عمران یا صنایع

adeeba

عضو جدید
با سلام.دوستان رتبه ی من 1680منطقه 1 زیرگروه1 هست.خواهشا طی این 3-4 روز منو برای انتخاب رشته کمک کنید.من هر دو رشته عمران و صنایع رو دوست دارم.البته صنایع رو کمی بیشتر.بارتبه ی من احتمال خیلی کم صنایع امیرکبیر رو بیارم و اگه نشد دیگه احتمال زیاد صنایع علم و صنعت قبولم.از طرفی احتمال داره عمران خواجه نصیر قبول بشم.مرزه.اگه نشم گزینه بعدی عباسپور هست.
1.به نظر شما از نظر پیدا شدن کار عمران بهتره یا صنایع؟ 2.از نظر میزان متوسط حقوق کدوم بهتره؟ 3.به نظرشما رشته محل های مذکور رو چطور بچینم؟(عمران خواجه- عمران عباسپور-صنایع امیرکبیر-صتایع علم و صنعت)
در ضمن این نکه رو هم بگم که اطرافیان بیشتر میگن رشته رو به دانشگاه نفروش و اول عمران ها رو انتخاب کن.ولی وقتی 4شنبه به دانشگاه امیرکبیر مراجعه کرذم اکثر دانشجوها گفتن صتایع اوضاع بهتری الان داره و داره بهتر هم میشه.و گفتن عمران بیش ازحد اشباعه.
توی هیچکدوم پارتی هم نداریم و سزمایه هم برای ایجاد کار میتونم فراهم کنم.
نظر شما چیه؟
پشاپیش به خاطر هدیه کردن مقداری از وقتتون به من تشکر میکنم.

m.mansourpour

عضو جدید
با سلام.دوستان رتبه ی من 1680منطقه 1 زیرگروه1 هست.خواهشا طی این 3-4 روز منو برای انتخاب رشته کمک کنید.من هر دو رشته عمران و صنایع رو دوست دارم.البته صنایع رو کمی بیشتر.بارتبه ی من احتمال خیلی کم صنایع امیرکبیر رو بیارم و اگه نشد دیگه احتمال زیاد صنایع علم و صنعت قبولم.از طرفی احتمال داره عمران خواجه نصیر قبول بشم.مرزه.اگه نشم گزینه بعدی عباسپور هست.
1.به نظر شما از نظر پیدا شدن کار عمران بهتره یا صنایع؟ 2.از نظر میزان متوسط حقوق کدوم بهتره؟ 3.به نظرشما رشته محل های مذکور رو چطور بچینم؟(عمران خواجه- عمران عباسپور-صنایع امیرکبیر-صتایع علم و صنعت)
در ضمن این نکه رو هم بگم که اطرافیان بیشتر میگن رشته رو به دانشگاه نفروش و اول عمران ها رو انتخاب کن.ولی وقتی 4شنبه به دانشگاه امیرکبیر مراجعه کرذم اکثر دانشجوها گفتن صتایع اوضاع بهتری الان داره و داره بهتر هم میشه.و گفتن عمران بیش ازحد اشباعه.
نظر شما چیه؟

سلام.تبریک.من بودم عمران خواجه رو اول میزدم.بعد صنایع امیر کبیر و علم و صنعت.هر چه قدر هم بازار عمران اشباع باشه آینده روشنی داره.بعد از 10-15 سال کار کردن تو رشته عمران مطمئنا به جای خیلی خوبی میرسی و شناخته میشی و سرمایه هم که داری.موفق باشی.

