عقل یا عشق... کدام؟

afshin0917

عضو جدید
یه سوال که میتونه خیلی چالش برانگیز باشه واسه کسایی که تو سن 18 تا 23 یا حتی 26 سالگی هستن و برای رده سنی 26_27 یه جواب خیلی ساده و راحت میتونه داشته باشه و رده سنی 27 به بالا که میگم اکثرا میگن عقل ولی پس :
تو انتخاب عشق زندگیت و زمانش از قلبت کمک میگیری یا عقلت؟ اگه عقل پس داستانی که پایین تعریف میکنم چی؟

خیلی ها تو سن پایین بدون داشتن پشتوانه مالی و تقریبا با دست خالی ازدواج میکنند و درسته خیلی مشکلات دارن اما همدیگر رو دوست دارن و به هم خیانت نمیکنند و تاپایان عمر زندگی راحتی دارن و از عشق هم مطمئنا و رو رابطشون حاضرن جونشون رو هم بدنو کلی هم بچه میارن ماشاالله دور برشون رو شلوغ می کنندو در ضمن نمونه هاش رو دیدم نگین نیست ،چند نمونشم دیدم خیلی دور نیست ماله زمانه خودمونن تقریبا...;)

اما بعضی ها که تو سن مناسب ازدواج با شرایط مالی مناسب و یه تفاهم خوب باهم ازدواج میکنند اون دوام رو نمیبینی ، اون عشق رو نمیبینی و خیانت هم که به دفعات چه از طرف مرد یا چه از طرف زن انجام میشه ماشاالله از طرف خانم ها دارن دیگه رکورد میزنن...:confused:
درسته ازدواج میگن مثله یه هندوانه سربسته هست یا سرنوشته یا تقدیره یا هزارتا چیزه دیگه...ولی مگه ما انتخاب معقول نکردیم تو سن بالا؟مگر نه اینکه
بچه نیستیم هوس نداریم خبری از هورمون ها نیست خیلی،مگر نه اینکه بالغ شدیم و اونایی رو که با سن پایین ازدواج کردن به مسخره گرفتیم گفتیم هوس بود بچه هستن یا هزارتا حرف دیگه...پس چرا اونا خوشبختن با حتی مشکلاته مالی و هزارتا مشکلات دیگه که دارن ولی مای بالغ عاقل نه :warn:

اصلا میخوام بدونم داستان چی هست مرسی از همه که تو بحث شرکت میکنند پیشاپیش:gol:

حسین رفیعی

عضو جدید
هر دو باید به جا باشه مکمل همدیگه هستن قطعا برای همه پیش میاد که یه روزی یکی رو قلبا دوستش دارن اگه خوب فکر بکنه میبینه که این اتفاق تنها یه بار تو زندگیش میافته پس نباید این فرصت رو از دست بده

manochehri_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
هردو به یه اندازه در تعادل باشن اگه یکی بیشتر از دیگری باشه مشکل به وجود میاد..

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم ولی ادمایی که تو سن پایینه همش احساسیه، و ممکنه انتخاب درستی نباشه، و بعدها متوجه اشتباهش بشه .......خوب ازطرفی بیشتر با قلبش دنیارو میبینه...بنظرم اگه توی اون شرایط ازدواج کنه بعد احساسی و عشقی خودشو پرورش میده بیشتر بخاطر همینم کمتر با عقلش مسائلو درک میکنه...بخاطر همین هم لذت بیشتری از دنیا اطرافش میگیره.....
اما هرچی بیشتر میشه عقل بر احساس غلبه میکنه......بیشتر دوتا چهارتا میکنه....واگه سن ازدواج بالاتر بره مثلا طرف تو 33 اینا ازدواج کنه وهمینطور سن بالاتر...دیگه اون دلو حس شادابیو نداره...شورو نشاطش خاموشه ...م بیشتر بعد عقلش پرورش یافته ....بخاطر همین تو برخورد با مشکلات چون از دریچه عقل میبینه ...احساس خوشبختی زیادی نمیکنه....همش اعصابش خورده و میخواد ره حلی براش پیدا کنه....
بنظرم نه احساسی احساسی خوبه ..نه عقل زیادی...به قول دوستان تعادل خوبه...پس بنظر من نه باید زیاد تو سن پایین ازدواج کرد نه زیاد تو سن بالا .....از 22 تا قبل از 30 سن خوبی برای ازدواجه ....
البته تو هر دو مورد استثنا هم وجود داره......
اینا نظر من بود شاید اشتباه باشه....نی دونم........
من خودم عقل و عشقو در کنار هم ترجیح میدم....اما یه کوچولو عشقو بیشتر......:D

sahara2

کاربر فعال
من هر چقدر فكر ميكنم ميبينم اگه كسي رو از ته دلم دوست نداشته باشم نميتونم باهاش زندگي كنم و تازه باهاش خوشبخت هم باشم!!!

من به اينكه عشق بعد از ازدواج پيش مياد
اعتقادي ندارم، چون نمياد اين اتفاقات (خيانت و اينا) پيش مياد ديگه!!!

Ned_Anathema

عضو جدید
سلام
مرسي از استارتر عزيز
بدون عشق مسلما زندگي معنايي نداره عشق روح زندگيه!
البته چيزي كه شما مي گيد درست هست ولي اونايي كه با عشق ازدواج مي كنن و تا اخر عمر هم همديگرو عاشقانه دوست دارن
1.عشقشون پاك و خالص بود و ريا و دغل تو كارشون نبوده
2.اونا همديگرو با تمام ضعف و محروميتهاي كه دارند دوست دارند نه فقط به صرف تواناييها و قوت هاشون
3.همديگرو چه تو شادي چه تو غم دوست دارندو تو مراحل سخت زندگي پذيرفتن كه بايد مثه كوه پشت هم باشن
و خيلي چيزاي ديگه................
متاسفانه الان ديگه حرمت دوست داشتن وعشق و اينا از بين رفته و همه چي شده بچه بازي....
يه مثل هم هست كه ميگه با عقل انتخاب كن با عشق زندگي كن!!!!!!!!!!!
البته به نظر من اين عقل يعني اگاهانه و دقيق انتخاب كردن اينكه ببيني با اون طرف به هم ميخوريد؟ دنياهاتون شبيه همه ؟................

elham.anbaraki

کاربر فعال
من هر چقدر فكر ميكنم ميبينم اگه كسي رو از ته دلم دوست نداشته باشم نميتونم باهاش زندگي كنم و تازه باهاش خوشبخت هم باشم!!!

راست میگی.موافقم

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تایید میشه

kiana -m

عضو جدید
ازدواج عاقلانه خیلی بهتر از ازدواج عاشقانه هستش. اگر عشق بعد از ازدواج به وجود بیاد عشق پایدار و عمیق میشه و روز به روز بیشتر هم میشه.
در این دوره و زمونه زشتی مسئله خیانت و طلاق بین جوانها از بین رفته . در حالی که زن و مردهای قدیم اگه مشکلی با همسرشون داشتن ،سوختن و ساختن رو به هر چیز دیگه ای ترجیح می دادند.

مسئله خیانت زوجین دلایل زیادی داره ، مثل نا آگاهی زوجین در روابط زناشوئی درست و ...

adelianfar_s

عضو جدید
در کمال احترام میگم اشتباه میکنی
عقل و احساس هرگز در تقابل نیستن!!! حتی مقایسشون یه قیاس مع الفارقه! اتفاقا وقتی عاقلانه عاشق بشی پایداری و ثبات در عشق بوجود میاد و بیشتر شکستهای عشقی مال افرادیه که منطقشون احساسیه... کسی که احساسش منطقی باشه در عشقش اشتباه نمیکنه:gol:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم میگم منطقی عاشق شدن درسترین کار هست.
این داستانی که نوشتین کلی نیست نمیشه براساسش استدلال و باید وارد جزئیات شد تا دلیلشو پیدا کرد.

jiji nanaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موافق این نیستم کسایی که تو سن پایین ازدواج می کنن خوشبخت تر از کسایی هستن که تو سن یکم بالاتر ازدواج میکنن،اتفاقا خیلی از سن پایین ها می گن ما زود ازدواج کردیم و جونی نکردیم و با این جمله ها زندگیشون رو خراب می کنن،هم عشق مهمه و هم عقل
سنم خیلی مهم نیست،مهم اینه که بخوای زندگی کنی و معنیه زندگی کردن رو هر دو نفر فهمیده باشن

afshin0917

عضو جدید
در کمال احترام میگم اشتباه میکنی
عقل و احساس هرگز در تقابل نیستن!!! حتی مقایسشون یه قیاس مع الفارقه! اتفاقا وقتی عاقلانه عاشق بشی پایداری و ثبات در عشق بوجود میاد و بیشتر شکستهای عشقی مال افرادیه که منطقشون احساسیه... کسی که احساسش منطقی باشه در عشقش اشتباه نمیکنه:gol:

دوست عزیز تاحالا براتون پیش نیومده واقعا احساستون یه چیز بگه و عقلتون یه چیزه دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظرم شاید یکی از فرقهای ما آدمها با آدم آهنی یا کامپیوتر در تقابل بودن هرازگاه احساس و منطق هست.اکه احساس با عقل یکی باشه که چه کاری بود براش دو کلمه متفاوت انتخاب کردن؟
میشه بقیه حرفاتون رو قبول کرد اما با هرگز خط اول جمله اول نه.

afshin0917

عضو جدید
من موافق این نیستم کسایی که تو سن پایین ازدواج می کنن خوشبخت تر از کسایی هستن که تو سن یکم بالاتر ازدواج میکنن،اتفاقا خیلی از سن پایین ها می گن ما زود ازدواج کردیم و جونی نکردیم و با این جمله ها زندگیشون رو خراب می کنن،هم عشق مهمه و هم عقل
سنم خیلی مهم نیست،مهم اینه که بخوای زندگی کنی و معنیه زندگی کردن رو هر دو نفر فهمیده باشن

آره یکی از دغدغه های افرادی که زود ازدواج کردن همین جوانی نکردنه...ازدواج میکنند تازه بعد یادشون میاد حال و حول نکردن و باید اول خوش میگذروندن و بعد زن میگرفت.به نظرم دونفر باید نظرشون رو دوام رابطه و خوش رنگ کردن و جلا دادن و واقعی زندگی کردن باشه بقیه فکرا مثله جوانی نکردن دیگه سم هست واسه رابطه...

sahar tala

عضو جدید
ازدواج عاقلانه خیلی بهتر از ازدواج عاشقانه هستش. اگر عشق بعد از ازدواج به وجود بیاد عشق پایدار و عمیق میشه و روز به روز بیشتر هم میشه.
در این دوره و زمونه زشتی مسئله خیانت و طلاق بین جوانها از بین رفته . در حالی که زن و مردهای قدیم اگه مشکلی با همسرشون داشتن ،سوختن و ساختن رو به هر چیز دیگه ای ترجیح می دادند.

مسئله خیانت زوجین دلایل زیادی داره ، مثل نا آگاهی زوجین در روابط زناشوئی درست و ...

و اگه به وجود نياد؟؟؟

kiana -m

عضو جدید
و اگه به وجود نياد؟؟؟

دو نفر که همدیگرو برای ازدواج انتخاب می کنن حتما همو دوست داشتن ، و خیلی چیزای مشترک با هم دارن و اینها باعث به وجود اومدن عشق میشه . اگر انتخاب درستی داشته باشی و هدفت زندگی با عشق باشه حتما عشق بعد از ازدواج به وجود میاد.

kiana -m

عضو جدید
آره یکی از دغدغه های افرادی که زود ازدواج کردن همین جوانی نکردنه...ازدواج میکنند تازه بعد یادشون میاد حال و حول نکردن و باید اول خوش میگذروندن و بعد زن میگرفت.به نظرم دونفر باید نظرشون رو دوام رابطه و خوش رنگ کردن و جلا دادن و واقعی زندگی کردن باشه بقیه فکرا مثله جوانی نکردن دیگه سم هست واسه رابطه...

کاملا موافقم ...

mahshid.

عضو جدید
اول بگم که از جز نمیشه یه نتیجه گیری کلی کرد.درسته باید جز به جز عمل کنیم تا به کل برسیم ولی نباید با یه همچین داستانی یه نتیجه گیری کلی کنیم.
در رابطه با این موضوع بگم ادم عر چی توی سن پایین ازدواج کنه بهتره ولی به شرطی که مردش باشه به شرطی عرضشو داشته باشه به شرطی یه حداقل شرایطی رو پسر داشته باشه
هر چی سن بره بالاتر دیگه فایده نداره.هر چیزی سن خاص خودشو داره اگه بگزره دیگه فایده نداره مثل روزای اول.

الهه ی ناز

عضو جدید

در اغلب اوقات روح شما صحنه نبردی میشود که عقل و ادراک و هواها و شهوت هایتان در آنجا با یکدیگر میستیزند.

اما من دوست دارم صلح و آرامش را در روحتان برقرار سازم و ناسازگاری تان را به سازگاری و هم نوایی مبدل سازم.

اما چگونه میتوانم چنین کاری را انجام دهم ؟

مگر آنکه صلح را درجانتان برقرار سازید و یکدیگر را دوست بدارید.

عقل و عشق سکان و بادبان روح اند و در دریای جهان در حال حرکتند.

اگر سکان بشکند یا بادبان پاره شود کشتی جان دیگر نمیتواند به راه خود ادامه دهد بلکه گرفتار امواج می شود تا اینکه شما را در جزیره ای در وسط دریا بیاندازد.

از شما میخواهم عقل و عشق را گرامی بدارید زیرا میان دو میهمان نباید فرق بگذارید و اگر از یکی از دو مهمان بیش از دیگری مهمان نوازی کنید دوستی و اعتماد هر دو را از دست میدهید.

آخرین ویرایش:

pir mard

اخراجی موقت
عشق آمد، عقل از آن آواره شد

صبح آمد،شمع از او بیچاره شد

irpersian20

عضو جدید
اصلا از کجا آدم میفهمه که الان تصمیمش عاقلانه هست؟
من هیچ وقت نفهمیدم و اصلا بلد نیستم که جریان این تصمیم عاقلانه چیه !! جدی و بدون شوخی میگم
شما خودتون میفهمید کی تصمیمتون عاقلانه هست و الان عقل داره فرمان میده؟ اگر بله به من هم کمک کنید.

natashkooh

عضو جدید
خوب اونايي كه تو سن پايين ازدواج ميكنن تقريبا خونواده كمتر حمايتشون ميكنه پس بايد خودشون ثابت كنن!!!!
سن منايب 25 نه 30و35!!!
سن كه به 30 رسيد وسواس بيخود زياد ميشه!!
اونم بيخوده ولي توي اون بازه زماني براي اشخاص خيلي هم مهمه!!!!
عشقي كه منطق هم داشته باشه مو لاي درزش نميره!!!!

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال که میتونه خیلی چالش برانگیز باشه واسه کسایی که تو سن 18 تا 23 یا حتی 26 سالگی هستن و برای رده سنی 26_27 یه جواب خیلی ساده و راحت میتونه داشته باشه و رده سنی 27 به بالا که میگم اکثرا میگن عقل ولی پس :
تو انتخاب عشق زندگیت و زمانش از قلبت کمک میگیری یا عقلت؟ اگه عقل پس داستانی که پایین تعریف میکنم چی؟

خیلی ها تو سن پایین بدون داشتن پشتوانه مالی و تقریبا با دست خالی ازدواج میکنند و درسته خیلی مشکلات دارن اما همدیگر رو دوست دارن و به هم خیانت نمیکنند و تاپایان عمر زندگی راحتی دارن و از عشق هم مطمئنا و رو رابطشون حاضرن جونشون رو هم بدنو کلی هم بچه میارن ماشاالله دور برشون رو شلوغ می کنندو در ضمن نمونه هاش رو دیدم نگین نیست ،چند نمونشم دیدم خیلی دور نیست ماله زمانه خودمونن تقریبا...;)

اما بعضی ها که تو سن مناسب ازدواج با شرایط مالی مناسب و یه تفاهم خوب باهم ازدواج میکنند اون دوام رو نمیبینی ، اون عشق رو نمیبینی و خیانت هم که به دفعات چه از طرف مرد یا چه از طرف زن انجام میشه ماشاالله از طرف خانم ها دارن دیگه رکورد میزنن...:confused:
درسته ازدواج میگن مثله یه هندوانه سربسته هست یا سرنوشته یا تقدیره یا هزارتا چیزه دیگه...ولی مگه ما انتخاب معقول نکردیم تو سن بالا؟مگر نه اینکه
بچه نیستیم هوس نداریم خبری از هورمون ها نیست خیلی،مگر نه اینکه بالغ شدیم و اونایی رو که با سن پایین ازدواج کردن به مسخره گرفتیم گفتیم هوس بود بچه هستن یا هزارتا حرف دیگه...پس چرا اونا خوشبختن با حتی مشکلاته مالی و هزارتا مشکلات دیگه که دارن ولی مای بالغ عاقل نه :warn:

اصلا میخوام بدونم داستان چی هست مرسی از همه که تو بحث شرکت میکنند پیشاپیش:gol:
چ جالب چند وقتی بود که این سوال واسه من پیش اومده بود
شاید یه دلیل خوشبختی دیگران ساده زندگی کردنشون باشه

مهدی پوراحمد

اخراجی موقت
عقل یعنی مغز و عشق یعنی قلب.

شما میتونی بدون قلب یا بدون مغز زندگی کنی؟

مغز نمیتونه به چیزی که در ذهن شما نیست فکر کنه.ذهن یعنی قلب.ذهن یعنی فواد(قلب)

پس شما باید عاشق باشی تا بتونی فکر کنی(عشق به اون معنای دوستی و g.f و b.f نیست)

پس عشق لازمه عقلانیته.قرعه کار رو چه زمانی به نام من دیوانه زدند؟زمانی که گل آدم(دل آدم) بسرشتند و به پیمانه زدند...

بالا