عزت نفس

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. دوستان، نماز روزه ها قبول باشه.
آقا یه بحثی هست بازم حالت درد دل داره، ولی دوست دارم بگم و نظر شما رو هم بشنوم.
آقا ما سر کارمون که حالت کارآموزی داریم، دیگه کم کم بچه ها فکر جذب و استخدام شدن هستند. ولی آدم این آخریها یه چیزایی میبینه خیلی جالبه.
بعضی دوستان مدام سراغ رییس روسا میرن و هی خودشونو نشون میدن و هی قربون صدقه میرن، هی خودشیرینی میکنن. ولی نمیدونم خودم چرا اینکارا رو برنمی تابم.
نظر شما چیه؟ واقعاً یه استخدام شدن اینقدر ارزش داره که آدم عزت نفسشو لگدمال کنه هی پاچه خواری این و اون رو بکنه (ببخشینا این لغتو بکار میبرم).
نکته جالب اینه که دوستان همیشه میگن پارتی من خداس، من اینجوریم من اونجوریم و .... ولی این چیزارو آدم میبینه، واقعاً تعجب میکنه.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه اینجور آدما هست. اینا به زور خودشونو شاید بتونن به یه جایی بند کنن ولی هم هیچوقت آرامش ندارن و خود واقعیشون نیستن، هم ممکنه در خطر رذالت های اخلاقی قرار بگیرن

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همیشه اینجور آدما هست. اینا به زور خودشونو شاید بتونن به یه جایی بند کنن ولی هم هیچوقت آرامش ندارن و خود واقعیشون نیستن، هم ممکنه در خطر رذالت های اخلاقی قرار بگیرن

این اواخر حس بدی پیدا کردم، چون میبینم همه همینجورین، مثه این جمله امضا شما همه دارن نقشه میکشن!!!

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
بیخیال ارزش ندارم آدم اینقدر پلید بشه از نظر اخلاقی اصلا درست نیست تو خودت باش ولی محکم باش هر روز هم که میخوای بری سرکار یدونه سوره یس بخوون باور کن معجزه میکنه من خیلی جاها امتحان کردم به روز نکشیده جواب داده

چاو شین

اخراجی موقت
سلام. دوستان، نماز روزه ها قبول باشه.
آقا یه بحثی هست بازم حالت درد دل داره، ولی دوست دارم بگم و نظر شما رو هم بشنوم.
آقا ما سر کارمون که حالت کارآموزی داریم، دیگه کم کم بچه ها فکر جذب و استخدام شدن هستند. ولی آدم این آخریها یه چیزایی میبینه خیلی جالبه.
بعضی دوستان مدام سراغ رییس روسا میرن و هی خودشونو نشون میدن و هی قربون صدقه میرن، هی خودشیرینی میکنن. ولی نمیدونم خودم چرا اینکارا رو برنمی تابم.
نظر شما چیه؟ واقعاً یه استخدام شدن اینقدر ارزش داره که آدم عزت نفسشو لگدمال کنه هی پاچه خواری این و اون رو بکنه (ببخشینا این لغتو بکار میبرم).
نکته جالب اینه که دوستان همیشه میگن پارتی من خداس، من اینجوریم من اونجوریم و .... ولی این چیزارو آدم میبینه، واقعاً تعجب میکنه.
سلام :gol:
دوست عزیز، من شاید نتونم نظر کارشناسی و درستی بدم؛ ولی نظر شخصی خودمو میگم، شاید به یه دردی بخوره...
من خودم به شخصه هیچوقت برای به دست آوردن کار یا مقام و مرتبه شخصیت و عزت نفس خودمو زیر پا نذاشتم. منکر این هم نیستم که با این کارایی که شما میفرمایید، نمیشه به جایی رسید؛ اونم توی نظام و عرفی که روی جامعه ما حاکمه. اما دلیلم همیشه برای این کارم این بوده که حتی اگه کارم خوب نباشه، حتی اگه حقوق کمی داشته باشم، حتی اگه مجبور باشم تا آخر عمرم توی همین پست و منصب بمونم و پیشرفت نداشته باشم و یا حتی اگه ممکن باشه اخراج هم بشم؛ حداقل و در بدترین حالت ممکن اینو دارم که میتونم شب با خیال راحت و وجدان آسوده سرمو رو بالش بذارم و پیش دوست و آشنا و فامیل و ... با غرور و عزت کامل، سرمو بلند کنم و اگه کسی یه روز بپرسه واسه خودم چیکار کردم، با افتخار بگم هر کاری هم که نکرده باشم، حداقلش دارم نون شرف و غیرتمو میخورم...

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان ممنون
میدونین چیه؟ من از این که افرادی هستن که داعیه ایمان و اعتقاد رو دارن و اینکارا رو میکنن، اعصابمو خورد میکنه،
آقا مثلا یه بنده خدایی بود میگفت من سیستمم همینجوریه، جوابم گرفتم، من اکی بودم باهاش، ولی یکی میاد میگه پارتی من خداس فقط! یا چه میدونم یه سری کارهای مردم پسند انجام میده، بعد میره برای بدست آوردن یه چیزی حاضره هر کاری بکنه، من حقیقتش زورم میگیره!!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ممنون
میدونین چیه؟ من از این که افرادی هستن که داعیه ایمان و اعتقاد رو دارن و اینکارا رو میکنن، اعصابمو خورد میکنه،
آقا مثلا یه بنده خدایی بود میگفت من سیستمم همینجوریه، جوابم گرفتم، من اکی بودم باهاش، ولی یکی میاد میگه پارتی من خداس فقط! یا چه میدونم یه سری کارهای مردم پسند انجام میده، بعد میره برای بدست آوردن یه چیزی حاضره هر کاری بکنه، من حقیقتش زورم میگیره!!

