[ عضویت در نظام مهندسی ] راهنمایی

mehrdad_pamad

عضو جدید
با سلام دوستان عزیزم
یه سوالی داشتم
من فارغ التحصیل 91.12 رشته عمران - راه هستم و 1 ماه هست خدمت سربازیم رو تموم کرم
سوالم این بود
من سال 94 میتونم تو آزمون مهندسی پایه 3 شرکت کنم؟
الان میتونم مدرک و ببرم نطام مهندسی و اونجا عضو بشم؟
برای اینکه من بتونم برم کارگاهی مشغول به کار بشم باید عضو نظام مهندسی شده باشم بعد؟
بعد برای امتحان پایه سه نظازت و اجرا و طرای داریم.همش و یکجا امتحان بدم یا یکی یکی
ممنون اگه عزیزان توضیحات کلی ارائه کنن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام دوستان عزیزم
یه سوالی داشتم
من فارغ التحصیل 91.12 رشته عمران - راه هستم و 1 ماه هست خدمت سربازیم رو تموم کرم
سوالم این بود
برای اینکه من بتونم برم کارگاهی مشغول به کار بشم باید عضو نظام مهندسی شده باشم بعد؟
بعد برای امتحان پایه سه نظازت و اجرا و طرای داریم.همش و یکجا امتحان بدم یا یکی یکی
ممنون اگه عزیزان توضیحات کلی ارائه کنن

درود بر شما دوست عزیز ........

بایستی گفت شما تا مورخه 94.12 یعنی اتمام سه سال تون می تونید در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید......... البته تا اون موقع دیگه آزمون نظام مهندسی مثل کنکور میشه ......و سخت

بله الان شما می تونید برید عضو بشید ........ اما آزمون نظارت نمیتونید شرکت کنید........ تا زمان خودش ...... و نکته دیگه اینکه در این مدت عضویتون بایستی سالانه بایستی حق عضویت بدید .......اما اگه بزارید برای سالی که می خواین در آزمون شرکت کنید...... فقط هزینه همون سال و سالهای آینده رو پرداخت میکنید.......

نه حتما نیازی نیست که عضو باشید ........... در مشغول شدن به کار شرکتها فقط مهارتهای شما رو می خوان.......
اما در بحث حق امضاء نظارت و محاسبه قضیه فرق میکنه ..........شما برای حق نظارت و محاسبه خودتون ..... کار می کنید ........پس بایستی حتما پروانه اشتغال نظام مهندسی داشته باشید. و لازمش عضو شدن و قبول شدن در آزمون مربوطه است .

بعد برای امتحان پایه سه نظازت و اجرا و طرای داریم.همش و یکجا امتحان بدم یا یکی یکیممنون اگه عزیزان توضیحات کلی ارائه کنن

پاسخ خیر است .........شما برای نظارت بایستی آزمون جداگانه و برای محاسبات آزمون جداگانه بدید........که این موارد در هنگام ثبت نام برای امتحان در فرم مربوطه از شما پرسیده میشه که قابل انتخاب برای شما است .

سنوات سوابق كار حرفهاي حداقل براي آزمون ورود به حرفه مهندسان( پايه سه)بعد از اخذ مدرك تحصيلي

1 كارشناسي 3 سال
2 كارشناسي ارشد 2 سال
3 دكترا 1 سال

سامانه آزمون هاي ورود به حرفه مهندسان و كاردان هاي فني ساختمان

آخرین ویرایش:

archzamany

عضو جدید
سه سال کامل از تاریخ فارغ التحصیلی به همراه سه سال گواهی کارآموزی از تاریخ فارغ التحصیلی تا زمان آزمون نیاز است.تا بتوانی در آزمون پروانه اشتغال مهندسی ساختمان شرکت کنی.به محض فارغ التحصیل شدت می توانی به عضویت نظام مهندسی ساختمان بپیوندی.سایت امتحانات نظام مهندسیhttp://inbr.ir/را مطالعه کن کتابهای مقررات ملی که لازم است در آزمون امتحان دهی مطالعه نمائید.موفق باشید.

mehrdad_pamad

عضو جدید
بینهایت تشکر بابت راهنمایی
یه سوال دیگه هم داشتم با عرض معذرت
این شرکت هایی که مینویسن به یک مهندس عمران برای رده بندی شرکت نیاز داریم منظور چیه؟مثلا من اگه تمایل داشتم برم اونجا چیکار میکنم و با مدرک من چیکار میکنن؟کلا رفتن برای فرصت ها مزایا و معایب چی داره؟
با تشکر

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
بینهایت تشکر بابت راهنمایی
یه سوال دیگه هم داشتم با عرض معذرت
این شرکت هایی که مینویسن به یک مهندس عمران برای رده بندی شرکت نیاز داریم منظور چیه؟مثلا من اگه تمایل داشتم برم اونجا چیکار میکنم و با مدرک من چیکار میکنن؟کلا رفتن برای فرصت ها مزایا و معایب چی داره؟
با تشکر

درود بر شما دوست عزیز ..........

و اما بعد.

دادن مدرک به شرکتهایی که قصد گرفتن گرید دارین ....... از مسئولیت شما کم نمیکنه ........ و کماکان شما هر جا با مدرکتون فعالیتی رو انجام بدین ......... مسئولیتهای اون متوجه شما خواهد شد.

معمولا به صورت (سه ساله) کپی برابر بر اصل مدرکتون ویک سری دیگر مدرک رو در اختیار این شرکتها قرار میدید...... که حداقل مبلغ تا اون جایی که اطلاع دارم سالیانه 3میلیون تومان ......... هستش .......... نکاتی که حائز اهمیت هستش در دادن مدرک حتما اقرار نامه و تعهد نامه محضری در خصوص اینکه شما در سود و زیان آن شرکت دخیل نیستید.......رو انجام بدید.

و نکته بعد اینکه سعی کنید به جهت جلوگیری از سوء استفاده بعد از اتمام قرارداد تون .......امضاهاتون با مهر باشه ........ تا جعل اون به حداقل برسه .....

و نکته بعد شما بایستی سابقه بیمه مرتبط با رشته تون داشته باشید ......... و گرنه تعیین صلاحیت نمیشید..........

آخرین ویرایش:

بهار امیدوار

عضو جدید
سه سال کامل از تاریخ فارغ التحصیلی به همراه سه سال گواهی کارآموزی از تاریخ فارغ التحصیلی تا زمان آزمون نیاز است.تا بتوانی در آزمون پروانه اشتغال مهندسی ساختمان شرکت کنی.به محض فارغ التحصیل شدت می توانی به عضویت نظام مهندسی ساختمان بپیوندی.سایت امتحانات نظام مهندسیhttp://inbr.ir/را مطالعه کن کتابهای مقررات ملی که لازم است در آزمون امتحان دهی مطالعه نمائید.موفق باشید.

سلام
من 3 سال از فارغ التحصیلیم میگذره ولی سابقه کار تو کارخونه دارم
راه حلش چیه ؟
کنترل کیفیت بودم
مرسی

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام
من 3 سال از فارغ التحصیلیم میگذره ولی سابقه کار تو کارخونه دارم
راه حلش چیه ؟
کنترل کیفیت بودم
مرسی

با سلام .

با عنایت به اینکه سه سال از فارغ التحصیلی شما میگذره ...... مشکل جهت شرکت در آزمون ندارید............

این مدت زمان کارکرد در این سه سال هم با یک گواهی از همون کارخونه ...... یا یک شرکت ............مشکلش حل.......

بدرود.

بالا