عیب یابی و رفع عیب خودروهای گاز سوز

sami201

عضو جدید
سلام و آرزوی موفقیت
بلاخره یک انجمن درست و حسابی گیر آوردم واسه دوگانه ها

سوال داشتم : پراید من دوگانه سوزه - کارگاهی - مدل اسفند 88 و زیمنس - مشکلی که از تابستون درگیرشم بالا رفتن دور موتور هست . ریست شده با دیاگ تنظیم شده اما 2 روزی خوبه و بعد کم کم بر می گرده . با گاز تا 1.5 و بنزین 2 - اینم فهمیدم که اگر فقط با بنزین کار کنم هیچ مشکلی نداره یعنی 2 هفته ای خوب بود . ولی وقتی دوباره گاز رو شروع کردم اینجور میشه . استپر موتور رو 2 بار عوض کردم . سنسور دریچه گاز و تست زدم البته تا قبل از اینکه بدونم با بنزین درسته هاااا - خلاصه نشد .
ضمنا استپر گاز نداره و یه چیزی شبیه 3 راهی اونجا وصله .
لطفا راهنمایی کنید . ممنون

ali_mohammad1365

عضو جدید
سلام جمیعا.
پراید88 دوگانه کارخونه دارم.مدت زیادی هست که وقتی میخوام روشن کنم باید بلافاصله گاز بدم تا دور موتور بیاد رو 3 و بیفته رو گاز تا موتور به خوبی کار کنه وگرنه ماشین ریپ بدی میزنه و رو به خاموشی میره.
حتی اگر دیر این عمل رو انجام بدم دیگه گاز هم نمیخوره مگر اینکه چند بار گاز رو پمپ کنم تا گاز بخوره و بتونم دور موتور رو رو 3 ببرم.حتی اگر وسط رانندگی به دلخواه خودم برم رو بنزین باز هم ماشین ریپ میزنه اگر با گاز دادن کنترلش نکنم خاموش میشه.این در حالی هست که اگر گاز تموم کنه و اتومات بیفته رو بنزین مشکلی نداره!!
همه این چیزا در شرایطی هست که روز قبل یا ساعت قبلش با گاز کار کرده باشم.اگر از قبل با بنزین کار کرده باشم دیگه این مشکل ها رو ندارم و ماشین راحت روشن میشه و سریع و بدون دخالت من استیبل میشه.تنظیم موتور کامل (فقط مربوط به بنزین) هم انجام دادم.حتی فلش هم کردم.
جدیدا هم یه مشکلی که دارم اینه که احساس میکنم آخرهای گاز رو نمیتونه استفاده کنه.در شرایطی که هنوز مخزن خالی نشده میفته رو بنزین و باید حتما ماشین خاموش کنم و دوباره روشن کنم و گاز بدم تا باز بره رو cng
ممنون میشم در مورد این مشکلات عتیقه ای که دارم کمکم کنید!!!

milad tu

عضو جدید
با سلام خدمت شما دوست عزیز
ماشین هایی که به صورت کارگاهی گاز سوز میشوند چون تغیر سوخت پیدا میکنند ecu با توجه به اطلاعاتی که از سنسور اکسیژن میگیرد خطای جاری درecuثبت میشود وپس از اینکه دستگاه میزنی وخطا رو پاک میکنی تا یه مدت خوبه وبعد خطای سنسور اکسیژن میگیره تنها راهش اینه که یک شبیه ساز سرراه سنسور اکسیژن تا ecuبسته شه که در زمان روی گاز ecu خطا نگیرد.
اگه بازم سوالی بود من درخدمتم

milad tu

عضو جدید
باسلام خدمت شما
اول اینکه دستگاه زدی خطایی چیزی ماشینتون داشت یا نه بعد این مشکل هایی که گفتین بیشتر به ecu گاز مربوطه وباید عوض بشه اگه نوع ecu رو بگی بیشتر میتونم راهنمایی کنم
اگه بازم سوالی بود من در خدمتم

sami201

عضو جدید
آقا میلاد یک دنیا ممنون - شبیه ساز نگار خودرو رو تایید می کنید ؟ از کجا این شبیه ساز رو باید تهیه کرد ؟ کسی وارد هست که بدونه چطور این بسته میشه ؟ ممنون که وقت میزارید .

milad tu

عضو جدید
سلام دوست عزیز دریاره چگونگی بستن شبیه ساز اکسر شرکت ها شبیه سازو با نقشه عرضه میکنند بهترین شبیه سازی که روی پراید زیمنس جواب بده p21 هست
اگه بازم سوالی بود من در خدمتم

sami201

عضو جدید
ممنون که وقت گذاشتید . من هر چی سرچ کردم از این سنسور اکسیژن p21 چیزی ندیدم . لطف می کنید بگید از کجا میشه تهیه کرد ؟ سایتی ؟ شرکتی ؟ یا لوازم یدکی ها ؟ ممنون

milad tu

عضو جدید
سلام دوست عزیز سنسور رو میتونی از جاهایی که وسیله خودرو های گازسوز میفروشند یا از کارگاه های سی ان جی خریداری کنید

ali_mohammad1365

عضو جدید
سلام مجدد.
ممنون آقا میلاد از پاسخگویی و کمک بی دریغتون فقط تو رو خدا از نقل قول استفاده کن من نفهمیدم این ecu یا شبیه ساز مربوط به سوال من میشد یا دوست دیگمون (البته با عرض پوزش).;):redface:
در هر حال در مورد ecu که والا من نمیدونم نوعش چیه یا از کجا بخونم که چه مدلی هست(لطفا بیشتر راهنمایی کنید).تنها چیزی که میدونم پراید زیمنسه!:redface::redface::redface:
در مورد خطا هم نمیدونم چه خطایی بود.راستش دادم به یکی از دوستام که تنظیم موتوری داشت و کاراش که تموم شد ماشین رو تحویل گرفتم.از نظر بنزین همه کار ممکن رو انجام داده (شستن سوزن و انژکتور و استپ موتور و ...).برنامه گاز هم داشت که فقط تونست خطای مربوط بهش رو پاک کنه (فکر کنم گفت خطا مربوط به لحظه استارت زدن بوده.گفت حتما قبل استارت بعد از باز گذاشتن سوییچ کمی مکث کن).در کل با خطاهای گاز آشنایی نداشت و نمیتونست رفع عیب کنه و فقط ارور رو پاک کرد.
در مورد اون شبیه ساز هم اگر مربوط به من میشه لطفا بیشتر توضیح بدید که کار خودمه یا حتما باید ببرم تعمیرگاه و مسایلی از این قبیل.راستش من تو کارای مکانیکی هیچی بارم نیست!!!:cry:کلا بگید هرچیزی که باید تعویض یا تعمیر بشه حدودا چقدر هزینه میندازه رو دستم.
ببخشید طولانی شد دیگه همه رو یکجا نوشتم .باز هم تشکر از دوستان خصوصا آقا میلاد عزیز:gol::gol:

