عشق یا غیر عشق

toghrol1

کاربر بیش فعال
براستی عشق چیست نسیمی که در میان گل ها میوزد...آه نه تابندگی طلایی رنگی است خون را در مینوردد...عشق شبی تابستانی است که آسمانی پر ستاره و زمینیی عطر آگین دارد...
عشق دو جوره عشق دو طرفه و عشق یک طرفه...
عشق یک طرفه عذابتون میده باعث میشه خیلی از فرصت ها رو از دست بدین باعث میشه خلقتون بد بشه...چون به چیزی دل بستین که درش گشایشی نیست چون اونی که میخواینش نمیخوادتون...اما عشق دو طرفه نه تهنا مشکل آفرین نیست بلکه باعث میشه خیلی از گره ها باز بشه باعث میشه احساس بهتری نسبت به گذشته داشته باشین...باعث میشه نشاط پیدا کنین...
اینکه از کجا بفهمیم عشقه یا نه...تو عشق تردید راه نداره...از خودتون بپرسید حاضرید جونتون رو هم بدین تا طوریش نشه...بعدبا صداقت کامل به این سوال جواب بدین...

عشق ما فوق هوسه...
ز بعد ظاهری خسرو زند جوش/که خواهد دست با شیرین در آغوش
چو پاک است از غرض ها طبع فرهاد/ز قرب و بعد کی می آیدش یاد

البته نه اینکه فکر کنین فرهاد بیچاره براش فرقی نمیکرد کنار شیرین باشه یا نه...منظور اون عشقه که در قرب و بعد کم نمیشه...ثابته...

البته نه اینکه فکر کنین آرزو کردن به اینکه کسی رو که عاشقش هستین در آغوش بکشین بده ولی ببینین از چه لحاظ اینو میخواین هوس یا عشق...؟؟؟مطمئن باشین بین عشقبازی کردن و هوسرانی کردن فاصله زیادی هست...هر چند به نظر بعضی ها اینطور نباشه...

I.R.IRAN

عضو جدید

از كجا متوجه بشيم كه عشق يك طرفه هست يا دو سويه؟
دخترا كه نم پس نميدن!
چقدر بعد از ابراز علاقه ميشه اين رو فهميد؟
مهمتر اينكه خود دختر بگه عشقت يه طرفه ست ، ولي رفتارش چيز ديگه اي نشون بده . اينو بايد چه كار كرد ؟

آخرین ویرایش:

javad-pm

عضو
عشق و اینا همش کشکن
کلاً عشق یعنی طرفین نباید به همدیگه برسن، چون در اینجا هدف رسیدن به معشوقه ، پس عشقی در کار نیست! همش هوسه

$marziyeh67$

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عشق یعنی چه. . . . . ؟

از
بهار پرسيدم عشق يعني چه؟
گفت
تازه شکفته ام نمي دانم
از تابستان پرسيدم عشق يعني چه؟
گفت
فعلا در گرماي وجودش غرقم نمي دانم

از پاييز پرسيدم عشق يعني چه؟
گفت
در هزار رنگ ان باخته ام نمي دانم

از زمستان پرسيدم عشق يعني چه؟
گفت
سرد است و بي رنگ

از مادرپرسيدم عشق يعني چه؟
گفت يعني هرکه در اين خانه است

از پدر پرسيدم عشق يعني چه؟
گفت
يعني تو
از خواهر پرسيدم عشق يعني چه؟
گفت
هنوز به ان نرسيدم

شبي از ماه پرسيدم عشق يعني چه؟
شرمگين و خجل خود را در اغوش اسمان پنهان کرد
شبي ديگر از ماه پرسيدم عشق يعني چه؟
ماه با چهره اي باز و خندان گفت يعني مهتاب
زمان
.

.
.
عشق یعنی؟...............