اینشتین25

عضو جدید
با سلام و عرض تبریک.
به نظر من عمران رو اول بزن. چون اگه تو ساختمان سازی و طراحی نوین آن خلاقیت داشته باشی میتونی در آینده پیشرفت زیادی داشته باشی و درآمد خیلی خوبی هم کسب کنی. موفق باشی

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر شما چیه؟

سلام
داداش
تبریک میگم
بستگی به خودتون داره که دنبال چی باشین
کسی میخواد تا دکترا بخونه تا کسی که فقط دنبال لیسانس رشته ای باید بره خیلی فرق میکنه
به علاقه ات نگاه کن ببین علاقه بیشتر به صنایع یعنی کارخانه وسایل داری یا به ساختمان سازی و...
چون این دوتا رشته شبیه هم نیستن خیلی اختلاف دارن

حرف یه عمر خوب تحقیق کنید
موفق باشید

adeeba

عضو جدید
از دوستانی که نظر دادن کمال تشکر رو دارم.از سایر دوستان هم خواهش میکنم نظر بدن.خصوصا مهدسین عمران و صنایع.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر شما چیه؟

من دوستان زیادی داشتم که مهندسی صنایع خوندند.
مهندیس صنایع درس‌هاش خیلی آسونه . مستقل از اینکه کدوم دانشگاه قبول می‌شید، تقریباً هیچی یاد نمیگیرید توو این رشته (صنایع) ولی خوب اون دانشجوها بهتون درست گفتند، صنایع اوضاع کاری به مراتب بهتری داره. مخصوصاً اگه علم و صنعت قبول بشید خوبه چون استادای این دانشگاه بیشتر دستشون توو کاره و اگه روابط عمومی خوبی داشته باشی حتماً می‌تونی دستت رو بند کنی. من یه دوستی داشتم که حیف الان ایران نیست شمارش رو بهت میدادم، مهندسی صنایع علم و صنعت خونده بود و از ترم 5-6 رفت با یکی از استاداش شروع کرد به کار کردن. تا جایی که اطلاع دارم توو ارشد هم صنایع علم و صنعت قوی هست و یکی دو تا استاد "صنایع سیستم" کار قوی داره.

اگه می‌خوای 4 سال لیسانس بهت سخت نگذره و آخرش هم امید به پیدا کردن کار داشته باشی صنایع رو بزن. درسته دوستان در پست‌های بالا گفتند که عمران رو بزن و آینده‌ی روشنی داره ولی هیچ کدومشون مثال عینی نزدند. از کجا معلومه که آینده‌ی عمران بهتره وقتی از الان اشباع شده؟ آیا یه نفر رو تحت نظر داشتند که اولش توو عمران کار نداشت و بعد از 10-15 سال به جای خوبی رسیده و شناخته شده هست و سرمایه هم داره!؟ به نظرم اینا برداشت‌های سطحی هست که مردم عموماً از عمران دارن.

محل سکونتت هم که تهران هست خوبه، حتماً طی امروز و فردا برو از بچه‌های علم و صنعت راجع به صنایع سؤال کن، و از عمرانی‌هاش راجع به عمران. فقط حواست باشه با تعصب نظر ندن، و اینکه از ارشدها سؤال کن نه از کارشناسی‌های جوگیر. کلاً از صبح زود برو و از دانشگاه‌هایی که احتمال داره قبول بشی در مورد رشته‌ش از چند نفر تحقیق کن.
ضمناً علم و صنعت امکانات رفاهی بهتری از امیرکبیر و عباس‌پور داره. البته شما تهرانی هستی و از نظر خوابگاه اینا اوکی‌ای ولی خوب با یه کارت دانشجویی توو علم و صنعت میتونی نصف دانشگاه رو اجاره کنی برا چند ساعت. بوفه و غذاش هم بهتره.

adeeba

عضو جدید
با تشکر از بهنام5670. کاری رو که شما گفتید انجام دادم.به دانشگاه علم و صنعت مراجعه نمودم.ولی راستش علاوه بر اینکه به یه نتایجی رسیدم به یه دو راهی وحشتناک هم رسیدم.در این که صنایع امیرکبیر رو اول میزنم شکی ندارم.عمران عباسپور هم گزینه آخر قرار دادم.الان موندم بین عمران خواجه و صنایع علم و صنعت که کدوم رو بالاتر بذارم.هرچی بیشتر مشورت میکنم انتخاب یکی از این دو برام سخت تر میشه.حالا از عزیزان میخوام تا کمک کنن بین عمران خواجه و صنایع علم و صنعت یکی رو انتخاب کنم.لطفا دلیل بیارید.خواهشا کمک کنید.وقت انتخاب رشته داره تموم میشه.احتمال زیاد هرکدوم رو انتخاب کنم قبولم.
سخت ترین دوراهی زندگیمه.
عمران خواجه یا صنایع علم و صنعت؟

aida.ti

عضو جدید
سلام دوستان
یکی از اقوام برای انتخاب رشته بین این دوتا رشته مونده اگه میشه یه راهنمایی بکنید رشته مهندسی تکنولوژی عمران _آب وفاضلاب که زیاد برام شناخته شده نیست
!ومهندسی صنایع که صدالبته چون رشته خودمه تاکید من روی این رشته س ولی از هرلحاظ میخواد بررسی کنه ویکی رو انتخاب کنه اگه میتونید ممنون میشم راهنمایی کنید!!؟:que:

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر شما چیه؟

سلام دوست عزیز
رتبتون خوب بود ...به نظر منم صنایع بازار کار بهتری داره برای عمران حتما خودت باید شرکت بزنی ولی الان صنایع رو همه جا جذب میکنه علم و صنعت هم دانشگاه خیلی خوبیه و از نظر ادامه تحصیل هم اصلا بد نیست ...
ولی حقوق...نمیشه مقایسه کرد اول باید ببینین با کدوم زودتر میرین سرکار با توجه به نداشتن پارتی...
خواهش میکنم
موفق باشید

adeeba

عضو جدید
سپاس از همه دوستان.سرانجام صنایع رو بالاتر زدم.دعا کتید تا علم و صنعت قبول بشم.براتون بهترین ها رو از خدا میخوام.تشکر.

adeeba

عضو جدید
سلام. من نه صنایع علم وصنعت و خواجه نصیر قبول شدم و نه عمران خواجه نصیر و عباسپور.پلیمر امیرکبیر قبول شدم.راضی هم هستم.
برا خودم جالب بود!!!!
متاسفانه امسال بازهم ظرفیت منطقه1 کاهش شدیدی پیدا کرد و بچه ها بدبخت شدن!!!
به دوستانی که سال های بعد کنکور دارن توصیه میکنم تا جایی که میتونن رشته انتخاب کنن و برگه انتخاب رشته رو خالی نذارن.مهمتر از همه اینکه تا آخرین انتخاب رو فکر شده بزنن.به مشاورا هم اعتماد نکنن.خودشون برن تحقیق کنن.من خودم 90 تا انتخاب کردم که طبق پارسال انتخاب 7 قبول بودم.ولیانتخاب 44 قبول شدم.باور کنین اول نمیخواستم بیشتر از 20 تا بزنم.قسمته دیگه.
باز خدا رو شکر راضی ام.

hbigdeli

عضو جدید
سلام. من نه صنایع علم وصنعت و خواجه نصیر قبول شدم و نه عمران خواجه نصیر و عباسپور.پلیمر امیرکبیر قبول شدم.راضی هم هستم.
برا خودم جالب بود!!!!
متاسفانه امسال بازهم ظرفیت منطقه1 کاهش شدیدی پیدا کرد و بچه ها بدبخت شدن!!!
به دوستانی که سال های بعد کنکور دارن توصیه میکنم تا جایی که میتونن رشته انتخاب کنن و برگه انتخاب رشته رو خالی نذارن.مهمتر از همه اینکه تا آخرین انتخاب رو فکر شده بزنن.به مشاورا هم اعتماد نکنن.خودشون برن تحقیق کنن.من خودم 90 تا انتخاب کردم که طبق پارسال انتخاب 7 قبول بودم.ولیانتخاب 44 قبول شدم.باور کنین اول نمیخواستم بیشتر از 20 تا بزنم.قسمته دیگه.
باز خدا رو شکر راضی ام.

تبریک میگم. همین که میگی راضی هستم خیلی خوبه. موفق باشی :)

بالا