فاجعه ی آب

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
این روزها خبر آبرسانی از سدهای غرب کشور به استان خوزستان رو همه شنیدند.
به نظر شما این همه هزینه برای لوله کشی از سدهایی که ظرفیت آبی بسیار پایینی دارند و حتی پاسخگو نیاز استان خودشون هم نیستند یکم شبیه فاجعه نیست؟؟؟
به نظرتون اگه همون مقدار سرمایه گذاری رو میکرد برای آبشیرین کن کنار دریای خلیج فارس بهینه تر نبود؟؟؟
اگه میزان آب سدهای غرب کشور ب وضعیت بحرانی برسه چقدر باید هزینه کنند که حالا آب رو از جنوب ببرند به اونجا؟؟ فکر کنید چقد باید هزینه انرژی کنند برای پمپاژ آب از سطح دریا بر روی ارتفاعات زاگرس؟؟
یکی هست منو راهنمایی کنه که اگه دارم استباه فکر میکنم از اشتباه دربیارم؟؟
باور کنید اگه همه این سرمایه گذاریها بی برنامه و بی هدف باشه خدا میدونه قراره کشورمون به کجا برسه.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سدهارو همینجوری الکی نمیسازن که پایش دارن که چقدر ورودی اب داره و...
البته من یک فناوری دیدم که توی اردیبهشت ماه تاثیرش خیلی زیاد بود و بارشهای خوبی در سطح کشور شاهد بودیم بنظر میشه با این کارها سطح متوسط بارش رو که یکی از محققان مربوطه توضیح میداد که میشه تمامی سدهای ایران رو پر از اب کرد بالا برد و به نتجه دلخواه رسید
به نظر شما این همه هزینه برای لوله کشی از سدهایی که ظرفیت آبی بسیار پایینی دارند و حتی پاسخگو نیاز استان خودشون هم نیستند یکم شبیه فاجعه نیست؟؟؟
به نظرتون اگه همون مقدار سرمایه گذاری رو میکرد برای آبشیرین کن کنار دریای خلیج فارس بهینه تر نبود؟؟؟
اگه میزان آب سدهای غرب کشور ب وضعیت بحرانی برسه چقدر باید هزینه کنند که حالا آب رو از جنوب ببرند به اونجا؟؟ فکر کنید چقد باید هزینه انرژی کنند برای پمپاژ آب از سطح دریا بر روی ارتفاعات زاگرس؟؟
باور کنید اگه همه این سرمایه گذاریها بی برنامه و بی هدف باشه خدا میدونه قراره کشورمون به کجا برسه.

!austenite

کاربر حرفه ای
وضعیت آبی کشوربسیاربغرنج شده خداهممونو نجات بده
مهمترین کاری که میشه انجام تغییرسیستم آبیاری اراضی کشاورزی به سبک قدیم هست
آبیاری قطره خیلی وقته تو دنیارایج شده ولی عملاتو ایران نه

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من اولانظر شما رو به خوندن این تایپیک جلب می کنم که خودم چند وقت قبل اشتراک گذاشتم : [h=1]جنگ آب (نفت قرن آینده)[/h]
مشکل آبی ما کلا برمیگرده به مشکل مدیریت منابع . کلا بحث شیرین سازی خلیج فارس و انتقال به مرکز ایران و انتقال آب دریای خزر به دریاچه ارومیه یکی از چرت و پرت های سیاسی دولتی هایمان هست که برای خام کردن ملت ازش استفاده می کنند .
دولتی که نمی تونه یه قیمت گوجه فرنگی رو ثابت نگه داره بس نباید ازش انتظار داشته باشی برات آب شرب محیا کنه. الان ترکیه با سد سازی و مدیریت منابع و برخورد جدی و همکاری کل ملت به پیشرفت هایی رسیدند ولی باز جای کار داره.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من اولانظر شما رو به خوندن این تایپیک جلب می کنم که خودم چند وقت قبل اشتراک گذاشتم : [h=1]جنگ آب (نفت قرن آینده)[/h]
مشکل آبی ما کلا برمیگرده به مشکل مدیریت منابع . کلا بحث شیرین سازی خلیج فارس و انتقال به مرکز ایران و انتقال آب دریای خزر به دریاچه ارومیه یکی از چرت و پرت های سیاسی دولتی هایمان هست که برای خام کردن ملت ازش استفاده می کنند .
دولتی که نمی تونه یه قیمت گوجه فرنگی رو ثابت نگه داره بس نباید ازش انتظار داشته باشی برات آب شرب محیا کنه. الان ترکیه با سد سازی و مدیریت منابع و برخورد جدی و همکاری کل ملت به پیشرفت هایی رسیدند ولی باز جای کار داره.

