی یک مقطع طراحی میکنیم مثلا یه مقطع از IPE دوبل با ورق اتصال چی کار کنم که اون مقطع ذخیره بشه و دوباره بتونم ت و پروژه های بعدی ازش استفاده کنم...

سلام

خیلی راحت.
کافیه موقع ایجاد فایل جدید، با انتخاب دکمه Choose .edb فایلی که مقاطع خودت توش تعریف شده رو انتخاب کنی.
با اینکار تمام مقاطع، ترکیب بارها، متریالها، دالها، دیوار ها خلاصه همه چی به جز مدل فایل اصلی به فایل جدید منتقل میشه.

saeedekhob

عضو جدید
section builder

section builder

سلام می تونی از نرم افزار section bulder کمک بگیری و فایل مقطع را save کنید.
موفق باشید.

hsharghi

عضو جدید
سلام دوست عزیز

تو بعد از معرفی مقطع مورد نظرت در برنامه و SAVE کردن فایلت این مقطع تو فایل ذخیره شده.
از این به بعد وقتی خواستی فایل جدیدی بسازی خود برنامه به صورت اتوماتیک ازت میپرسه که از اطلاعات فایل قبلی میخوای استفاده کنی؟ که بایستی Choose EDB رو بزنی و روی فایل ذخیره شده قبلی کلیک کنی تا یکسری اطلاعات کلی از جمله مقاطع رو از روی اون فایل برات بیاره/

حامد.
;)

rasool.civil

مدیر بازنشسته
روش تعریف مقاطع برای سازه فولادی درEtabs

روش تعریف مقاطع برای سازه فولادی درEtabs

روش تعریف مقاطع برای سازه فولادی درEtabs ;i که فکر کنم مشکلترین قسمت طراحی سازه فولادی باشه
البته آسونه ها

پیوست ها

• SD.pdf
    229.7 کیلوبایت · بازدیدها: 5
آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
فایل مقاطع ایرانی + راهنما

فایل مقاطع ایرانی + راهنما

از این لینک هم میتونید مقاطع ایرانی رو با راهنماش دانلود کنید
یعنی دو تا پست قبلی رو با هم دانلود میکنید;)

دانلود فایل های مقاطع ایرانی به همراه راهنما
لینک دانلود:
http://www.khanehomran.com/dwn/files/CD Sections.zip

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
مقاطع بتنی هم دارید

سلام
مقاطع بتنی که آماده نیست
باید بسازید ساختنش خیلی راحت تر از مقاطع فولادیه
برای اینکه هر بار نخواید بسازید میتونید وقتی new میزنید از گزینه choose.edb استفاده کنید تا مقاطع فایلی که قبلا ساختید داخل فایلتون باشه

reza2011

عضو جدید
به نظر من يك مهندس عمران موفق و با تجربه هيچ گاه در طراحي هاي واقعي از فايل مقاطع ديگران استفاده نميكنه . چون نبايد به فايل مقاطعي كه از ديگران به دستش ميرسه اطمينان كنه . به نظر من هر مهندس بايد شخصا براي خودش يك بار واسه هميشه فايل مقاطعش رو شروع كنه به ساختن و به تدريج بانك مقاطعش رو تكميل كنه ... و هرگز هم فايلش رو به كسي نده چون اگر مشكلي در طراحي يا اجرا پيش بياد ممكنه مسئوليت به گردنش بيفته .

nirgiya

عضو جدید
وقتي تو ايتبس مقاطع جواب نميدن(سازه ي فولادي) فقط بايد نوع اونها رو عوض كرد؟يعني كار ديگه اي رو اشتباه انجام نداديم؟

samangan

عضو جدید
درخواست پروفیل های ایرانی

درخواست پروفیل های ایرانی

باسلام خدمت دوستان.من پروفیل های لانه زنبوری رو واسه ایتبز می خواستم اگه کسی داره بیزحمت واسم بفرسته . ممنون میشم

navid1357

عضو جدید
در مورد ااستفاده از مقاطع قبلی کمی دقت کن چون با توجه به قفل شکسته بودن برنامه هر بار در صورت استفاده از choose بعضی مواقع مقاطع بهم می خوره بهترین راه که من چند سال هست به مشکل نخوردم برای طراحی یک سازه جدید از فایل قبلی استفاده کن و کلیه مدل را پاک کن و بعد grid ها را بسازه جدید تعریف کن برو جلو

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. برای اینکه نمره تیر ستون ها تو داشته باشی باید تو همون منوی View قسمت Set Building View Option تیک کنار Line section رو بزنید

3.JPG

بعد روی OK کلیک کنید.

4.jpgاینم نمره تیر ها برای ستون ها و بادبند ها هم کافیه نمای الویشن رو بزنی.

ایتبس اتصالات رو طراحی نمیکنه. برای طراحی اتصالات باید نیرو های تکیه گاهو در بیاری و دستی طراحی کنی.

برای کنترل فایلت هم باید بگم که کنسول ها رو مفصلی گرفته و دستکی هم قرار نداده که باید یا گیردار اجرا بشه یا دستک بزارید. برای کف ها هم دیاگرام صلب در نظر نگرفته. برای بادبند های ضربدری هم باید عدم تقسیم خودکار رو فعال میکرد

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام. برای اینکه نمره تیر ستون ها تو داشته باشی باید تو همون منوی View قسمت Set Building View Option تیک کنار Line section رو بزنید

مشاهده پیوست 160030

بعد روی OK کلیک کنید.

مشاهده پیوست 160031اینم نمره تیر ها برای ستون ها و بادبند ها هم کافیه نمای الویشن رو بزنی.

ایتبس اتصالات رو طراحی نمیکنه. برای طراحی اتصالات باید نیرو های تکیه گاهو در بیاری و دستی طراحی کنی.

برای کنترل فایلت هم باید بگم که کنسول ها رو مفصلی گرفته و دستکی هم قرار نداده که باید یا گیردار اجرا بشه یا دستک بزارید. برای کف ها هم دیاگرام صلب در نظر نگرفته. برای بادبند های ضربدری هم باید عدم تقسیم خودکار رو فعال میکرد

ممنون مهندس بابت پاسختون ..................

1-بخوایم بدونیم جهت برآورد خرید آهن .......................... حالا که محاسبات انجام شده ............................... نرم افزار با ما میده که چقدر آهن مثلا نمره 16 و چقدر نمره 18 و ................... در هر طبقه و در کل نیاز داره .................از کجا میشه این اطلاعات رو دریافت نمود..........................

....................2IPE18F2PL13*1 .................مختصر شده چیه ...............تا ایجا شو درست فهمیدم .......................... 2تا آی پی نمره 18 ....................دو تا پلیت به عرض 13 سانت و ضخامت یک سانت این F ........یعنی کجا و طول پلیتها چنده پس ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mm_ce1990

عضو جدید
مقاطع ایتبس

مقاطع ایتبس

سلام

دوستان کسی میدونه چطوری میشه مقاطع موجود در یک فایل ایتبس رو به صورت یک فایل با پسوند .pro استخراج کرد؟