عمل بر روی چشم

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گلم.
آقا تو اطرافیانتون کسی لازک یا لیزیک کرده رو چشماش؟ میخام ببینم نتیجه کار به چه صورتی بوده؟
دکتر چشم خوب تو مشهد سراغ دارین برای این کار؟

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.....
توی دوستان و همکارا خیلیااا بودن این عملو انجام دادن ...همشون الان خیلی راضی هستن و مشکلی ندارن ....
فقط میگفتن که روزای اول درد داشت....ولی الان خوبن....:)

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام من تابستون لازیک انجام دادم.الانم خیلی راضیم ولی یه مشکلی که هست چشمم خیلی به نور حساس شده و زود خسته میشه که قبلا اینطور نبود

kimia63

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
سلام بنده هم شش سال پیش انجام دادم و واقعا راضیم چون نمره چشم خیلی بالا بود و از دست عینک خلاص شدم

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو رو خدا بیاین بگین اگه عمل کردین، تجربیاتتون رو بگین.

ممنون از دوستانی که وقت گذاشتن، ایشالا بتونم جبران کنم

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من تابستون لازیک انجام دادم.الانم خیلی راضیم ولی یه مشکلی که هست چشمم خیلی به نور حساس شده و زود خسته میشه که قبلا اینطور نبود
سلام، ممنون وقت گذاشتین، جدی؟؟؟ اه سخت شد قضیه. دوستان مشکل مشابه پیدا کردن ؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
تو رو خدا بیاین بگین اگه عمل کردین، تجربیاتتون رو بگین.

ممنون از دوستانی که وقت گذاشتن، ایشالا بتونم جبران کنم

یه ماه اول دیدت کم میشه بعد خوب خوبه میبینی.
دردش هم کمه.اول 2 روز درد داره

sheyda kashani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گلم.
آقا تو اطرافیانتون کسی لازک یا لیزیک کرده رو چشماش؟ میخام ببینم نتیجه کار به چه صورتی بوده؟
دکتر چشم خوب تو مشهد سراغ دارین برای این کار؟

سلام مختصر عرض ميكنم
ببينيد عمل لیزیک و لازک خيلي تفاوت بين آنها وجود داره
تو کشورها بحثترين عملی که با استفاده از لیزر انجام ميشه عمل لیزیک هست اما تو كشور خودمون ایران بیشتر بیماران تحت عمل لازک و PRK قرار می‌گیرند تعداد پزشکانی که از لیزیک استفاده می‌كنند خيلي كم هست در عمل لیزیک به این دلیل که سطح قرنیه دستکاری نميشه و لیزر به سطح آن تابيده نمكنن خیلی سریع بعد از عمل دید بیمار برمی‌گرده و فرد خیلی زود میتونه به کارهای برسه دقت كن كه یکی از مهم‌ترین مسائلی که باعث شد در ایران پزشک ها دوباره به سمت لازک و PRK برن این بود که در عمل لیزیک با برداشتن ضخامتی از قرنیه تاحدودی ضعیف میشد. علاوه براین بعضي وقت ها در زمان جراحی مشکلاتی در رابطه با لایه‌برداری از سطح قرنیه به وجود میومد که باعث استرس پزشك جراح می شد.

اما در لازک و PRK به خاطره اينكه هیچ برشی با تیغ یا لیزر برای برداشتن لایه اولیه قرنیه ایجاد نميشه و لیزر در سطح قرنیه اعمال می‌شود ساختار قرنیه دستکاری زيادي نميشه و مقاومت ان در سال‌های بعد هم دچار مشكل نميشه با این حال در لازک و PRK، لیزر به صورت مستقیم به سطح قرنیه تابانده ميشه ترمیم آن نسبت به روش لیزیک زمان بیشتری می‌برده شما در این روش باید حوصله کافی داشته باشي چون گاهی اوقات کامل شدن دید تا چند هفته طول می‌كشه اما در کل بگم برای آینده خطر کمتری داره در واقع فرایند ترمیم قرنیه پس از عمل لازک یا PRK مثل زمانی هست که خراشی روی پوست دست ایجاد ميشه و مدتی طول ميشكه تا پوست ترمیم بشه و هم رنگ و هم ضخامت ناحیه مجاور خود بشود اصلاح دید پس از عمل لیزیک بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرد دقت كن اما با انجام آن همیشه یک نقطه ضعف در قرنیه باقی می‌ماند.در مورد پزشك ان شهر خير اطلاع ندارم.

