عکسهای اورهال پالایشگاه

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اینم مسیر ریفلاکسه جالبش اینه که برای ریفلاکسم weir در نظر گرفته شده

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میشه یک کم درباره این توضیح بدی
چرا این شکلیه
درکش نمیکنم:(:redface:

ببینید این دقیقا بحث سیالاتیه برای توزیع یکنواخت ریفلاکس روی سینی با بیشترین زمان ماند اگر دقت کنید میبینید که محل down comer دقیقا مقابل ریزش reflux قرار داره در مرکزم center tray هست که برداشته شده

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
خوب چون براتون جالب بود دو تا عکس دیگه براتون از center tray قرار میدم

خوب چون برامون جالب بود؟مگه شک داشتی که برامون جالبه از جالب یه چیزی هم بالاتر من یکی از آرزوهامه که زمان اورهال توی پالایشگاه باشم چون همینطوری که میری تو پالایشگاه flash drum با برج تقطیر فقط سایزشون فرق میکنه و داخلشون رو که نمیبنی .پس از جالب یه چیزی بالاتر خوشگلن!جذابن!باورنکردنین مرسی مرسی مرسی ولی خداییش هنر آقاحامد عکاس رو نباید فراموش کرد عکاسیت بیسته

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید این دقیقا بحث سیالاتیه برای توزیع یکنواخت ریفلاکس روی سینی با بیشترین زمان ماند اگر دقت کنید میبینید که محل down comer دقیقا مقابل ریزش reflux قرار داره در مرکزم center tray هست که برداشته شده

اتفاقا سوال من هم رو همین قضیه است.
تو این عکس دهنه خروجی پیدا نیست ولی به نظر یک تکه میاد.
سوال من اینه مگه برای توزیع یکنواخت نباید از یک distributer پخش بشه روی سینی ها.
این فرمی که تو عکس هست که موجب میشه جریان برگشتی فقط از یک مسیر پایین بیاد( در امتداد خروجی(!!!!!!!!!!!
نمیدونم تونستم منظورم رو توضیح بدم؟!!

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
در مورد center tray به خدمتتون عارضم که چون گذاشتن man way در بین هر دو سینی عملا منظقی و اقتصادی نیست در اینجا در کل برج سه من وی در نظر گرفتن و ارتباط بقیه سینی بوسیله center tray برقرار میشه
راستش منم این center tray متوجه نشدم:w20: ولی ترسیدم بپرسم .یعنی روی سینیها یه قسمت که قابل برداشتنه میذارن اتصالش با بقیه سینی چطوریه؟عملکردش برای انتقال جرم معمولیه؟

gharachorloo

عضو جدید
اتفاقا سوال من هم رو همین قضیه است.
تو این عکس دهنه خروجی پیدا نیست ولی به نظر یک تکه میاد.
سوال من اینه مگه برای توزیع یکنواخت نباید از یک distributer پخش بشه روی سینی ها.
این فرمی که تو عکس هست که موجب میشه جریان برگشتی فقط از یک مسیر پایین بیاد( در امتداد خروجی(!!!!!!!!!!!
نمیدونم تونستم منظورم رو توضیح بدم؟!!

سلام
استفاده از Distributer در برجهای پر شده که فاز مایع فاز Disperse است متداول است.اما در برجهای سینی دار چون انتقال جرم تنها روی هر سینی (و نه در فواصل بین سینی ها) رخ می دهد.لازم است تمهیداتی جهت افزایش زمان تماس دو فاز اندیشیده شود.که برای فاز مایع به کمک Weir یا همان آببند این کار را می کنند.
در این عکس هم جریان رفلاکس از طریق آن لوله وارد برج شده و در پشت آببند Level می گیرد تا از روی weir سرریز شده و از طریق Down comer به سینی پایین منتقل شود.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راستش منم این center tray متوجه نشدم:w20: ولی ترسیدم بپرسم .یعنی روی سینیها یه قسمت که قابل برداشتنه میذارن اتصالش با بقیه سینی چطوریه؟عملکردش برای انتقال جرم معمولیه؟

در اینجا فکر کنم center tray بخوبی در سمت راست و چپ مشخص باشه

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
Turbine Governer

Turbine Governer

این عکس یک گاورنر توربین بخار هست که وظیفه اش تنظیم دور توربین از طریق ناب دستی است که شامل یک دور سنج نیز هست که در عکس کاملا مشخصه

