[ طرح نقشه معماري در زمين هاي محدود ]

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب همینکه وقتی درو باز میکنی روبروت سینک ظرف شویی میبینیم یه مشکله ...البته قابل حل یه ذره در ورودی رو باید ببری بالاتر یا اینکه کاری کنی دقیقا در ورودی با ورودی به اشپزخانه یکی نشه به نظر من ...
درسته
البته من رو جزئیاتش وقت نزاشتم
با جابجا کردن خود سینک یا در حل میشه

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من تو این طرح کل باکس پله رو ووید در نظر گرفتم تا با استفاده از نور باکس یکی از اتاقا و ***** واشپزخونه نورش تامین بشه

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
طرح خوبیه.فقط hami_sani عزیز، با توجه به محدودیت ارتفاعی که این سایت داره.پیلوت نمیتونه داشته باشه.پارکینگ کجا قرار میگیره؟ چطور به پله ها میرسیم؟ لطفا اندازه ها و تراز رو هم مشخص کنید.ممنون.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طرح خوبیه.فقط hami_sani عزیز، با توجه به محدودیت ارتفاعی که این سایت داره.پیلوت نمیتونه داشته باشه.پارکینگ کجا قرار میگیره؟ چطور به پله ها میرسیم؟ لطفا اندازه ها و تراز رو هم مشخص کنید.ممنون.
ای بابا من نمیدونستم ÷یلوت نداریم
پس با این وجود تمام طرحو باید بترکونیم
اخه گفته بودن حتما پارکینگ داشته باشه من فکر کردم منظورشون همون پیلوته

mehrce

کاربر ممتاز
گفته که حداقل یه دونه باید پارکینگ داشته باشه ولی از اون طرف نباید ارتفاع کل ساختمان بیشتر از 8 متر بشه.hami_sani جان ، اسم خودتون حامی هستش؟ منم مهران هستم. فکر کنم با اسم خودمون همدیگه رو خطاب کنیم بهتر باشه.اگه اسمتون فرق میکنه بگید که تا باهاتون آشنا بشیم.ممنون.

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام بچه ها
ببخشید من وقتی عکسو گذاشتم یادم اومد یه چیزایی ناقصه
اخه عجله ای شد دیگه شما به بزرگی خودتون ببخشید
مثلا باکس پله خالیه یادم رفت پله هاشو بزارم
همونیه که در دولت داره
اندازه گذاری هم یادم رفته
در ضمن چون کسی جواب نداد من فرض کردم میشه در پشت حیاط خلوت داشته باشیم

سلام!!
متشكرم از زحمتي كه كشيديد!!
فك كنم متاسفانه حياط خلوت نداريم!!
يني قطعه شمالي هست!! واسه من كه آقا رسول اينطوري گفتن!!

كاش اندازه گذاري ميكرديد تا مشخص بشه طول و عرض اتاق خوابا چقدره!!

همون طور كه مهندسmehrce اشاره كردن محدوديت ارتفاعي داريم و فقط دو تا سقف ميتونيم اجرا كنيم!! يني پيلوت نداريم!!
مشكل ما هم از همين جا ناشي ميشه!كه نميتونيم از تمام نور استفاده كنيم!
از نظر من يه اختلاف ارتفاعي داريم كه آقا رسول ميگن ميشه كاري كرد كه نباشه!!
منم طبق گفته هاشون يه طرح كششيدم كه متاسفانه كامپيوترم مشكل داره نميتونم اتوكد نصب كنم سعي ميكنم تا فردا درستش كنم بذارم!

