[ طریقه اجرای نما بر سطح دیوار برشی که اجرا شده ]

ganji new

عضو جدید
میخواستم بدونم طریقه اجرای نما بر سطح دیوار برشی که اجرا شده و هیچ گونه میلگرد انتظار یا اینسرت پلیتی هم پیش بینی نشده چجوریه؟؟مصالح نما ورق کامپوزیت آلومینیوم هست اگه میشه یه راهنمایی عملی و کاملا مهندسی بهم ارایه بدین چون در حین اجرا هستم کارم داره لنگ میشه با تشکر فراوان ...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخواستم بدونم طریقه اجرای نما بر سطح دیوار برشی که اجرا شده و هیچ گونه میلگرد انتظار یا اینسرت پلیتی هم پیش بینی نشده چجوریه؟؟مصالح نما ورق کامپوزیت آلومینیوم هست اگه میشه یه راهنمایی عملی و کاملا مهندسی بهم ارایه بدین چون در حین اجرا هستم کارم داره لنگ میشه با تشکر فراوان ...
اینو باید از قبل پیش بینی میکردی دوست گرامی ولی میشه پلیت رو پرچ کنی به دیوار(اسم علمیشو فراموش کردم)و بعد نبشی و قوطی های رو که برا زیر ورق کامپوزیت نیازه رو به پلیت جوش بدی.نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه

ganji new

عضو جدید
ممنون مهندس امیر عزیز

ممنون مهندس امیر عزیز

اینو باید از قبل پیش بینی میکردی دوست گرامی ولی میشه پلیت رو پرچ کنی به دیوار(اسم علمیشو فراموش کردم)و بعد نبشی و قوطی های رو که برا زیر ورق کامپوزیت نیازه رو به پلیت جوش بدی.نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه

بینهایت ممنون مهندس امیر عزیز این راه هم امتحان میکنم ولی بازم راه حل میخوام ممنون میشم ازت ............

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
بینهایت ممنون مهندس امیر عزیز این راه هم امتحان میکنم ولی بازم راه حل میخوام ممنون میشم ازت ............
تا جایی که در توانم باشه درخدمتم.راستی اگه به نتیجه رسیدی یه ندا بده خوشحال میشم.

زيگورات

عضو جدید
سلام ganji عزيز
دوست عزيز به نظر اين حقير راههاي متفاوتي وجود دارد وليكن با توجه به وضعيت پروژه مي‌بايست تصميم گيري نمود.
همانگونه كه دوست بزرگوارم آقا امير فرمودند استفاده از پليت و پيچ است البته پيچ هاي استفاده شده مي‌بايست از نوع Expantion bolt باشد براي اطلاعات بيشتر كلمه مذكور را در گوگل سرچ كنيد عكس هايي ميتوانيد پيدا كنيد ضمنا پيشنهاد من استفاده از انكر بولت هاي مكانيكي شركت هيلتي مي‌باشد.
در اين روش ابتدا يك سوراخ روي سطح بتن انجام داده سپس اكپنشن بولت را داخل آن مي گذاريم و سپس بولت مذكور را از سوراخ پليت رد مي كنيم و مهره را روي پليت سفت مي‌كنيم اين اقدام باعث باز شدن انتهاي بولت (داخل ديوار بتني) شده و در ديواره بتني درگير مي‌شود تا حدالمكان مهره را سفت مي‌كنيم . حالا اين پليت آماده اجراي شاسي كشي شما مي‌باشد. لازم به ذكر است كه طول بولت و قطر آن يه مقاومتي كه شما نياز داريد بستگي دارد.

در روش ديگر كه باز هم مثل روش اول مي‌باشدباكمي تغيير. استفاده از انكرهاي شيمياي محصولات شركت هيلتي ( پيشنهاد اين جانب RE500 مي باشد.) ابتدا يك سوراخ در ديوار بتني انجام داده سپس بوسيله RE500 مي‌توان آرماتور و يا بولت يك يسر رزوه را در داخل ديوار به اصطلاح كاشت.
اميدوارم مدير محترم سايت اين اقدام بنده را تبليغي براي شركت هيلتي تصور ننمايد . دليل تأكيد اين حقير بر محصولات هيلتي به خاطر استاندارد بالاي شركت مذكور و استفاده در تمامي پروژه هاي بزرگ مي‌باشد.
http://www.hiltiabzar.com/pro/anker/anker.htm
راه سومي نيز وجود دارد كه مربوط به ستونها مي باشد نه ديوار برشي و ان استفاده از يك تسمه دور ستون و جوش دادن دو لب آن روي هم است.
اميدوارم مطالب فوق به درد شما بخورد
خواهشمند است در صورت استفاده از روشهاي ديگر با تهيه عكس از پروژه موجب راهنمايي ما را نيز فراهم نمائيد.