شيدا كاشاني سرو
پزشك عمومي

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مختصر عرض ميكنم
تو کشورها بحثترين عملی که با استفاده از لیزر انجام ميشه عمل لیزیک هست اما تو كشور خودمون ایران بیشتر بیماران تحت عمل لازک و PRK قرار می‌گیرند تعداد پزشکانی که از لیزیک استفاده می‌كنند خيلي كم هست در عمل لیزیک به این دلیل که سطح قرنیه دستکاری نميشه و لیزر به سطح آن تابيده نمكنن خیلی سریع بعد از عمل دید بیمار برمی‌گرده و فرد خیلی زود میتونه به کارهای برسه دقت كن كه یکی از مهم‌ترین مسائلی که باعث شد در ایران پزشک ها دوباره به سمت لازک و PRK برن این بود که در عمل لیزیک با برداشتن ضخامتی از قرنیه تاحدودی ضعیف میشد. علاوه براین بعضي وقت ها در زمان جراحی مشکلاتی در رابطه با لایه‌برداری از سطح قرنیه به وجود میومد که باعث استرس پزشك جراح می شد.

اما در لازک و PRK به خاطره اينكه هیچ برشی با تیغ یا لیزر برای برداشتن لایه اولیه قرنیه ایجاد نميشه و لیزر در سطح قرنیه اعمال می‌شود ساختار قرنیه دستکاری زيادي نميشه و مقاومت ان در سال‌های بعد هم دچار مشكل نميشه با این حال در لازک و PRK، لیزر به صورت مستقیم به سطح قرنیه تابانده ميشه ترمیم آن نسبت به روش لیزیک زمان بیشتری می‌برده شما در این روش باید حوصله کافی داشته باشي چون گاهی اوقات کامل شدن دید تا چند هفته طول می‌كشه اما در کل بگم برای آینده خطر کمتری داره در واقع فرایند ترمیم قرنیه پس از عمل لازک یا PRK مثل زمانی هست که خراشی روی پوست دست ایجاد ميشه و مدتی طول ميشكه تا پوست ترمیم بشه و هم رنگ و هم ضخامت ناحیه مجاور خود بشود اصلاح دید پس از عمل لیزیک بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرد دقت كن اما با انجام آن همیشه یک نقطه ضعف در قرنیه باقی می‌ماند.در مورد پزشك ان شهر خير اطلاع ندارم.

شيدا كاشاني سرو
پزشك عمومي

و ان نقطه ضعف در قرنیه چیه؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه، اینکه میگن شماره چشم طرف -4 دیوپتر است، منظور شماره دو تا چشمه یا فقط یکی؟

amin-1990

عضو جدید
سلام مختصر عرض ميكنم

شيدا كاشاني سرو
پزشك عمومي

با این اوصاف پس لازک بهتره دیگه؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرتون برم بیمارستان نخصصی یا مطب دکترا؟
یه بیمارستان تخصصی چشم هست تو مشهد بنام خاتم النبیا، نمیدونم چقدر کارش خوبه یا نه؟ میگم اونجا برم، یکم صرفه جویی هم بشه. چون دکترهای خوبی هم دارن

مریم ابی

عضو جدید
سلام من متولد 69 هستم که در اسفند 88 چشمهایم رو عمل لیزیک کردم اون موقع هنوز بیست سالم نشده بود چشمام هرکدوم حدود 4درجه ضعیف بودن.
بعد از عمل خیلی چ
اذیت شدم که حتی یبار چشمام خیلی قرمز و متورم شده بود و سوزش شدیدی داشتم.
بعد مدتی خوب شد اما رفته رفته احساس کردم چشمام داره ضعیف میشه رفتم دکتر گفت هرکدوم 1.5 درجه ضعیف شدن. و برام عینک نوشت. بعد تز مدتی دوباره احساس کردم چشمام ضعیف تر از قبل شده 2-3 ماه پیش رفتم دکتر چشمام 2.5 شده بود
الان میخوام دوباره عمل کنم اما یکم میترسم یعنی اطرافیانم ترسوندندم.
کسی هست که چنین مورد مشابهی داشته باشه؟
آیا عمل مجدد مقدور می باشد ؟
آیا امکانش هس چشم نابینا بشه؟
آیا امکانش هست چشمم خوب خوب بشه و دوباره ضعیف نشه؟