milad tu

عضو جدید
سلام مجدد.
ممنون آقا میلاد از پاسخگویی و کمک بی دریغتون فقط تو رو خدا از نقل قول استفاده کن من نفهمیدم این ecu یا شبیه ساز مربوط به سوال من میشد یا دوست دیگمون (البته با عرض پوزش).;):redface:
در هر حال در مورد ecu که والا من نمیدونم نوعش چیه یا از کجا بخونم که چه مدلی هست(لطفا بیشتر راهنمایی کنید).تنها چیزی که میدونم پراید زیمنسه!:redface::redface::redface:
در مورد خطا هم نمیدونم چه خطایی بود.راستش دادم به یکی از دوستام که تنظیم موتوری داشت و کاراش که تموم شد ماشین رو تحویل گرفتم.از نظر بنزین همه کار ممکن رو انجام داده (شستن سوزن و انژکتور و استپ موتور و ...).برنامه گاز هم داشت که فقط تونست خطای مربوط بهش رو پاک کنه (فکر کنم گفت خطا مربوط به لحظه استارت زدن بوده.گفت حتما قبل استارت بعد از باز گذاشتن سوییچ کمی مکث کن).در کل با خطاهای گاز آشنایی نداشت و نمیتونست رفع عیب کنه و فقط ارور رو پاک کرد.
در مورد اون شبیه ساز هم اگر مربوط به من میشه لطفا بیشتر توضیح بدید که کار خودمه یا حتما باید ببرم تعمیرگاه و مسایلی از این قبیل.راستش من تو کارای مکانیکی هیچی بارم نیست!!!:cry:کلا بگید هرچیزی که باید تعویض یا تعمیر بشه حدودا چقدر هزینه میندازه رو دستم.
ببخشید طولانی شد دیگه همه رو یکجا نوشتم .باز هم تشکر از دوستان خصوصا آقا میلاد عزیز:gol::gol:

سلام به شما دوست عزیز
شبیه ساز ربطی به ماشین شما نداره من جواب سوال دوست دیگه ای رو دادم .
علی جان شما لطف کن مشینتو ببر پیش کسی که کار سی ان جی انجام میده نه پیش تنظیم متور بده دستگاه بزنه ببینه خطای ماشین روی گاز چیه که من بتونم بیشتر راهنمایت کنم ولی باتوجه به تجربه ای که دارم ایراد ماشین شما بیشتر به خرابی ecu گاز شبیه ایسیو گاز زیرداشبورد سمت راننده قرار داره قیمتشم حدودا بین80تا100 تومن بایک سال گارانتی .
اگه بازم سوالی بود من در خدمتم.

برزگر حسینی

عضو جدید
سلاااااااام... آقا ببخشید که من بحث رو به حاشیه میکشم :redface: ولی یه سوال دارم راجع به خودرو های گازسوز... چرا این ماشینا بعد از یه مدت رو حالت گاز توی دنده مرده صدای انفجار میده؟؟؟ البته بعضی از دوستان میگن که به خاطر فرسوده شدن شمع و وایره ولی من دلیلشو نمیتونم بفهمم :que: :):surprised:

shahrokhblash

عضو جدید
دوستان شنیدم مکش K&N رو بازده ماشین خیلی تاثیر میذاره افزایش توان
برای موتور میده
قیمتش چنده برای موتور پژو می خوام
با سپاس

Vahid.amiri

عضو جدید
اين جواب دوستمون سامي هست.به علت وجود سي ان جي سنسور اكسيژن قادر به تشخيص پارامترهاي لازم نيست به اين علت اي سي يو از برنامه خارج ميشه.دواي اين درد نصب يك خطاگير سنسور اكسيژن است.موفق باشيد

shahrokhblash

عضو جدید
در مورد سیستم cng برای خودرو سمند مدل 85 متاسفانه اون موقع ECU گاز این ماشین مدل siemens کارخونه ای گذاشتن الان یکم بعضی اوقات 3 کار می کنه
بردیم پیش یه تعمیرکار cng به من گفت ECU دست زدن بهش سخت و نایاب هست 700 تومن پولش الان!! برام می خواست 280 بگیره سیستم خودش بذاره یعنی سوزن و رگلاتور دستی خودش جالبه نگفت ecu خودم می ذارم
من موافقت نکردم سوالم اینجاست نظر شما چیه برای بهبود کارکرد راهی هست؟؟دیاگ نمیشه کرد!؟
منتظر راهنمایی شما هستم
در ضمن محبت کنید یک فایل pdf در مورد اموزش سیستم تعمیرات cng برام قرار بدین مخصوصا همین مدلی که در اختیار دارم نیاز هست.
با سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

