عکس کمباین برش خورده

yavar3140

عضو جدید
13072527492.jpgپس از دانلود اگر روش زوم کنیدمیتونید قسمتهای کمباین راببینید؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اطلاعاتی درمورد کارکرد قسمتهای مختلف خواستین، بگین تا توضیح بدم

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز

حالا شدددد :D:D

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز متشکرم از این همه علاقه .
این کار تو میتونه حرکت جدیدی را تو بچه های ماشین های کشاورزی به وجود بیاره . موفق باشی .

سلام دوست عزیز
خواهش میکنم کار خاصی نکردم، من به صورت تجربی با این دستگاه ها آشنایی دارم، واسه همین دوست داشتم چیزایی که میدونیم با بچه های ماشین آلات به اشتراک بزاریم.
ایشالا که شماهم موفق و موید باشید :gol:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که کلا از ماشین آلات زیاد سر در نمیارم، اما دوس دارم یاد بگیرم... اگه همه قسمتهاشو توضیح بدی که خیلی عالیه. همینجا میشه یه تاپیک کامل و جامع درباره کمباین

به نظر من با سوال کردناست که توضیحات بهتری ارائه میشه، من اگه یه جا همشو توضیح بدم، اولا جیز خوبی درنمیاد ثانیا واسه طرف مقابل هم جذابیتی نداره
مثلا طرف بپرسه که آقا سرعت باد بزن چقدر باید باشه؟ من توضیح میدم ، ولی کلش رو توضیح دادن سخته

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
آره اینم حرفیه! خب درباره مجموعه پلت فرم توضیح بده. این اره وقتی ساقه رو ببره که همه گندما میریزه رو زمین! چطوری میره تو پلت فرم؟ بعدش چجوری میره رو انتقال دهنده؟ این انتقال دهنده بازه؟ باد نمیبره محصولو؟!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره اینم حرفیه! خب درباره مجموعه پلت فرم توضیح بده. این اره وقتی ساقه رو ببره که همه گندما میریزه رو زمین! چطوری میره تو پلت فرم؟ بعدش چجوری میره رو انتقال دهنده؟ این انتقال دهنده بازه؟ باد نمیبره محصولو؟!

اون پروانه که حالت استوانه ای داره، یه چنگک هایی بهش وصله که گندم یا هر محصول دیگه رو به سمت اره هدایت میکنه، اره هم ساقه محصول رو میزنه وبه خاطر نیرویی که پست ساقه هست، ساقه به سمت انتقال دهنده هدایت میشه، این وسط یه مارپیچ هم هست که حلزونی هم گفته میشه، به خاطر شکلی که داره ساقه های بریده شده رو به انتقال دهنده هدایت میکنه.
چند تا فاکتور اینجا مهمه
اگر محصول ما پر پشت باشه (حالا اصطلاح علمیش رو نمیدونم) مثل محصولات آبی، اون وقت اگه فاصله پروانه با سطح پلت فرم کم باشه، احتمال شکستن پروانه هست، وباید فاصله رعایت بشه، در این گونه زمینها، اصلا نیازی به بالابودن سرعت دوران پروانه هم نیست، چون ساقه هاخودشون پشت همدیگرهستن و نیروی مقاومت از فرار رو تامین میکنن، وپروانه نقشش کمرنگ میشه، ولی در زمینهای دیمی که محصول از فراوانی کمی برخوردار هست، نقش پروانه برای جلوگیری از پرت شدن ساقه پر رنگ هست، باید فاصله کمتر شده و سرعت بهینه باشد.
اره یکی از مهمترین فاکتورها برای درو محصول هستش وبه چند تا فاکتور اصلی وابسته است:
1- تیزی اره
2- سرعت رفت و برگشت
3-نوسانات اره
4- برخورد با محافظهای اره
عامل های 3و 4 در عمر اره تاثیر دارند و عامل های اصلی ایجاد سروصدا وشکستن اره هستن
ولی عامل 1و 2 در نحوه درو محصول تاثیر دارند
اگر اره ما تیز نباشد، مثل حالت ماشین ریش تراش که مو رو میکند عمل میکند و عمل بریدن ساقه بهینه نمی باشد
سرعت رفت و برگشت اره، دست ما نیست و در طراحی اره اعمال میشود.
بعد از اینکه ساقه بریده شد، توسط حلزونی به انتقال دهنده هدایت میشود.
اقسمت ورودی انتقال دهنده که ما انگشتی میگیم، میله هایی هستن که به یک میل لنگ وصل هستن و داخل و بیرون میروند ورد ضمن چرخش هم دارند که ساقه ها رو به انتقال دهنده میکشند
خود انتقال دهنده مجموعه ای از زنجیرهایی هست (زنجیرهایی که یک طرفشان حالت چنگالی دارد) با حرکت خود ساقه ها رو به سمت خرمن کوب هدایت میکنند.
در کمباین هایی که در داخل کشور استفاده میشوند این سیستم استفاده میشود و من سیستم بادی ندیدم، شاید در سیستم های تازه طراحی شده بادی هم استفاده شود.
در سیستم انتقال دهنده، فاصله بین زنجیر و سطح انتقال دهنده مهم است، اگر این فاصله کم باشد، در جایی که محصول پر پشت هست، سیستم انتقال دهنده (مثل حالت بالاآوردن) محصول رو دوباره به بیرون هدایت خواهند کرد.
و همچنین به خاطر ضربه هایی که وارد میشود، در خود انتقال دهنده دانه از مجموعه جدا شده وتلف میشود و به خرمن کوب نمی رسد. اگر هم فاصله خیلی زیاد باشد و محصول کم، خود سیستم زنجیر به خاطر شل بودن ضربه های بدی رو به سطح انتقال دهنده وارد میکند
این از سیستم درو.

آخرین ویرایش:

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا میر حسین شما کشاورزی دارین؟؟؟
اون تیغه های جلوش خطرناکه؟ آدم رو میکشه؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا میر حسین شما کشاورزی دارین؟؟؟
اون تیغه های جلوش خطرناکه؟ آدم رو میکشه؟

من رشتم معدن هستش، ولی به صورت تجربی با اینا کار کردم
الانم تو شرکتی هستم که کار مکانیک و مواد انجام میدم
جالبه نه؟
تیغه های جلوش خوب خطرناکه ولی هیچ وقت جایی رو نمیگیره، چون اولا موقعیتش اینجوریه ثانیا محافظ داره ولی اگه خودت انگشتتو ببری سمتش صدای جیغتو میشه از کیلومترها شنید: دی. البته خدای نکرده

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کمباین گندم

کمباین گندم

سلام خدمت دوستان
من خودم ی مدتی ناظر کمباین بودم ب صورت عملی با این ماشین کار کردم...و توی ی وبلاگ در باره اون مطلب جمع اوری کردم..چون حجم مطالب زیاد هستش ادرس رو میزارم

امیدوارم ک مطلب مفید واقع گردد.......ماشینهای کشاورزی >>کمباین گندم>> دوستان ب ادامه مطلب رجوع کنید

دوستان میتونند همونجا هم نظر بدن فقط ذکر کنید از باشگاه مهندسان

بالا