در مورد اين فضاي حال خصوصي يا راه روي درازي كه تو طرح منم بود و شمام كشيدين بايد بگم فك كنم بشه يه كاري كرد كه اين طوري نباشه!! يني طوري كشيد كه مجبور نباشيم اون ته يه كادر مستطيلي بكشيم!!
به نظر راحت و دلباز نمياد!!
فك كنم اگه در اتاق ها و حمام رو كج بذارين و اونجا از فضا بهتر استفاده ميشه!!
يني يه فضاي مستطيل كج باشه! تونستم منطورمو برسونم؟ شايد يه اسم هم داشته باشه اين مدلي ولي من نميدونم!!:دي

14 تا پله كم نيس؟ شايد اگه از مدلاي ديگه استفاده كنيم يكمي از راه پله انقد جلو نياد!!شايدم اين بهتره نميدونم بايد فك كنم!!

از اون جايي كه بايد عدالت رعايت بشه نميشد نصف اون كمد رو بديم به اينيكي اتاق!!(ما تو خونه قبلي اين مشكلو داشتيم!)

اون ته دستشويي داكته؟ خيلي بزرگ نيس؟ كاش ابعاد مشخص ميكردين!(ميدونم عجله اي شده!!)

من تو این طرح کل باکس پله رو ووید در نظر گرفتم تا با استفاده از نور باکس یکی از اتاقا و ***** واشپزخونه نورش تامین بشه

من متوجه نشدم چطوري وويد در نظر گرفتين؟!(void ميدونم چيه ها :دي!)

سلام
سوال منم بود اينا!!
؟!

ای بابا من نمیدونستم ÷یلوت نداریم
پس با این وجود تمام طرحو باید بترکونیم
اخه گفته بودن حتما پارکینگ داشته باشه من فکر کردم منظورشون همون پیلوته

پس منتظرتون هستيم!!
همه مشكل مام از همين جا ساطع ميشه!!

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گفته که حداقل یه دونه باید پارکینگ داشته باشه ولی از اون طرف نباید ارتفاع کل ساختمان بیشتر از 8 متر بشه.hami_sani جان ، اسم خودتون حامی هستش؟ منم مهران هستم. فکر کنم با اسم خودمون همدیگه رو خطاب کنیم بهتر باشه.اگه اسمتون فرق میکنه بگید که تا باهاتون آشنا بشیم.ممنون.

خوب
ببینیدمهران جان من بازم گیج شدم چون تو پستای بعد از شما گفتن فقط 2 تا سقف باید داشته باشیم
در صورتی که با وجود ارتفاع تمام شده ی 8 متر ما میتونیم 3 تا سقف هم اجرا کنیم البته پیلوت رو 1.5 متر در نظر بگیریم و البته طبق ضوابط شهرداری وجود 1.2 متر زیرمینی هیچ گونه منع قانونی نداره که 1.2+1.5=2.7 برای پیلوت کافیه با این وجود میتونیم 0.3 باقیمانده رو بین دو طبقه دیگه تقسیم کنیم
اگر هم منظورتون اینه که حق استفاده از زیر زمینی هم نداریم
پس مجبوریم قسمتی از فضای طبقه اول رو به پارکینگ اختصاص بدیم که در اینصورت از زیر بنای مفیدمون کم میشه.این اشکالی نداره؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام!!
متشكرم از زحمتي كه كشيديد!!

فك كنم متاسفانه حياط خلوت نداريم!!
يني قطعه شمالي هست!! واسه من كه آقا رسول اينطوري گفتن!!

كاش اندازه گذاري ميكرديد تا مشخص بشه طول و عرض اتاق خوابا چقدره!!

همون طور كه مهندسmehrce اشاره كردن محدوديت ارتفاعي داريم و فقط دو تا سقف ميتونيم اجرا كنيم!! يني پيلوت نداريم!!
مشكل ما هم از همين جا ناشي ميشه!كه نميتونيم از تمام نور استفاده كنيم!
از نظر من يه اختلاف ارتفاعي داريم كه آقا رسول ميگن ميشه كاري كرد كه نباشه!!
منم طبق گفته هاشون يه طرح كششيدم كه متاسفانه كامپيوترم مشكل داره نميتونم اتوكد نصب كنم سعي ميكنم تا فردا درستش كنم بذارم!