MRM72

عضو جدید
باسلام
منم یک سوال دارم
تو سمند lx ef7 یه مشکلی برام پیش اومده که مرتب تو cng کارنمیکنه مرتب میره بنزین و میاد cng اخرشم چراغ stop و check روشن میشه و خاموش میکنه . بعضی وقتا ماشین گاز نمیخوره و سرعتش کم میشه.
الان یک مدتیه که دیگه cng نمیزنم ولی بعضی اوقات مشاهده میکنم که باک cng رو پر نشون میده.تو بنزین هم ماشین بالا پایین میشه یعنی چه جوری بگم مثل این میمونه که هی پاتو بزاری رو گاز برداری ترمز کنی !
میشه راهنما یی کنید

stefan0

عضو جدید
سلام دوستان...بنده یه مشکلی با پرایدم دارم.اونم این که وقتی می خوام روشن کنم موتور چند ثانیه ای (20-25) دل دل می کنه بعدش خوب میشه .این مشکل رو تو حالت بنزین فقط دارم.فرقی هم نمیکنه هوا سرد باشه یا گرم.مدل 88 دوگانه کارخانه هستش.در ضمن استپر رو هم تمیز کردم.درست نشد.ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

حامدجعفری

کاربر بیش فعال
سلاااااااام... آقا ببخشید که من بحث رو به حاشیه میکشم :redface: ولی یه سوال دارم راجع به خودرو های گازسوز... چرا این ماشینا بعد از یه مدت رو حالت گاز توی دنده مرده صدای انفجار میده؟؟؟ البته بعضی از دوستان میگن که به خاطر فرسوده شدن شمع و وایره ولی من دلیلشو نمیتونم بفهمم :que: :):surprised:

دوست عزیز اگه شمع کیفیتش پایین باشه یا فاصله بین دو الکترود تنظیم نباشه آوانس جرقه زیادتر شده و حین گازدادن آنی،آوانس بیشتر شده و قبل از اینکه سوپاپ هوا به طور کامل بسته بشه ،جرقه به منیفولد میزنه و هواکش می ترکه/
هم چنین اگه وایر برق دزدی داشته باشه ،شمع ترک برمیداره و موقع شتاب یا در بار زیاد ،این اتفاق پیش میاد.
عواملی که باعث این ایراد میشه:
فیلر سوپاپها بیش از حد سفت باشه/سنسور دور موتور و یا ادوانسر خراب باشن/برق دزدی از وایر،شمع،کویل/هوا کشیدن بعد از میکسر یا قبل از آن.

hossein4504

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من یه405tu5دارم.2سال پیش دوگانه سوز دستی انجام دادم.جدیدا ماشین رو گاز نمیره.یعنی وقتی کلید میزنم بره روی گاز چند ثانیه بعد از رو گاز میپره.بردم تعمیرگاه کلید قطع ووصل داخل اتاق ماشینه که چند تا چراغ سبز روش داره.تعویض کرد.اما بازم نشد.لطفا راهنمایی کنید با تشکر

حامدجعفری

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز
من یه405tu5دارم.2سال پیش دوگانه سوز دستی انجام دادم.جدیدا ماشین رو گاز نمیره.یعنی وقتی کلید میزنم بره روی گاز چند ثانیه بعد از رو گاز میپره.بردم تعمیرگاه کلید قطع ووصل داخل اتاق ماشینه که چند تا چراغ سبز روش داره.تعویض کرد.اما بازم نشد.لطفا راهنمایی کنید با تشکر

سلام دوست عزیز/اتصال بدنه گاز رو وصل کردین؟

hossein4504

عضو جدید
اتصال بدنه کدوم قسمتش هست.راستی از دوستان کسی تا حالا فیلتر هوای اسپرت و ادونسر نصب کرده.منظورم برای ماشین دوگانه سوز هست

عاشق پیشه

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
بوبین های فشار ضعیف و فشار قوی را چک کنید

hossein4504

عضو جدید
سلام رفتم تعمیرگاه یه امولاتور عوض کردم .50تومن پام اب خورد.تا حال که تقریبا50کیلومتر باهاش رفتم.مشکلی پیش نیومد.