منم برخورد دارم با هکچین آدمایی (دومین مورد که گفتین) و خیلی بنظرم چندش میاد. چون بشدت چاپلوسن ولی خودشونم به حق میدونن و بلف میکنن همش. حتی از خدا هم طلبکارن. ولی بازم میگم. اصلا مهم نیست.

alias67

عضو جدید
بعضی جاها چاپلوسی بد نیست، وقتی یه جا حقت ضایع میشه برای گرفتن حق مجبوری اینکارو کنی. حتی من مدیر یه اداره رو میشناسم که پیش رؤسای سازمانش چاپلوسی میکنه تا امکانات اداره اش رو بیشتر کنه. توجه کنید تو این موارد مشکل برمیگرده به بالادستی ها کار درست رو انجام نمیدن. البته من ازش نفرت دارم.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
من همیشه یه چیزی به بچه های مجموعمون میگم اونم اینه که " همیشه یادت باشه که چه چیزی رو از دست میدی و چه چیزی رو به دست میاری "

متاسفانه توی ادارات این مسئله به شدت وجود داره . واسه من خیلی عجیبه که خیلی ها فکر میکنن روزیشون دست یه شخص خاصه . اصلا نمیخوام وارد مسائل مذهبی بشم اما اگه یه آدم فقط خودشو بشناسه و ارزش خودش رو بدونه هیچوقت مجیز گویی نمیکنه .

چیزی که من توی زندگی یادم گرفتم اینه که چیزی که بهاش مجیزگویی باشه به لعنت خدا نمی ارزه ...

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم اونا چطور پاچه خواری میکنن، ولی امروز دنیا دنیای رقابت هست، البته رقابت سالم. آدم تا جایی که میتونه باید بازاریابی کنه.

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم اونا چطور پاچه خواری میکنم، ولی امروز دنیا دنیای رقابت هست، البته رقابت سالم. آدم تا جایی که میتونه باید بازاریابی کنه.

خب اینی که شما میگین با اینجور برخوردا و رفتارا و نیات فرق داره

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من آدم باید برای استخدام شدن و خوب نشون دادن خودش، از مهارت ها و توانایی هاش استفاده کنه، سعی کنه تو کارش بهترین باشه و با متفاوت بودن و خوب بودن کارش خودی نشون بده
نه اینکه صرفا با چاپلوسی و تملق بخواد خودشو نشون بده
به قول دوستمون همچین آدمایی خودشون نیستن و همیشه باید برای جلب توجه نقش بازی کنند و این کار در یه مدت طولانی باعث آزار خودش شخص میشه و پیش دیگران هم ارزش و مقامی نداره، به نظرم این کار یه حدی داره و در نهایت طرف خود واقعیشو نشون میده

عزت نفس آدم خیلی مهمه، این که انسانیت انسان حفظ بشه خیلی مهمه، من که هرگز به خودم اجازه ی چنین کاری رو نمیدم. به هر حال خدا خودش جای حق نشسته و قطعا هوامونو داره:gol:

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضی جاها چاپلوسی بد نیست، وقتی یه جا حقت ضایع میشه برای گرفتن حق مجبوری اینکارو کنی. حتی من مدیر یه اداره رو میشناسم که پیش رؤسای سازمانش چاپلوسی میکنه تا امکانات اداره اش رو بیشتر کنه. توجه کنید تو این موارد مشکل برمیگرده به بالادستی ها کار درست رو انجام نمیدن. البته من ازش نفرت دارم.

اها همینه ! میخاستم بگم این قضیه الان برا بعضیا تبدیل به ارزش شده، طرف میگه ااااا نرفتی خودتو به رییس نشون بدی!!!؟؟ منم میگم من کارمو درست انجام میدم، رییس اگه چشم داشته باشه و عقل داشته باشه، کارمو میبینه

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا الان اونایی که پاچه خواری میکنن به پول و پله بیشتری میرسن! :D حتی پست بهتر....متاسفانه توی ادارات ما این قضیه هست ...اگه به هیچ منبعی وصل نباشی خیلی تو اداره بهت سخت میگذره !!
هرچند خدا هوای آدمو داره به نظرم!

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا الان اونایی که پاچه خواری میکنن به پول و پله بیشتری میرسن! :D حتی پست بهتر....متاسفانه توی ادارات ما این قضیه هست ...اگه به هیچ منبعی وصل نباشی خیلی تو اداره بهت سخت میگذره !!
هرچند خدا هوای آدمو داره به نظرم!

خب پس یه پله رفتیم بالاتر، هم ارزشه هم باعث ترقی.
خب خیلی خوبه، پس بیایم تو همین تاپیک تبلیغشو بکنیم!؟ چطوره؟ از لحاظ شرعی هم اگه مشکلی داشت، یه ترفندی براش پیدا می کنیم...

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس یه پله رفتیم بالاتر، هم ارزشه هم باعث ترقی.
خب خیلی خوبه، پس بیایم تو همین تاپیک تبلیغشو بکنیم!؟ چطوره؟ از لحاظ شرعی هم اگه مشکلی داشت، یه ترفندی براش پیدا می کنیم...

:D جناب من اگه چاپلوس بودم که الان اینجا نبودم :biggrin: کی گفته ارزشه؟؟ :/