بله تاپیک فوق العاده ای هست. همه نظریاتو خوندم
اما واقعا با افزایش جمعیت و گرمای هوا واقعا دیوانگی هست ک آب سدها رو انقدر راحت از دست بدیم
شما فکر کنید با این روند خشکسالی و گرمای هوا ما نه تنها آبی برای خودمون ذخیره نمیکنیم بلکه آب ذخیره هم داریم نابود میکنیم
اما حرفهای شما کاملا درسته
خب دوستمون گفت سدها پایش داره من فقط یک لبخند تلخ زدم خب آخه برادر من همونقدر ک ورودی خروجی نیروگاه برق ورودی خروجی دانشگاهها و ورودی خروجی هزاران منبع انرژی و سرمایه در کشور پایش میشه و تحت کنترل هست این هم بهش اضافه میشه.
وقته یک استان بزرگ با مصرف آب بالا به خروجی یک سد اضافه میشه مصرف به صورت تصاعدی زیاد میشه بعد شما فکر کن که این موضوع تو ایران مدیریت بشه!!!!
تا بخان جناح چپ‌و راست هر کدوم تقصیر رو بندازن گردن هم و بعدش کاغذ بازی ها و توجیهاتشون و ... به خودمون میایم خبر فاجعه اتمام سد فلان
هیچ کاری ک از دستمون برنمیاد نه بودجه و نه توان سیاسی و نه مدیریت درست. فقط باید بشینیم و با چشمان خودمون ببینیم هم کشورمون داره نابود میشه هم آینده مون

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
وضعیت آبی کشوربسیاربغرنج شده خداهممونو نجات بده
مهمترین کاری که میشه انجام تغییرسیستم آبیاری اراضی کشاورزی به سبک قدیم هست
آبیاری قطره خیلی وقته تو دنیارایج شده ولی عملاتو ایران نه

