عکسی از کشف ردپای انسان های غول پیکر در آفریقا

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به گزارش تکناز به نقل از روزنامه اینترنتی روسی اوترا در منطقه سوازیلند واقع در جنوب آفریقا رد پای یک انسان غول پیکر به جای مانده روی صخره کشف شده است.

افراد علاقمند به تاریخچه زندگی انسانهای غول پیکر روی کره زمین در چندین میلیون سال قبل می توانند نسبت به اثبات این نظریه امیدوار باشند.
بر اساس این گزارش طول رد پای به جا مانده به یکصد و بیست سانتی متر می رسد و به عقیده محققان به احتمال خیلی زیاد به یک انسان ماقبل تاریخ تعلق دارد.

با توجه به این که رد پا به صورت عمودی قرار گرفته افراد بد بین بلافاصله اعلام کردند نمی تواند به یک انسان تعلق داشته باشد. ولی تحقیقات بعدی نشان داده این رد پا دویست میلیون سال قدمت دارد و طی این مدت تغییرات بسیار زیادی در وضع و زاویه لایه های زمین رخ داده که ممکن است موجب عمودی شدن لایه های افقی هم شده باشند.

علاوه بر این به گفته کارشناسان با توجه به این که انسان ماقبل تاریخ رد پایش را به جای خاک یا شن روی یک ماگمای سرد شده به جا گذاشته این اثر به خوبی حفظ شده است.

گفتنی است فرضیه های دیگری هم مطرح شده اند که بر اساس یکی از آنها این رد پا می تواند یک اثر هنری باشد چون روی سنگهای محل زندگی سرخپوستان چروکی آمریکا تصاویر مختلفی از انسانها و حیوانات و پرندگان کنده کاری شده است که البته با اندازه های طبیعی تطابق دارند.

hanane1

عضو جدید
کاربر ممتاز
عــاقا پاهاش اینقد بزرگ بوده دیه سرش چیقد بزرگ بوده؟:w20:
ینــــــــــــــــــــــــی چشاش چقد بزرگ بودن؟:eek:
عاقا مماخش چیقد بزرگ بوده؟
:D

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
عــاقا پاهاش اینقد بزرگ بوده دیه سرش چیقد بزرگ بوده؟:w20:
ینــــــــــــــــــــــــی چشاش چقد بزرگ بودن؟:eek:
عاقا مماخش چیقد بزرگ بوده؟

خخخخخخخخخخخخ
.........:biggrin:

فک می کردم پای خودم زیادی گندست..............خخخخخ.............حالا خیالم راحت شد......شماره پاش چند بوده حالا؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

hanane1

عضو جدید
کاربر ممتاز

خخخخخخخخخخخخ
.........:biggrin:

فک می کردم پای خودم زیادی گندست..............خخخخخ.............حالا خیالم راحت شد......شماره پاش چند بوده حالا؟؟؟؟
فک کنم 140 یا شایدم بیشتر :|
نه من میخوام بدونم دماغش چیقد بزرگ بوده ؟

پروشا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خو اگه آدما انقدر گنده بودن که سه نفر و نصفی آدم واسه کره زمین بس بود! کره زمین پر میشد!
همون اثر هنریه احتمالا:)

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما می تونین به کتاب های گذشته و البته آثاری که از اون ها به دست اومده مراجعه کنید. مثلا قبر هابیل یا قابیل 4.5 متر بوده ... یا جنازه هاییی که توی حفاری های گوناگون پیدا شده بود این اندازه بودنه ( عکس هاش ته کتاب زکریا استچین هست)