فارسی کردن دیتا بیس (پروژه جاوا)

شیما بلا

عضو جدید
سلام دوستان
من یه کمک فوری میخوام یه برنامه نوشتم با جاوا تو محیطnetbeans پایگاه داده هم با mysql هستش ولی زمانی که data فارسی وارد میکنم علامت سوال تو پایگاه داده ذخیره میشه تمام کارم به فنا رفت پس فردا باید پروژمو تحویل بدم لطفا کمک کنید​

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه کمک فوری میخوام یه برنامه نوشتم با جاوا تو محیطnetbeans پایگاه داده هم با mysql هستش ولی زمانی که data فارسی وارد میکنم علامت سوال تو پایگاه داده ذخیره میشه تمام کارم به فنا رفت پس فردا باید پروژمو تحویل بدم لطفا کمک کنید​
سلام
دیتا بیس رو باید روی utf8_persian_ci بگذاریم تا بتونیم اطلاعات فارسی رو توی جدول های آن قرار بدهیم:
;CREATE DATABASE db_name CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci

شیما بلا

عضو جدید
سلام
دیتا بیس رو باید روی utf8_persian_ci بگذاریم تا بتونیم اطلاعات فارسی رو توی جدول های آن قرار بدهیم:
;CREATE DATABASE db_name CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci

مرسی عزیزم ولی این کارو قبلا کرده بودم تو mysql فارسی ذخیره میکنه ولی اگه بخوام از طریق فرم داده ذخیره کنم یا از داده ها استفاده کنم همش علامت سوال ذخیره میکنه

esfandiari.pgdp

عضو جدید
سلام
من خودم خیلی گرفتار این مورد بودم
URL رو باید utf8 کنید به این صورت
jdbc:mysql://localhost:3306/dbname?user=root&password=yourpassword&useUnicode=true&characterEncoding=utf8
ببینید جاوا خودش UTF-8 هستش mysql هم که با دستورات بالا که دوستمون گفتن utf-8 میکنید و به وسیله این connection مربوطه رو هم utf-8 میکنید تا مشکل حل بشود.
اگر نشد لطفا تمامی فیلد ها رو هم یکی یکی به utf-8 ببرید

موفق باشد

آخرین ویرایش: