علاقه به حسابداری از کجا؟

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان عزیزم من اول با اجبار رفتم رشته حسابداری ،ترم اول دوره لیسانس رو با بی میلی گذروندم.ولی ترم دوم وقتی داشتم یکی از تمرینات اصول حسابداری رو که ترازنامه بود حل می کردم هر کاری می کردم تراز نمی شد یه ساعت طول کشید و حل نشد اینقد کلافه بودم که حتی داییم به شوخی گفت بگو چقد کم آوردی من نقد بهت بدم دست از سر این تمرین ور داری؟اینقد تمرین رو مرور کردم تا بالاخره تراز شد.از همون موقع من به خاطر استرس و هیجان حسابداری به این رشته علاقمند شدم که الان دست بردار نیستم و از تابستون می خوام خودم رو واسه دکتری آماده کنم.
شما چطور به این رشته اومدین؟آیا بهش علاقه دارین؟

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
طبق یک نظر سنجی که ما تو دانشگاه برگزار کردیم
اکثر دانشجو بدون شناخت و تنها به سفارش دوستان وآشنایان
وارد این رشته شدند (پسرها بیشتر به خاطر بازار کار)
بعضا مثل شما علاقمند شدند و بعضی ها نه ...!؟

ولی منم دقیقا مثل شما علاقه مند شدم
وقتی یک مسئله ساعت ها وقت میزاری
و در نهایت به جواب میرسی لذتی داره که
با کلمات قابل وصف نیست :ی

پ.ن لذت بیشتر وقتیه که فقط تو مسئله حل کرده باشی :D

emeraldl

عضو جدید
سلام
موقع انتخاب رشته دبیرستان همه میگفتن حسابداری رشته خوبیه و فلان و فلان
ولی من از این رشته متنفر بودم و رفتم ریاضی
دبیرستان و پبش تموم شد و بی خیال ادامه تحصیل
سرکار رفتم و لازمه ش دونستن اصول حسابداری بود منم که هنوز بدم میومد
به اجبار تو اموزشگاهی یه دوره حسابداری گذروندم و برام لذت بخش شد و مزه ش زیر زبونم موند و ادامه تحصیل دادم و الان دانشجوی کارشناسی حسابداریم
هیچ وقت فکرنمی کردم حسایدار بشم!!

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
موقع انتخاب رشته دبیرستان همه میگفتن حسابداری رشته خوبیه و فلان و فلان
ولی من از این رشته متنفر بودم و رفتم ریاضی
دبیرستان و پبش تموم شد و بی خیال ادامه تحصیل
سرکار رفتم و لازمه ش دونستن اصول حسابداری بود منم که هنوز بدم میومد
به اجبار تو اموزشگاهی یه دوره حسابداری گذروندم و برام لذت بخش شد و مزه ش زیر زبونم موند و ادامه تحصیل دادم و الان دانشجوی کارشناسی حسابداریم
هیچ وقت فکرنمی کردم حسایدار بشم!!
منم خودم ریاضی خوندم دانشگاه حسابداری خوندم...

موفق باشی ....

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موندم چرا بعضی از بچه های حسابداری که به این رشته علاقه ندارن میان این رشته؟؟؟؟؟؟

محصل بی حاصل

عضو جدید
سلام خوبید دوستان؟:D

من امسال کنکور داشتم دو روز پیش نتایج اومد رتبه م شد 30887 رشته م ریاضیه از طرفیم به تاپ رشته های رشته ی ریاضیم علاقه ندارم قصد دارم توو انتخاب رشته م رشته ی صنایع و حسابداری رو مد نظرم قرار بدم

منتها میترسم واس حسابداری ریسک کنم اصن هیچ ذهنیتی ندارم ازش نمیدونم چ ویژگی باس داشته باشم که بتونم بخونمش
چنتا از بچه هاس سایتای دیه از یه سری درساش خیلی مینالن مثه مالیه یا حسابداری صنعتی

میتونید راهنماییم کنید؟:(

xsaeidx

عضو جدید
سلام خوبید دوستان؟:D

من امسال کنکور داشتم دو روز پیش نتایج اومد رتبه م شد 30887 رشته م ریاضیه از طرفیم به تاپ رشته های رشته ی ریاضیم علاقه ندارم قصد دارم توو انتخاب رشته م رشته ی صنایع و حسابداری رو مد نظرم قرار بدم

منتها میترسم واس حسابداری ریسک کنم اصن هیچ ذهنیتی ندارم ازش نمیدونم چ ویژگی باس داشته باشم که بتونم بخونمش
چنتا از بچه هاس سایتای دیه از یه سری درساش خیلی مینالن مثه مالیه یا حسابداری صنعتی

میتونید راهنماییم کنید؟:(

سلام

اگر تازه کار باشی و خانم بدون سابقه کار در بازار استخدام میشی

اما اگر اقا باشی بدون سابقه کار استخدام نمیکنند

بازار کارش بیشتر برای خانوما خوبه

هم منشی پاسخگو تلفن اند هم حسابدار اما یه حقوق میگیرن

در کل اشباع شده و به درد نمیخوره

برای کارهای حسابداری هم اصلا دنبال مدرک نیستند صرفا سابقه کار

و اشنا بودن با اکسل و یک نرم افزار حسابداری کافیه لیسانس گرفتن فقط وقت تلف کردنه

آخرین ویرایش:

فؤواد

عضو جدید
سلام به همه دوستان
بنده از ابتدا عاشق ریاضی و فیزیک بودم و دانشگاه ریاضی محض قبول شدم اما با توجه به واقعیت های جامعه ما <بازار کار>به حسابداری تغییر رشته دادم البته به حسابداری هم علاقه داشته و دارم
هر چند شغلی که دارم آزاد هستش ولی باز بی ارتباط با حسابداری نیستش