در مورد اين فضاي حال خصوصي يا راه روي درازي كه تو طرح منم بود و شمام كشيدين بايد بگم فك كنم بشه يه كاري كرد كه اين طوري نباشه!! يني طوري كشيد كه مجبور نباشيم اون ته يه كادر مستطيلي بكشيم!!
به نظر راحت و دلباز نمياد!!
فك كنم اگه در اتاق ها و حمام رو كج بذارين و اونجا از فضا بهتر استفاده ميشه!!
يني يه فضاي مستطيل كج باشه! تونستم منطورمو برسونم؟ شايد يه اسم هم داشته باشه اين مدلي ولي من نميدونم!!:دي

14 تا پله كم نيس؟ شايد اگه از مدلاي ديگه استفاده كنيم يكمي از راه پله انقد جلو نياد!!شايدم اين بهتره نميدونم بايد فك كنم!!

از اون جايي كه بايد عدالت رعايت بشه نميشد نصف اون كمد رو بديم به اينيكي اتاق!!(ما تو خونه قبلي اين مشكلو داشتيم!)

اون ته دستشويي داكته؟ خيلي بزرگ نيس؟ كاش ابعاد مشخص ميكردين!(ميدونم عجله اي شده!!)

من متوجه نشدم چطوري وويد در نظر گرفتين؟!(void ميدونم چيه ها :دي!)

سلام
سوال منم بود اينا!!
؟!

پس منتظرتون هستيم!!
همه مشكل مام از همين جا ساطع ميشه!!
سلام عزیزم
راجع به اونی که میگین حال خصوصی
اون حال خصوصی نیست یه ف..ل..ت..ر..ه که عرضش1.2 هستش ویکی از ارکان اصلی طراحی به حساب میاد تا فضاها به خوبی تقسیم بشه
در مورد پله:
ما بالاخره حدود 10 متر فضا نیاز داریم برای پله
حالا من تو طرح اولی مربع شکل در اوردم و تو طرح دومی مستطیل (4*2.5)
در مورد کمد اتاق:
هر دو اتاق کمد داره و فضای پشت دسشویی داکت نیس کمده اتاقه که البته اشتباهه ترسیمی داره چون اشتباها دیوار گزاشتم جلوش(شرمنده کار نصفه شب بهتر از این نمیشه)
در مورد ووید:
ببینید من سقف باکس پله رو شیشه در نضر گرفتم تا به خاطر اینکه در وسط طراحی شده تاریک نباشه این نور رو میتونیم با استفاده از پنجره به همون فضاهایی که گفتم منتقل کنیم

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب
ببینیدمهران جان من بازم گیج شدم چون تو پستای بعد از شما گفتن فقط 2 تا سقف باید داشته باشیم
در صورتی که با وجود ارتفاع تمام شده ی 8 متر ما میتونیم 3 تا سقف هم اجرا کنیم البته پیلوت رو 1.5 متر در نظر بگیریم و البته طبق ضوابط شهرداری وجود 1.2 متر زیرمینی هیچ گونه منع قانونی نداره که 1.2+1.5=2.7 برای پیلوت کافیه با این وجود میتونیم 0.3 باقیمانده رو بین دو طبقه دیگه تقسیم کنیم
اگر هم منظورتون اینه که حق استفاده از زیر زمینی هم نداریم
پس مجبوریم قسمتی از فضای طبقه اول رو به پارکینگ اختصاص بدیم که در اینصورت از زیر بنای مفیدمون کم میشه.این اشکالی نداره؟