من فک نکنم خدا مسئول بی کفایتی و بی فکر آدمها باشه
درسته کشاورزی باید مدرن بشه ولی این فقط قسمت خروجی سیتم هست. من دارم از ورودی منابع آب حرف میزنم من میگم امیدی به بارش نیست گرمای هوا محشتناک شده جمعیت رو ب رشد. نباید منابع به راحتی از دست برن باید ما به فکر جایگزین و منبع جدید باشیم.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله تاپیک فوق العاده ای هست. همه نظریاتو خوندم
اما واقعا با افزایش جمعیت و گرمای هوا واقعا دیوانگی هست ک آب سدها رو انقدر راحت از دست بدیم
شما فکر کنید با این روند خشکسالی و گرمای هوا ما نه تنها آبی برای خودمون ذخیره نمیکنیم بلکه آب ذخیره هم داریم نابود میکنیم
اما حرفهای شما کاملا درسته
خب دوستمون گفت سدها پایش داره من فقط یک لبخند تلخ زدم خب آخه برادر من همونقدر ک ورودی خروجی نیروگاه برق ورودی خروجی دانشگاهها و ورودی خروجی هزاران منبع انرژی و سرمایه در کشور پایش میشه و تحت کنترل هست این هم بهش اضافه میشه.
وقته یک استان بزرگ با مصرف آب بالا به خروجی یک سد اضافه میشه مصرف به صورت تصاعدی زیاد میشه بعد شما فکر کن که این موضوع تو ایران مدیریت بشه!!!!
تا بخان جناح چپ‌و راست هر کدوم تقصیر رو بندازن گردن هم و بعدش کاغذ بازی ها و توجیهاتشون و ... به خودمون میایم خبر فاجعه اتمام سد فلان
هیچ کاری ک از دستمون برنمیاد نه بودجه و نه توان سیاسی و نه مدیریت درست. فقط باید بشینیم و با چشمان خودمون ببینیم هم کشورمون داره نابود میشه هم آینده مون
باز همه اینها ر می گرده به مدیریت منابع .
من یادمه زمان احمدی نژاد وزیر جهاد اش یه حرف قشنگی زد همه سوژه اش کرده بودند ولی انصافا حرف حق گفته بود : بجای واردات قطعات خودرو از چین هندوانه و گوجه و خیار وارد کنیم! یعنی میوه هایی که پر مصرف آبی هستند . الان وضعیت حالمون اینطوریه . کارخانجات آب شرب زیادی الکی هدر میدن بخاطر اینکه نظارت قوی نیست من قبلا جایی کار می کردم هر روز حدود 130000 لیتر آب شرب رو هدر میداد در حالیکه می تونست با 500 600 میلیون اون آب رو به چرخه برگردونه.شما حساب کن در پتروشیمی ها واحد های فرآیند چقدر آب هدر رفت میشه یا کارخانجات صنایع شیمیایی و شیشه هر روز میلیون متر مکعب آب هدر میره ولی کسی با هاشون کار نداره. پارسال تبریز هندوانه کیلویی 100 تومن شده بود یعنی 100 برابر پول اش آب مصرف کرده بود ولی کی نظارت می کنه ؟ بس تنها تقصیر سد ها نیست تقصیر دولت و خودمون هم هست. من سربازی 14 سال پیش سرپل ذهاب کرمانشاه بودم کل شهر آب اش روززانه 4 5 ساعت قطع میشد ولی همه تابستون خیار باغی می کاشتند با کل هدر رفت آب! می دونی چرا ؟ چون کار نبود در آمدی نبود مدیریت مصرف نبود خیار خوب می فروختند تا پول در بیارند ! می بینی همه اینها بهم وابسته اند .
در کل در ایران بهینه سازی انرژی و مدیریت سوخت و منابع آبی و بهره وری مفهومی نداره چون همه ازش به عنوان ابزار سیاسی استفاده می کنند.
من به شما قول میدم در انتخابات بعدی وقتی کسی برای میتینگ بره خوزستان اولین حرف اش اینه : پرا باید خوزستان آب نداشته باشه مگه شما هم در جنگ کم شهید دادین ! مدیران قبلی چیکار می کردند ؟ مگه اینجا کربلاست ......

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
این لینک را مطالعه کنید من در مورد ش حتی به پروژه هم نوشتم ببینید در دنیا از چه چزهای ساده ای تولید آب می کنند
شما فک کن تو کشوری ک مردم فقط میخان روزشون رو شب کنند تو کشوری ک مهمترین دغدغه جوون ها اینکه اگه لباس مورد علاقه اشون رو بپوشن از جامعه طرد میشن اگه فلان کار رو نکنن گناه کار میشن اگه دوست داشته باشه از ی جایی ب بعد تنها زندگی کنه همه به اون ب چشم دیگه نگاه میکنند و ۹۰ درصد مجبورند تن به زندگی مردود پدر مادرهاشون بدن دیگه برای کسی نبوغ فکری میمونه؟؟
تو کشوری ک هیچ جای تفریحی وجود نداره و ته ته ته آرزوی هر کسی اینه که یک روزی از ایران بره این یعنی بی هویتی مردم.
مردم تا وقتی ک برای گرسنگی و نفس بخان اینطوری آشوب کنند دولت هم فقط به فکر این میوقته ک شکم مردم رو سیر کنه حالا ب هر قیمتی!! نمونه اش همین آب شرب خوزستان یا بازار تهران ک شد وعده وعید تو خالی. مردم باید به یک خرد دست جمعی برسند مردم همه باید از روی خرد متحد بشند.
اینکه اکثر مقامات تصمیم گیرنده کشور سن بالایی دارند و حاضر نیستند به هیچ قیمتی پست خودشون رو ترک کنند و فرصت رو ب جوونها بدن این یعنی یک جای کار میلنگه یعنی اون صندلی زیادی نرم و راحته و نمیشه از روش بلند شد وگرنه اگه تو نگران مملکتت هستی بشین از دور مشورت بده بزار فکر نوین بیاد وارد بشه.
مردم الان راضی شدندو همه خوشحال ک آب شرب مشکلش حل شد ولی عزیز من تازه شروع مشکلات و بحران اساسی هست.
الان دولت تمام قواشو گذاشته برای رفع تحریم نفت ولی فک کنید چقد خوب میشد اگه مدیریت صحیح اتفاق میوفتاد و انقد انقد نفت ما با ارزش بود و که ما حتی یک قطره اش هم به هیچ جا صادر نمیکردیم و همه اش صرف مصرف داخلیو کارخانجات پتروشیمی خودمون میشد. مگه کم ظرفیت داریم ؟؟
یا اینهمه زمین کشاورزی و قابل کشت ک همه در حال نابودی هست. دبی باید بیابون شن زار رو به بهشت تبدیک کنه ما باید بهشت رو به جهنم عجب چرخه ی تلخی.
حرف طولانی شد و اکثرا تکراری ولی باید انقد گفته بشه تا همه متحد بشن. همه نظر بدن . درسته اینجا کسی صدامونو نمیشنوه ولی باز هم امیدبخشه لااقل میدونیم ک تنها نیستیم.

!austenite

کاربر حرفه ای
من فک نکنم خدا مسئول بی کفایتی و بی فکر آدمها باشه
درسته کشاورزی باید مدرن بشه ولی این فقط قسمت خروجی سیتم هست. من دارم از ورودی منابع آب حرف میزنم من میگم امیدی به بارش نیست گرمای هوا محشتناک شده جمعیت رو ب رشد. نباید منابع به راحتی از دست برن باید ما به فکر جایگزین و منبع جدید باشیم.
بالاخره باید ازداشته هامون حفاظت کنیم همین الانشم دیرنیست

!austenite

کاربر حرفه ای
باز همه اینها ر می گرده به مدیریت منابع .
من یادمه زمان احمدی نژاد وزیر جهاد اش یه حرف قشنگی زد همه سوژه اش کرده بودند ولی انصافا حرف حق گفته بود : بجای واردات قطعات خودرو از چین هندوانه و گوجه و خیار وارد کنیم! یعنی میوه هایی که پر مصرف آبی هستند . الان وضعیت حالمون اینطوریه . کارخانجات آب شرب زیادی الکی هدر میدن بخاطر اینکه نظارت قوی نیست من قبلا جایی کار می کردم هر روز حدود 130000 لیتر آب شرب رو هدر میداد در حالیکه می تونست با 500 600 میلیون اون آب رو به چرخه برگردونه.شما حساب کن در پتروشیمی ها واحد های فرآیند چقدر آب هدر رفت میشه یا کارخانجات صنایع شیمیایی و شیشه هر روز میلیون متر مکعب آب هدر میره ولی کسی با هاشون کار نداره. پارسال تبریز هندوانه کیلویی 100 تومن شده بود یعنی 100 برابر پول اش آب مصرف کرده بود ولی کی نظارت می کنه ؟ بس تنها تقصیر سد ها نیست تقصیر دولت و خودمون هم هست. من سربازی 14 سال پیش سرپل ذهاب کرمانشاه بودم کل شهر آب اش روززانه 4 5 ساعت قطع میشد ولی همه تابستون خیار باغی می کاشتند با کل هدر رفت آب! می دونی چرا ؟ چون کار نبود در آمدی نبود مدیریت مصرف نبود خیار خوب می فروختند تا پول در بیارند ! می بینی همه اینها بهم وابسته اند .
در کل در ایران بهینه سازی انرژی و مدیریت سوخت و منابع آبی و بهره وری مفهومی نداره چون همه ازش به عنوان ابزار سیاسی استفاده می کنند.
من به شما قول میدم در انتخابات بعدی وقتی کسی برای میتینگ بره خوزستان اولین حرف اش اینه : پرا باید خوزستان آب نداشته باشه مگه شما هم در جنگ کم شهید دادین ! مدیران قبلی چیکار می کردند ؟ مگه اینجا کربلاست ......
مردم ما خودشون مقصرن
اون زمانی که روحانی داشت تو خوزستان سخنرانی میکرد یابه قول شما میتینگ انتخاباتی داشت ومیگفت :مردم خوزستان!چه شبها که من ودکترجهانگیری تاصبح به خاطر شمانخوابیدیم وگریه کردیم!!!
بعد یه عده هم واسش جیغ وهورا میکشیندند فهمیدم ما هربلایی سرمون میاد مقصر خودمونیم
متاسفانه درحال حاضر دغدغه مدیرای ارشد کشور فقط مسائل بین المللیه وازمسائل داخلی غافل هستندکسی به فکر آب نیست

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما فک کن تو کشوری ک مردم فقط میخان روزشون رو شب کنند تو کشوری ک مهمترین دغدغه جوون ها اینکه اگه لباس مورد علاقه اشون رو بپوشن از جامعه طرد میشن اگه فلان کار رو نکنن گناه کار میشن اگه دوست داشته باشه از ی جایی ب بعد تنها زندگی کنه همه به اون ب چشم دیگه نگاه میکنند و ۹۰ درصد مجبورند تن به زندگی مردود پدر مادرهاشون بدن دیگه برای کسی نبوغ فکری میمونه؟؟
تو کشوری ک هیچ جای تفریحی وجود نداره و ته ته ته آرزوی هر کسی اینه که یک روزی از ایران بره این یعنی بی هویتی مردم.
مردم تا وقتی ک برای گرسنگی و نفس بخان اینطوری آشوب کنند دولت هم فقط به فکر این میوقته ک شکم مردم رو سیر کنه حالا ب هر قیمتی!! نمونه اش همین آب شرب خوزستان یا بازار تهران ک شد وعده وعید تو خالی. مردم باید به یک خرد دست جمعی برسند مردم همه باید از روی خرد متحد بشند.
اینکه اکثر مقامات تصمیم گیرنده کشور سن بالایی دارند و حاضر نیستند به هیچ قیمتی پست خودشون رو ترک کنند و فرصت رو ب جوونها بدن این یعنی یک جای کار میلنگه یعنی اون صندلی زیادی نرم و راحته و نمیشه از روش بلند شد وگرنه اگه تو نگران مملکتت هستی بشین از دور مشورت بده بزار فکر نوین بیاد وارد بشه.
مردم الان راضی شدندو همه خوشحال ک آب شرب مشکلش حل شد ولی عزیز من تازه شروع مشکلات و بحران اساسی هست.
الان دولت تمام قواشو گذاشته برای رفع تحریم نفت ولی فک کنید چقد خوب میشد اگه مدیریت صحیح اتفاق میوفتاد و انقد انقد نفت ما با ارزش بود و که ما حتی یک قطره اش هم به هیچ جا صادر نمیکردیم و همه اش صرف مصرف داخلیو کارخانجات پتروشیمی خودمون میشد. مگه کم ظرفیت داریم ؟؟
یا اینهمه زمین کشاورزی و قابل کشت ک همه در حال نابودی هست. دبی باید بیابون شن زار رو به بهشت تبدیک کنه ما باید بهشت رو به جهنم عجب چرخه ی تلخی.
حرف طولانی شد و اکثرا تکراری ولی باید انقد گفته بشه تا همه متحد بشن. همه نظر بدن . درسته اینجا کسی صدامونو نمیشنوه ولی باز هم امیدبخشه لااقل میدونیم ک تنها نیستیم.
نمی خام بحث رو به موضوع غیر آب بکشم ولی میگم حق با شماست.
در متن تون به کلمه ای اشاره کردین : خرد . متاسفانه فرق جهان سوم و اول در همین کلمه هست خرد. اونا از خرد بالایی برخوردار بودند استفاده کردند شدند آلمان ما ها هم دنیا به عینمون نبود چسبیدیم به دیانت شدیم ایران الان.
متاسفانه اتحاد در کشور مفهوم اشو از دست داده هر کسی برای خودش سازی می زنه . هر قومی برای خودش شده محروم ظلم دیده.
از این بحث ها باید یه نتیجه اساسی بگیریم از ماست که برماست رک بگم : باید بدونیم برای چی میریزیم خیابون.
ممنون

