فارکس چيست ؟

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام

با توجه به اهميت فراوان آشنايی با بازارهای مالی ، بنده تو اين تاپيک قصد دارم مقدماتی رو با زبان ساده و کاربردی در مورد بازار مبادلات خارجی (FOREX) برای مهندسان صنايع عزيز بيان کنم.

دوستان عزيز می تونن تجربيات و يا سوالات و ابهامات خودشونو بيان کنن تا در مورد اونا بحث صورت بگيره.

نوشتن مطالب رو از پست های بعدی آغاز خواهم کرد

با تشکر

m.ali.m

عضو جدید

با سلام

با توجه به اهميت فراوان آشنايی با بازارهای مالی ، بنده تو اين تاپيک قصد دارم مقدماتی رو با زبان ساده و کاربردی در مورد بازار مبادلات خارجی (FOREX) برای مهندسان صنايع عزيز بيان کنم.

دوستان عزيز می تونن تجربيات و يا سوالات و ابهامات خودشونو بيان کنن تا در مورد اونا بحث صورت بگيره.

نوشتن مطالب رو از پست های بعدی آغاز خواهم کرد

با تشکر
سلام.منتظر صحبتهای مفیدتونم.

ma_arman

عضو جدید
دوست من سلام
من آموزش فارکس و متا تریدر را به صورت pdf می خواستم داری
ممنون می شم به هم بدی

businessman

عضو جدید
دوست من سلام
من آموزش فارکس و متا تریدر را به صورت pdf می خواستم داری
ممنون می شم به هم بدی

من ebook فراوان دارم (بیش از 2 3 گیگ) در رابطه با این بازار ,اما مرتکب این گناه بزرگ نمی شم که در اختیار شما دوست عزیز بگذارم توصیه هم می کنم دوستان خودشون رو توی این گرداب بزرگ نندازن من تا به حال شاهد بدبخت شدن ده ها و شاید صدها نفر در این بازار از نزدیک بودم که یکی از اونها خود بنده بودم حالا بگذریم که بالای 95% هستش آمار افراد متضرر در این بازار.
به هرحال این بازار های مالی گلدکوئست یا از این قبیل بیزینس های پیش پا افتاده نیست که هرکس با یک مبلغ ناچیز پا به این بازار بذاره و خیلی راحت ترید کنه و هزاران دلار به جیب بزنه.
واقعیت اینه که برای کار در بازارهای مالی احتیاج به سال ها تجربه و دنیایی از اطلاعات هستش. پس دوستان به دل خودشون صابون نزنن که با یک آموزش ساده توسط این شرکت ها که چقدر هم زیاد شدند می تونن دیگه تبدیل به یک تریدر موفق شید.
البته از استاد anathema از مطرح کردن این بحث تشکر می کنم چرا که به واقع داشتن اطلاعات در رابطه با بازارهای مالی خیلی مفید هست اما کار کردن برای کسی که واقعن شغل اصلیش این نیست و توانایی مالی برای ضرر دادن هم نداره به هیچ عنوان توصیه نمی شه.
به هرحال اگر سوالی هم در رابطه با این بازار بود در خدمتم.
با احترام 

mahzad

عضو جدید
با سلام و تشکر از جناب آناتما
من خیلی به مبحث بازار سهام که بومی شده ی بازار ارز بین الملل هست علاقه دارم. خودم هم برای ورود به آن با راهنمایی یکی از دوستان شروع به مطالعه تحلیل تکنیکال کردم اعم از سرچ و کتاب "تحلیل تکنیکال" از "جان مورفی". ناراحت شدم که دوست عزیزمون "بیزینس من" ضرر کرده تو این بازار اما امیدوارم با بهبود شرایط اقتصادی کشور ورود به عرصه بازار سهام در حال حاضر سودمند باشد. با افزایش آگاهی در این زمینه می شه نه تنها سود شخصی داشت بلکه به عنوان کارشناس در شرکت های سرمایه گذاری مشغول به کار شد.
این هم آدرس مقاله ای از تحلیل تکنیکال :http://www.sahamyab.com/c/document_library/get_file?p_l_id=664811&folderId=664973&name=DLFE-2703.pdf

آخرین ویرایش:
بالا