عضله پوشیدنی رباتیک برای تبدیل افرادی عادی به ابرانسان

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1] عضله پوشیدنی رباتیک برای تبدیل افرادی عادی به ابرانسان

[/h]
» سرویس: علمي و فناوري - علم و فناوري جهان
کد خبر: 92092416238
یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۰بازوی رباتیک دانشجویان مهندسی دانشگاه پنسیلوانیا به کاربر امکان حمل 18 کیلوگرم اضافی را می‌دهد.
به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این میزان با وزن یک کودک چهارساله برابری می‌کند و این بازوی رباتیک به جای احساس وزن کامل جسم، بلندکردن کودک را مانند برداشتن یک فنجان قهوه آسان می‌کند.
«بازوی تیتان» (Titan Arm) مانند بخشی از لباس یک ابرانسان به نظر می‌رسد، اما طراحان معتقدند آن را برای مردم عادی و افرادی ابداع کرده‌اند که به توانبخشی فیزیکی یا اندکی عضله اضافی برای انجام کارهایشان نیاز دارند.
در اصطلاحات فنی، این لباس یک پوشش خارجی بالاتنه و بازویی متصل به کوله‌پشتی است که با باتری نیرودهی می‌شود.
شرکت‌های تحقیقاتی پیش‌تر پوشش‌های خارجی پایین‌تنه‌ای را ساخته‌اند که به افراد معلول در راه‌رفتن کمک می‌کند، اما بهای مدل‌های کنونی از این دست تا 100 هزار دلار عنوان شده است.
دانشجویان دانشگاه پنسیلوانیا از مفهوم احیای تحرک برای افرادی که از تروماها رنج می‌برند و همچنین ایده جلوگیری از آسیب‌دیدگی‌ها در اشخاصی بهره‌ برده‌اند که به طور مکرر وظایف برداشتن اجسام سنگین را بر عهده دارند.
بازوی تیتان از زمان رونمایی‌ تاکنون، جایزه 10 هزار دلاری «جام اینتل کرنل» آمریکا و جایزه 65 هزار دلاری جیمز دایسون را از آن خود کرده است.
 

Similar threads

بالا