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مردم ما خودشون مقصرن
اون زمانی که روحانی داشت تو خوزستان سخنرانی میکرد یابه قول شما میتینگ انتخاباتی داشت ومیگفت :مردم خوزستان!چه شبها که من ودکترجهانگیری تاصبح به خاطر شمانخوابیدیم وگریه کردیم!!!
بعد یه عده هم واسش جیغ وهورا میکشیندند فهمیدم ما هربلایی سرمون میاد مقصر خودمونیم
متاسفانه درحال حاضر دغدغه مدیرای ارشد کشور فقط مسائل بین المللیه وازمسائل داخلی غافل هستندکسی به فکر آب نیست
اعتراف می کنم کل عمر م در مورد رای دادن اشتباه کردم دوبار رای دادم که هر دوتا شون خریت محض کردم : یکیش دور دوم خاتمی دومی دور دوم روحانی. یعنی همیشه بدبختی ما شده گزینه بین بد و بدتر .دیگه رای نمی دم .

!austenite

کاربر حرفه ای
درگیری بر سر آب در کازرون یک کشته برجا گذاشت/ مصدومیت ماموران

گروه اجتماعی الف، ۲۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۵

فرمانده انتظامی کازرون از درگیری تعدادی از افراد یک روستا با پلیس حین جمع آوری پمپ های غیر مجاز آب و مرگ یک نفر خبر داد.
به گزارش مهر، سرهنگ محمد عبادی نژاددر تشریح این خبر گفت: ماموران انتتظامی شهرستان کازرون در راستای اجرای حکم قضایی مبنی بر جمع آوری پمپ های غیر مجاز آب، به یکی از روستاهای مربوطه در حوزه پاسگاه انتظامی کمارج اعزام شدند.
وی ادامه داد: در حین اجرای حکم توسط ماموران انتظامی، تعدادی از افراد آن روستا نسبت به اجرای حکم معترض و ضمن تمرد و تعدی نسبت به ماموران ، اقدام به سنگ پرانی به سمت آنان و ایجاد درگیری کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون افزود: در این خصوص ماموران انتظامی پس از اخطارهای فراوان مبنی بر متفرق شدن جمعیت، اقدام به تیر اندازی هوایی با سلاح ساچمه زنی کرده که در این میان یک نفر از متمردین به هویت " الف – الف" از ناحیه گردن مجروح و به بیمارستان انتقال داده شد که در بیمارستان فوت کرد.
سرهنگ عبادی نژاد با بیان اینکه در این درگیری تعدادی از ماموران انتظامی نیز از ناحیه دست و چشم و به وسیله سنگ پرانی افراد مجروح شدند، افزود: نیروی انتظامی مجری قانون است و بر اساس وظایف ذاتی خود در راستای اجرای حکم قضایی در مواجهه با مخلان نظم و امنیت عمل می کند.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز نمایندگان خوزستان مجلس رو ترک کردن بابا خوشا ب غیرتتون ساعت خواب احتمالا بقیه نمایندگان واستادن تا اوضاع شهر و استانشون مثل خوزستان بشه بعد اونا هم یه تکونی بدن ب خودشون

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
درگیری بر سر آب در کازرون یک کشته برجا گذاشت/ مصدومیت ماموران

