عکسهای اورهال پالایشگاه

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام در این تاپیک قصد دارم به مرور عکسهای اورهال پالایشگاه رو براتون بذارم هم خاطراتم زنده بشه هم یه مروری بشه

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این عکس سینی پنجم برج تقطیر آیزوماکسه که ازش کات over flash رو میگیرن همانطور که میبینید سینی از نوع chimney tray هست که مانع انتقال جرم بشه اینطور که میگفتند تاثیر روی رنگ دیزل میذاره

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اینم کاتالیستهای مولبیدن - کبالت راکتور واحد unifiner هست که برای تصفیه نفتا استفاده میشه که گوگرد و نیتروژن که برای راکتورهای پلاتفورمر سم میباشند رو جدا میکنه به ککی که روی کاتالیستها نشسته دقت کنید

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
Wafer Type Double Disc Swing Check Valve

Wafer Type Double Disc Swing Check Valve

این یک Wafer Type Double Disc Swing Check Valveهست که رو خروجی کمپرسور قرار میدن بیرون آوردنش تا توسط بازرسی از لحاظ خوردگی و پاسینگ بررسی بشه

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اینم قسمت convection کوره توضیحاتش با designchem عزیز;)

راستی designchem عزیز این همیشه برام سواله چرا این u شکل رو از کوره بیرون میذارن؟
خوب خیلی اتلاف حرارتی ایجاد میکنه خودم حدس میزنم یا یخاطر بازرسی تیوپهاست یا برای افزایش سطح انتقال حرارته

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
راستی designchem عزیز این همیشه برام سواله چرا این u شکل رو از کوره بیرون میذارن؟

خوب خیلی اتلاف حرارتی ایجاد میکنه خودم حدس میزنم یا یخاطر بازرسی تیوپهاست یا برای افزایش سطح انتقال حرارته
سلام حامد جان دستت خیییییییییییییلی درد نکنه بابت عکسها.حامد جان مثل اینکه من آلزامیر گرفتم خیلی درست توضیحش رو یادم نیست حالا همینکه تو ذهنمه به خاطر مشکل مکانیکی هستش چون توی این قسمتها تیوبها خمیده شدند تنش اونها بالاست و تحمل دمای بالا در خمیدگی رو ندارند برای همین بیرون از کوره قرار میگیرند.

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
اینم mesh packing هست که در بالای seperator ها نصب میشه برای جلوگیری از حمل مایع بوسیله گاز

اون گوشه بالا سمت راست هم یک gage glass هست که یکمش پیداست توضیحش با mona.p عزیز;)

حامد جان با اجازه خوب عکس دست به نقدی گیر اوردم یه توضیه بدم راجع به دمیستر دمیستر یا MESHPAD ها معمولاً ضخامت 150MM هستند ولی دقت داشته باشید بهGRID روی دمیستر در محاسبه طول یاقطر وسل در صورت عمودی یا افقی بودن باید ضخامت GRID رو جدا در نظر بگیرید حدود 25MM ضخامت GRID هستش

gharachorloo

عضو جدید
فکر نمیکنم تا حالا برج تقطیر رو از این زاویه دیده باشید

همینطور که در پایین سمت راست مشخصه center tray برداشته شده و در مرکز هم down comer به خوبی مشخصه

آقا حامد سلام
دستت بابت عکس ها درد نکنه عزیز. آقا چندتا سوال با دیدن این عکسها تو ذهنم اومد که ممنون میشم جواب بدی.
(1) این چه Tower ایه؟ برج تقطیره یا Extractor یا چیز دیگه ای؟ چرا مقطعش مکعبه و استوانه نیست؟
(2) اون Man Way ،هیجده اینچه؟ چون به نظرم Tray Spacing این برج یه کمی بالاست که همانطور که میدونی برای حفظ راندمان مجبورند که برج را بلندتر بسازند (ارتفاع برج چقدره؟).
(3) داخل برج Sour Service در جریانه؟چون آثار خوردگی روی بدنه Tower مشهوده.
(4) بی زحمت یه توضیح هم دربارهCentre Tray بده.
پیشاپیش منون
.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آقا حامد سلام
دستت بابت عکس ها درد نکنه عزیز. آقا چندتا سوال با دیدن این عکسها تو ذهنم اومد که ممنون میشم جواب بدی.
(1) این چه Tower ایه؟ برج تقطیره یا Extractor یا چیز دیگه ای؟ چرا مقطعش مکعبه و استوانه نیست؟
(2) اون Man Way ،هیجده اینچه؟ چون به نظرم Tray Spacing این برج یه کمی بالاست که همانطور که میدونی برای حفظ راندمان مجبورند که برج را بلندتر بسازند (ارتفاع برج چقدره؟).
(3) داخل برج Sour Service در جریانه؟چون آثار خوردگی روی بدنه Tower مشهوده.
(4) بی زحمت یه توضیح هم دربارهCentre Tray بده.
پیشاپیش منون.

این برج stabilizer بنزین و سطح مقطعش استوانه است در سمت راست down comer سینی بالاییه که برای شما این تصور رو پیش آورده که استوانه نیست برج 35 سینی داره فکر میکنم 22 -23 متر باشه در مورد man way دقیقا نمیدونم چقدره تو سایز های بالا تخمینش برام سخته در مورد خوردگی هم چون برج را در ابتدا با آب شستشو دادن و در معرض هوا قرار گرفته به این شکل در آمده و در مورد center tray به خدمتتون عارضم که چون گذاشتن man way در بین هر دو سینی عملا منظقی و اقتصادی نیست در اینجا در کل برج سه من وی در نظر گرفتن و ارتباط بقیه سینی بوسیله center tray برقرار میشه

k_siroos

مدیر بازنشسته
عالی بود پسر ...

عکس ها و اطلاعات خیلی جالبی بود .

مخصوصا قسمت Center Tray برام خیلی تازگی داشت .

مرسی حامد جان . :gol:
:gol::gol: