عشق هوا فضا دانشگاه شریف امیر کبیر و تهران

Bozorg_Arteshdar

عضو جدید
من میخوام فوقم رو هوا فضا بخونم لیسانس مکانیک هستم
راجع به مکانیک و هوا فضا در دانشگاه های تهران شریف و امیر کبیر اطلاعات میخوام
کسایی که تو این رشته دانشگاه ها یا هر کدوم از دانشکده های دیگه هوا فضا تو تهران درس می خونن نظر بدن مثلا" با چه رتبه ای قبول شدن و استادا چطورن
چون تا 15ام الی 20 ام اردیبهشت فکر کنم نتایج اولیه بیاد و ما باید انتخاب رشته کنیم لطفا" سریع جواب بدین

Bozorg_Arteshdar

عضو جدید
امروز تو سایت سازمان سنجش دیدم میخوان 31 اردیبهشت رتبه ها رو اعلام کنن
پس هنوز وقت هست . لطفا" نظر بدین

_mahdi_

عضو جدید
من میخوام فوقم رو هوا فضا بخونم لیسانس مکانیک هستم
راجع به مکانیک و هوا فضا در دانشگاه های تهران شریف و امیر کبیر اطلاعات میخوام
کسایی که تو این رشته دانشگاه ها یا هر کدوم از دانشکده های دیگه هوا فضا تو تهران درس می خونن نظر بدن مثلا" با چه رتبه ای قبول شدن و استادا چطورن
چون تا 15ام الی 20 ام اردیبهشت فکر کنم نتایج اولیه بیاد و ما باید انتخاب رشته کنیم لطفا" سریع جواب بدین

لیسانسه های هوافضا می یان تو فوق مکانیک شرکت می کنند { بیشتر بخاطر بازار کار } اونوقت شما می خواین برعکس از مکانیک برین هوافضا ؟ :eek:
{ من خودم رتبه 129 ارشد هوافضا شده بودم . روزانه علم و صنعت هم قبول شدم ولی ترجیح دادم فوق لیسانس مکانیک ازاد رو برم . }
ولی در مورد سوالاتتون بواسطه صحبتای دوستام میگم . رتبه و رشته قبولی چها ر تا از دوستام رو میزارم { مربوط به حدود سه سال پیش }
1) رتبه 18 . ایرودینامیک شریف
2) رتبه 49 . سازه شریف .
3) رتبه حدود 100 جلوبرنده شریف { با سهمیه شاگرد اولی }
4) رتبه 129 سازه علم و صنعت { خودم }
5) رتبه حدود 200 سازه های فضایی امیر کبیر { با سهمیه شاگرد اولی }

shahinjet

عضو جدید
سلام دوستان
من هم رشتم مکانیک است ولی علاقه زیادی به هوافضا دارم ولی یه سوال داشتم اونم اینکه با رشته مکانیک میتونم در سازمان هوا فضا کار کنم یا باید مدرک هوافضا داشته باشم

shahinjet

عضو جدید
سلام دوستان
من هم رشتم مکانیک است ولی علاقه زیادی به هوافضا دارم ولی یه سوال داشتم اونم اینکه با رشته مکانیک میتونم در سازمان هوا فضا کار کنم یا باید مدرک هوافضا داشته باشم؟

hamed775

عضو جدید
سلام دوستان
من هم رشتم مکانیک است ولی علاقه زیادی به هوافضا دارم ولی یه سوال داشتم اونم اینکه با رشته مکانیک میتونم در سازمان هوا فضا کار کنم یا باید مدرک هوافضا داشته باشم؟

سازمان هوافضا بیشتر مکانیک استخدام میکنه تا هوافضا.اگه دوسدارید برید اونجا با مکانیک بهتر میشه استخدام شد.

z.alavi

کاربر فعال
سازمان هوافضا دیگه چه طور جایی هست؟ میشه معرفیش کنید.

hamed775

عضو جدید
سازمان هوافضا دیگه چه طور جایی هست؟ میشه معرفیش کنید.
سازمان صنایع هوافضا یکی از سازمانهای زیرمجموعه وزارت دفاع می باشد.
این موشکهایی که تو رزمایشها می بینید محصول سازمان هوافضاست.

amin66

عضو جدید
سلام.
1 . کسی میدونه ترتیب 4گرایش هوافضا برا ادامه تحصیل مخصوصا خارج از کشور چیه؟یعنی به ترتیب کدوم گرایش ها بهترن؟؟؟ من خودم کارشناسی مکانیک/حرارت و سیالات
هر چند میدونم امکان گرفتن ویزا نزدیک به صفره برا هوا فضا !!

2 . راستی با رتبه 190 میتونم شبانه شریف یا روزانه امیر کبیر قبول شم؟!؟ کلا" کجا امکانش هست؟ با توجه به اینکه امسال 30 نفر از ظرفیت تهران (بیشتر شبانه) کم شده.!

3 . مکانیک 1450 شدم و ممکنه روزانه و یا محتمل تر شبانه بندر عباس رو بیارم به نظر شما مکانیک بندر بهتره یا هوافضا تهران(البته اینم احتمالا شبانه)

چون تا 12 امشب بیشتر وقت نیست خواهشا زود جواب بدید ..ممنون از همگی!

آخرین ویرایش:

hamed775

عضو جدید
سلام.
1 . کسی میدونه ترتیب 4گرایش هوافضا برا ادامه تحصیل مخصوصا خارج از کشور چیه؟یعنی به ترتیب کدوم گرایش ها بهترن؟؟؟ من خودم کارشناسی مکانیک/حرارت و سیالات
هر چند میدونم امکان گرفتن ویزا نزدیک به صفره برا هوا فضا !!

2 . راستی با رتبه 190 میتونم شبانه شریف یا روزانه امیر کبیر قبول شم؟!؟ کلا" کجا امکانش هست؟ با توجه به اینکه امسال 30 نفر از ظرفیت تهران (بیشتر شبانه) کم شده.!

3 . مکانیک 1450 شدم و ممکنه روزانه و یا محتمل تر شبانه بندر عباس رو بیارم به نظر شما مکانیک بندر بهتره یا هوافضا تهران(البته اینم احتمالا شبانه)

چون تا 12 امشب بیشتر وقت نیست خواهشا زود جواب بدید ..ممنون از همگی!

اگه موضوع پایان نامه اتون غیر نظامی باشه برا رفتن جز آمریکا هیچ مشکلی ندارید.مطمئن باشید.
بازار کار هوافضا تو ایران نسبت به مکانیک خیلی جالب نیست.البته گرایش های پیشرانش و سازه باز بهتره.مپنا بچه های هوافضا رو خوب استخدام میکنه.
گرایش آیرو هم علاوه بر صنایع نظامی تو صنایع خودروسازی هم طرفدار داره.ولی کلا مکانیک بهتراز هوافضاست.
گرایش فضایی یا مکانیک پرواز هم خیلی هوافضاییه و بازارار کارش خاص تره.
با رتبه 190 هوافضا امیرکبیر شبانه فکر کنم قبول شید
ضمناظرفیت امسال حدود 26 نفر(تهران) غیر از آموزش محورها نسبت به پارسال بیشتر شده نه کمتر

z.alavi

کاربر فعال
اگه موضوع پایان نامه اتون غیر نظامی باشه برا رفتن جز آمریکا هیچ مشکلی ندارید.مطمئن باشید.
بازار کار هوافضا تو ایران نسبت به مکانیک خیلی جالب نیست.البته گرایش های پیشرانش و سازه باز بهتره.مپنا بچه های هوافضا رو خوب استخدام میکنه.
گرایش آیرو هم علاوه بر صنایع نظامی تو صنایع خودروسازی هم طرفدار داره.ولی کلا مکانیک بهتراز هوافضاست.
ضمناظرفیت امسال حدود 26 نفر(تهران) غیر از آموزش محورها نسبت به پارسال بیشتر شده نه کمتر

میشه راهنمایی کنید که این "مپنا"که توی صحبت هاتون اشاره کردید کجاست؟

Skabirian

عضو جدید

با سلام
من هنوز سطحم به جایی نرسیده که بخوام در این موارد اظهار نظر بکنم آخه هنوز ترم 3 هستم.:cry::cry::cry::cry::cry:اما به یه نتیجه رسیده ام :

خوبی یا بدی رشته یا دانشگاه را نمیتونیم از کسی بپرسیم یا بهتر بگم نتیجه همونطوری بشه که مثلا آقای X میگه
خوبی یا بدی هر چیزی را (نه فقط درس و دانشگاه)خود ما:D خود ما1!!!تعیین میکنیم.پس یه نصیحت برادرانه را از من قبول بکن:هر چی علاقه خدت میبینی همون را ادامه بده!

موفقیت حاصل تلاش ما و کمک اوست.