عقل یا عشق... کدام؟

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
این موضوع سن و سال نمی شناسه! ممکنه تو سن 28 سالگی هم عاشق شد می شه تو 18 سالگی هم عاشق شد،اما این کجا و آن کجا!

10 سال تجربه و سرد و گرم زندگی از آدم بی تجربه می تونه یه عاشق با تجربه و عاقل بسازه!

فقط اینو مطمعنم که عاشق چشاش کوره

economist92

عضو جدید
بله دقیقا منم تو این زمینه یکم مشکل دارم...ممنون میشم به منم کمک کنید!
اصلا از کجا آدم میفهمه که الان تصمیمش عاقلانه هست؟
من هیچ وقت نفهمیدم و اصلا بلد نیستم که جریان این تصمیم عاقلانه چیه !! جدی و بدون شوخی میگم
شما خودتون میفهمید کی تصمیمتون عاقلانه هست و الان عقل داره فرمان میده؟ اگر بله به من هم کمک کنید.

MINA 73

عضو جدید
تو سن پایین هم همه انقدر خوش و خرم نیستن!اتفاقا چند سال بعد که به بلوغ فکری برسن گاهی وقتا به این نتیجه میرسن که چه اشتباه بزرگی کردن اما به قول شما یهویی چشم باز میکنن میبینن بچه دارن و اگه با وجدان باشن مجبورن تا آخر عمر با این قضیه کنار بیان و بخاطر بچه ها ادامه بدن!
تو مورد دوم هم شاید موقعیت اجتماعی و مسائل دیگه پیش بیاد که طرفین جدا بشن اما لااقل بزرگ شدن و با عقل تصمیم گرفتن نه از روی بچگی!
حالا باز این نظر منه....

• Like
واکنش ها: ile

70arezu

عضو جدید
فکر کنم این طوری بهتره.....
.
.

tvbea

عضو جدید
به این سوال باید متاهل ها جواب بدن
و مجرد ها از تجربه اونا استفاده نمایند

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین حالت برای پیروزی:

عقل امپراتور باشد و عشق(احساس) وزیر.
اگه برعکس باشه خراب میشه

ile

عضو جدید
یه سوال که میتونه خیلی چالش برانگیز باشه واسه کسایی که تو سن 18 تا 23 یا حتی 26 سالگی هستن و برای رده سنی 26_27 یه جواب خیلی ساده و راحت میتونه داشته باشه و رده سنی 27 به بالا که میگم اکثرا میگن عقل ولی پس :
تو انتخاب عشق زندگیت و زمانش از قلبت کمک میگیری یا عقلت؟ اگه عقل پس داستانی که پایین تعریف میکنم چی؟

خیلی ها تو سن پایین بدون داشتن پشتوانه مالی و تقریبا با دست خالی ازدواج میکنند و درسته خیلی مشکلات دارن اما همدیگر رو دوست دارن و به هم خیانت نمیکنند و تاپایان عمر زندگی راحتی دارن و از عشق هم مطمئنا و رو رابطشون حاضرن جونشون رو هم بدنو کلی هم بچه میارن ماشاالله دور برشون رو شلوغ می کنندو در ضمن نمونه هاش رو دیدم نگین نیست ،چند نمونشم دیدم خیلی دور نیست ماله زمانه خودمونن تقریبا...;)

اما بعضی ها که تو سن مناسب ازدواج با شرایط مالی مناسب و یه تفاهم خوب باهم ازدواج میکنند اون دوام رو نمیبینی ، اون عشق رو نمیبینی و خیانت هم که به دفعات چه از طرف مرد یا چه از طرف زن انجام میشه ماشاالله از طرف خانم ها دارن دیگه رکورد میزنن...:confused:
درسته ازدواج میگن مثله یه هندوانه سربسته هست یا سرنوشته یا تقدیره یا هزارتا چیزه دیگه...ولی مگه ما انتخاب معقول نکردیم تو سن بالا؟مگر نه اینکه
بچه نیستیم هوس نداریم خبری از هورمون ها نیست خیلی،مگر نه اینکه بالغ شدیم و اونایی رو که با سن پایین ازدواج کردن به مسخره گرفتیم گفتیم هوس بود بچه هستن یا هزارتا حرف دیگه...پس چرا اونا خوشبختن با حتی مشکلاته مالی و هزارتا مشکلات دیگه که دارن ولی مای بالغ عاقل نه :warn:

اصلا میخوام بدونم داستان چی هست مرسی از همه که تو بحث شرکت میکنند پیشاپیش:gol:
متاسفانه بنده داستان های شما رو قبول ندارم. اینا نظرات شخصی شما هستن و واقعیت ندارن. نمونه های زیادی دارم که در سنین بالا با عشق ازدواج کردن

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر خوب بود این بحثارو یکی جمع بندی میکرد تو پست آخر میذاشت بقیه تایید می کردن!
نمیشه همه شو خوند.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه بنده داستان های شما رو قبول ندارم. اینا نظرات شخصی شما هستن و واقعیت ندارن. نمونه های زیادی دارم که در سنین بالا با عشق ازدواج کردن
به نظرم نمیشه سن مشخصی تعیین کرد. آدما شرایط مختلفی دارن و هرکس باتوجه به شرایطش تو زمان خاصی می تونه تصمیم درست رو بگیره

ile

عضو جدید
واقعااااااا :)
شربتش خوب باشه دیگه، مشتری شیم:D
والا من بجای شما بودم شربت آناناسی چیزی درخواست میدادم ولی شنیدم بچه های سمت خراسان فقد شربت آب لیمو دوست دارن ولی از طرفی شنیدن شیرازی ها به جزوات خیلی خلاصه علاقه دارن. الان هنگم :D

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من بجای شما بودم شربت آناناسی چیزی درخواست میدادم ولی شنیدم بچه های سمت خراسان فقد شربت آب لیمو دوست دارن ولی از طرفی شنیدن شیرازی ها به جزوات خیلی خلاصه علاقه دارن. الان هنگم :D
آناناس کجاییا دوست دارن؟
من شربت انگور سیا دوست دارم، شربت آبلیمو رو واسه آب لیموش گفتم که معمولا می خورن تا اذیت نشن.
شاید یه رگمون به شیرازیا میرسه خودم خبر ندارم!

ile

عضو جدید
آناناس کجاییا دوست دارن؟
من شربت انگور سیا دوست دارم، شربت آبلیمو رو واسه آب لیموش گفتم که معمولا می خورن تا اذیت نشن.
شاید یه رگمون به شیرازیا میرسه خودم خبر ندارم!
من یه رگم به اندونزی میخوره، اونجا آناناس دوست دارن. شایدم یه رگم به سمت شما میخوره چون عاشق لیمو ترش هستم :D

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه گفتین میخواین تصمیم بگیرین عاشق بشین، خواستم ببینم چه زمانی اجراش میکنید :)
زمانی که اونی که می خوام عاشقش بشم رو بشناسم و بدونم که همونی که فکرشو می کردم، دیگه اون موقع آستینا رو میزنیم بالا:)

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه رگم به اندونزی میخوره، اونجا آناناس دوست دارن. شایدم یه رگم به سمت شما میخوره چون عاشق لیمو ترش هستم :D
جدی؟!!! اساسا این آناناس همین پرتقاله خودمونه استتار کرده، لیموترش هم همون پرتقاله فقط یکم ترشه که منم خیلی دوست دارم. نتیجه میگیریم ویتامین3 دوست دارین. :)

ile

عضو جدید
جدی؟!!! اساسا این آناناس همین پرتقاله خودمونه استتار کرده، لیموترش هم همون پرتقاله فقط یکم ترشه که منم خیلی دوست دارم. نتیجه میگیریم ویتامین3 دوست دارین. :)
ایول ایول :biggrin:
دخترای اندونزی عقلشون به این چیزا قد نمیده :D

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه همین یک جمله ی شما میشه 10 ، 20 جلد کتاب 2هزار صفه ای نوشت :D
ووووووااااووووو دیگه واجب شد شربت آبلیمو رو بخورم:smile:
جدی که نمی گین؟!
شما نویسنده این؟!
هر وقت خواستین کتاب بنویسین بیاین پیش خودم:)

ile

عضو جدید
ووووووااااووووو دیگه واجب شد شربت آبلیمو رو بخورم:smile:
جدی که نمی گین؟!
شما نویسنده این؟!
هر وقت خواستین کتاب بنویسین بیاین پیش خودم:)
نه منظورم این بود این اهداف شما خیلی خوبن ولی خوب سختن، بخصوص تو 21 سالگی تشخیصش سخته :)

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه منظورم این بود این اهداف شما خیلی خوبن ولی خوب سختن، بخصوص تو 21 سالگی تشخیصش سخته :)
نه اتفاقا خوبه که آدم یه حداقل هایی واسه طرف مقابل داشته باشه، اینجوری باعث میشه خودتم بهتر بشناسی.

بالا