آخرین ویرایش توسط مدیر:

toghrol1

کاربر بیش فعال

دخترا كه نم پس نميدن!
مهمتر اينكه خود دختر بگه عشقت يه طرفه ست ، ولي رفتارش چيز ديگه اي نشون بده . اينو بايد چه كار كرد ؟

اولا در پاسخ به این دوستمون که میگه همش کشکه...کشک خالته...:biggrin:...
هر آن دل را دردی نیست دل نیست/دل افسرده غیر از آب و گل نیست
بعدش هم هر کسی از عشق اون چیزی رو میفهمه که عقلش قد میده...این رو توهین ندونین واقعیت رو گفتم...بیشتر آدم ها نمیتونن عشق رو درک کنن و دست خودشون هم نیست...چون نمیتونن عشق و هوس رو از هم سوا کنن...
اول اینکه اون عشقی پایداره که همه مراحل قبل از عشق رو سپری کرده باشه...انسان با یه نگاه عاشق نمیشه...اینکه میگن عقل و عشق کنار هم نمیتونن باشن حرف کاملا................................................... غلطیه هر جا عقلتون کار نکرد بدونین دارین راه را اشتباه میرین...در عشق هم اول باید عقلیتن کار کنه و ببینید چرا باید کسی رو دوست داشته باشین آیا نسان خوبیه...آیا قابل اطمینانه...آیا اخلاق و اعتقاد و مذهب خوبی داره...آیا صادقه....آیا خانواده داره و خانواده دوسته...و و و ...خیلی سوال دیگه که باید عقلتون جواب بده...بعد از اینکه شخصیت مورد نظرتون رو عقلتون تایید کرد میتونید اونو دوست داشته باشین...فقط دوست داشته باشین ولی عاشقش نشین...ی چیز دیگه که حاصل تجربه و دیده هامه...هر کی بگه عاشق شدن دست خود آدم نیست دروغ میگه...عاشق شدن دست خود آدمه چیزی که دست خود آدم نیست هوسه که اگه ولش کنی دیگه کاریش نمیشه کرد...شما ببینید حتی عشق خدا هم اینطوریه اونایی عاشق خدا هستن و عاشقانه نماز میخونن..مثل آیت ااه بهجت...که خدا رو میشناسن نه مثل من و خیلی های دیگه که نمیدونن خدا کیه و چرا باید اونو پرستید ما فقط یاد گرفتیم که نماز بخونیم همین چرا و به چه علت رو نمیدونیم...ما شنیدیم که خدا هست...شنیدن کی بود مانند دیدن...اما بحثمون...کجا بودیم...آهان...بله دوستان اگه میخواین بدونین عاشق هستین یا هوسه ببینید این سه تا مرحله رو رد کردین یا نه مثل فیلم هندی ها عمل کردین...
اینکه بفهمین عشق یک طرفه اس یا دو طرفه نیاز به گفتن نداره اگه دو نفر عاشق هم باشن...دقت کنین عاشق باشن نه اینکه بگن فلانی آدم خوبیه...مطمئنا سعی میکنن یه کاری بکنن که طرف مقابل بفهمه که این آقا یا خانوم عاشقشه...پس این از این...
دخترها هم مثل پسرها عاشق میشن...اتفاقا خیلی مواقع دیدم که صریحا به پسره میگن که دوسش دارن...پس اگه فکر میکنین دختری عاشق شده و نم پس نمیده اشتباهی فهمیدین که عاشق شده...خوب دختر هم دل داره...اما باید مرد خیلی خوشبختی باشین که دختری عاشق شما بشه...یعنی واقعا عاشق میشه...البته پسرها هم وقاعا عاشق میشن...اون چیزهایی رو که از پسرها روزانه میبینیم نباید تحت عنوان عشق قلمداد کنیم...اینها احساسات زودگذر هستن...البته از این احساست زودگذر در میان دخترها ه زیاده...
پس باید سعی کرد اول با عقل جلو رفت و دید آیا طرف با عقل و منطق جور در میاد یا نه...
عشق نیازی به ابراز علاقه زیاد نداره که براش مقدار بگیم...باید با عقل و منطقتون ببینید که طرف عاشق شماست یا پول شما یا قیافه شما یا ...برای همین گفتم باید اول دوست داشته باشین بعد عاشق بشین...چون تو دوست داشتن امکان برگشت هست ولی تو عاشق شدن امکان برگش با ضربه روحس شدید هست...
کسی که عاشقه نمیگه عشقت یه طرفه اس ...امکان نداره تو عشق هم البته در مارحل اولیه اش که هنوز چیزی قطعی نشده طرفین سعی میکنن تا اونجا که در توان دارن به طرف بفهمونن که دوسش دارن...
عاشقانراست بلا هر چه جهانراست بلا/نازم این قوم بلاکش که بالاگردانند

آخرین ویرایش:

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
براستی عشق چیست نسیمی که در میان گل ها میوزد...آه نه تابندگی طلایی رنگی است خون را در مینوردد...عشق شبی تابستانی است که آسمانی پر ستاره و زمینیی عطر آگین دارد...
عشق دو جوره عشق دو طرفه و عشق یک طرفه...
عشق یک طرفه عذابتون میده باعث میشه خیلی از فرصت ها رو از دست بدین باعث میشه خلقتون بد بشه...چون به چیزی دل بستین که درش گشایشی نیست چون اونی که میخواینش نمیخوادتون...اما عشق دو طرفه نه تهنا مشکل آفرین نیست بلکه باعث میشه خیلی از گره ها باز بشه باعث میشه احساس بهتری نسبت به گذشته داشته باشین...باعث میشه نشاط پیدا کنین...
اینکه از کجا بفهمیم عشقه یا نه...تو عشق تردید راه نداره...از خودتون بپرسید حاضرید جونتون رو هم بدین تا طوریش نشه...بعدبا صداقت کامل به این سوال جواب بدین...

عشق ما فوق هوسه...
ز بعد ظاهری خسرو زند جوش/که خواهد دست با شیرین در آغوش
چو پاک است از غرض ها طبع فرهاد/ز قرب و بعد کی می آیدش یاد

البته نه اینکه فکر کنین فرهاد بیچاره براش فرقی نمیکرد کنار شیرین باشه یا نه...منظور اون عشقه که در قرب و بعد کم نمیشه...ثابته...

البته نه اینکه فکر کنین آرزو کردن به اینکه کسی رو که عاشقش هستین در آغوش بکشین بده ولی ببینین از چه لحاظ اینو میخواین هوس یا عشق...؟؟؟مطمئن باشین بین عشقبازی کردن و هوسرانی کردن فاصله زیادی هست...هر چند به نظر بعضی ها اینطور نباشه...

راجع ب اونایی ک عشق دارن
عشققشون شدید دو طرفه هس اما مانع دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟:)

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه نگارشی شیرینی از عشق داشتی ، ولی عشق گرماش سوزانندس نه گرم کننده ، مگه نه؟

اولا در پاسخ به این دوستمون که میگه همش کشکه...کشک خالته...
:biggrin:
...

کشک عمته
:D
این روزا با پول میشه خلوار خلوار عشق خرید!

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز

...

کشک عمته
پس قبولش داری؟
عشقو میگم.