نه قضيه اون دو تا سقف رو فراموش كنيد من منظورم يه چيز ديگه بود!!
منظورم اين بود كه يه طبقه جدا واسه پيلوت نداريم! و دو طبقه هست!(اشتباه انشايي بود!):دي
حالا ما اينطوري در نظر ميگيريم!!
يني پيش فرض منم همين بوده كه زير زمين نداريم و فقط يه پاركينگ ميخوايم!!
چون وقتي پيلوت داريم آسونتر ميشه طرح داد ولي با يه پاركينگ يه خورده سخت تر ميشه!!
اصلا تنها دليل من واسه اينكه يه اتاق انداختم جلو اينه كه زيرش پاركينگه و اختلاف تراز دارن!!
وگرنه خب طرح شما خيلي ايده آل تره:)

فقط يه چيزي: تو صفحه 4 كه من طرح گذاشتم گويا لينكشو تو پرشين گيگ جايگزين كردم طرح ها جايگزين شدن!!:دي
كامپيوترم فرمت شده الان اصليارو ندارم بذارم!! تو اوني كه الان ديگه نيس باركينگ 3*5 بود و پذيرايي 4.5 متري!! ايده ال تر بود!:redface:

سلام عزیزم
راجع به اونی که میگین حال خصوصی
اون حال خصوصی نیست یه ف..ل..ت..ر..ه که عرضش1.2 هستش ویکی از ارکان اصلی طراحی به حساب میاد تا فضاها به خوبی تقسیم بشه
در مورد پله:
ما بالاخره حدود 10 متر فضا نیاز داریم برای پله
حالا من تو طرح اولی مربع شکل در اوردم و تو طرح دومی مستطیل (4*2.5)
در مورد کمد اتاق:
هر دو اتاق کمد داره و فضای پشت دسشویی داکت نیس کمده اتاقه که البته اشتباهه ترسیمی داره چون اشتباها دیوار گزاشتم جلوش(شرمنده کار نصفه شب بهتر از این نمیشه)
در مورد ووید:
ببینید من سقف باکس پله رو شیشه در نضر گرفتم تا به خاطر اینکه در وسط طراحی شده تاریک نباشه این نور رو میتونیم با استفاده از پنجره به همون فضاهایی که گفتم منتقل کنیم

خب:
در مورد ف ي ل ت ر درست ميفرماييد!!
فك كنم نتونستم منظورمو برسونم!
اي كاش امروز بتونم كامپيوترمو درست كنم تا چيزي رو كه ميگم رو ترسيمي قرار بدم!!

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
خوشحالم که دوستای جدیدی به جمعمون اضافه شدن و اطلاعات خودشون رو در اختیار ما میگذارن:)
راستش قرار بود طرح بذارم رفتم دیگه نشد بیام تا الان;)
ببخشید پستای زیادی تو این چند روز زده شده نمیتونم الان از همه نقل قول بزنم و نظر بدم
فقط اینکه طرح آقا حامی خوبه فقط یکسری چیزارو باز در نظر نگرفتن ایشون
مثلا آخریش اینکه سقف دستگاه پله شیشه ای باشه و با پنجره نور گیری کنیم
خوب چون قراره هر طبقه مجزا باشه نمیشه این کارو کرد و جالب نمیشه
دیگه اینکه همه دوستان فقط از پله دو طرفه استفاده کردن در صورتی که میشد از پله های 3 یا 4 طرفه که فضا کمتری میگیره استفاده کرد
یکی از دوستان هم گفتند که نمیشه 60 به 40 رعایت نشه،کاملا درسته ولی ما فرض کردیم نقشه واسه شهرداری دادیم رفته و حالا این نقشه واسه مشتری میزنیم به سفارش اون و این شرط که قبول کرده جریمه بده
در هر صورت من یه نقشه که اجرا شده براتون میذارم واسه همین سایت فقط اینکه ما زیرزمین هم اجرا کردیم،ولی اینجا نگفتم زیرزمین داریم
یه نکته دیگه
از دوستان خواهش میکنم فایل cad از کاراشون بذارن;)

mehrce

کاربر ممتاز
اینم طرح من
خواهشا همه نظر بدن
تاپیک پر باری شد،چیزای زیادی یاد گرفتم،مرسی;)

