غلبه بر سادگی (خامی)

irpersian20

عضو جدید
سلام
از چند نفر در مقاطع مختلف شنیدم که میگن انسان ساده ای هستی و پخته نیستی
و واقعا هم کلاه های بدجوری سرم رفته
27 ساله هستم . برای پخته شدن و غلبه بر این موارد و مشکلات باید چی کار کرد؟

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام
روز بخیر،
دوست عزیز نظر بنده این هست که این صحبت شما نسبی هست. پختگی روندی است که در پی اشتباهات شما حاصل میشه. خلاصه بگم که اگر شما امروز اشتباهی رو بکنید در آینده نخواهید کرد.
البته به هیچ عنوان منظورم این نیست که اشتباه زیاد داشته باشید! چون بهای تک تک اشتباهاتاتون رو باید پرداخت کنید اما قطعا یک بها رو دوبار پرداخت نخواهید کرد.

irpersian20

عضو جدید
من وضعم خراب تر این حرفهاست
چند وقت پیش رو صداقت و سادگی و دلسوزی یک کاری شروع کردیم بعد اوعضاع ناجور شد . همه در رفتند و همه تقصیر ها و مشکلات شد گردن من
مردم برای اینکه خودشون رو راحت کنند و فرار کنند. شرف و وجدان و همه چی رو زدن کنار و همه چیز رو گذاشتن گردن من و رفتند
مردم هم که راحت و از روی ظواهر قضیه قضاوت کردند و من رو مورد حمله قرار دادند و بی مهری کردند...کسانی که شاید یک درصد ماجرا رو هم نمی دونستند

Uchiha Itachi

عضو جدید
من وضعم خراب تر این حرفهاست
چند وقت پیش رو صداقت و سادگی و دلسوزی یک کاری شروع کردیم بعد اوعضاع ناجور شد . همه در رفتند و همه تقصیر ها و مشکلات شد گردن من
مردم برای اینکه خودشون رو راحت کنند و فرار کنند. شرف و وجدان و همه چی رو زدن کنار و همه چیز رو گذاشتن گردن من و رفتند
مردم هم که راحت و از روی ظواهر قضیه قضاوت کردند و من رو مورد حمله قرار دادند و بی مهری کردند...کسانی که شاید یک درصد ماجرا رو هم نمی دونستند

قوی تر شدن بهایی داره که باید شما پرداخت کنید. در همین موضوعی که شما اشاره کردید شما بهایی رو پرداخت کردید و تجربه ای رو کسب کردید که مطمئن باشید احتمال اینکه اون رو تکرار کنید نسبت به دفعه قبل خیلی کمتره (حتی به صورت ناخودآگاه). همه افراد مستقل کوهی از اشتباهات رو بر دوش می کشن (مثل خود من). هر مقدار بیشتر در معرض حوادث باشید، پخته تر میشید. فقط به خاطر داشته باشید که بهای پختگی معادل بهایی است که برای اشتباهاتتون میدید.

(در ضمن شما هم این قدر ها ساده نیستید، من شما رو از گذشته می شناسم)

همه می دونیم که:
فقط انشاء نانوشته است که غلط ندارد

آخرین ویرایش:
بالا