عوارض مصرف برخی از سبزیجات تازه

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
:)دوستان یه زمانی میگفتن سبزیجات تازه مصرف کنید برا سلامتی خوبه....
این درست....اما...!!!!؟؟
اما من میگم هر سبزی رو نخورین برا سلامتی مضره...!!!!!:eek:

متاسفانه تقریبا تمامی سبزی کاران حرفه ای کیفیت رو فدای کمیت کردن....:mad:
همه شما قطعا کارشناس هستید من نمیخوام زیاد حاشیه برم اما ما در یه جایی سبزی خوراکی رو بررسی کردیم متوجه شدیم 50برابر استاندارد نیترو داره!!!!!
از طریق کود ازته وارد بافت گیاه شده.... کسانی که در زمینه سرطان تخصص دارن میدونن وجود ترکیبات نیترات به چه معناست...!!!!... :confused:
مورد بعدی گیاه پیاز.... متاسفانه مملو از نیترو شده....طوریکه تقریبا هیچ کشوری اون رو خریداری نمیکنه...اما خودمون مصرفش میکنیم...:cry:
این سوای سموم مصرفیه که بدون توجه به دوره کارنزشون مصرف میشن...!
تازه بهم دیگه میگیم: پیاز و سبزی کلی خاصیت داره....
خدا در قرآن کم فروشان رو مورد خطاب قرار داده...آیا بنظرتون کسانی که محصول پاک خدا رو به هر دلیلی ...عامدانه یا سهوا...اینجوری آلوده میکنن و اسباب امراض مختلف رو فراهم میکنن مسوول نیستند؟!:que:

لطفا نظر بدین

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
خب ما به عنوان مصرف کننده چکار کنیم؟!
اگه میتونستیم یه زمین کشاورزی داشته باشیم که انواع سبزیها و میوه ها رو پرورش بدیم و از سلامتش مطمئن باشیم حتما همین کار رو میکردیم ولی در شرایط جوامع امروزی چاره ای جز مصرف همین سبزیها و میوه ها نداریم
چطور میتونیم بفهمیم این سبزیها عناصر سمی و سرطانزا دارن؟ یا حداقل چه راهکاری برای کاهش مضرات این ترکیبات در زمان مصرف سبزیها وجود داره؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب ما به عنوان مصرف کننده چکار کنیم؟!
اگه میتونستیم یه زمین کشاورزی داشته باشیم که انواع سبزیها و میوه ها رو پرورش بدیم و از سلامتش مطمئن باشیم حتما همین کار رو میکردیم ولی در شرایط جوامع امروزی چاره ای جز مصرف همین سبزیها و میوه ها نداریم
چطور میتونیم بفهمیم این سبزیها عناصر سمی و سرطانزا دارن؟ یا حداقل چه راهکاری برای کاهش مضرات این ترکیبات در زمان مصرف سبزیها وجود داره؟
حالا ماها اطلاع داریم.. بازم اطلاع داریم .. به این چیزا زیاد توجه نمیکنیم.. چه برسه به مردمانی که خبر ندارن.. البته.. من در جایی بودم.. که صحبت همین موضوع بود.. ولی من که خودم در وادی این رشته .ومسایلش بودم خبر نداشتم..

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
حالا ماها اطلاع داریم.. بازم اطلاع داریم .. به این چیزا زیاد توجه نمیکنیم.. چه برسه به مردمانی که خبر ندارن.. البته.. من در جایی بودم.. که صحبت همین موضوع بود.. ولی من که خودم در وادی این رشته .ومسایلش بودم خبر نداشتم..
این موضوع نیاز به کار فرهنگی و رک تر بگم ورود دولت به ماجراست....
در حقیقت کاری نمیشه واقعا عملا انجام داد. بجز توکل بخدا...
آیورودای عزیز من به تاپیک در مورد آزمایش خاک وصحت نتایج اون گذاشتم فرصت شد مطالعه کن

بالا