خیلی خوبه.ممنون رسول جان.فقط تو طبقه بالایی(طبقه اول) کنار اتاق خواب چیه؟
راستی بهتر نبود توالت رو اول قرار میدادی بعد حمام؟
مشکلی که در مورد اینکه در ورودی مستقیم به آشپزخونه باز میشه رو تو طبقه اول داریم.چرا نقشه طبقه اول رو مثل همکف ندادی؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا رسول سلام طرحتون خوب بود فقط یه چیزی
قرار گرفتن حمام و دسشویی تو یه فضا خیلی خوب نیست به همون دلایلی که تو پستای قبلی اشاره شد
قرار گرفتن در سرویس ها وورودی اشپز خونه خیلی دل انگیز نیست و یکم تداخل فضا داره
نکته خیلی خیلی مهم بعدی اینکه ورودی اتاقا با عث مییشه تقریبا هیچ کدوم از لوازم خونه رو نتونیم وارد اتاق کنیم چون 0.9 خیلی تنگه(طبقه اول)
ویه نکته دیگه
به خاطر قرار گیریه اشپزخونه تو اون نقطه بازهم تداخل فضا صورت گرفته
اخه اگه ***** در نظر بگیریم جالب نیس که اوپن اشپزخونه اونجا قرار بگیره
اگه گذر عمومی در نظر بگیریم پس ***** خصوصی کو؟
ولی خلاصه اقا رسول طرحتون خوبه ببخشید اگه فضولی میکنم ایشالا ناراحت نشین

rasool.civil

مدیر بازنشسته
خیلی خوبه.ممنون رسول جان.فقط تو طبقه بالایی(طبقه اول) کنار اتاق خواب چیه؟
راستی بهتر نبود توالت رو اول قرار میدادی بعد حمام؟
مشکلی که در مورد اینکه در ورودی مستقیم به آشپزخونه باز میشه رو تو طبقه اول داریم.چرا نقشه طبقه اول رو مثل همکف ندادی؟

مرسی
کنار خوابها من کمد دیواری داده بودم،بعد خودش خواست که یه پاسیو کوچیک بزنه،پشتشم که 90 سانته کانال کولرو تاسیسات رد کرد،اومد گفت این ابعادو در بیار واسم،دیگه اینجوری موند:smile:
اتفاقا بدم نشد،یه کاشه کاری تزیینی کرد طبقه بالا خیلی باز به نظر میرسید

در مورد توالتم چون یه داکت کوچیک اون گوشه دادیم توالتو گذاشتم عقب که تهویه بهتر انجام میشه

در مورد در درسته،یه انتخاب بین بد و بدتر بود دیگه،میدونم جاش بده ولی با این مدل چیدمان این بد بود،جای دیگه بدتر میشد:)

در مورد تیپ نبودن هم واسه این بود که فضا بالا بیشتر بود گفتم حداقل اتاق خواباش هر دوتا 3*4 بشه

ممنون که وقت گذاشتی

rasool.civil

مدیر بازنشسته
اقا رسول سلام طرحتون خوب بود فقط یه چیزی
قرار گرفتن حمام و دسشویی تو یه فضا خیلی خوب نیست به همون دلایلی که تو پستای قبلی اشاره شد
قرار گرفتن در سرویس ها وورودی اشپز خونه خیلی دل انگیز نیست و یکم تداخل فضا داره
نکته خیلی خیلی مهم بعدی اینکه ورودی اتاقا با عث مییشه تقریبا هیچ کدوم از لوازم خونه رو نتونیم وارد اتاق کنیم چون 0.9 خیلی تنگه(طبقه اول)
ویه نکته دیگه
به خاطر قرار گیریه اشپزخونه تو اون نقطه بازهم تداخل فضا صورت گرفته
اخه اگه ***** در نظر بگیریم جالب نیس که اوپن اشپزخونه اونجا قرار بگیره
اگه گذر عمومی در نظر بگیریم پس ***** خصوصی کو؟
ولی خلاصه اقا رسول طرحتون خوبه ببخشید اگه فضولی میکنم ایشالا ناراحت نشین
مرسی آقا حامی
درمورد حموم و دستشویی درسته ولی تو یه فضای کم
اتاق خواب کوچیکتر باشه بهتره یا حمام؟؟(بهتره بگیم کدوم بد تره)اگه جدا از هم باشن مجبوریم از اتاق خوابها کم بذاریم که به نظرم بهتره حموم کوچیک باشه و چون کوچیک میشه دیگه نمیشه یه فضا مجزا براش در نظر گرفت

