عدم دسترسی به sharefolder

sg22

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من رو ویندوز سرور 2008 یه سری فولدرهایی را رو شیر کردم که می خوام از طریق ویندوز 7 سیستمم به این شیر فولدرها دسترسی داشته باشم ولی وقتی تو run دستور ip\\ رو می زنم صفحه زیر باز میشه ممنون میشم منو راهنمایی کنید. فقط هم از سیستم خودم این ارور رو میده یا سیستم های دیگه امتحان کردم جواب داد و وارد شد. 111.jpg

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام به همه دوستان
من رو ویندوز سرور 2008 یه سری فولدرهایی را رو شیر کردم که می خوام از طریق ویندوز 7 سیستمم به این شیر فولدرها دسترسی داشته باشم ولی وقتی تو run دستور ip\\ رو می زنم صفحه زیر باز میشه ممنون میشم منو راهنمایی کنید. فقط هم از سیستم خودم این ارور رو میده یا سیستم های دیگه امتحان کردم جواب داد و وارد شد. مشاهده پیوست 246535

سلام، توی سرچ ویندوزت "secpol.msc" وارد کن ببین باز هستش یا بسته!!! جوابش رو بگو تا بگم چیکار کنی.

sg22

عضو جدید
سلام آره باز هس حالا باید چیکار کنم؟
ببخشید ممکنه مشکل ازisp باشه؟

آخرین ویرایش:
ربطی به isp نداره، احتمالا سطح دسترسی رو مشخص نکردی برای کلاینت، این رو روی سیستم کلاینت تست کن :

کد:
[/COLOR][LEFT][COLOR=#000000]
\\ admin username \ folder shared
[/COLOR][/LEFT]
[COLOR=#000000]

نام کاربری ادمین و نام پوشه ی share شده ، آی پی رو نزن . البته قبلش پینگ بگیر ببین اصلا کلاینت با سرور ارتباط داره یا نه !

sg22

عضو جدید
ربطی به isp نداره، احتمالا سطح دسترسی رو مشخص نکردی برای کلاینت، این رو روی سیستم کلاینت تست کن :

\\ admin username \ folder shared
[/CODE]

نام کاربری ادمین و نام پوشه ی share شده ، آی پی رو نزن . البته قبلش پینگ بگیر ببین اصلا کلاینت با سرور ارتباط داره یا نه !
پینگ میکنم جواب میده مشکلی نداره اما این دستور (\\ admin username \ folder shared) که میزنم باز همون ارور میده ولی با کد 0x8007043

پینگ میکنم جواب میده مشکلی نداره اما این دستور (\\ admin username \ folder shared) که میزنم باز همون ارور میده ولی با کد 0x8007043

روی پوشه ای که share کردی در ویندوز سرور راست کلیک کن و تب Properties ، روی security کلیک کن، پرمیژن ها رو چک کن !

در سیستم کلاینت تنظیمات: change advanced sharing seeting رو به صورت زیر بزار:

Turn ON network discovery
Turn ON file and printer sharing
Turn ON sharing in the Public folder sharing section
Turn ON password protected sharing

فایروال رو هم
خاموش کنو دوباره چک کن!

این پیغام معمولا بخاطر نداشتن دسترسی به فولدر توسط کلاینت نمایش داده میشه !

sg22

عضو جدید
روی پوشه ای که share کردی در ویندوز سرور راست کلیک کن و تب Properties ، روی security کلیک کن، پرمیژن ها رو چک کن !

در سیستم کلاینت تنظیمات: change advanced sharing seeting رو به صورت زیر بزار:

Turn ON network discovery
Turn ON file and printer sharing
Turn ON sharing in the Public folder sharing section
Turn ON password protected sharing

فایروال رو هم
خاموش کنو دوباره چک کن!

این پیغام معمولا بخاطر نداشتن دسترسی به فولدر توسط کلاینت نمایش داده میشه !
موارد مربوط به change advance sharing ... تو کلاینت انجام شده. فایروال هم خاموشه.
ولی در مورد پرمیژن که گفتید میشه بگید چطور باید دسترسی یه فولدرو واسه کلاینت تعریف کنم.
این ارور فقط از سیستم های خونه می ده ولی وقتی با یه سیستم دیگه خارج از خونه دستور رو می زنم sharefolder رو نشون میده و میتونم دسترسی داشته باشم.

بالا