عکاسی معماری

وطن دوست

عضو جدید
لطفا در این تاپیک عکسهایی با موضوع معماری و آنچه که خود ثبت کرده اید قرار دهید . با توضیحات

امیدوارم با نقد کارهای یکدیگر بتوانیم هر چه بیشتر به شیوه صحیح عکاسی معماری نزدیک شویم.

پیشاپیش از همکاری شما کمال تشکر را دارم.

وطن دوست

عضو جدید
اولین عکس را خودم به اشتراک می گذارم :

مکان : مشهد - طوس
نام بنا : هارونیه
تاریخ : 2/3/87
دوربین : Canon Slrlike S5IS
+ کانورتور واید
ممنون خواهم شد چنانچه اشکالات عکس را گوشزد کنید.

منتظر نظرات با ارزشتان هستم

ارادتمند

k.memar

عضو جدید
وطن دوست جون سلام
در حد و اندازهی نقد نیستم ولی دید خودمو در مورد این عکس می گم
فضای نما در عکس باید در وسط باشه مخصوصا تو این عکس که از جلو درختارو پوشش داده و از پشت نما در عکس زده شده
از بالا و پایین هم همینطوره

!!!sarina

عضو جدید
salam dostan.man ye alame pic hay jaleb daram ama raveshe gozashtane pic ro toy bashgah nemidoonam kasi hast manoo rahnamai koone?????mrc

سپیدار

کاربر بیش فعال

+ کانورتور واید

ارادتمند
با احترام و سپاس بابت ثبت زیبایی که از این بنا انجام دادید و مهمتر از ان ما را با خود شریک کرده اید . فکر میکنم نکته ای که جلب توجه میکند ای است که پرسپکتیوی که خلق کرده اید ، در پایین کادر سمت راست ، ناگهان نیمه کاره میماند . به اعتقاد بنده بیننده نمیتواند مطمئن باشد که این بنا در انتها با چه اختلافی نسبت به سطوح دیگر پایان می پذیرد . و از انجایی که فکر میکنم در ثبت این تصویر بیشتر هدفتان بیان معماری بوده است ( منظور ثبتی است که بیننده با دیدن ان اطلاعات معماری را دریافت کند و جنبه های هنری عکس با توجه به مولفه های کلاسیک عکاسی در مرحله دوم قرار دارد ) بهتر بود کمی از سمت چپ کادر صرف نظر میکردید و در عوض بنا را کامل به بیننده اهدا میکردید یا اگر قصد برش زدن از بنا را داشید ، انتهای بنا را کات نمیکردید . از انجایی که فکر میکنم هدف بیشتر معرفی بنا بوده ، از بیان وجود نویز و . . . چشم پوشی میکنم .
باز هم از زحمتی که کشیدید صمیمانه تشکر میکنم .

reader

عضو جدید
خیلی عالی بود ، من اصلاً در زمینه عکاسی حرفه ای نیستم ، اما عکاسی رو خیلی دوست دارم ، به نظر من که کارتون فوق العاده بود . مرسی ، راستی من چه طوری میتونم عکاسی رو اصولی یاد بگیرم ؟

zh_Ameli

عضو جدید
سلام

سلام

salam azizan.oon tagh balaie mozeye iran bastane.

پیوست ها

• IMG0209A.jpg
    IMG0209A.jpg
    77.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG0142A.jpg
    IMG0142A.jpg
    32.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

gomnam68

عضو جدید

+ کانورتور واید

ارادتمند

سلام دوست عزیز.....با عکس شما با این بنا آشنا شدم....خیلی زیبا به نظر میاد اما فکر می کنم اگه زاویه بهتر بود عکس هم جذاب تر میشد....متشکر
در ضمن آسمونش قشنگ شده...موفق باشی

وطن دوست

عضو جدید
سلام دوست عزیز.....با عکس شما با این بنا آشنا شدم....خیلی زیبا به نظر میاد اما فکر می کنم اگه زاویه بهتر بود عکس هم جذاب تر میشد....متشکر
در ضمن آسمونش قشنگ شده...موفق باشی
ممنون . متاسفانه زمانی که من از این بنا عکاسی می کردم امکان ورود به محوطه فراهم نبود و این عکس را از پشت نرده ها انداخته ام. باز هم ممنون.

با احترام و سپاس بابت ثبت زیبایی که از این بنا انجام دادید و مهمتر از ان ما را با خود شریک کرده اید . فکر میکنم نکته ای که جلب توجه میکند ای است که پرسپکتیوی که خلق کرده اید ، در پایین کادر سمت راست ، ناگهان نیمه کاره میماند . به اعتقاد بنده بیننده نمیتواند مطمئن باشد که این بنا در انتها با چه اختلافی نسبت به سطوح دیگر پایان می پذیرد . و از انجایی که فکر میکنم در ثبت این تصویر بیشتر هدفتان بیان معماری بوده است ( منظور ثبتی است که بیننده با دیدن ان اطلاعات معماری را دریافت کند و جنبه های هنری عکس با توجه به مولفه های کلاسیک عکاسی در مرحله دوم قرار دارد ) بهتر بود کمی از سمت چپ کادر صرف نظر میکردید و در عوض بنا را کامل به بیننده اهدا میکردید یا اگر قصد برش زدن از بنا را داشید ، انتهای بنا را کات نمیکردید . از انجایی که فکر میکنم هدف بیشتر معرفی بنا بوده ، از بیان وجود نویز و . . . چشم پوشی میکنم .
باز هم از زحمتی که کشیدید صمیمانه تشکر میکنم .

سلام دوست عزیز
عذر خواهی از بابت تاخیر در پاسخ.
بنده بسیار متشکرم از نقد بجای جنابعالی در حقیقت حق با شماست و این مساله را در زمان عکاسی مد نظر نداشته ام و این عکس به نوعی قرار بوده تا عکس هنری باشد اما بدلیل اینکه در آن سطح و اندازه نبود تصمیم گرفتم که بعنوان عکس معماری آنرا معرفی کنم اشکالات مطروحه از طرف جنابعالی کاملا بر عکس من وارد است و از دقت نظر شما هم تشکر می کنم. و همینطور از وقتی که صرف کردید.

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
Loading...

مکان عکس: ورودی آرامگاه حافظیه شیراز

زمان : 87
دوربین : cybershot sony t5

لطفا اشکالات عکس رو بگید ..

Loading...

مکان : مقبره حافظیه شیراز

زمان : 87
دوربین : cybershot sony t5

لطفا اشکالات عکس رو بگید ..

anom

عضو جدید
سلام
من اولين باره كه عكس ميذارم:redface:
دلم ميخواد تو زمينه ي عكاسي حرفه اي تر شم.ممنون ميشم راهنمايي و كمكم كنين;)

مکان :استامبول - تركيه
نام بنا : مسجد اياصوفيه
تاریخ : 88/11/20
دوربین :samsung

پیوست ها

• SDC12278.jpg
    SDC12278.jpg
    48.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • SDC12301.jpg
    SDC12301.jpg
    51.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

anom