در مورد در هم توی اجرا دقیقا ورودی 1.1 در اومد نه 90
آخه چارچوب در رو طوری قرار دادن که دهنه 1.10 میشه درست مماس با پله،بازم کمه ها ولی چاره ای نبود
ممنون از لطفت

babakgalaxy

عضو جدید
مراحل طراحي يك پلان معماري ساختمان

مراحل طراحي يك پلان معماري ساختمان

با عرض سلام خدمت مهندسان عزيز : خواهشمندم در مورد طراحي يك پلان معماري ساختمانها (آموزش گام به گام طراحي يك پلان معماري از يك ساختمان )
با تشكر

ats

عضو جدید
:gol:
با عرض سلام خدمت مهندسان عزيز : خواهشمندم در مورد طراحي يك پلان معماري ساختمانها (آموزش گام به گام طراحي يك پلان معماري از يك ساختمان )
با تشكر

سلام علیکم
مهندس کوچولو قبل ازطراحی پلان اول باید برنامه فیزیکی بنویسی یعنی اینکه فضا ها ومتراز آنها را بدونی سپس با توجه به اقلیم ونوع سایت ونوع کاربری پلان را طراحی کنی:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
با تشكر

دوست عزيز سلام
اگر منظورتون از طراحي يك پلان معماري ، طراحي به لحاظ معماري و رعايت اصول معماري باشه ، بهتره سوالتونو تو تالار معماري بگيد تا اونجا بهتر راهنماييتون كنن
ولي اگه بخوايين درحد عمران بدونيد ، بعد از اينكه اندازه هاي دقيق زمين رو بدست اوردين ، مقدار عرصه و حدود مجاز ، مقدار پيش آمدگي و درصد تراكم رو بدست آوردين ، با رعايت درزانقطاع ، طرحي اوليه بديد ، محل قرار گيري محلهايي مثل آشپزخونه ، راه پله ، محل دسترسي به راه پله و بعد نحوه ي ستون گذاري اوليه دستتون باشه تا باتوجه به اون تقسيمات رو انجام بدين . ذكر اين نكته لازمه كه گاهي مهندسين محترم معمار طرحهايي رو ارايه ميدن كه شايد در حال حاضر امكان اجراي اونها در كشور موجود نباشه !! پس به جهت سازه اي هم دقت نظر داشته باشين .
دومين نكته اي كه مد نظر بايد داشته باشين پاركينگ هست !! تعداد طظبقات و تعداد خودروهايي كه تردد دارن !!
شايد به نظرتون جواب من ، ربطي به سوال شما نداشته باشه ، ولي براي شروع لازم هست كه اين نكات رو بدونيم .
خوشحال ميشم نظرات دوستان رو هم بدونم ، چون خود من هم راهنمايي و مطالب خوبي ياد ميگيرم .