I.R.IRAN

عضو جدید
اینکه بفهمین عشق یک طرفه اس یا دو طرفه نیاز به گفتن نداره اگه دو نفر عاشق هم باشن...دقت کنین عاشق باشن نه اینکه بگن فلانی آدم خوبیه...مطمئنا سعی میکنن یه کاری بکنن که طرف مقابل بفهمه که این آقا یا خانوم عاشقشه...پس این از این...
دخترها هم مثل پسرها عاشق میشن...اتفاقا خیلی مواقع دیدم که صریحا به پسره میگن که دوسش دارن...پس اگه فکر میکنین دختری عاشق شده و نم پس نمیده اشتباهی فهمیدین که عاشق شده...خوب دختر هم دل داره...اما باید مرد خیلی خوشبختی باشین که دختری عاشق شما بشه...یعنی واقعا عاشق میشه...البته پسرها هم وقاعا عاشق میشن...اون چیزهایی رو که از پسرها روزانه میبینیم نباید تحت عنوان عشق قلمداد کنیم...اینها احساسات زودگذر هستن...البته از این احساست زودگذر در میان دخترها ه زیاده...
پس باید سعی کرد اول با عقل جلو رفت و دید آیا طرف با عقل و منطق جور در میاد یا نه...
عشق نیازی به ابراز علاقه زیاد نداره که براش مقدار بگیم...باید با عقل و منطقتون ببینید که طرف عاشق شماست یا پول شما یا قیافه شما یا ...برای همین گفتم باید اول دوست داشته باشین بعد عاشق بشین...چون تو دوست داشتن امکان برگشت هست ولی تو عاشق شدن امکان برگش با ضربه روحس شدید هست...
کسی که عاشقه نمیگه عشقت یه طرفه اس ...امکان نداره تو عشق هم البته در مارحل اولیه اش که هنوز چیزی قطعی نشده طرفین سعی میکنن تا اونجا که در توان دارن به طرف بفهمونن که دوسش دارن...

ممنونم ، ولي ميدونيد ، خب من تمام اين مراحل رو طي كردم ، ولي بلافاصله از مرحله ي دوست داشتن به تعبير شما عبور كردم . الانم تو برزخم ! اتفاقايي ميوفته كه فكر ميكنم ديگه همه چي حله ، ولي بعد چند روز مي بينم كه نخير ! اينجوريا هم نيست ... از بابت خودم مطمئنم و خدا رو شكر توانايي تشخيص عشق از هوس رو دارم . تنها مشكلي كه ميمونه ، احساس طرف مقابله ... جنس احساسش ... طبيعيه كه من دوست داشته باشم اونم همون نوع احساسي كه من نسبت بهش دارم رو به من داشته باشه ، ولي اون اصلا بروز نميده ...
و اينكه ازم خواسته كه همه ي سعي و تلاشم رو بكنم تا بدستش بيارم ... ولي آخه چه جوري؟؟؟

delbaar

کاربر فعال

دخترا كه نم پس نميدن!

دخترا معمولا نشون نمیدن...من خودم اینجور ی ام ..اگه کسی رو دوست داشته باشم..نمیذارم بفهمه...همین کار رو هم کردم ...طرف مقابل شما هم مثل منه یکم
اینکه میگی بهت گفته عشقت یکطرفه است رو نمیدونم ولی اینکه بهت گفته همه ی تلاشت رو بکن یعنی اینکه اونم دوست داره وگرنه واسش مهم نبودی و اینو نمی گفت...البته من نمیدونم چی بین شما بوده و اون چه ویژگی های اخلاقی داره...اینطور بنظرم رسید

delbaar

کاربر فعال
ممنونم ، ولي ميدونيد ، خب من تمام اين مراحل رو طي كردم ، ولي بلافاصله از مرحله ي دوست داشتن به تعبير شما عبور كردم . الانم تو برزخم ! اتفاقايي ميوفته كه فكر ميكنم ديگه همه چي حله ، ولي بعد چند روز مي بينم كه نخير ! اينجوريا هم نيست ... از بابت خودم مطمئنم و خدا رو شكر توانايي تشخيص عشق از هوس رو دارم . تنها مشكلي كه ميمونه ، احساس طرف مقابله ... جنس احساسش ... طبيعيه كه من دوست داشته باشم اونم همون نوع احساسي كه من نسبت بهش دارم رو به من داشته باشه ، ولي اون اصلا بروز نميده ...
و اينكه ازم خواسته كه همه ي سعي و تلاشم رو بكنم تا بدستش بيارم ... ولي آخه چه جوري؟؟؟

درسته که مهمه حس اون چی باشه ولی شاید منظورش این بوده که شما یه اقدام عملی کنی

toghrol1

کاربر بیش فعال

...