گروه اجتماعی الف، ۲۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۵

فرمانده انتظامی کازرون از درگیری تعدادی از افراد یک روستا با پلیس حین جمع آوری پمپ های غیر مجاز آب و مرگ یک نفر خبر داد.
به گزارش مهر، سرهنگ محمد عبادی نژاددر تشریح این خبر گفت: ماموران انتتظامی شهرستان کازرون در راستای اجرای حکم قضایی مبنی بر جمع آوری پمپ های غیر مجاز آب، به یکی از روستاهای مربوطه در حوزه پاسگاه انتظامی کمارج اعزام شدند.
وی ادامه داد: در حین اجرای حکم توسط ماموران انتظامی، تعدادی از افراد آن روستا نسبت به اجرای حکم معترض و ضمن تمرد و تعدی نسبت به ماموران ، اقدام به سنگ پرانی به سمت آنان و ایجاد درگیری کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون افزود: در این خصوص ماموران انتظامی پس از اخطارهای فراوان مبنی بر متفرق شدن جمعیت، اقدام به تیر اندازی هوایی با سلاح ساچمه زنی کرده که در این میان یک نفر از متمردین به هویت " الف – الف" از ناحیه گردن مجروح و به بیمارستان انتقال داده شد که در بیمارستان فوت کرد.
سرهنگ عبادی نژاد با بیان اینکه در این درگیری تعدادی از ماموران انتظامی نیز از ناحیه دست و چشم و به وسیله سنگ پرانی افراد مجروح شدند، افزود: نیروی انتظامی مجری قانون است و بر اساس وظایف ذاتی خود در راستای اجرای حکم قضایی در مواجهه با مخلان نظم و امنیت عمل می کند.
مردم روستا تنها برد و راه نجات خیلی از مدیران مملکت هست ک تمام اشتباهاتشونو پشت نقاب اسلام پنهان کردن و الان اون مدیران دارند حمایت این مردم هم از دست میدن.
مردمی ک به خاطر نبود آگاهی از مسائل روز دنیا و قناعت های خیلی خیلی غیر منطقی راه رو برای سوء استفاده باز گذاشتن. و الان بیشترین تاوان رو پس میدن
بهترین راهکار ک البته فقط یک رویای غیر قابل دسترس هست اینه که نوابغ ایران ک الان در بهترین سمتها در بهترین کشور ها دارند ثروت سازی میکنند با مردم در ارتباط باشند و نگفته هایی ک در دلشون موندو بگند.
بگند ک چرا رفتند و چه چیزی مانع پیشرفتشون شد
بعضی وقتها آدمها فکر میکنند همه چیز واضح هست و نیازی به گفتن نیست ولی ای کاش بدونند ک همیشه آگاهی و صحبت حلال تمام مشکلات حل نشدنی هست.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
حماسه ای مدبرانه و غرور آفرین بار دیگر :)
مسئولین شهری برای صرفه جویی در مصرف آب، آبیاری و کاشت چمن در سطح شهر را ممنوع کرده
من مطمئن هستم برای رسیدن به این اقدام بی سابقه کلی بی خوابی و جلسات مهم مدیریتی داشتند شک نکنید

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان پیام دادن چمن مصرف آبش زیاد خوبه!
جام‌جم: از ديدگاه شهرسازي، فضاي سبز شهري عبارت است از بخشي از سيماي شهر كه از انواع گياهان تشكيل شده است. در صورتي كه از فضاهاي آزاد شهري كه متضاد فضاهاي فيزيكي ساخته شده در شهر است سخن بگوييم در اين صورت فضاهاي بالقوه جهت توسعه فضاي سبز شهري در ذهن تداعي مي‌شود.

به طور كلي فضاي سبز برخلاف معنايي كه ممكن است در ذهن ايجاد كند تنها محلي پر از دار و درخت و گل و گياه نيست بلكه نمادي از تفكرات فرهنگي و اجتماعي يك جامعه است.

متاسفانه آمارها نشان مي‌دهد با وجود اقداماتي كه طي سال‌هاي اخير شهرداري‌ها به عنوان متوليان توسعه فضاي سبز در شهرها انجام داده‌اند اما هنوز سرانه 0.2 درصدي فضاي سبز در شهرهاي ما با ميانگين جهاني 0.8درصد فاصله بسياري دارد.