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
Reactor distributer

Reactor distributer

اینم یک distributer راکتور گازی است که inlet از بالا و outlet از پایین راکتور صورت میگیره و دلیلش به علت تغییر چگالی گاز هست که باعث اختلاط بیشتر و راندمان بالاتر میشه

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
heater tubes

heater tubes

کارگران در حال جوشکاری تیوب های کوره ای هستند که قراره retube بشه

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم نحوه شستن تیوبها با water jet هست من که پرسیدم گفتن فشار خروجی آب 1500 باره خیلی زیاده یعنی اگر کسی جلوش قرار بگیره میتونه باعث قطع عضو بشه

سلام مهندس جان
فکر کنم فشار 150 بار بوده نه 1500
یا هم 1500 psi هستش (معادل 103 bar)

hasanmto

عضو جدید
فکرکنم پالایشگاه اصفهانه،آخه من امسال تواورهال پالایشگاه اصفهان منطقه الف کارآموزبودم

H-Engineer

عضو جدید
آخرین ویرایش:

k_siroos

مدیر بازنشسته
به صورت فلش میزارم.هم قشنگ تره هم شکیل تر.
بعد از دانلود از حالت فشرده خارجش کنید.
بعد روب webpage داخل پوشه کلیک کنید.
توجه کنید که کل محتوای پوشه همیشه باید با هم باشن.

http://ifile.it/7fm8evt/Presentation1.rar

اینم یه لینک دیگه

http://up.iranblog.com/images/htchro7uhaftswvso4p6.rar

باریکلا ... خیلی کار قشنگی بود . اگه فایل های اضافه رو مخفی کنی باحالتر هم میشه ;)

لینک پشتیبان

پیوست ها

• Presentation1.rar
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 1

H-Engineer

عضو جدید
فایل پاورپوینت و وقتی تبدیل میکنی به .exe یه مقدار فونتارو پشتیبانی نمیکنه متاسفانه.
من گفتم بصورت برنامه باشه که قشنگتر باشه. فایل پاورپوینتشم میزارم هرکی خواست میتونه ازش استفاده کنه!
http://www.uploadbaz.com/2074a6vpoh99

دیگه اگه فونت b nazanin و Iran nastaligh رو داشته باشید کاملا درسته.

hadi.blue.chem

عضو جدید
سلام:gol:
ممنونم از زحماتتون
ولی هیچکدوم عکسا و فایلا نمونده! میشه آپدیتشون کنین لطفا:)

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام:gol:
ممنونم از زحماتتون
ولی هیچکدوم عکسا و فایلا نمونده! میشه آپدیتشون کنین لطفا:)

سلام ..

اول از همه دوستان خوبم مخصوصا حامد و حامد عزیز ...:D بابت این کار قشنگی که کردن تشکر می کنم ...

بعد دوست من در پست 68 فایل همه عکسا بصورت خیلی قشنگ قرار داره می تونی دانلود کنی ..

:gol::gol::gol:

P O U R I A

مدیر تالار
فایل همه عکس ها در پست 68 موجوده.
ولی برای مشاهده نمونه از انها تعدادیشون را قرار میدم.

0.jpgاین عکس سینی پنجم برج تقطیر آیزوماکسه که ازش کات over flash رو میگیرن همانطور که میبینید سینی از نوع chimney tray هست که مانع انتقال جرم بشه اینطور که میگفتند تاثیر روی رنگ دیزل میذاره.

1.jpg
اینم کاتالیستهای مولبیدن – کبالت راکتور واحد unifiner هست که برای تصفیه نفتا استفاده میشه که گوگرد و نیتروژن که برای راکتورهای پلاتفورمر سم میباشند رو جدا میکنه به ککی که روی کاتالیستها نشسته دقت کنید

P O U R I A

مدیر تالار
4.jpg
اینم چند تا اریفیسه که مهندسین محترم باهاش اشنایی دارن

5.jpg

اینم عکس روغن کمپرسور گاز گردشی

P O U R I A

مدیر تالار
6.jpg

casing کمپرسور گاز گردشی به خوبی هفت مرحله کمپرسور قابل مشاهده است

7.jpg

روی ورودی پمپها همیشه صافی یا strainer برای جلوگیری از اسیب یه پمپها در صورت وجود اشیای خارجی در سیال قرار داده میشه