کشک عمته

اون چیزی که با پول میخرن آب نباته نه یه دنیا احساس...اون چیزی که با پول میخرن خره نه آدم...هر چیزی یه قیمتی داره الا احساس و محبت و عشق که با پول خریدنی نیست...حرفی که زدین کاملا غیر منطقیه کی با پول تونسته عشق بخره...آره با پول میشه ازدواج کرد و مخ یک دختره پول دوست رو زد ولی عشق رو نه...نمیشه...حتی هوس رو هم نمیشه با پول خریدش...چه برسه به حس مقدسی به نام عشق...

toghrol1

کاربر بیش فعال
اقدام عملي يعني چه كاري مثلا ؟

اولا وقتی کسی رو دوست دارین و تا مرحله عاشق شدن هم جلو رفتین به طور منطقی و با عقل جوری رفتار کنین که طرف بفهمه با نگاه کردن...حین مثلا جزوه گرفتن اگه تو دانشگاه باشین...با توجه به روحیه طرف رفتار کنین...مثلا اگه طرف یه آدم مغروریه...مغرور نه به معنای بد...نباید به این فکر کنین که باید قدم اول رو طرف برداره...تو عشق همیشه علاوه بر صداقت باید فداکاری کرد...ممکنه طرف مغروره یعنی اینکه نمیتونه ابراز احساسات کنه نه اینکه نخواد...جرات نداره و میترسه بگه و شما غرورش رو بشکنین و بهش بگین ...نه...و یا یه چیز بدتر...

delbaar

کاربر فعال
اولا وقتی کسی رو دوست دارین و تا مرحله عاشق شدن هم جلو رفتین به طور منطقی و با عقل جوری رفتار کنین که طرف بفهمه با نگاه کردن...حین مثلا جزوه گرفتن اگه تو دانشگاه باشین...با توجه به روحیه طرف رفتار کنین...مثلا اگه طرف یه آدم مغروریه...مغرور نه به معنای بد...نباید به این فکر کنین که باید قدم اول رو طرف برداره...تو عشق همیشه علاوه بر صداقت باید فداکاری کرد...ممکنه طرف مغروره یعنی اینکه نمیتونه ابراز احساسات کنه نه اینکه نخواد...جرات نداره و میترسه بگه و شما غرورش رو بشکنین و بهش بگین ...نه...و یا یه چیز بدتر...

دقیقا همینطوره اگه طرف مغرور باشه..نمیتونه نشون بده اول باید از شما مطمن بشه

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون چیزی که با پول میخرن آب نباته نه یه دنیا احساس...اون چیزی که با پول میخرن خره نه آدم...هر چیزی یه قیمتی داره الا احساس و محبت و عشق که با پول خریدنی نیست...حرفی که زدین کاملا غیر منطقیه کی با پول تونسته عشق بخره...آره با پول میشه ازدواج کرد و مخ یک دختره پول دوست رو زد ولی عشق رو نه...نمیشه...حتی هوس رو هم نمیشه با پول خریدش...چه برسه به حس مقدسی به نام عشق...
اول جمله مو بخونی میفهمی که منظورم خرید ابنبات یا خر نبود

همه میدونن عشق مقدسه ، ولی بیشتر احساسات فقط جنبه نیاز دارن و انسان بنا به حس خود فریفتگی که درونیش وجود داره این حس رو تقویت می کنه { دوست داشتن} ، هر چقدر هم این دوست داشتن زیاد تر بشه ما نمی تونیم برچسب عشق بهش بچسبونیم ، چون ما از روی خودخواهی به این مرحله رسیدیم.
و عشق یکی از والا ترین ویژگی های ادمی/ به نظر من تکامل دو انسان در کنار هم .....

delbaar

کاربر فعال
اول جمله مو بخونی میفهمی که منظورم خرید ابنبات یا خر نبود

همه میدونن عشق مقدسه ، ولی بیشتر احساسات فقط جنبه نیاز دارن و انسان بنا به حس خود فریفتگی که درونیش وجود داره این حس رو تقویت می کنه { دوست داشتن} ، هر چقدر هم این دوست داشتن زیاد تر بشه ما نمی تونیم برچسب عشق بهش بچسبونیم ، چون ما از روی خودخواهی به این مرحله رسیدیم.
و عشق یکی از والا ترین ویژگی های ادمی/ به نظر من تکامل دو انسان در کنار هم .....

