عقل یا عشق... کدام؟

ile

عضو جدید
من یک موقعیت فرضی برای شما مجسم میکنم، شما یک شغل پیدا میکنید، تو اون محیط شغلی پسری وجود داره که با ویژگی های شما سنخیتی نداره پس عقلتون همون لحظه میگه این گزینه جزو بلک لیست منه. شما با بی تفاوتی با اون فرد رفتار میکنید ولی بعد از گذشت یکسال کم کم جرقه هایی در وجود شما زده میشه. احساس میکنید از این فرد خوشتون میاد ولی همچنان اون ویژگی ها رو نداره اما با این وجود هر روز که میبینیدش احساس خاصی بهش دارین و ناگهان یک روزی اون فرد بهتون پیشنهاد ازدواج میده. چیکار میکنید؟

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک موقعیت فرضی برای شما مجسم میکنم، شما یک شغل پیدا میکنید، تو اون محیط شغلی پسری وجود داره که با ویژگی های شما سنخیتی نداره پس عقلتون همون لحظه میگه این گزینه جزو بلک لیست منه. شما با بی تفاوتی با اون فرد رفتار میکنید ولی بعد از گذشت یکسال کم کم جرقه هایی در وجود شما زده میشه. احساس میکنید از این فرد خوشتون میاد ولی همچنان اون ویژگی ها رو نداره اما با این وجود هر روز که میبینیدش احساس خاصی بهش دارین و ناگهان یک روزی اون فرد بهتون پیشنهاد ازدواج میده. چیکار میکنید؟
اگه زمانی که اون احساسو دارم پیشنهاد بده شاید قبول کنم ، چون احساسه کاریش نمیشه کرد. ولی یه چیزی باعث میشه این احساس کمرنگ تر بشه واسه م یه احساس قوی تر. سخته ولی غیر ممکن نیست. میشه احساسو قربانی عقل کرد.

ile

عضو جدید
اگه زمانی که اون احساسو دارم پیشنهاد بده شاید قبول کنم ، چون احساسه کاریش نمیشه کرد. ولی یه چیزی باعث میشه این احساس کمرنگ تر بشه واسه م یه احساس قوی تر. سخته ولی غیر ممکن نیست. میشه احساسو قربانی عقل کرد.
به نظرتون کدوم سختره؟ دقیقا سر اون بزنگاه که توصیف کردم دل و بزنید به دریا و همه ی اصول و ویژگی ها رو فدای لبخند دلنشین فردی بکنید که یکساله میشناسیدش یا تمام اون احساسات رو قربانی یک سری ویژگی ها و اصولی کنید که در ذهنتون دارید؟ فقط میخوام سختی بین این دو حالت رو بگید

عاشق پیشه

عضو جدید
بنده مثالی میزنم که توش هم پول هست هم عشق هست و هم عقل؟
مهریه دختر مورد علاقه ی شما صد هزار سکه ی بهار آزادی هستش؟ عشق میگه برو عقل میگه نرو
جواب خودم: با اینکه عاشق پیشه هستم ولی به عقل رجوع کن و نرو
چون اکثر کسانی که ازدواج میکنن اولش عاشق یکدیگر هستن ولی بعدش نمیدونم که چی میشه از هم طلاق میگیرن

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون کدوم سختره؟ دقیقا سر اون بزنگاه که توصیف کردم دل و بزنید به دریا و همه ی اصول و ویژگی ها رو فدای لبخند دلنشین فردی بکنید که یکساله میشناسیدش یا تمام اون احساسات رو قربانی یک سری ویژگی ها و اصولی کنید که در ذهنتون دارید؟ فقط میخوام سختی بین این دو حالت رو بگید
من کتاب روانشناسی خوندم، توش خیلی از قدرت آدما حرف میزنه و میگه هر کار می تونن بکنن، ولی تو این زمینه واقعا ضعیف میشن. با این وجود بازم میگم بستگی به کسی داره که تو اون شرایطه شاید من بعد یه ماه کلنجار بیخیال احساسم میشم یکی همون لحظه یکی اصلا بیخیال احساسش نشه!
همین سختیا زندگی قشنگ میکنه.
شما چند سالتونه؟

• Like
واکنش ها: ile

عاشق پیشه

عضو جدید
سوال سختی نیست
احساسات را قربانی اصول کنید

3peh

عضو جدید
هم عقل هم عشق لازمه
ولی اول عقل بعد عشق
عشق را با عقل تنظیم کنید نه عقل را با عشق

ile

عضو جدید
من کتاب روانشناسی خوندم، توش خیلی از قدرت آدما حرف میزنه و میگه هر کار می تونن بکنن، ولی تو این زمینه واقعا ضعیف میشن. با این وجود بازم میگم بستگی به کسی داره که تو اون شرایطه شاید من بعد یه ماه کلنجار بیخیال احساسم میشم یکی همون لحظه یکی اصلا بیخیال احساسش نشه!
همین سختیا زندگی قشنگ میکنه.
شما چند سالتونه؟
یعنی شما به احساسات غلبه میکنید؟
من کم کم دارم از دهه ی 20 خداحافظی میکنم

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که پول نداره عین من یعنی عقلش کار نمیکنه...پول هم نباشه عشق کجا بود تو این دو رو زمونه پس پول باید باشه ....:smile:
کسی که پول داره ولی عقل نداره همه پولاشو از دست میده ، کسی هم که پول داره ولی عشق نداره از زندگی لذت نمیبره!
ولی کسی که عقل داره پول در میاره.
کسی هم که عشق داره از زندگی بی پولی هم لذت میبره.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث خوبی بود استفاده کردم از نظر دوستان. از آشنایی تون هم خوشحال شدم. موفق باشید.:gol::gol::gol::gol:

• Like
واکنش ها: ile

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه من تازه دارم ارشد رو تموم میکنم، البته سربازی و چندسال کار باعث ایجاد وقفه در درسم شده

جسارت نشه یوقت فکر نکنید دارم شما رو به چالش میکنم. یک سوال میپرسم که احتمالا برای شما بیشتر ملموس هستش. یک صحنه ای از جبهه رو در نظر بگیرید. 5 رزمنده وجود دارن که 4 نفرشون خیلی بد زخمی شدند و داخل گودال مانندی پناه گرفتن ولی یکیشون سالمه. ناگهان اون رزمنده ی سالم میبینه یک تانک داره میاد سمت اون گودال طوریکه اگه 50 متر هم جلوتر بیاد متاسفانه تمام اون زخمی ها شهید میشن. در این هنگام اون فرد سالم که تنها سلاحش چندتا نارنجکه، میره سمت تانک و خودش رو همراه تانک منفجر میکنه تا اون زخمی ها زنده بمونن. در موقعیت هایی از این دست عقل و عشق چه نقشی دارن ؟

اینجا بی شک فقط حکم عشقه!

mehrnoosh19

عضو جدید
ب نظر من اول از همه عقل وقتي پاشو سفت و محكم كرد اونوقت پاي عشق و بيار جلو ببين زندگي چقدر زيبا ميشه...........:smile:

بالا