reza119

عضو جدید
با تشكر

دوست عزیز
ابتدا شما بصورت دستی یه طرحی بکش . محل اطاق خواب ، پذیرایی ، سرویس ها ، آشپزخانه ، تراس و البته راه پله را مشخص کن و .......... تلاش کن روابط مناسبی ایجاد کنی تلاش کن تا بعد ادامه بدهیم تا ترسیم کامل و البته ضوابط شهر داری و نظام مهندسی
و نقشه های سازه ای و تاسیساتی

reza119

عضو جدید
دوست عزيز سلام
اگر منظورتون از طراحي يك پلان معماري ، طراحي به لحاظ معماري و رعايت اصول معماري باشه ، بهتره سوالتونو تو تالار معماري بگيد تا اونجا بهتر راهنماييتون كنن
ولي اگه بخوايين درحد عمران بدونيد ، بعد از اينكه اندازه هاي دقيق زمين رو بدست اوردين ، مقدار عرصه و حدود مجاز ، مقدار پيش آمدگي و درصد تراكم رو بدست آوردين ، با رعايت درزانقطاع ، طرحي اوليه بديد ، محل قرار گيري محلهايي مثل آشپزخونه ، راه پله ، محل دسترسي به راه پله و بعد نحوه ي ستون گذاري اوليه دستتون باشه تا باتوجه به اون تقسيمات رو انجام بدين . ذكر اين نكته لازمه كه گاهي مهندسين محترم معمار طرحهايي رو ارايه ميدن كه شايد در حال حاضر امكان اجراي اونها در كشور موجود نباشه !! پس به جهت سازه اي هم دقت نظر داشته باشين .
دومين نكته اي كه مد نظر بايد داشته باشين پاركينگ هست !! تعداد طظبقات و تعداد خودروهايي كه تردد دارن !!
شايد به نظرتون جواب من ، ربطي به سوال شما نداشته باشه ، ولي براي شروع لازم هست كه اين نكات رو بدونيم .
خوشحال ميشم نظرات دوستان رو هم بدونم ، چون خود من هم راهنمايي و مطالب خوبي ياد ميگيرم .

سلام
دوست عزیز همانطور که شما بدرستی اشاره کردید اگر بخواهیم نتیجه طرح ما واقعی و کاربردی باشد باید به ریزه کاری ها دقت کرد مخصوصا به موقعیت و اندازه ستون ها

آخرین ویرایش:

reza119

عضو جدید
سلام
خوشحالم که دوستای جدیدی به جمعمون اضافه شدن و اطلاعات خودشون رو در اختیار ما میگذارن:)
راستش قرار بود طرح بذارم رفتم دیگه نشد بیام تا الان;)
ببخشید پستای زیادی تو این چند روز زده شده نمیتونم الان از همه نقل قول بزنم و نظر بدم
فقط اینکه طرح آقا حامی خوبه فقط یکسری چیزارو باز در نظر نگرفتن ایشون
مثلا آخریش اینکه سقف دستگاه پله شیشه ای باشه و با پنجره نور گیری کنیم
خوب چون قراره هر طبقه مجزا باشه نمیشه این کارو کرد و جالب نمیشه
دیگه اینکه همه دوستان فقط از پله دو طرفه استفاده کردن در صورتی که میشد از پله های 3 یا 4 طرفه که فضا کمتری میگیره استفاده کرد
یکی از دوستان هم گفتند که نمیشه 60 به 40 رعایت نشه،کاملا درسته ولی ما فرض کردیم نقشه واسه شهرداری دادیم رفته و حالا این نقشه واسه مشتری میزنیم به سفارش اون و این شرط که قبول کرده جریمه بده
در هر صورت من یه نقشه که اجرا شده براتون میذارم واسه همین سایت فقط اینکه ما زیرزمین هم اجرا کردیم،ولی اینجا نگفتم زیرزمین داریم
یه نکته دیگه
از دوستان خواهش میکنم فایل cad از کاراشون بذارن;)

سلام

کاملا معلومه که طراحی نقشه کار کرده اید . طراحی کاری است که باید با حوصله انجام بشه و بتدریج مطالعه داشت مهندسین عمرا ن زمینه ذهنی و آموزشی دارند فقط باید یه کم خود را باور کنند. همانطور که
Ziba__Ahmad pour هم گفتند امکان اجرا را هم در نظر گرفت