ganji new

عضو جدید
زیگورات عزیز بینهایت ممنونم و واقعا استفاده کردم امیدوارم در نهایت و بعد از اجرا بتونم عکسهای بسیار مفیدی را براتون بذارم .بازم ممنون مهندس عزیز...

reza2011

عضو جدید
شما كافيه كه بتن رو كمي بتراشي تا به سطح ميلگرد برسي و بعد يك پروفيل به ميلگرد جوش بدي . در نهايت سازه زير سازي نماي آلومينيوم رو روي پروفيل جوش داده شده اجرا كني .

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
شما كافيه كه بتن رو كمي بتراشي تا به سطح ميلگرد برسي و بعد يك پروفيل به ميلگرد جوش بدي . در نهايت سازه زير سازي نماي آلومينيوم رو روي پروفيل جوش داده شده اجرا كني .

سلام
دوست عزيز ، به نظرتون با اين روش ، كارايي و عملكرد ميلگرد و بتن مسلح ، مختل نميشه ؟؟

reza2011

عضو جدید
سلام
دوست عزيز ، به نظرتون با اين روش ، كارايي و عملكرد ميلگرد و بتن مسلح ، مختل نميشه ؟؟

سلام و عرض ادب ..

نه خانم مهندس به دليل اينكه اولا شما فقط بخش كاور بتن رو تخريب ميكنيد و ميتونيد با استفاده از چسب بتن بعد از اتمام عمليات به خوبي قسمت لخت شده رو بپوشونيد . اين عملي ترين و در عين حال ارزان ترين روش محسوب ميشه .

ولي قطعا بهترين روش اينه كه قبل از بتن ريزي ديوار صفحه انتظار در داخل بتن كار گذاشته بشه تا بعد از برداشتن قالب سطح صفحه نمايان بشه و بشه روي اون زير سازي نماي فوق رو اجرا كرد .

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطوری بتراشیم؟

reza2011

عضو جدید
چطوری بتراشیم؟

شما فقط نياز به تخريب بخش كاور بتن يعني چيزي در حدود 5 تا 7 سانتي متر داري تا قسمت لخت ميلگرد عيان بشه ... مسلما اين كار به كمك هيلتي هاي مخصوصي تراش يا تخريب بتن امكان پذير هست . ميتونيد به سايت شركت هيلتي مراجعه كنيد چون ابزارهاي بسيار جالبي واسه انجام اينگونه كارها داره . مسلما در كارهاي ساختماني خيلي از موارد پيش مياد كه نياز به تراشيدن يا تخريب قسمتي از بتن ميباشد .

زيگورات

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوست عزيز و گرامي
دوست عزيز راه حل شما ارزانترين راه حل مي باشد ولي عملي ترين راهكار نمي باشد بلكه يكي از راهكار ها مي باشد. به نظر اين حقير نيز با توجه به جوش انجام شده به ميل گرد موجب تردي و كاهش كارايي مناسب ميل گرد خواهد شد

stranger0

عضو جدید
شاسی رو روی دستک هایی از میلگر قرار بده که از توی سوراخ لوله پولیکای واشر بولت ها رد می کنی . بدون هزینه تراشیدن بتن.

smaz

عضو جدید
سلام
من هم قبلا اين مشكل را داشتم
با كاشت بولت و پيچ كردن يا جوش دادن پليت به آن براحتي مشكلتون حل ميشه
تو آگهيهاي همشهري ميتونيد تلفن پيمانكارشو پيدا كنيد.

saeedz1000

عضو جدید
سلام به نظر من هم راحت ترین و بی دردسر ترین راه خراش دادن بتن تا رسیدن به سطح میلگرده . که تقریبا تاثیری توی رفتار سازه نداره. مشکل رفتاری موقعی بوجود میاد که بعضی ها توی دیوار برشی پنجره باز میکنن که %100 همتون دیدید.