یعنی توی عشق هیچ نیازی نیست؟

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی توی عشق هیچ نیازی نیست؟
نیاز ؟ نه {مگر اینکه نیاز معشوق رو براورده کنیم و نه خودمون}
عشق یک ویژگی والای ویژگی های عمومه ، روان تر که نگاه کنیم اینه که عشق یه دست اورده برای ما، دست اوردی که نداشتنش مشکلی رو ایجاب نمی کنه ، ولی داشتنش ما رو به کمال انسانیت { از لحاظ تکامل درون} نزدیک می کنه

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیاز ؟ نه {مگر اینکه نیاز معشوق رو براورده کنیم و نه خودمون}
عشق یک ویژگی والای ویژگی های عمومه ، روان تر که نگاه کنیم اینه که عشق یه دست اورده برای ما، دست اوردی که نداشتنش مشکلی رو ایجاب نمی کنه ، ولی داشتنش ما رو به کمال انسانیت { از لحاظ تکامل درون} نزدیک می کنه
اتفاقا به نظر من نداشتنش یه جور حس خلا به آدم میده.آدم سرگردون میشه.
رسیدن به کمال چیز کمی نیست که نبودش حس نشه؟
البته همه اینطوری فکر نمیکنن چون خیلیا مقصدشون رسیدن به کمال نیست و نگاه دیگه ای به عشق دارن.

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته همه اینطوری فکر نمیکنن چون خیلیا مقصدشون رسیدن به کمال نیست و نگاه دیگه ای به عشق دارن.
خب خیلیا هستن که به این کمال نمیرسن و با همون دوست داشتن زندگی می کنن {در اکثریت همینطوره}

delbaar

کاربر فعال

;)واینکه همیشه دوست داره کنار اون کسی باشه که عاشقشه

اینم نیازه؟؟؟

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب خیلیا هستن که به این کمال نمیرسن و با همون دوست داشتن زندگی می کنن {در اکثریت همینطوره}

گاهی دوست داشتن خیلی بالاتر از عشقه.شاید کارایی که واسه کسی که دوسش داری انجام میدی واسه عشقت نکنی.
واسه هرکی یه جوری.

delbaar

کاربر فعال
دوستای عزیزم ، اینکه وابستگی خاصی به شخصی کنین عشق نیست و دوست داشته ، هر چقدر هم که زیاد باشه باز هم دوست داشتنه

پس عشق چطوره؟میشه شما بگی چه حسیه؟
فکر کنم اینکه یه نفر با واست همه متفاوت باشه عشقه ...اینکه هیچوقت حس آدم بهش تغییر نکنه...اونی که هیچوقت فراموش نشه..

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس عشق چطوره؟میشه شما بگی چه حسیه؟
فکر کنم اینکه یه نفر با واست همه متفاوت باشه عشقه ...اینکه هیچوقت حس آدم بهش تغییر نکنه...اونی که هیچوقت فراموش نشه..
در ادامه همین جملت بگم که اونی که هر روزش برات تازه ست.این تازگی خیلی کارا میکنه.

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای عزیزم ، اینکه وابستگی خاصی به شخصی کنین عشق نیست و دوست داشته ، هر چقدر هم که زیاد باشه باز هم دوست داشتنه
اما یه کوچولو منطقو وفا و صمیمیت قاطیش کنیم یه خوردم ماورای حست بری از دوست داشتنی که برات شده عادت در میای.به نظر من فوق العاده میشه.
هنوز زن و مردی ندیدم که اینطوری باشن.ولی چرا...

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
جنس سه نظری که پشت هم گذاشتم فرق میکنه.امیدوارم ناراحت نشین.
یه روانشناس معروف میگفت:عشق برای من صدای چایی بود که هرروز صبح زود مادرم برای پدرم که میخواست بره سر کار و همه ما خواب بودیم میریخت هستش.
در عین سادگی و در اوج احساس واقعی.