اینکه مدیران اکثر اوقات خوب خودشونو در ویلاهای میلیاردی با استخر و فضای سبز بی نظیر بگذرونند و فضای سبزو از مردم عادی جامعه با کلی فشارهای اقتصادی و استرس روزانه بگیرند یکم بی رحمیه.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلاصه خیلی راهای بهتری هست
زمان آب دادن گیاهان رو عوض کنند و در طی شب آبیاری انجام بشه
نحوه آبیاری رو عوض کنند
و سیستم تصفیه فاضلابو قوی تر کنند و آب تصفیه رو به چرخه آبیاری گیاهان برگردونند
و برای روستاهای اطراف یک گروه مدیریتی خوب بفرستند تا سیستم کشاورزی روستاها رو به صورت مدرن مدیریت کنند.( البته با دستمزد خوبو نیروی جوان و متخصص و ...)

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
این فقط واضح و روشنه پولی ک قراره صرف مردم و رفاه زندگیشون بشه اگه به هر دلیلی قطع شد مطمئن باشید یا دزدیده شده یا جای بدتری خرج شده

!austenite

کاربر حرفه ای
[h=1]تصویب کلیات طرح انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان/آب به استان کرمان و خراسان جنوبی نیز منتقل می‌شود[/h]
3970502241

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تصویب کلیات طرح انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش خانه ملت،‌ محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس اظهار داشت: با حضور وزیر ارتباطات در نشست امروز این کمیسیون، گزارشی از وضعیت بودجه وزارتخانه ارائه شد، در این گزارش موضوع خاصی مطرح نشد و تنها نحوه اختصاص اعتبارات در حوزه وزارتخانه مورد رسیدگی قرار گرفت.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان مورد بررسی قرار گرفت موضوع با حضور جانباز معاون وزارت نیرو و کارشناسان مربوطه مطرح شد و نمایندگان با کلیات آن موافقت کردند.
وی بیان داشت: براساس این طرح دولت می تواند با روش BOO سرمایه بخش خصوصی را به کار گیرد و آب دریای عمان را بعد از شیرین کردن به مرکز استان انتقال دهد.
مفتح توضیح داد: طرح فقط انتقال آب به استان سیستان و بلوچستان است؛ اما در نظر داریم متممی در این طرح قرار داده تا آب به استان کرمان و خراسان جنوبی نیز انتقال داده شود.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیاین همین جا شرط ببندیم از تصویب لایحه تا اجرایی شدنش چقد طول میکشه
من ک میگم اصلا تا سال آینده هیچ امیدی به اجرایی شدنش نیست
سال دیگه هم خدا بزرگه:smile:

!austenite

کاربر حرفه ای
بنظرم حالا که کسی دلش به حال آب نمیسوزه هرکسی ازخودش شروع کنه وآب کمترمصرف کنه
واقعا حیفه که یه روز ایرانمون بیابون بشه

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حرفتون خیلی درسته اما بحث سر چیز دیگه است.
ببینید شما میگید سبزه زار آب زیادی مصرف میکنه اما واقعا سبزه یک عضو جدا نشدنی از فضای سبزه. اصلا طیف رنگی سبزه زار خودش کامل کننده برای فضای سبز هست . فضای لطیفی ک ایجاد میکنه چه از نظر طیف رنگی چه بویایی همش واقعا بی نظیره نمیدونم چی قراره جاشو بگیره.
اصلا تو تمام فضاهای سبزی ک تو هر کشوری میبینید سبزه زار واقعا عضو اصلی هست.
و صرفه جویی درسته اما زمانی ک آب باشه. با این روندی ک داره پیش میره آبی نمیمونه برای صرفه جویی. نظارت تو کارخونه ها نیست. نظارت تو کشاورزی نیست. مدیریت ضعیفه.
درسته اگه هر آدم تو ایران روزی ۱ لیتر آب صرفه جویی کنه در کل میشه ۸۰ میلیون لیتر اما آیا همین ۸۰ میلیون لیتر هم بعدا مدیریت میشه؟؟
اگه مدیریت درست انجام بشه باید همین قانون تصویب شده تا آخر سال بهره برداری بشه

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
در حال حاضر تنها ۱۰ درصد حجم مخازن سدهای استان گلستان آب دارد، این عدد نشان می دهد که حجم آب سدهای گلستان نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد کاهش یافته است.