عکسهای فضای سبزی ...!

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
عکس های زیباترین مناظر و باغچه های دنیا 
آخرین ویرایش:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
شاهکارهای باغبانی در فستیوال گل و گیاه - فلوریدا

شاهکارهای باغبانی در فستیوال گل و گیاه - فلوریدا

 

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی


البته بعضیاش تکراری شد ولی دوباره دیدنش ضرر نداره!
 

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
یک باغ گل خانگی منحصر به فرد در تبریز

یک باغ گل خانگی منحصر به فرد در تبریز

یک شهروند طبیعت دوست و خوش ذوق تبریزی در اقدامی نوآورانه با پرورش هفت هزار بوته گل لاله ایرانی در منزل مسکونی خود “باغ گل خانگی” ایجاد کرده است. این شهروند دوستدار طبیعت که “صادق اقدمی فرد” نام دارد، ساکن کوی تاریخی “صدر” کلانشهر تبریز بوده و درباره چگونگی ایجاد این باغ گل خانگی به خبرنگار مهر در تبریز می گوید: از دوران کودکی علاقه خاصی به گل و گیاه و پرورش آن در محیط خانه داشتم تا اینکه حدود ۳۰ سال قبل، یکی از دوستان پدرم هنگام عیادت ایشان یک دسته گل لاله ایرانی هدیه کرد و پدرم آن گل را که برخلاف لاله های عقیم واردشده از کشور هلند، قابلیت تکثیر بالا را داشت، در باغچه حیاط منزل کاشت.
وی ادامه می دهد، از آن زمان به بعد هرساله پیاز این گل زیبای ایرانی تکثیر پیدا کرده به طوریکه اکنون شمار آن ها به ۷ هزار دسته رسیده و با توجه به فضای موجود، قابل افزایش به ۱۰ هزار دسته است. این شهروند خوش ذوق تبریزی همچنین در منزل قدیمی و باغ گونه خود اقدام به پرورش و نگهداری بیش از ۷۰ گونه منحصربفرد از گل کاکتوس کرده است که تنوعشان هر انسانی را مبهوت می کند و البته هر سلیقه ای را نیز راضی نگه می دارد. نگهداری، پرورش و تکثیر ۲۰ گونه گل شمعدانی و پیچ شمعدانی کمیاب و زیبا از دیگر اقدامات “اقدمی فرد” است که کج سلیقه ترین و حتی بی سلیقه ترین افراد را نیز به تحسین وامی دارد.
او با بیان اینکه گل و گیاه، روح آدمی را شاداب و جوان نگه می دارد، معتقد است که اگر در خانه، گل و گیاه وجود داشته باشد به شرط اینکه در کاشتن، آبیاری و مراقبت گل ها حضور فعال داشته باشیم، روحیه پرخاشگری در بین اعضای خانواده تضعیف می شود ولی افسوس که اغلب این شرط رعایت نمی شود!
هم اکنون که کشورهای مختلف با پی بردن به نتایج سودمند گیاهان زینتی، گل های آپارتمانی و باغی در محیط های کاری و زندگی شهروندان، تمام تلاش خود را برای ترویج استفاده از این مظاهر زیبایی و لطافت بکار می گیرند، ضرورت دارد نوع نگاه مسئولان کشورمان در حمایت از علاقمندان به این بخش تجدید شود. 

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
عکس تعدادی از گلهای فضای سبز شهری
 

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
چمن کاری سقف!!!

چمن کاری سقف ساختمان های مسکونی و بیمارستان ها در پکن به عنوان اقدامی در راستای ذخیره سازی انرژی

 

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
هلند؛ در باغ گل

هلند؛ در باغ گل

سال هاست توریست‌های زیادی از گوشه و کنار دنیا به طرف هلند سفر ميكنند كه از باغ گل اين كشور بازديد كنند.به گزارش باشگاه خبرنگاران اینجا مکانی است برای پیر و جوان، دارندگان نمایشگاه‌های گل و افراد معمولی ای که می‌خواهند روز خوش و مطبوعی را تجربه کنند.این باغ با ۳۲ هکتار وسعت بزرگترین باغ گل در دنیا به شمار میرود و هر ساله ۲ماه اول فصل بهار برای بازدید عموم باز است.

بودن در نمای باشکوهی از میلیون‌ها گل تجربه ای است که هیچگاه فراموش نمی‌شود.

 

Similar threads

بالا