طرح اخلاق...برخورد به والدین.....ویژه باشگاه مهندسان ایران

[SUP]بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام به هم‌باشگاهی‌های بزرگوار.
ان شاءالله که حالتون خوب باشه.
قصدمون این هست که یک دوره‌ی اخلاق رو باهم برگزار کنیم تا ان شاءالله اخلاق همه‌ی ما بهتر از قبل بشه.
توی این دوره هیچ عجله‌ای نداریم.
قرار نیست زود به زود طرح رو عوض کنیم.

طرح ما 40 روزه است. یعنی یک قرار می‌گذاریم و 40 روز سعی می‌کنیم روی اون مسئله‌ی ویژه هم بحث کنیم و هم تمرکز کنیم.
بعد از 40 روز نتیجه‌اش رو توی زندگیمون می‌بینیم و همینطور میریم سراغ یک مبحث دیگر در مورد اخلاق و اخلاق مداری.

اولا چون شب چهلمین روز درگذشت استاد اخلاق حاج آقا مجتبای تهرانی هست شادی روحشون صلوات قرائت می‌کنیم.
اما در مورد طرح:

اولین دوره‌ی طرح در خصوص والدین هست. یعنی رفتار ما با والدین.
توی زندگیمون چطور با والدین برخورد کردیم؟
روزمره نحوه اخلاق ما با اونها چطور هست؟
اصلا اخلاق ما باید با والدین چطور باشه؟ ایا اونطور که باید باشه هستیم؟
اهل بیت و قرآن و همچنین بزرگان درخصوص این برخورد نظرشون چیه؟

حقی که ما برگردن والدین داریم چه چیزی است و حقی که اونها بر گردن ما دارند چی هست؟

توی این طرح ما 40 روز در خصوص رفتار ما با والدین و نحوه اخلاق صحیح و درست برخورد با ایشان صحبت خواهیم کرد.
هرکس هم حدیث، حرف، داستان، کتاب، نکته یا هر چیز دیگری داره در این طرح بیان کنه.
روزانه هم سعی می‌کنیم اخلاق خودمون در برخورد با والدین رو بررسی کنیم. قرار نیست اینجا اگر بداخلاقی کردیم گزارش بدیم اما می‌نویسیم که مجموعا برخورد امروز چطور بوده.

از همه کسانی که در این طرح مارو یاری میکنن ممنونم
و قطعا دوست داریم پیشنهادتون رو در مورد این طرح بدید و هرجا مشکلی داره بیان کنید.
پایه‌های این طرح یه یاعلی

[/SUP]

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مولای عزیزم حضرت مهدی عج

لبیک کربلایی.....
:gol:

«پروردگارت دستور داده است که تنها او را بپرستی و به پدر و مادرت نیکی نمایی، اگر یکی از آن دو، یا هر دو به سن پیری رسیدند، به ایشان «اُف» مگو و با آنها به ملایمت سخن بگو».....اسراء: 23.

خدا ایشالا بهتون خیر عنایت کنه....

ایشالا اگه عمری باشه من هستم...

یا امام رضاع
:heart:

سلام بر مولای عزیزم حضرت مهدی عج

لبیک کربلایی.....
:gol:

«پروردگارت دستور داده است که تنها او را بپرستی و به پدر و مادرت نیکی نمایی، اگر یکی از آن دو، یا هر دو به سن پیری رسیدند، به ایشان «اُف» مگو و با آنها به ملایمت سخن بگو».....اسراء: 23.

خدا ایشالا بهتون خیر عنایت کنه....

ایشالا اگه عمری باشه من هستم...

یا امام رضاع
:heart:

ممنون از اینکه یاری میکنید